Jump to content
Dogomania

9 miesięczna Goldenka niszczy dom


Nieprzytomna

Recommended Posts

Witam wszystkich, piszę do Was w wielkiej desperacji ponieważ nie mam już pomysłów co zrobić by moja Era nie niszczyła nam domu.
Mieszkamy w bloku ale mieszkanie jest spore, 72m kwadratowe, więc nie jest za małe na tak dużego już psa. Sunia od trzeciego miesiąca życia była przyzwyczajana do zostawania w domu, metodą małych kroczków, czyli najpierw na 5 min, 10, 20 itd. Zawsze przed wyjściem wychodziłyśmy na spacer ale wracałyśmy na 30 min przed moim wyjściem do pracy, by zdązyła się uspokoić, oczywiście nie zwracałam wtedy na psa uwagi. Na początku miała do dyspozycji duży pokój, przedpokój i kuchnie, resztę zamykaliśmy ponieważ zaczęła dobierać się do łóżka i mebli. Niestety zaczęła dobierać się również do telewizora, gniazdek, stołu więc duży pokój teraz również zamykamy. Ale na tym nie koniec, zniszczona wykładzina na przedpokoju a teraz dobrała sie do drzwi. Chciałabym podkreślić, że Era ma naprawdę dużo ruchu, przed wyjściem biegam z nią przez 1,5 h między czasie mamy czas na zabawę w komendy a przed powrotem do domu jest wyciszenie i spokojny powrót. Po pracy oczywiście 2 godzinny spacer, zabawa z innymi psami itd. Od 3 miesięcy nie pracuje więc spędzamy razem więcej czasu ale nie chce by się za bardzo przyzwyczajała więc codziennie wychodzę ale tylko na maksymalne 2-3 godziny a i tak jest coraz gorzej.Myślę, że ma problem ponieważ nie lubi spacerować w inne miejsca niż jej ulubione i zazwyczaj tam chodzimy. Oczywiście zmieniam te miejsca ale są wtedy problemy bo Sunia ma wielkie opory by tam iść. Wiem, że jest pełno podobnych postów na ten temat ale mi naprawdę wydaje się, że robie wszystko dobrze. Po przyjściu do domu nie witam jej tylko mówię cześć, nie biłam jej jak coś zniszczyła tylko pokazywałam i mówiłam Fe, poczym się obrażałam na nią i nie zwracałam uwagi. Może powinniśmy kupić klatkę ale kiedy wrócę do pracy to np 6 godzin w klatce to nie za dużo? Błagam o jakieś rady bo nie mamy już pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...