Jump to content
Dogomania

NEPAL-szukamy DS; DOLAR za TM:(


spain2303

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za obecność!;)

Zdjęcia Nepala są w pierwszym poście. Zaraz je podpiszę. Zastanawiam się nad
założeniem drugiego wątku, ale trochę się boję, że to kolejne miejsce do rozsyłania i znowu będzie trudno kogoś tym zainteresować. Jak myślicie?

Na razie nie myślę o schronie. Na szczęście zagroda jest naprawiona i Nepal tam siedzi. Najgorzej, że kiedy go zostawiam to płacze przez 1-2h. Zostawiłam mu taką twardą kość z prasowanej skóry - pożarł ją za chwilę:-o. Chyba lepszy będzie gryzak, kong, ale nie wiem czy on się tym zainteresuje. Mogłabym go na noc brać do domu, ale kiedy oduczy się wycia i szczekania, kiedy go zostawiam. Jak wczoraj był w domu, to wystarczyło że zeszłam na dól na 15 minut, a on fiksował.

Z dobrych wiadomości - jak był w domu to nic nie na brudził, ale jak wychodziłam z nim na dwór to od razu robił długie siku(raczej nie znaczy tylko robi raz a porządnie) i kupę:lol:.
I druga - wczoraj byłam z TŻem i Napalem na spacerze 1,5h i był grzeczny. Już ładnie chodzi na smyczy, tylko boi się ludzi. Wcześniej chodziłam z nim tylko po moim terenie.

Dla Dolara potrzebny oczywiście DT, szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, jestem na zaproszenie ;) Oba psiaki są śliczne. Podziwiam Cię spain, że tak się nimi zajmujesz. Cudowna z Ciebie osoba :D

Przecież może być chyba wątek ,,zbiorczy" dla dwóch psów, moim zdaniem tak jest szybciej czytać co się u nich dzieje niż wchodzić ( i pisać) na dwóch oddzielnych wątkach :p

Udostępniłam wydarzenie na FB i zaprosiłam parę osób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juliaikamil']super, że jest poprawa
ale 2-gi wątek chyba jednak trzeba założyć, żeby się nie plątało.
postaram się zrobić w tym tyg bazarek, mam nadzieję, że uzbiera się na szczebienia, odrobaczenie, itp...[/QUOTE]

Może zrobimy razem ten bazarek , wysyłki tylko z dwóch miejsc , widziałam gdzieś taki

Link to comment
Share on other sites

spain - super, że zajęłaś się tymi psiakami - obydwa są fajne - licho żeby jakieś domki sie znalazły i to szybko, bo chłopaki potrzebują swojego człowieka - a Nepal śliczny -zupełnie inaczej sobie go wyobrażałam i na tych zdjęciach nie widać tej deformacji czaszki - albo ja ślepa jestem ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie wszyscy nowi:)

Faktycznie deformacji czaszki nie widać na zdjęciach. Żeby było widać musiałabym zrobić zdjęcia od góry i trochę od tyłu, a on jest za bardzo ruchliwy i domagający się pieszczot, żeby się to udało:lol: Ale jest naprawdę kochany. Już umie ładnie chodzić na smyczy i zaczyna kojarzyć podstawowe komendy. Jak wychodzimy na spacer, to za chwilę załatwia potrzeby. (mimo że zagrodę to ma całkiem sporą i mógłby znaleźć oddalone miejsce) Byłby idealny dla kogoś kto lubi ONki, ale nie chce mieć takiego dużego psa. Mam nadzieję, że się przyzwyczai trochę do samotności w kojcu i nie będzie tak płakał.

Najpilniejsza sprawa to Dolar i dt/ds dla niego. Catangel już zrobiła ogłoszenia, ale niestety cisza:-(.

Link to comment
Share on other sites

Jeju nie mam pojecia.Moze probuj go zostawiac na chwilke-jak bedzie cicho to nagradzaj smaczkiem i potem ten czas wydluzaj....kurcze tylko nie wiem jak to sie sprawdzi w przypadku psa,ktorego dopiero co masz....nie znacie sie jeszcze na wzajem....
Jutro postaram sie watek rozeslac troszke....
A czy ktos z sasiadow nie moze przygarnac Dolara....?:(
Moge podeslac grosik ale dopiero na koniec marca.....:(

Link to comment
Share on other sites

Z Nepalem jest po prostu TRAGEDIA.
Siedzę z nim i płaczę przez pół dnia. Po raz kolejny zagroda została naprawiona i wzmocniona, a on po 15 minutach z niej wyszedł - wspina się do góry i zeskakuje. Nie może biegać wolno, bo moje ogrodzenie ma dziury, a brama często musi być otwarta, łatwo wydostanie się na ulicę. Jak go zostawiam samego na piętrze domu to szczeka, wyje, piszczy, niszczy drzwi. Jutro nie będzie mnie w domu prawie cały dzień, w niedzielę tak samo. Muszę go uwiązać w zagrodzie na sznurku, który pewnie przegryzie, żadnego łańcucha nie mam.
Jeśli nic się nie zmieni będę musiała go zawieźć w tygodniu do schroniska, do Azylu pod psim aniołem, nie wiem czy go tam przyjmą, bo to inny rejon.:placz::placz::placz: Z Sulejówka psy podobno zabierają do Halinowa, ale nie słyszałam nigdy o żadnym schronisku tam.
Dodatkowo mój pies i 2 koty bardzo się tym wszystkim stresują, Nepal goni koty jak widzi na podwórku, wyskakuje do psów za ogrodzeniem na spacerze. Przed chwilą wyskoczył też do wujka, którego już kilka razy widział za dnia. Dopiero teraz pokazuje swój prawdziwy charakter. Próbowałam nie witać się z nim i nie żegnać, a kilka minut przed wyjściem wysłać na miejsce(to rozumie), dawać smaczki, nic nie skutkuje. Nie da się go nagrodzić za spokojne zachowanie, bo on od razu po wyjściu zaczyna.
BŁAGAM O POMOC, DT:placz:

Link to comment
Share on other sites

spain nie znamy przeszłości Nepala, z pewnością jego traumatyczne przeżycia z przeszłości powodują takie zachowania. Nie zmieni się to zapewne w kilka dni. Psy, które ja znajdywałam i którym szukałam domu też nie chciały zostawać same, chodziły za mną krok w krok. Nepal też chce być z Tobą cały czas, bo boi się ,że znów ktoś go porzuci... Wiem,że to słabe pocieszenie zważywszy,że z rozpaczy niszczy. Może to właśnie wynik lęku separacyjnego. Skoro rozumie niektóre komendy, z pewnością można by z nim wypracować dobre zachowania, ale... Trzeba czasu i zaangażowania. A póki co konieczny bezpieczny DT(żeby nie uciekł z kojca/domu). Maja602 proponuje zrobienie ogłoszeń. Ja mogę zapłacić za odrobaczenie, a po tygodniu szczepienie pko wirusówkom. Daj znać,jeśli potrzebujesz takiej pomocy. Mam 2koty i psa,więc nie mogę inaczej pomóc. Trzymaj się.

Link to comment
Share on other sites

cholera ciezka sprawa z tym jego zachowaniem..................jakaś rada bechawiorysty by się przydała - nie wiem, czy tutaj na dogo taki jest...............dla niego schron to może być coś strasznego...............choć doskonaleCię rozumiem, że to strasznie trudna sytuacja..............może jednak trzeba łańcuch skombinować i go na min wiązać tylko co zrobić, żeby nie wył.................a co z jego ogonkiem? qurcze bo hotelik, gdzie ktoś by z nim pracował co min ok. 500pln na miesiąc..........

Edited by Luna007
Link to comment
Share on other sites

podlinkowany banerek dla chłopaków, może się przyda żeby zwiększyć ruch na wątku

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221687-NEPAL-za-kilka-dni-trafi-do-schronu-DOLAR-mieszkam-na-ulicy-potrzebny-dt"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/nepal.png[/IMG][/URL]

spain [B]KONIECZNIE[/B] napisz do mru - powiedz, że sobie nie radzisz, nie wiesz co robić, ona i jej chłopak są behawiorystami i pomagają w takich przypadkach, są też inspektorami jakiejś organizacji prozwierzęcej (sorry, nie wiem jakiej), może będą mogli tez pomóc w szukaniu DT

Edited by Selenga
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...