Jump to content
Dogomania

Pilne! Prośba o radę lub interwencję! NOWY SĄCZ


KarolinaNS

Recommended Posts

Znalazłam ostatnio na moich lokalnych ogłoszeniach takie coś:
[url]http://ogloszenia.nowy-sacz.pl/165823[/url].
Otóż kilka lat temu sama kupiłam (wiem,błąd) od tego pseudo psa ale on wtedy wmówił mi, że same się mu rozmnożyły przez jego nieuwagę.
Z przysłowiowego głupa weszłam na te ogłoszenia i zobaczyłam, że ta jego suńka jest rozmnażana 2 razy w roku z każdą cieczką :(
Cioteczki nie wiem co robić :(
Już kilka lat temu psinka wyglądała na skrajnie "wyrodzoną" a tu kolejne mioty pewnie. Wiem, że jest trzymana w ciasnym kojcu, z ojcem szczeniąt. Rodzi w brudnej stodole a szczeniaki są trzymane w zagrodzie jak dla świnek.
Chce 200zł za dotychczasowe wychowanie. W przypadku mojego psa wyglądało ono tak:
- karmiony chlebem i wodą, zmianę żywienia nawet na acanę czy royala przypłacaliśmy wymiotami
- trzymany w gnoju
- odrobaczony niekompletnie
- nie szczepiony
- suczka nie badana, nie szczepiona
- facet naopowiadał bzdur o wychowywaniu ich z dziećmi a do dziś Aldo boi się ich

Nie wiem cioteczki co robić :(
Tak strasznie mi żal tej suńki, może KTOZ coś pomoże? Suczka była dość łagodna, ale te jego wszystkie psy to owczarki w typie...

Edited by KarolinaNS
Link to comment
Share on other sites

Zupełnie nie mam doświadczenia w takich sprawach... Szkoda suni, nawet się podeprzeć nową ustawą nie można, skoro napisał, że płaci się za dotychczasowe utrzymanie... KTOZ, może by i pomógł, ale nie mam pojęcia, kto tam działa, nie Asior przypadkiem?

Link to comment
Share on other sites

Wg tego gościa wychowanie suczki oznacza wykarmienie ją chlebem z wodą jak mojego Alda, odrobaczenie (podaje nazwę tabletek i trzeba samemu zakupić) oraz trzymanie w jakieś zagródce z kurami.
Na swoim przykładzie widzę, że nie ma co brać psów od pseudo. Piesek choć kochany ma problemy z socjalizacją z ludźmi i innymi psami. Mimo początkowej poprawy po szkoleniu nic się nie poprawiło.
Dzięki za odzew :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...