Jump to content
Dogomania

PT czyli trudy psiego żywota


sylwia i boksery

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałabym pójść z Klio na to szkolenie.Nie będę zakładała nowego topicu tylko tutaj się spytam - czy zna ktoś z Was jakiegoś corgiego szkolonego na PT?Jesli tak to jak ten corgasek sobie radzi.Pytam ponieważ hodowczyni mówiła mi ,ze nie warto, ona sama chodziła na związkowe i jej suka nie pojeła wszystkiego.Inni doświadczeni hodowcy są tego samego zdania ,ze tylko zmarnuje pieniądze. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym pójść z Klio na to szkolenie.Nie będę zakładała nowego topicu tylko tutaj się spytam - czy zna ktoś z Was jakiegoś corgiego szkolonego na PT?Jesli tak to jak ten corgasek sobie radzi.Pytam ponieważ hodowczyni mówiła mi ,ze nie warto, ona sama chodziła na związkowe i jej suka nie pojeła wszystkiego.Inni doświadczeni hodowcy są tego samego zdania ,ze tylko zmarnuje pieniądze. :roll:
:o :o :o :o Chyba zartujesz????? Nie znam zadnych corgi w Polsce, ale w USA sa uwazane za super psy do szkolenia. Podczas mojej wizyty tam w lecie, corgi wygral zawody posluszenstwa w swojej kategorii kazdego z 4 kolejnych dni. Zaluje, ze nie mam jakiegos nagrania wideo tej suczki, to bym Ci pokazala - pracowala przepieknie i jej najnizsza ocena byla chyba 198 (na 200) punktow.

Az mi sie wierzyc nie chce, ze Polscy hodowcy uwazaja, ze corgi sie nie nadaja na szkolenie!!! Czy mozesz powiedziec dokladniej, dlaczego tak mysla? Bo dla mnie to nonsens totalny! Wszystkie corgi jakie znalam byly bardzo pojetne, zrownowazone, doskonale pracujace. Jestem pelna uznania dla tej razy - corgi to duze psy w malym wydaniu :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!!

Znacie może jakiegoś dobrego szkoleniowca na terenie województwa świętokrzyskiego. Ponieważ mam poważne problemy z moim psem strasznie szczeka na psy nie daje się dotknąć obcym ludziom myslałem że to mu przejdzie ale nie przeszło. :( Ajax ma 7 miesięcy może mu to przejdzie tyle mu zwracam razy uwage a ten tylko przestanie na chwileczke i dalej. Jedynym rozwiązaniem aby przestał szczekac jest założenie smyczy i zaprowadzenie go do domu. :-?

Link to comment
Share on other sites

Flaire

Moja hodowczyni była na tym PT i jak dla niej była to kompletna porażka, w tym przypadku moge to zrozumiec , bo ona nie potrafi być konsekwentna i nie ma odpowiedniego autorytetu.Jak opowidała o tym hodowcom , którzy mają największą wiedzę na temat tej rasy ( hodują ja od ponad 20 lat i sprowadzili tą rasę do Polski) powiedzieli jej ,ze nie potrzebnie w ogóle próbowała bo corgi nie nadają się na szkolenie.Chodzi o to,że nie potrafią sie skupic i bardzo szybko sie nudzą, niektóre ćwiczenia są dla nich "za głupie".

Piszesz,że są bardzo pojetne z tym sie muszę zgodzić, Klio w lot wszystko łapie :wink:

Myślę ,ze mnie przekonałaś.Jak nie pojmie wszystkiego to świat sie nie zawali ,a zawsze czegos sie nauczy. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to,że nie potrafią sie skupic i bardzo szybko sie nudzą, niektóre ćwiczenia są dla nich "za głupie".
Wlasnie z tym sie absolutnie nie moge zgodzic. Corgi skupiaja sie doskonale - ta suczka, o ktorej Ci pisalam ani na chwile nie przestawala sie wpatrywac w swoja pania. Pelne skupienie. Rowniez uwazam, ze corgi sa duzo bardziej cierpliwe, niz przecietny pies (na pewno niz terier :wink: ). Znalam corgi, ktore cierpliwie powtarzaly to samo cwiczenie wiele razy, chociaz wyraznie byly znudzone (bo wlasciciel byl nowicjuszem i popelnial bledy :wink: ).

A na PT nie ma wlasciwie "glupich" cwiczen. Chyba jedyny wyjatek to chodzenie przy nodze wedlug z gory ulozonego planu i fakt, ze cwiczenia zawsze sa wykonywane w tej samej kolejnosci. Radzilabym nie cwiczyc "do egzaminu", bo wtedy kazdy madry pies bedzie chcial z gory przerobic caly program, jeszcze zanim wydasz komende. Program trzeba przerabiac zawsze "na wyrywki" i wtedy bedzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...