Jump to content
Dogomania

Wcale się nie poprwaia


stefanek1407

Recommended Posts

Mój pies nagle dostał alergii,co chwile się drapał.Dawaliśmy mu karmę hipoalergiczną i zaczęło się poprawiać i nagle jest tak jak na początku,nie dostawał żadnego nowego jedzenia. Zaczęliśmy mu gotować ryż z kawałkami kurczaka i jest troszeczkę lepiej.Trwa to już z około 2 miesiące.Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stefanek1407']Mój pies nagle dostał alergii,co chwile się drapał.Dawaliśmy mu karmę hipoalergiczną i zaczęło się poprawiać i nagle jest tak jak na początku,nie dostawał żadnego nowego jedzenia. Zaczęliśmy mu gotować ryż z kawałkami kurczaka i jest troszeczkę lepiej.Trwa to już z około 2 miesiące.Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.[/QUOTE]

Może to nie jest alergia pokarmowa, tylko na coś w otoczeniu? Poprawa mogła się zbiec ze zmianą karmy... Czy stwierdziliście, na co pies ma alergie?

Link to comment
Share on other sites

No i w tym problem,że gdybyśmy wiedzieli na co ma alergię to by nie było takiego problemu.Dawaliśmy mu karmę hipoalergiczną (bez przerwy tą samą) i było coraz lepiej,ale po niecałych dwóch miesiącach znowu się pogorszyło teraz gotujemy mu ryż i stanęło na tym że co jakiś czas się drapie (wcześniej drapał się co kilka minut).Możliwe że to nie alergia pokarmowa,ale ja po prostu nie znam się na psach,to mój pierwszy pies mam go z około dwa miesiące.

Link to comment
Share on other sites

No to trzeba było poczytać - psom, u których jest podejrzenie alergii pokarmowej, robi się dietę eliminacyjną. Poczytajcie o tym. My karmiliśmy BARFem, pojawiły się objawy, które mogły być alergią, więc daliśmy karmę rybną (ale uwaga - w składzie bez tłuszczu drobiowego, który też uczula!), objawy zniknęły, więc jest to alergia na drób + na nabiał, bo tego dostawał najwięcej i podane dodatkowo powodowało drapanie. Być może również zboża, ale to trudniej sprawdzić. Testy alergiczne są mega drogie...

Link to comment
Share on other sites

Drób jest bardzo częstą przyczyną alergii. Ponadto skoro pies się mocno drapie, to należy rozważyć pobranie zeskrobin ze skóry, bo drapanie to nie tylko sprawa alergiczna, ale może też być sprawką nużycy, świerzbowca i innych "przyjemniaczków".
Zrób dokładną rozpiskę tego co pies je-ale absolutnie wszystkiego, łącznie z nagrodami i gryzakami, suplementami diety oraz sprawdź, w czym pierzesz jego posłanie? Czy ma styczność z jakimś mocnym płynem do podłóg lub czy był w czymś kąpany?
Potem zostają już tylko testy alergiczne.

Link to comment
Share on other sites

Alergia to ciężka rzecz.
Coś o tym wiemy- bawimy sie z nią już 3 lata.

Pierwsze co musisz zrobić to iść do weta- aby potwierdzić lub wykluczyć alergię.
Dobrze jakbyś miała z soba rozpiskę o której mówi [I]agastaffbull[/I]- pomoże to lekarzowi wskazać Ci najczęstsze alergeny w otoczeniu Twojego psa.
Druga sprawa- drób. Uczula bardzo często.
I tu pomaga tylko dieta eliminacyjna- brzmi strasznie ale jest dość prosta w "obsłudze".
Moze to być gotowa, specjalna karma, bądź gotowane żarełko.
Bez niej ( jeśli oczywiscie jest to alergia pokarmowa) zostają Ci tylko bardzo drogie testy które wskażą alergeny.

I jeszcze jedno- w ciagu ostatnich paru tygodni objawy alergii u psów mocno się nasiliły- to słowa mojej wet.
Jest to związane ponoć z nietypową pogodą.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie! U mojego psa całkowite wyeliminowanie z diety kurczaka załatwiło natychmiast problem z nietolerancją pokarmową na niego, objawiającą się uporczywymi biegunkami!
Zrób szczegółową analizę tego, co pies je i spróbuj odstawić to, co wyda się podejrzane. Może być tak, że je karmę hypoalergiczną zawierającą kurczaka, podczas gdy właśnie na niego jest uczulony!

Link to comment
Share on other sites

A nabiał dostaje? Czasem psy tak reagują na mleko i produkty mleczne. W każdym razie u nas się tak zdarzyło, pies sobie wydrapał placek na tyłku (wyglądał jak pawian), a po odstawieniu twarogu przeszło.
Poza tym chyba warto zbadać zeskrobinę ze skóry, żeby wykluczyć rózne pasozyty i choroby. Tak na wszelki wypadek. No i jeszcze poczytać o tarczycy - też na wszelki wypadek, zdaje się, ze niektóre problemy tarczycowe dają efekty na skórze.

Link to comment
Share on other sites

U nas drób, zboża,mleko i jajka powodują straszny świąd. Ale już jogurt i kefir są ok.
Ale jak pisze Sybel może być wiele innych chorób, przy których swędzenie też występuje.
Zdjagnozować może je tylko dobry wet.
Najlepszy przykład mam u siebie w domu- w zeszłym roku gronkowiec, teraz drożdżyca.
Obie choroby objawiają się u nas tak samo jak mocny napad alergiczny.
A leczenie zupełnie inne...

Pozdrawiam i trzymam kciuki za powrót do zdrowia.
Jeśli będziesz mieć pytania dot. diety- wal smiało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...