Jump to content
Dogomania

NEPAL-szukamy DS; DOLAR za TM:(


spain2303

Recommended Posts

  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój tymczas był dzisiaj u weta, sama go zabrałam. Z Azylu kazali mi wysłać maila i mieli się odezwać, ale tego nie zrobili. Chyba jednak nie jest tak źle, chociaż mój weterynarz robi wszystko tak, żeby klient jak najmniej wydał, więc może inny wet, by zrobił inaczej, ale ja niestety nie mam na to funduszy. (Poza tym to jest super człowiek, w przypadku takich psiaków liczy tylko za leki i jeszcze dostaliśmy trochę karmy:lol:)Najważniejsze, że z ogonem nie jest źle. Powinny wystarczyć antybiotyki i maść. A ta nierówna głowa zostaje jak jest, nie boli go to, jest chyba zrośnięte. W samochodzie pies był super grzeczny. Tylko, że jak go zostawiam w kojcu (na razie nie mogę wziąć do domu) to strasznie płacze przez dość długi czas. Jaka jest na to rada? Może kupić mu jakąś zabawkę? Mój pies jest niezabawkowy, nie mam żadnych.

Link to comment
Share on other sites

no możesz spróbować z zabawką - super, że się zajęłaś tym kolejnym nieszczęśnikiem - licho w tym miesiącu nie dam rady z nic podesłać, ale w przyszłym coś wyskrobię - może jakieś zdjęcia temu biedaczkowi mopan by zrobić...dobrze, że z nim nie jest bardzo źle - a twój agresor chce do zjeść?

Link to comment
Share on other sites

Niestety mój agresor - Jogi bardzo chce go zjeść. Nie wiem jak to będzie z nimi dwoma...:( Na razie widzieli się przez sztachety zagrody i warczeli na siebie. Tymczas (nie ma jeszcze imienia - jakieś pomysły?:)) to raczej w odpowiedzi na agresję Jogiego. Bardzo by mi się przydało kilka rzeczy - kaganiec, dłuższa smycz, jakaś zabawka na nudę, jakby ktoś miał na zbyciu, to chętnie przyjmę:).
Poza tym później trzeba będzie zaszczepić moich podopiecznych. Muszę pomyśleć o jakimś bazarku chyba.
Zdjęcia zaraz wstawię na pierwszy post.
Super, że jesteście. Cioteczki, czy dałoby radę porozsyłać wątek?

Link to comment
Share on other sites

Drogie cioteczki -same nie dacie rady pomóc we wszystkim tym trzem juz chyba psom .A pisalyście może do cioteczek od ONków? Bo mini ONek to wiadomo Onkowaty a Dolar -mix gonczego ,czy poskowca.nie wiem ,ale nie to jest teraz istotne-ważne ,że tym psom potrzebna konkretna pomoc a to wiąże się także z finansami-na koszty leczenia choćby no i z szukaniem psom DT może a na początek fachowego oglaszania tych psów .
Rozumiem cioteczko spain,że mini ONek może czekać na nowy dom spokojnie u was a pilniej trzeba szukać Dt dla tego Dolara chyba ? Bo on nie ma gdzie się podziać od 3 lat ? Teraz wiadomo,że ONek -to Pączek -tymczas spain.
By zająć trochę psa na czas wyjscia chocby i nie tylko ,to prócz czegoś do bawienia ,by mogl szarpac i patroszyć ,to może daj mu sporą kosc wolową ,jesli może taką gryzc ? Byle nie zjadal takich kosci za wiele i zawsze jednak i nie zapychal się stale nimi.Lepsze takie chyba niż te ścięgna prasowane,ktore cięzko psy trawią i zalegają im w żolądkach.

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

psy są dwa (wspomniałam o moim rezydencie, może źle zrozumiałaś) - Dolar i drugi - zdecydowałam się na imię - Pączek:) (wzięłam go do siebie wieczorem przed tłustym czwartkiem)
Tak, myślę, że Dolarowi teraz jest pilniej potrzebna pomoc - ma ciepłą budę i jest karmiony, ale lata sobie gdzie chce, także po ulicy. Jest ogłaszany - Catangel robi mu właśnie ogłoszenia, ale oczywiście potrzebny domy tymczasowy. Tylko, że mi trudno samej coś zorganizować - nie znam tu nikogo, nie wiem jeszcze co i jak. Poza tym ciężko będzie z domem dla niego - ma 5 lat, jest duży. Plusem jest to, że jest spokojny i będzie super do dzieci - dzieciaki się z nim bawią i jest bardzo grzeczny. Pączek na razie musi być odkarmiony, a ogon wyleczony, potem będziemy myśleć co dalej.

Link to comment
Share on other sites

A ja zrozumialam,ze teraz już doszedl trzeci pies ,czytalam w pospiechu,stąd ta pomyłka./poprawilam już poprzedni post-ilość psow/ Moze poproscie cioteczkę bekę o radę choć w tej sprawie? Może pokieruje was i doradzi do kogo pisac i wysylać ten watek .

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

Moja rodzina się zbuntowała - nie podoba im się imię Pączek, zmieniamy na Nepal:)

Ważne, że jesteście. Możecie mi pomóc chociażby przez informacje co można zrobić, do kogo się odezwać. Aktualny problem to mój rezydent - agresor i Nepal. Na razie poznają się przez płot i tylko na siebie warczą:( To ja dla mnie bardzo duży problem.:(

Link to comment
Share on other sites

jest mi bardzo ciężko, wczoraj Nepal rozwalił swoją zagrodę, w domu szczeka i wyje - on jest na górze, a na dole rezydent. A ja muszę wyjść. Napal boi się wchodzić po schodach - mam takie śliskie, bez poręczy, z dziurami między schodkami, muszę go wnosić i znosić, do tego karmienie jego i Dolara, do którego kawałek muszę chodzić. Nie byłam na to przygotowana. Już zawalam inne zobowiązania, a co będzie później. Ta sytuacja nie może potrwać długo, nie wiem co robić...

Link to comment
Share on other sites

masz jakieś zdjęcia Nepala? chyba lepiej założyć mu oddzielny wątek...

wieczorem postaram się trochę porozsyłać wątek, rozreklamować Dolara, za mało nas jest.
a z Nepalem... - nie wiem... może w takiej sytuacji jednak lepszy byłby schron? tylko nie pierwszy z brzegu, a z drugiej strony nie wiem jak to jest... czy inny przyjmie psa nie ze "swojego" terenu?

Link to comment
Share on other sites

porozsyłałam trochę wątek Dolara, wysyłam taka wiadomość:

Przepraszam jeśli nie życzysz sobie takich wiadomości, ale...


Proszę zajrzyj do Dolara – chyba nie wiemy jak mu pomóc, brakuje kasy i pomysłów:


[url]http://www.dogomania.pl/threads/221687-DOLAR-jestem-bezdomny-nie-raz-potr%C4%85ci%C5%82-mnie-samoch%C3%B3d-pom%C3%B3%C5%BCcie[/url]!

Link to comment
Share on other sites

jestem na zaproszenie , też jestem nowa na dogo i też mam w każdym koncie po psie . Mogę dać kilka rzeczy na bazarek , tylko żeby ktoś dał konto i prowadził , ja mogę zrobić zdjęcia , wstawić i robić wysyłkę .Spain ja mam sunie która resztę piesków po kontach ustawia i z zębami się rzuca , bardzo Ci współczuje to jest masakra ile trzeba się nagimnastykować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...