Jump to content
Dogomania

Pechowy kaukaz Leo - znalazł szczęście. I dom!:D


_gos_

Recommended Posts

Sceptiques nie wiem w ogóle czy reguluje swoje długi-zobowiązania wobec ludzi mi nadal wisi 200zł (od kwietnia) i co rusz podaje nowe terminy spłaty jak ją "nacisnę" ŻEBYM WIEDZIAŁA,ŻE TO NIEUCZCIWA OSOBA W ŻYCIU BYM JEJ PIENIĘDZY NIE POŻYCZYŁA ALE POMYŚLAŁAM (mimo,że się praktycznie nie znamy),ŻE SKORO POMAGA PSOM TO JEST OK (naiwna idiotka ze mnie tak się by najmniej czuję:() ehhhh......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 865
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@evita2000
No właśnie nie spłąciła. To taki "ogon" z deklaracji lipcowych i nadwyżek, które zeszły do Eweliny. Dług do czerwca miała oddać hotelikowi, a te nadwyżki na nowe konto Leo, czyli mi. Pierwsza część się wydarzyła, druga niestety nie. Z jej strony były różne deklaracje terminu, do dziś się nie wywiązała.
Konto zaraz Ci wyślę - bardzo dziękuję.
Tak jak mówiłam, nie wyobrażam sobie, żeby hotelik nie dostawał opłaty na czas. Nie miałam niestety sama czasu, żeby zrobić bazarki, które zapełniłyby dziurę nim przyjdzie czas płatności, więc na ten moment będę musiała "pożyczyć" miśkowi brakującą kwotę...

@Anula
Dzięki, za zgłoszenie tam Leo. Obawiam się, że jednak nie spełni on wymogu "jak najmłodszego", ale szczęściu trzeba pomagać. Dzisiaj też odświeżałam mu ogłoszenia na części portali.

Link to comment
Share on other sites

Dotarła wpłata od adrianaa - 40 zł (IX). Adrianno, czy Ty zawsze wpłacasz z górką czy ja mam błędnie zanotowaną wysokość deklaracji? W każdym razie dzięki w imieniu Leo:-)
Przelałam właśnie pieniądze hotelikowi i zaktualizowałam post z rozliczeniem.

Policzyłam też, że w "długach" czyli niewpłaconych jeszcze deklaracjach (nie liczę tu tego, czego nie oddała Ewelina), Leo ma jeszcze 120 zł...

@Anula
Bardzo by się Leosiowi dom przydał. Chcę poprosić hotelik o zrobienie Leo kilku nowych zdjęć do ogłoszeń. Przypominam też, że cały czas trwa akcja zbierania pieniędzy na kojec u biafry. Gdyby tam się przeniósł, koszty utrzymania drastycznie by spadły (tylko karma i wet).

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna, tym razem pozytywna wiadomość.
Rozmawiałam z panią Grażyną, która rozpływa się nad postępami Leosia, opisując go jako "fantastycznego psa".
Bo nasz fantastyczny niedźwiedź jest naprawdę mądrym, normalnym psem. A do tego zadowolonym:-) Ma teraz ma dwa spacery dziennie i wypuszczany jest luzem (na dużą ogrodzoną łąkę), gdzie pilnuje się pani Grażyny i wraca na zawołanie. Przestał protestować przy wracaniu do kojca, daje się czesać niemal na całym ciele - oprócz ogona. Ale i tu bez agresji (pani Grażyna podkreśla, że nigdy nie był agresywny), tylko zabiera ogon z zasięgu szczotki i czasem piszczy zniecierpliwiony.
Odkąd wychodzi dwa razy na spacery, nigdy nie załatwił się w kojcu. I przestał próbować dotrzeć do kojców innych psów, żeby im "nagadać".
Poprosiłam o zdjęcia jeszcze piękniej wyczesanego Leosia i portretowe. I trzeba będzie zmienić trochę tekst.
Tak bardzo bym chciała, żeby ktoś docenił naszego misia, który zrobił takie postępy. I dał mu dom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Misio bawi się z dziewczynami:-)

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1194.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1210.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1203.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

I generalnie daje się lubić.

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1204.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1215.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1131.photobucket.com/albums/m555/Mzimu/SAM_1214.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Pięknie wygląda, chyba dobrze mu u Pani Grażyny.
15 października przelałam moje deklaracje 10 zł X 3 czyli 30 zł za wrzesień, październik i listopad. Jak Leoś stoi z finansami? I jeszcze chciałam zapytać czy zbieramy dalej pieniądze na kojec żeby przenieść Leo do Biafry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evita2000']Pięknie wygląda, chyba dobrze mu u Pani Grażyny.
15 października przelałam moje deklaracje 10 zł X 3 czyli 30 zł za wrzesień, październik i listopad. Jak Leoś stoi z finansami? I jeszcze chciałam zapytać czy zbieramy dalej pieniądze na kojec żeby przenieść Leo do Biafry?[/QUOTE]

Też się dołączam do pytania, co z tym kojcem ?
Bo nie chcialabym,żeby sytuacja zrobiła się dziwna :shake:
Wiem, że była/trwa zbiórka na podwójny kojec dla Leo i Gerdy, ale temat jakoś umarł...
Z tego co uzbieraliśmy nie ma szans zamówić kojca, był chyba jeden bazarek na Leo jeśli nie jestem w błędzie.
Jeśli Leo ma zostać tam gdzie jest to może ja poprostu zwrócę te pieniądze i zostaną przeznaczone na Leo ?
Bo czuję się trochę głupio i nie wiem co dalej robimy :oops:

Link to comment
Share on other sites

Żebym ja wiedziała, jak na to odpowiedzieć...
Moje osobiste odczucie jest takie, że po takiej diametralnej przemianie Leo, może zostawić go tam gdzie jest. Ma codzienne spacery, wychodzi z sukami na wybieg, został zaszczepiony, jest dobrze zaopiekowany i widać, że pycho mu się śmieje. Dziś rozmawiałam również z Panią Grażyną, wszystko jest dobrze i jeszcze lepiej. Leo jest grzeczny, daje się czesać, drugi syn (na zdjęciu) może się też nim opiekować bez żadnych obaw. Ta sunia, która jest na zdjęciu i jeszcze jedna, sąsiadka z kojca obok, "mogą z nim robić co chcą". Pani ma filmiki bawiącego się i podgryzanego po łapach Leo - być może uda się je jakoś wystawić. Dodam, że sama kupuje mu specjalne witaminy, olej do karmy, szczepionki, szczotki, odkleszczacze i absolutnie nie chce rozliczać tych kosztów.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że finanse Leo są jakie są. Czyli trzeba do nich dokładać. Na razie dołożyłam ze swoich, w tym miesiącu też dołożę. Powinnam zrobić bazarki, fajne fanty się piętrzą, ale nie znalazłam na to czasu. Niestety mam taką pracę (nie pracuję od-do, a jeśli nie wyrobię się ze zleceniami, to przestanę je mieć). Zrobię później aktualizację z wpłatami nowymi - było ich kilka ostatnimi czasy.

Dla Leo najlepszą i najważniejszą sprawą, na której trzeba się skupić, to teraz znalezienie domu. Tego, mimo małej ilości czasu, staram się nie zaniedbywać. Ogłoszenia ma cały czas odnawiane. Teraz pójdzie kolejna fala z nowymi fotkami. Nowe zdjęcia są super, dla kogoś kto zna się na razie, pies też będzie super. Dlatego też mniej mi spieszno do przenoszenia psa do Biafry, to jednak długa podroż, zmiana, kolejny stres.

Jeśli ani Gerda ani Leo nie mieliby zająć kojca, może zgromadzone pieniądze przeznaczyć na wybudowanie pojedynczego, dla innego psa stojącego "nad grobem" w jakimś schronie? Albo dla Freda. Do podwójnego kojca długa droga z dozbieraniem, ale pojedynczy to połowa kasy. Nie żebym chciała pogardzić środkami w niewesołej sytuacji finansowej Leo, ale przecież wpłacający zrzucali się na kojec bardziej. A może się mylę? Sama nie wiem zresztą - tu powinni wypowiedzieć się ci, którzy na ten cel wpłacili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_gos_']
Jeśli ani Gerda ani Leo nie mieliby zająć kojca, może zgromadzone pieniądze przeznaczyć na wybudowanie pojedynczego, dla innego psa stojącego "nad grobem" w jakimś schronie? Albo dla Freda. Do podwójnego kojca długa droga z dozbieraniem, ale pojedynczy to połowa kasy. Nie żebym chciała pogardzić środkami w niewesołej sytuacji finansowej Leo, ale przecież wpłacający zrzucali się na kojec bardziej. A może się mylę? Sama nie wiem zresztą - tu powinni wypowiedzieć się ci, którzy na ten cel wpłacili.[/QUOTE]

wpłaty na kojec były głównie z bazarków
robionych przez:
* evita2000
* mmmonika
przeze mnie
i z allegro fundacyjnego z przeznaczeniem na kojce kaukazów
także za dużo wpłat nie było

Link to comment
Share on other sites

Rzadko tu bywam (bo i na dogo sporadycznie), ale się wypowiem.
W kontekście zmian, nawiązania wreszcie relacji Leo z panią Grażyną byłabym za tym, żeby nie zmieniać miejsca pobytu Leo (oczywiście nie chodzi mi o przeprowadzkę do ds ;) )
Zgadzam się też z gos, że kaska była zbierana bardziej na kojec dla jakiegoś kaukaza "na krawędzi" niż konkretnie da Leo i to co na kojec powinno być przeznaczone na kojec u Biafry.
Co do bazarku - mogę pomóc (nie wiem czy są fotki, czy trzeba by fanty odebrać wpierw?) - czas mam, kasy nie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaktualizowałam rozliczenie na pierwszej stronie. Spójrzcie, czy się zgadza.

@morisowa - propozycja pomocy nieoceniona! Zdjęć mam trochę, ale chyba muszę je dokończyć, bo te fanty zajmują miejsce i przewożenie ich to kolejna komplikacja (np. piramida pudeł z nowymi butami od mojej mamy). Jeśli zrobię te zdjęcia i opiszę na szybko, będziesz mogła wystawić bazar?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...