Jump to content
Dogomania

Gucio jednak został w domu :)


Rudzia-Bianca

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gutek jest ciachnięty. Niestety: miasto, mało ruchu, stres, wszystko zebrane do kupy daje swoje efekty.
Informacje z dzisiaj: Guteniek dobrze znosi zostawianie w domu, nie szczeka :). Podczas spacerów atakuje naszczekując wszystko i wszystkich (przechodniów, wózki, rowery, auta). Temat do odpracowania ale trzeba mieć czas na trening. Myślę, że gdyby zmienić Gutkowy tryb dnia codziennego wiele można zmienić, cześć naprawić tak, aby stał się bardziej zrównoważony.

Link to comment
Share on other sites

Nadrabiam, padł mi komp, wszystko poszło się ... Od godziny mam nowe super cudo którego nie umiem obsługiwać, nie mam na nim nic swojego , dobrze że hasła niektóre zapamiętałam ;)
Erko nie wiem co z Gutkiem, z tego co rozmawiałam z Moniką kilka dni temu to nadal szukamy mu domu , ale może coś się zmieniło . Będę się z nią kontaktować jak ogarnę ten mój bajzel straszliwy ...

Link to comment
Share on other sites

I do Gutka zaglądam, szkoda chłopaka, taki charakterny jest do innych piesków,
może Małgosiu to kwestia czasu, zostaje już sam bez kłopotu w mieszkaniu, problem jest na spacerach (przypuszczam, że chodzi tylko na smyczy),
ja bym to wytłumaczył tak - nie miał jednak swojego domu, jeśli miał to domek nie był dobry dla niego, teraz po prostu na spacerach broni swoje Państwo i szczeka na wszystkie pieski;)
Kciuki trzymam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Taki mikrus a taki problem! A niech sobie szczeka! Czy Gutek jest łakomczuchem? Bo czasami torebeczka ze smakołykami wystarczy, żeby odwrócić uwagę, nagrodzić. Moja Betka do gardła się nie rzuca, ale lubi obszczekać. Ważne - muszę być bardzo czujna i wcześniej od niej dostrzec tego, kogo ona nie lubi. I wtedy krótka smycz, komenda "siad", pochwała "dobra Betka" i nagroda z torebeczki. Podesłałabym moją bratanicę, ale daleko. Ona cuda czyni i dużo mnie nauczyła. Miałam na przechowaniu psa znajomych, który na spacerach ciągnął tak, że ryłam resztkami zębów po chodniku. Jeden spacer wystarczył - piews chodził przy nodze. Życzę powodzenia. A poza tym jest taki program na NG z czarodziejem psów - warto oglądać.

Link to comment
Share on other sites

U Gutka smaczki nie wystarczą, poziom pobudzenia jest zbyt wysoki do przyjmowania pokarmu. Gutek wymaga pracy pod kontrolą doświadczonego szkoleniowca, stosującego pozytywne metody szkoleniowe. Proponowany program z udziałem Cesara Milana może jedynie zaszkodzić Gutkowi i wzmocnić jego zachowania agresywne. Ja osobiście nie polecam stosowania awersji wobec psów, są inne metody odwraźliwiania psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']Psia Szkoło, gdybyś zobaczyła poziom pobudzenia mojej Betki, jagdterierki, jak wytropi cokolwiek - jeża, myszkę, bażanta.[/QUOTE]
Sama mam suczkę mix teriera z beaglem, która stanowi mieszankę wybuchową, ale przy odpowiedniej pracy można dużo osiągnąć. Czym innym jest pobudzenie wynikające z instynktu łowieckiego, a czym innym zachowanie agresywne - bazujące na zupełnie innych emocjach.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na wątek świętokrzyskiej bidy sznaucero-wilczarza.Każda pomoc mile widziana.:roll:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227765-Pan-za-granice-a-pies-na-ULICE!-STRASZLIWIE-CHUDY-DU%C5%BBY-I-B-%C5%81AGODNY-SZNAUCER-WILCZARZ[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...