Jump to content
Dogomania

Bo krytykuja kundle


Lianka

Recommended Posts

Tak czytam to forum i niedowierzam . Ludzie , ktorzy tu pisza w wiekszosci nie kochaja psow czy kotow , no chyba ze rasowe . Jednak czy aby na pewno je kochaja? Bo z wiekszosci wypowiedzi widze ze nie . Wszystkiemu winne te biedne kundelki , bo taka jedna fladra z 2 oddadza je do schroniska a za tydzien kupia sobie rasowego psa . Kupia dla szpanu nie dla milosci , kupia nie dla przyjaciela ale dla dochodu.
Pani , ktora w jednym z postow napisala glupota jest miec kundla i pozwolic mu byc szczenna . Glupota prosze pania to chyba 2 pani imie . Ja mam kundla i kocham moja diablice jak wlasne dziecko . dwa razy byla brzemienna i sama znajdywalam dom dla szczeniat . Z wlascicielami tych maluchow do dzisiaj mam kontakt. To nie kundelki winne ze sa w schroniskach tylko takie wypindrzone cholery co dla szpanu kundla wek a kupuja rasowego .

Edited by Lianka
zmiana mysli
Link to comment
Share on other sites

No tak , ale dlaczego maja mniejsze szanse? sama znam przypadek gdzie kundla oddano do schroniska a po tyg zakupiono rasowca . Tak to sie kocha zwierzeta ? Bo ja swoja kocham za nic za darmo , bo jest . A to ludzi powinno sie oddawac do schroniska , bo oni odbieraja im psia godnosc . To dla mnie tak jaby oddali niepelnosprawnego do zakladu bo jest slabszy . Sory czytajac tego typu wypowiedzi szlak mnie trafia

Link to comment
Share on other sites

Człowiek, który oddaje psa żeby mieć innego, którym może szpanować, jest debilem i na żadnego psa nie zasługuje. I bez znaczenia jest pochodzenie psa- i mieszaniec, i rasowiec, i pies w typie- wszystkie są tak samo wartościowe i zasługują na dom i opiekę człowieka.

Ale faktem jest, że rozmnażanie kundelków jest NIEODPOWIEDZIALNE. Psów mamy za dużo! Schroniska są wypchane po brzegi- nie rasowcami, nie psami w typie- bo na takie to zawsze znajdą się chętni ludzie- ale właśnie mieszańcami. Teraz szczeniaki z Twojej suki będą miały kolejne szczeniaki, bo ktoś nie dopilnował, i tak w kółko- a te to już niewiadomo w czyje ręce trafią- może właśnie do schroniska, może na ulicę? Jeśli będą miały szczęście, bo może kolejny właściciel nie będzie taki łaskawy i po prostu zatłucze je albo utopi.

Jeśli nie potrafisz dopilnować swojej suczki, to ją wysterylizuj!

Link to comment
Share on other sites

wejdź na foto blogi i poczytaj wiekszośc ludzi jednak kocha swoje psy.
wszystkie psy nie przeznaczone do hodowli powinny być kastrowane. (rasowy=rodowodowy)
to prawda że szybciej dom znajduja psy w typie rasy, bo podobaj sie ludziom/ chcą szpanować/ ale też moga sie domyslać jakie ten pies ma predyspocycje, jeśli wezmą psa w typie kaukaza moga sie domyslać że będzie stróżował, jesli w typie bordera może bedzie swietnie sobie radził w sportach(ale to jest loteria, lecz trochę wieksze prawdopodobieństwo określonych cech, niż u 100% kundla niepodobnego do żadnej rasy))

Po co dopusciłas swoją suke aż podwójnej ciąży?To jest głupota.Ci ludzie którzy je wzieli mogli wziąć jakiegoś bezdomnego było by o kilka mniej psów w schroniskach.
ludzie są winni takiej sytuacji w schroniskach, ale wiele osób z tym walczy.
(ja mam kundla ze schroniska, przypomina troszeczke miniature onka, a wymiary ma jak wzorcowy basenji, nigdy nie dopuszcze go do suki, nie pozwole żeby przeze mnie były urodziły się kolejne niechciane psy)

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak. Nie chcę mieć więcej niż jednego psa w domu. Obecnie posiadam kundelka , ale marzeniem moim jest posiadanie rasowej Akity, którą na pewno zakupie po piesku , którego obecnie posiadam.
Czy mam zrezygnować ze swojego marzenia dlatego, że w schronisku jest dużo kundelków, które potrzebują domu?
Przepełnienie w schroniskach wynika głównie z nieodpowiedzialności właścicieli za swoje psy. Nie są pilnowane , mnożą się na potęgę a później nie ma komu się nimi zaopiekować też dlatego, że ludzie mają określone preferencje co do psa, rasy , zachowania, wyglądu dlatego najlepiej im wybierać wśród hodowli psów o preferowanej rasie.

W schroniskach psy są przeważnie po przejściach i trzeba im poświęcić więcej czasu i pracy nad nimi. Nie każdy tego chce dlatego woli szczeniaka. A jak już wspomniałam ze szczeniaka kundelka nie wiadomo jaki pies wyrośnie. Przy psie rasowym można mniej więcej wiedzieć jakie zachowanie jest typowe dla danej rasy itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lianka']Tak czytam to forum i niedowierzam . Ludzie , ktorzy tu pisza w wiekszosci nie kochaja psow czy kotow , no chyba ze rasowe . Jednak czy aby na pewno je kochaja? Bo z wiekszosci wypowiedzi widze ze nie . Wszystkiemu winne te biedne kundelki , bo taka jedna fladra z 2 oddadza je do schroniska a za tydzien kupia sobie rasowego psa . Kupia dla szpanu nie dla milosci , kupia nie dla przyjaciela ale dla dochodu.
Pani , ktora w jednym z postow napisala glupota jest miec kundla i pozwolic mu byc szczenna . Glupota prosze pania to chyba 2 pani imie . Ja mam kundla i kocham moja diablice jak wlasne dziecko . dwa razy byla brzemienna i sama znajdywalam dom dla szczeniat . Z wlascicielami tych maluchow do dzisiaj mam kontakt. To nie kundelki winne ze sa w schroniskach tylko takie wypindrzone cholery co dla szpanu kundla wek a kupuja rasowego .[/QUOTE]Mam 2 cudowne kundelki, znalezione w lesie, nie zamieniłabym ich za żadne skarby na innego psa, ale pomimo wszystko nigdy w życiu nie dopuściłabym do suki- bo nie chę mnożyć psich nieszczęść. Ogólnie psiaków jest za dużo a chętnych za mało- jak ktoś zapłaci za psa z rodowodem 2000 zł to może go będzie szanował- oddasz za darmo kundelka- nie wiesz jaki będzie jego los. Może pomyśl o tym zanim rozmnożysz po raz kolejny swoją sunie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martina']Powiem tak. Nie chcę mieć więcej niż jednego psa w domu. Obecnie posiadam kundelka , ale marzeniem moim jest posiadanie rasowej Akity, którą na pewno zakupie po piesku , którego obecnie posiadam.
Czy mam zrezygnować ze swojego marzenia dlatego, że w schronisku jest dużo kundelków, które potrzebują domu?
Przepełnienie w schroniskach wynika głównie z nieodpowiedzialności właścicieli za swoje psy. Nie są pilnowane , mnożą się na potęgę a później nie ma komu się nimi zaopiekować też dlatego, że ludzie mają określone preferencje co do psa, rasy , zachowania, wyglądu dlatego najlepiej im wybierać wśród hodowli psów o preferowanej rasie.

W schroniskach psy są przeważnie po przejściach i trzeba im poświęcić więcej czasu i pracy nad nimi. Nie każdy tego chce dlatego woli szczeniaka. A jak już wspomniałam ze szczeniaka kundelka nie wiadomo jaki pies wyrośnie. Przy psie rasowym można mniej więcej wiedzieć jakie zachowanie jest typowe dla danej rasy itp.[/QUOTE]Dobry człowiek wychowa dobrego psa, zły każdego zmarnuje. Wielu ludzi traci coś niepowtarzalnego kiedy odbiera szansę psiakom ze schroniska. Nie trzeba rezygnować z marzeń jeśli ktoś chce koniecznie rasowego psa, ale przykre jest kiedy ludzie zamiast wziąść ze schroniska, kupują w pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meg153']Dobry człowiek wychowa dobrego psa, zły każdego zmarnuje. Wielu ludzi traci coś niepowtarzalnego kiedy odbiera szansę psiakom ze schroniska. Nie trzeba rezygnować z marzeń jeśli ktoś chce koniecznie rasowego psa, ale przykre jest kiedy ludzie zamiast wziąść ze schroniska, kupują w pseudohodowli.[/QUOTE]


Niekoniecznie. Osobie spokojnej i mało asertywnej łatwiej będzie ułożyć labradora niż np. ONka.

Oczywiście, że lepiej zabrać psa ze schroniska niż kupować w pseudohodowli ale zauważ, że psy schroniskowe rasowe lub w typie są już zazwyczaj wyrośnięte, po przejściach, z nawykami a o szczeniaki trudno. Ludzie mają obawy czy sobie poradzą dlatego wolą kupić i wychowywać od szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam rasowca, nie dla szpanu, ale po to żeby mieć pewność co do charakteru, wielkości i budowy okrywy włosowej - w domu mam astmatyka, który bardzo źle reaguje na sporą ilość sierści w domu i nie mogłam sobie pozwolić na "a nóż się uda i akurat na ten nie będzie gubił sierści".
Po za tym sama, nie znoszę walającej się sierści... jak wchodzę do znajomych gdzie w domu są psy od razu czuję zapach psa i widzę kłęby futra na podłodze - moje psisko futra nie gubi, pachnie kosmetykami i nie czuć go "psem". Mieszkałam przez 2tyg z owczarkiem niemieckim rodziców - w życiu nie zdecydowałabym się na takiego psa z prostej przyczyny - odkurzałam dwa razy dziennie, wszystkie meble, ubrania i dywany miałam w sierści, mimo że pies pierwszego dnia został wykąpany i wyczesany furminatorem - jasne, czułam się bezpieczniej (miałam wtedy zostać sama na naszym zadupiu, docelowo pies miał mieszkać na dworze, tak jak mieszkał całe życie, ale żal mi było go zostawiać na obcym terenie samego, więc zabrałam go od razu do domu...), ale nie nadążałam zbierać sierści..

Psy z rodowodem to maleńki ułamek trafiających do schroniska - większość psów w schroniskach to właśnie kundelki albo psy w typie... żeby ograniczyć liczbę psów w schronach nie należy dopuszczać do rozmnażania się takich psów.

Nie wiem kto krytykuje kundelki, ale wiem, że większość osób na forum krytykuje LUDZI który bezmyślnie rozmnażają kundelki czy psy w typie - i za taką krytyką podpisuję się obiema rękami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lianka']No tak , ale dlaczego maja mniejsze szanse? sama znam przypadek gdzie kundla oddano do schroniska a po tyg zakupiono rasowca . Tak to sie kocha zwierzeta ? Bo ja swoja kocham za nic za darmo , bo jest . A to ludzi powinno sie oddawac do schroniska , bo oni odbieraja im psia godnosc . To dla mnie tak jaby oddali niepelnosprawnego do zakladu bo jest slabszy . Sory czytajac tego typu wypowiedzi szlak mnie trafia[/QUOTE] A dlatego tak tez sie dzieje ze jest pogarda ze strony posiadaczy rasowych rodowodowych w stosunku do tych ktorzy maja kundelki i ten ktory kocha swego pupila i nie stac go na rodowodowego nigdy go nie odda natomiast ci nadziani kasa w momencie jak slysza ze rasowy to tylko rodowodowy chca zaszpanowac i zmieniaja na lepszy model /jak z samochodem/Wiecej akcji o tym ze tylko rodowodowy to wiecej psow w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

ludzi nie zmienisz, jak byli szpanerzy, tak będą szpanerzy - nie spotkałam się NIGDY z pogardą, a przed rasiakiem miałam 3 kundelki i nadal wyprowadzam na spacery kundelka babci - NIGDY nie spotkałam się ze złym słowem, bo mam na smyczy kundelka a nie rasiaka.
Za to liczbę psów w schronach można ograniczyć przez sterylizację wszystkich kundelków.

Link to comment
Share on other sites

Także nigdy nie spotkałam się z krytyką kundli a mam już do czynienia z trzecim. Wręcz przeciwnie, większość się obecnym zachwyca , nawet Ci znienawidzeni przez niektórych posiadacze rasowych.

Słyszałam kiedyś o rozmnażaniu kundelków dla tych osób, których na rasowe nie stać np. do pilnowania podwórza itd. Osobiście uważam, że jeśli kogoś nie stać aby na psa rasowego odłożyć w ciągu roku to powinien się zastanowić czy stać go w ogóle na psa, na weta i odpowiednie jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']A dlatego tak tez sie dzieje ze jest pogarda ze strony posiadaczy rasowych rodowodowych w stosunku do tych ktorzy maja kundelki i ten ktory kocha swego pupila i nie stac go na rodowodowego nigdy go nie odda natomiast ci nadziani kasa w momencie jak slysza ze rasowy to tylko rodowodowy chca zaszpanowac i zmieniaja na lepszy model /jak z samochodem/Wiecej akcji o tym ze tylko rodowodowy to wiecej psow w schroniskach.[/QUOTE]Jesli ktoś zmienia psa na "lepszy rodowodowy model" wcale nie powinien mieć psa!!!Jak się stary rodowodowy rozchoruje i urodę straci to zmieni na młodszy jakiś również rodowodowy. Ludzie to jest paranoja!!!Jak ktoś kocha psy to nie pogardza tym kto ma starego, chorego brzydkiego kundelka. Jak chce szpanować niech sobie auto super kupi a nie psa!!!Jak czytam takie posty słabo mi się robi. Celem ustawy jest ograniczenie bezsensownego rozmnażania zwierząt, potem tylko cierpią. Mam 2 kundelki i nie czuję się gorsza o tych co mają rasowe. Jakbym chciała psa z rodowodem z 3000 zł też by mnie było stać. Ale po co mi. Pies to przyjaciel a nie bajer na pokaz!!!

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, mam i rasowe i kundelka, sądząc po rozmiarach to kundlisko.
Kocham je wszystkie tak samo. Każdego za co innego, ale nie ma wyróżniającego się w nasileniu uczuć
Sorry, czasami rzeczywiście myslę sobie (nawet o rasowym): babsko z $#%$#%$#ym kundlem. Ale to oznacza wściekłość na właściciela a nie na psa. Chociaż może to tak wyglądałoby, racja. Nawet takie nieładne psy (rasowe i kundelki) mnie rozczulają, oczy psie nawet w brzydkim psie, działają na mnie.
Ale rozmnażać? Co za pomysł! Także rasowe rozmnożyć, ciężko mi się zdecydować.
Psów jest za dużo, w stosunku do zainteresowanych i nadających się na właściciela psa. Tyle się psów rodzi, i rasowych i kundelków, po co dokładać moje?!

Rozmnażać kundelki... a może lepiej pomóc w adopcjach choćby szczeniąt (jeśli nie dorosłych) tych, już narodzonych? Skoro tak kocham psy, no to chyba wszystkie psy, to dlaczego nie pomogę tym już żyjącym? W czym one są gorsze? Czym sobie zasłużyły na schronisko? Czy to ich wina, że zostały powołane na świat przez nieodpowiedzialnego właściciela? To nie moja sprawa, bo ja swoim znajdę dom? Świata nie zbawię, niech inni im znajdują domy. A ja jestem dobry człowiek, bo moim szczeniakom dom znajdę. Jak to śpiewa K. Nosowska "mam czyściutkie sumienie"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Niektórzy to chyba wpadają na forum, żeby leczyć kompleksy? Ale "wypindrzone cholery" są dowcipne :) Takoż powód edycji postu :)[/QUOTE]

Zgadzam się w 100% z Twoim postem. Takie kwiatki mające na celu leczenie kompleksów się zdarzały na forum, że hej.. :evil_lol:



Jak można nienawidzić kogoś za to jakiego ma psa? Każdy kupuje/adoptuje jakiego chce i jaki mu się podoba, koniec, kropka. Niektóre posty zalatują czystym fanatyzmem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Zgadzam się w 100% z Twoim postem. Takie kwiatki mające na celu leczenie kompleksów się zdarzały na forum, że hej.. :evil_lol:

Jak można nienawidzić kogoś za to jakiego ma psa? Każdy kupuje/adoptuje jakiego chce i jaki mu się podoba, koniec, kropka. Niektóre posty zalatują czystym fanatyzmem.[/QUOTE]

U mnie w galerii zrobiło sobie na mnie najazd dwóch forumowiczów z niezłym stażem, że jestem snobką i hipokrytką, skoro pomagam psom w schronisku, a kupiłam z hodowli. Natomiast mnie zupełnie nie obchodzi, kto jakiego ma psa - bo to on będzie z nim żył ;) Poza tym zauważyłam, że coraz więcej osób - o zgrozo! - pomagających w adopcjach zaczyna twierdzić, że lepiej kupić z pseudo, niż z zarejestrowanej hodowli, "bo nigdy nie wiadomo, na co się trafi". Zastanawia mnie tylko, że zawsze tacy, co to źle trafiają, potrafią odnaleźć dogo po fakcie, żeby się poskarżyć, jak to ich oszukano, ale przed faktem kupna psa - nigdy ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam psa w typie ze schroniska. To była przemyślana decyzja. Stać mnie na rasowego z rodowodem, ale chciałam psa do kochania. Jadąc do schroniska nie wiedziałam jakiego bidę wybiorę, nawet czy to będzie pies czy suka. Padło na Rino - mix amstaffa. Nie wiedziałam wiele o ttb, ale chłonęłam informacje z wielu źródeł. Jeździmy do schronu żeby pomóc innym psom. Na osiedlu są rodowodowe, uratowane z pseudo (z DT), ze schronisk. Nikt nie rozmnaża swoich psów, mój jest wykastrowany. Wiele suczek wysterylizowanych, inne jak mają cieczkę są pilnowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']U mnie w galerii zrobiło sobie na mnie najazd dwóch forumowiczów z niezłym stażem, że jestem snobką i hipokrytką, skoro pomagam psom w schronisku, a kupiłam z hodowli. Natomiast mnie zupełnie nie obchodzi, kto jakiego ma psa - bo to on będzie z nim żył ;) Poza tym zauważyłam, że coraz więcej osób - o zgrozo! - pomagających w adopcjach zaczyna twierdzić, że lepiej kupić z pseudo, niż z zarejestrowanej hodowli, "bo nigdy nie wiadomo, na co się trafi". Zastanawia mnie tylko, że zawsze tacy, co to źle trafiają, potrafią odnaleźć dogo po fakcie, żeby się poskarżyć, jak to ich oszukano, ale przed faktem kupna psa - nigdy ;)[/QUOTE]

Cóż, generalnie atmosfera jest trochę dziwna:lol: To idąc takim tokiem myślenia lepiej mieć psa z hodowli i NIE pomagać niż mieć psa z hodowli i pomagać...? Oj, trochę to się kłóci z Wzorem-Dogomaniaka-Idealnego, który jest taaaki rozpowszechniony na forum:evil_lol: Poza tym powoli zbiera się grupa ludzi będących przeciwko związkowym hodowlom:roll: Dogo odnajdują po fakcie, bo przecież muszą się gdzieś poskarżyć że im sprzedali chorego psa albo że z "labka do dzieci" wyrósł owczarek:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='mzetka37']Szczytem nieodpowiedzialności jest niepotrzebne rozmnażanie psów.Tym właśnie powiększa się ich bezdomność.To co piszesz to błędne myślenie.[/QUOTE]
ot co!

nie chodzi przecież o posiadanie kundelków a o ich bezmyślne rozmnażanie.. nawet jeśli znalazłaś dom dla wszystkich szczeniąt jaką masz gwarancję, że nowi właściciele nie rozmnażają ich dalej na potęgę??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem, nie ma znaczenia, czy posiada się kundelka, czy z rodowodem, tylko czy i w jakim celu dopuszcza sie do niekontrolowanego rozmnażania. Jeżeli nie jest się legalnym hodowcą, to nie powinno sie dopuszczać do takich sytuacji. W jaki sposób taki wlaściciel bierze odpowiedzialność za potomstwo swojego pupila? Czy jest w stanie przyjąć psa z powrotem, jeśli kolejny właściciel sobie z jakiegoś powodu nie poradzi i będzie chciał sie psa pozbyć? Psy w schroniskach to tylko i wyłącznie wina okrutnych lub nieodpowiedzialnych ludzi. W dobie dostępu do sterylizacji, kastracji czy środków antykoncepcyjnych naprawdę głupotą jest rozmnażać bez celu swoje pociechy. Tak jak głupotą jest brać psiaka nie mając w ogóle pojęcia o rasach,wychowaniu , problemach i kosztach z tym związanych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...