Jump to content
Dogomania

pechowa środa- POMOCY


evee

Recommended Posts

Witam,
niestety jak widać środa to pechowy dzień mojego psa. Mam "uprzejmą" sąsiadkę:evil_lol: która mówi że pies wyje całymi dniami ale tylko we środy widzę efekty męczącego wycia (pogryziona kanapa). Przed wakacjami byl nauczony pozostawania w domu; po wakacjach wszystko się zmieniło. już nie wiem co mam robić:placz:. Rasa: mieszaniec z huskim. ma prawie rok. spacery po 4,5h dziennie z czego przed wyjściem ma 1,5h spacer z bieganiem, zabawą z psem, jednym słowem nie nudzi się na spacerach... martwi mnie to już coraz bardziej,a te babsko wręcz wnerwia niesamowicie. Nie wychodzę na długo 4-5h, ale tylko we środy dzieje się cała szopka... Może ktoś ma jakies pomysły lub borykał sie z takim problemem?:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Problem nadal aktualny?

Miałam dość podobny problem. Tzn pies nie wył ale demolował mieszkanie (włącznie z obgryzionymi meblami, ścianami, oknami, butami, sprzętem komputerowym. Jednym słowem demolował wszystko co wlazło do pyska). Często podłoże jest to samo.

Zostaw psu zabawki. Ale nie takie zwykłe bo się szybko znudzi. Zostaw mu np kongo napchane smakołykami a jego wlot bardzo dobrze zapchany (rozmiar konga dobiera się do wielkości psa). To psu zapewni długi czas męczarni. :evil_lol: Męczarni pozytywnej. Bo bedzie się mordował by utrzymać kongo w takiej pozycji by móc dobrać się do tego co w środku. Zanim wyliże wszystko będzie już padnięty. Bo na prawdę to wymęcza psa. :lol: Są też zabawki (chyba typu ork) - gdzie w wąskie dziurki można wepchnąć np parówkę. Pies musi się znów pomęczyć.

Są takie piłeczki a'la plecione gdzie też da się wepchnąć ciastko. Ja stosowałam jeszcze wiele tego typu zabawek (kula smakula, itp). Nawet kupiłam psu zwykłe ludzkie skarpetki w które wrzucałam smakołyki (ale mój pies nie zjadał skarpetek tylko tak długo nimi rzucał lub przekładał w łapach aż coś wypadło).

Uczyłam go także zostawać samemu w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...