Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Daria_13

SKPiKR Co to jest?

Recommended Posts

[quote name='bbgm']A to jeszcze Wam pokażę owego maltańczyka,imię Zombi zawdzięcza potwornej wadzie zgryzu,dolna szczęka jest krótsza o jakieś 2-3 cm i utrudnia to suni jedzenie,ale nie przeszkadzało,żeby ją rozmnożyć. [IMG]http://i48.tinypic.com/35cg6t4.jpg[/IMG][/QUOTE]
No masakra to bardziej rodowodowy gremlin a nie maltańczyk !

Ja bym zdecydowanie uważał z SKPiKR.
Z niedopatrzenia i własnej głupoty, zdecydowałem się za kupno pieska z hodowli zarejestrowanej w SKPiKR. Mimo tego, że piesek jest kochający, i dla mnie, jak i dla wszystkich w domu jest członkiem rodziny, to od samego początku były z pieskiem problemy zdrowotne.

Najbardziej zirytował mnie fakt, kiedy napisałem do SKPiKR maila, z pytaniem czy wymagają badań wykluczających dysplazję, dla psów, które starają się o licencjat reproduktora w SKPiKR.
Otrzymałem odpowiedź, że SKPiKR nie kieruje się badaniami a wytycznymi wskazującymi na możliwość nienagannych wyników kryć.
Kiedy stwierdziłem, że będę drążyć temat i zapytałem czym są w takim razie te "wytyczne" - Pani która odpisała, odesłała mnie z wszelkimi pytaniami do hodowcy zaś jako wytyczne uznała "kontrole weterynaryjną" dodając "to przecież takie oczywiste".