Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='esza']Ważne bo :
Art. 10a. Ustawy brzmi
1. Zabrania się:

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje.
Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne.[/QUOTE]

Gadał dziad do obrazu a obraz ani razu, powtóze wyraźnie

[SIZE=5][COLOR=red][B]Właśnie usunięto mi aukcje [U]wystawione na legalnym fundacyjnym koncie.[/U] Na koncie Fundacji EMIR która jest nie tylko Fundacją ale ma schronisko i 150 psów[/B][/COLOR][/SIZE]


konkretnie tu [URL]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6544330[/URL]
[B]i przeczytaj wątek nie jest to jeden przypadek usuniecia aukcji na koncie organizacyjnym[/B]

Edited by Isadora7
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='esza']Nie krzycz, nie jestem głucha. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Jaki podali powód ściągnięcia aukcji ?

edit.
Wątek czytałam, tyle że ze zrozumieniem :)[/QUOTE]

[B]Nie krzyczę, zgodnie z netykietą krzykiem jest pisanie wersalikami, a ja napisałam wyróżnionym tekstem. I to tylko to co chciałam zaznaczyć.[/B]

Póki co nie mam żądnego uzasadnienia na usunięcie aukcji.
A jak czytałas wątek to natknęłaś sie na takie informacje o usuwaniu również aukcji z fundacyjnych kont. Jak równiez na to zę nie jest to planowe działanie allegro ale bezmyślna reakcja na donosy. U nas w polsce "modne" jest w ramach tego zę nie podobają sie komuś oczy sąsiada składanie donosów.

Link to comment
Share on other sites

Nie dostałaś maila?
Nam usunęli z powodu nieregulaminowego opisu i ...... cóż tekst był nieregulaminowy.
Dlatego pytałam o aukcje wystawione ponownie z regulaminowym tekstem. Ciekawi mnie czy usuną takie aukcje, a jeżeli tak to jaki podadzą powód.
Jeżeli powołają się na Ustawę, a aukcja była wystawiona z konta prywatnego, to będą mieli niestety rację. Inna sprawa będzie jak aukcja została wystawiona z konta fundacyjnego.


edit.
Jeżeli Ty czytałaś watek to czytałaś także moje wcześniejsze wypowiedzi. Pisałam, że nam też usunęli aukcje z konta fundacyjnego i pisałam tez o powodzie jaki podali i o tym, że podany powód jest jak najbardziej zasadny - aukcje naruszały regulamin.
To czy ktos "doniósł " czy nie w tej chwili nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest to jak znowu wystawić aukcje na Allegro tak, by nie mieli powodu ich usunąć :)

Edited by esza
Link to comment
Share on other sites

Wychodzę juz jak będe w domu sprawdzę ponownie czy coś przyszło. Bo wątek generalnie załozyłam po to aby wyciągnac wspólne wnioski i podzielić sie dośiadczeniami dla dobra psiaków. Bo mnie gancegal czy psiak jest z X czy Y, aczkolwiek niestety tu na dogo sa tacy którzy celowo nie pomogą (a nawet zaszkodza chociażby wskazując allegro aukcje) Goździkowej bo jej nie lubią. Nie czarujmy sie allegro nie wyszukuje samo tych aukcji, korzysta ze zgłoszeń i tylko zgłoszeń. Nie analizuje również tych zgłoszeń.

A wyjaśnienia jakie przesyła w znacznej mierze bywają od czapy strony na zasadzie np

[LIST]
[*]dziś obwiązuje szablon odpowiedzi nr 21
[/LIST]
i tak jest od lat. Już wspomniałam kiedyś o akcji utrudniania przedłużenia (konieczne co 3 miesiace) zezwolenia na aukcje charytatywne. Fundacji przez półtora miesiaca podawano rózne powody, każdorazowo inne. A najbardziej kretyński był "bo strona "O MNIE" jest graficzna a nie w htmlu. Autentyk mam do wglądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Allegro powołuje się na swój regulamin i niestety ma rację.

"W naszym Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie Oferty sprzedaży psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie Ofert Allegro w celu ogłoszeniowym. Zakaz dotyczy także wykorzystania opisu przedmiotu w Allegro do przedstawienia całej swojej oferty wraz z cennikiem.

Niedozwolone jest również zamieszczanie w opisie oferty sformułowań zabraniających licytowania lub sugerujących, że zakup jest bezcelowy, gdyż sprzedaż nie odbędzie się w ramach Allegro. Oferta nie może też być wykorzystywana jako sposób kontaktowania się z innymi Użytkownikami."

Taki powód podali ściągając aukcje CHATULa[/QUOTE]
U nas napisali to samo w mailu. Niestety, zgodnie z prawdą.

Ciekawa jestem, Isadora, co Ty masz?
Daj znać jak sprawdzisz.

Link to comment
Share on other sites

Aby wystawic igłoszenie widoczne i na allegro i na Tablica, trzeba wejsc na allegro i po wybraniu kategorii przedmiotu ( Żywe zwierzęta, Psy) kliknąc Dalej i wtedy pojawi się komunikat, czy chcemy wystwic ogłoszenie na allegro płatne, czy na Tablica za darmo. Nie działa to odwrotnie, czyli nie będzie przekierowania wystawionego przedmiotu z Tablicy na allegro. Proponuję korzystac z tej opcji, bo myślę, że wszystkie ogłoszenie adopcyjne zakładane na aukcjach allegro będę sukcesywnie ściągane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Aby wystawic igłoszenie widoczne i na allegro i na Tablica, trzeba wejsc na allegro i po wybraniu kategorii przedmiotu ( Żywe zwierzęta, Psy) kliknąc Dalej i wtedy pojawi się komunikat, czy chcemy wystwic ogłoszenie na allegro płatne, czy na Tablica za darmo. Nie działa to odwrotnie, czyli nie będzie przekierowania wystawionego przedmiotu z Tablicy na allegro. Proponuję korzystac z tej opcji, bo myślę, że wszystkie ogłoszenie adopcyjne zakładane na aukcjach allegro będę sukcesywnie ściągane.[/QUOTE]
Kurcze, chyba jestem debilem, bo żaden komunikat mi się nie pojawia.
Możesz tak bardziej łopatologicznie? ;)
Czyli: loguję się na konto allegro i co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Aby wystawic igłoszenie widoczne i na allegro i na Tablica, trzeba wejsc na allegro i po wybraniu kategorii przedmiotu ( Żywe zwierzęta, Psy) kliknąc Dalej i wtedy pojawi się komunikat, czy chcemy wystwic ogłoszenie na allegro płatne, czy na Tablica za darmo. Nie działa to odwrotnie, czyli nie będzie przekierowania wystawionego przedmiotu z Tablicy na allegro. Proponuję korzystac z tej opcji, bo myślę, że wszystkie ogłoszenie adopcyjne zakładane na aukcjach allegro będę sukcesywnie ściągane.[/QUOTE]

Czyli co konkretnie kliknąć jak sie pojawi to zapytanie:

[LIST=1]
[*]TABLICA
czy
[*]ALLEGRO
[/LIST]
bo nie bardzo coż sie mgę doczytać (może zmęczona jestem)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba wybrac Tablicę. Klops z tym, że odpadają nam tym sposobem aukcje wyróżnione na allegro, no ale lepszy rydz ...

P.S
Ja pewnie trochę chaotycznie to opisałam, więc z wrazie niejasności pytajcie.

[B]joaaa[/B] - logujesz się na swoim koncie allegro, klikasz [B]Wystaw[/B] dalej, [B]Wybierz kategorię[/B] (wybierasz Dom i ogród, Żywe Zwierzęta, Psy) po czym klikasz [B]Dalej[/B] i wtedy pojawia się komunikat:

[I]Oferta będzie widoczna również w Allegro. Tablica.pl jest częścią Grupy Allegro.[/I]
[B][I]Sprzedajesz używany przedmiot? Zgadzasz się tylko na odbiór osobisty?[/I][/B]

[I]Tak Wystaw za darmo w [IMG]http://static.allegrostatic.pl/site_images/1/0/tab-confirm.png[/IMG] *Oferta będzie widoczna również w Allegro.[/I]
[I]Nie Kontynuuj w Allegro[/I]

No i wybierasz Tablicę, chyba, ze chcesz walczyc z aukcjami allegro.

Edited by Reno2001
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Czyli co konkretnie kliknąć jak sie pojawi to zapytanie:

[LIST=1]
[*]TABLICA
czy
[*]ALLEGRO
[/LIST]
bo nie bardzo coż sie mgę doczytać (może zmęczona jestem)[/QUOTE]

Isadora, wyświetlił Ci się komunikat?

Reno, plissssss, napisz po kolei co i jak, bo mi się zaden komunikat nie wyświetla. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']Isadora, wyświetlił Ci się komunikat?

Reno, plissssss, napisz po kolei co i jak, bo mi się zaden komunikat nie wyświetla. :([/QUOTE]

Opisałam powyżej. Sprawdź. Warunek, musisz wystawiac aukcje od początku, a nie na zasadzie Wystaw ponownie ;)

No tak. Warunek kolejny, [B]to działa tylko na kontach prywatnych[/B]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Opisałam powyżej. Sprawdź. Warunek, musisz wystawiac aukcje od początku, a nie na zasadzie Wystaw ponownie ;)

No tak. Warunek kolejny, [B]to działa tylko na kontach prywatnych[/B]![/QUOTE]

A ja zadałam pytanie do allegro w temacie usuniętych aukcji z konta Emira podpierajac sie tym co napisała esza czyli:

Napisał [B]esza[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18416727#post18416727"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Ważne bo :
Art. 10a. Ustawy brzmi
1. Zabrania się:

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B]

[COLOR=red][B]Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje.
Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne.
[COLOR=black]
[/COLOR][/B][COLOR=black]Zapytałam jak sie ma usunięcie aukcji na koncie Fundacji (która na dodatek ma swoim schronisku 150 psów) do wyżej wymienionego artykułu ustawy.

[B]Jak znam życie odpowiedź będzie z szablonu nr 15 czyli od doopy strony i będa pitolić a zakończą pismo formułą:[/B]

[/COLOR][/COLOR][QUOTE]W przypadku wątpliwości prosimy o odpowiedź na ten e-mail korzystając z poniższego odnośnika do formularza kontaktowego:

[URL]http://www.allegro.pl/contact/bwcontact.php?id=15172586&t=4[/URL]

Uwaga: kontakt w inny sposób niż poprzez powyższy odnośnik (link) może znacząco wydłużyć czas reakcji.
--
Z poważaniem,
Zespół Allegro
Dział Weryfikacji
[B]Przydatne linki:[/B]


[URL="http://www.allegro.pl/help.php?tid=71&tids=71"]Pomoc Allegro > Zasady na Allegro[/URL] [URL="http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php"]Przedmioty zakazane i dopuszczone warunkowo[/URL] [URL="http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php"]Pełny tekst Regulaminu Allegro[/URL] [URL="http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ochrona_praw.php"]Program Współpraca w Ochronie Praw[/URL][/QUOTE][URL="http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ochrona_praw.php"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']A ja zadałam pytanie do allegro w temacie usuniętych aukcji z konta Emira podpierajac sie tym co napisała esza czyli:

Napisał [B]esza[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18416727#post18416727"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Ważne bo :
Art. 10a. Ustawy brzmi
1. Zabrania się:

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B]

[COLOR=red][B]Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje.
Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne.
[COLOR=black]
[/COLOR][/B][COLOR=black]Zapytałam jak sie ma usunięcie aukcji na koncie Fundacji (która na dodatek ma swoim schronisku 150 psów) do wyżej wymienionego artykułu ustawy.

[B]Jak znam życie odpowiedź będzie z szablonu nr 15 czyli od doopy strony i będa pitolić a zakończą pismo formułą:[/B]

[/COLOR][/COLOR][/QUOTE]

Ja czekam od wczoraj na odpowiedź na podobne pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

No to zobaczymy co zciemnią. Dają sobie czas na odpowiedz do 72 godzin.

Ja właśnie czekam czwarty dzień na zadane pytanie dotyczące aukcji na prywatnym koncie z kalendarzami ze zdjęciami jamnisi w potrzebie przeze mnie zrobionymi które wystawiłam. Usnieto piszac zę w złej kategorii (PSY). Jakiś gouś z allegro "uprzejmnie mnie poiformował że kalendarz to nie pies". Ja również "uprzejmie zapytałam czy zdjęcie lub dyplom to pies bo takowe sa w tej kategorii i ja mogę napisać że to zdjęcie albo dyplom :)". Jako ze mineło juz ponad 72 godziny wysłałam zapytanie ponowne.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie to allegro ma rację, jeśli chodzi o to, że nie można wystawiać tam ogłoszeń. I faktem też jest, że można wystawiać ogłoszenia przez tablica.pl, aby pokazywały się na allegro - jedynie na kontach prywatnych. Wiec pozostaje tylko, aby fundacje wystąpiły do allegro z prośbą o umożliwienie tego rodzaju działalności, choć to byłoby bezsensowne, bo allegro nie jest portalem ogłoszeniowym, tylko aukcyjnym. Może lepiej, żeby fundacje poprosiły o udostępnienie możliwosci wyboru między zamieszczeniem ogłoszenia na tablica.pl a allegro.pl? Wtedy cegiełkowe można zamieścić na allegro jako sprzedaż, a ogłoszeniowe na tablicy z możliwoscią pojawienia się na allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Ręce i cycki mi opadają, a niektórzy tak się tą Ustawą zachwycają[/QUOTE]

No właśnie tez mi się zdaje, ze to jeden ze skutków nieprzemyślanej i niesprecyzowanej ustawy - ogłoszenia pseudo i tak będą, a wolontariusze psów nie wystawią...

Z drugiej strony, jak psy do adopcji nie będą do znalezienia na allegro, to i ludzie przestaną tam szukać - tylko to potrwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']W zasadzie to allegro ma rację, jeśli chodzi o to, że nie można wystawiać tam ogłoszeń. I faktem też jest, że można wystawiać ogłoszenia przez tablica.pl, aby pokazywały się na allegro - jedynie na kontach prywatnych. Wiec pozostaje tylko, aby fundacje wystąpiły do allegro z prośbą o umożliwienie tego rodzaju działalności, choć to byłoby bezsensowne, bo allegro nie jest portalem ogłoszeniowym, tylko aukcyjnym. Może lepiej, żeby fundacje poprosiły o udostępnienie możliwosci wyboru między zamieszczeniem ogłoszenia na tablica.pl a allegro.pl? Wtedy cegiełkowe można zamieścić na allegro jako sprzedaż, a ogłoszeniowe na tablicy z możliwoscią pojawienia się na allegro.[/QUOTE]

tylko jak sie to ma do
[COLOR=blue]
5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']tylko jak sie to ma do
[COLOR=blue]
5.[B] Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, [U]nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.[/U][/B][/COLOR][/QUOTE]

No jak dla mnie owszem, fundacje i schrony są wyjęte spoza możliwości wprowadzania do obrotu. Ale nie zmienia to faktu, ze aukcje ogłoszeniowe na allegro są niezgodne z regulaminem, bo to portal aukcyjny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...