Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='Isadora7']Ja właśnie też szykuje kilka aukcji, również z tymi co piszesz "zasadami" i zobaczymy.[/QUOTE]

ja już mam :)

[URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=2057324958"][FONT=Georgia][B]allegro dla Samiego [/B][/FONT][/URL]

zobaczymy jak długo powisi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę ochłonęłam i pomyślałam :)
Nie możemy mieć pretensji do pracowników allegro, że usunęli te aukcje, bo niby co mieli zrobić? Ich obowiązkiem jest pilnowanie regulaminu a nie jego interpretowanie. Żaden z "kasowaczy" nie jest osobą podejmującą w firmie decyzje strategiczne, a wprowadzenie nowego działu taką decyzją jest.
Myślę, że na razie trzeba będzie sobie radzić zmieniając opisy i ewentualnie podnosząc cenę. No i przenosząc ogłoszenia na tablica.pl. Ale musimy doprowadzić do uwzględnienia naszych potrzeb przez allegro, bo najwięcej adopcji jest właśnie z allegro. Po zmianie ustawy nowy dział, adopcyjny, jest po prostu potrzebny, tylko musimy z tym dotrzeć nie do szeregowych pracowników allegro a do decydentów.

Postaram się napisać wzorzec pisma w tej sprawie i może mi się uda dowiedzieć, gdzie takie pismo najlepiej kierować. Jak pismo będzie gotowe, będzie można poprosić inne fora o pomoc, również można by było się zwrócić do organizacji prozwierzęcych, np. wchodzących w skład Koalicji dla Zwierząt (adresy mailowe łatwo uzyskać) i zrobić wydarzenie na FB. Jeśli gromada ludzi powysyła maile z tekstem wzorowanym na wzorcu, to może allegro odpowie chociaż czy zamierza zająć się tą sprawą. Jeśli odpowiedzą, że nie zajmą się tym, wtedy uruchomimy media, zespół sejmowy i wszystko co się da.

Tak to widzę, bo nie bardzo mi się podoba perspektywa zabawy w kotka i myszkę z allegro czy łamania prawa, o które zresztą sami walczymy. Wolałabym żeby reguły były jasne i żeby wszystkie strony miały jasną sprawę - oferowane w tym dziale zwierzaki są do adopcji, kupujący nic nie płci (albo tę symboliczną złotówkę z automatu) a allegro i tak zgarnia swoją kasę.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że tu nie chodzi o pretensje do pracowników allegro, a o system jaki mają. To co pisałam wcześniej DONOS ZYCZLIWEGO>KASACJA>MAIL Z SZABLONU.
Bo jak inaczej potraktowac np kasacje aukcji robionej majacejj wszystko ok, robionej od zawsze w dziale psy. Kasacja z powodem jakoby nie ten dział. Dobra ok, zkaładam ze to przyjmuję. Na konkretnie JEDNO PYTANIE - dlaczego kilka podstron identycznych aukcji nadal tkwi - odpowiedź brzmi - BO ZDJĘCIE NIE JEST PSEM. Czy to jest odpowiedź? W takim razie dlaczego sa nadal aukcje ze zdjęciem w zakładce koncowej PSY? Równi i równiejsi? Czy tez (co zakładam jak pisałam) chamski ruch kogoś komu kolor oczu Goździkowej sie nie podoba. I to jest właśnie zabawa w kotka i myszkę.
[B]
Siedziba Allegro jest w Poznaniu. Postram sie też bliżej dowiedzieć. Zamiezram posiedziec dzisiaj dłużej na forum allegrowiczów.[/B]

Co do wzorcowych maili/maila jasne napisz, niech ludziska wysyłaja. Moze pare wpadnie im zanim filtry ustawią.

Edited by Isadora7
Link to comment
Share on other sites

a ja pomyślałam o innym wyjściu - skoro pseudo sprzedają obroże za 600zł dodając psa, to może wystawić aukcję typu "Malutka kudłata suczka" itp z opcją KT 1zł i w opisie aukcji dać info, że za 1zł kupuje się zestaw kilku fotek tej suczki a zainteresowanych jej darmową adopcją prosimy o kontakt... to przecież nie sugeruje kupna poza allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']a ja pomyślałam o innym wyjściu - skoro pseudo sprzedają obroże za 600zł dodając psa, to może wystawić aukcję typu "Malutka kudłata suczka" itp z opcją KT 1zł i w opisie aukcji dać info, że za 1zł kupuje się zestaw kilku fotek tej suczki a zainteresowanych jej darmową adopcją prosimy o kontakt... to przecież nie sugeruje kupna poza allegro[/QUOTE]
jak dla mnie sugeruje sprzedaż poza allegro , i to też nie jest regulaminowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Nie chodzi mi o maile wysyłane przez formularz - wiem, że te można sobie wysyłać do upojenia :)
Ale każdy decydent ma przecież maila i jak się okazuje ich ustalenie nie jest specjalnie trudne :)[/QUOTE]

No to czekamy na maila wzorcowego i adresy

[quote name='terierfanka']a ja pomyślałam o innym wyjściu - skoro pseudo sprzedają obroże za 600zł dodając psa, to może wystawić aukcję typu "Malutka kudłata suczka" itp z opcją KT 1zł i w opisie aukcji dać info, że za 1zł kupuje się zestaw kilku fotek tej suczki a zainteresowanych jej darmową adopcją prosimy o kontakt... to przecież nie sugeruje kupna poza allegro[/QUOTE]

[quote name='lilk_a']jak dla mnie sugeruje sprzedaż poza allegro , i to też nie jest regulaminowe[/QUOTE]

Zdecydowanie tak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']Ale nie sugeruje sprzedaży, bo pies jest do adopcji. Sprzedażą jest fotka. I od tej sprzedaży może być naliczona prowizja. Problem może być jedynie z kategorią wystawiania[/QUOTE]ale proponujesz psa i to jest pewnego rodzaju ogłoszenie które nie dotyczy przedmiotu aukcji
powielimy w ten sposób głupie pomysły pseudo .... zresztą te oferty sprzedaży legowiska z gratisem w formie psa widziałam na tablicy .pl , nie wiem czy są na allegro
trzeba postarać się zrobić tak , żeby się nie zastanawiać i nie myśleć "zdejmą nie zdejmą " bo to taka zabawa w kotka i myszkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']Ale nie sugeruje sprzedaży, bo pies jest do adopcji. Sprzedażą jest fotka. I od tej sprzedaży może być naliczona prowizja. Problem może być jedynie z kategorią wystawiania[/QUOTE]

Kategoria wystawienia jest bardzo istotna, kto będzie szukał psa w kategorii innej niż PIES?

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia o sprzedaży legowiska ze szczeniaczkiem gratis też łamią prawo. Zwierzę nie jest rzeczą i nie może być gratisem. To tak jakby wrzucić ogłoszenie "Sprzedam tapczan, dziecko gratis.". To by wszystkich zbulwersowało, bo nie można oddać żywej istoty jako "gratis". Tak samo jest z psem czy kotem.

W ustawie owszem, jest zakaz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Jest jednak wyraźny zapis, że ten zapis NIE DOTYCZY podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Wiele osób nie jest związanych z żadną organizacją ani schroniskiem, ale wystarczy podpiąć ogłoszenie pod jakąś organizację, których na dogo mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drzagodha']Ogłoszenia o sprzedaży legowiska ze szczeniaczkiem gratis też łamią prawo. Zwierzę nie jest rzeczą i nie może być gratisem. To tak jakby wrzucić ogłoszenie "Sprzedam tapczan, dziecko gratis.". To by wszystkich zbulwersowało, bo nie można oddać żywej istoty jako "gratis". Tak samo jest z psem czy kotem.

W ustawie owszem, jest zakaz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Jest jednak wyraźny zapis, że ten zapis NIE DOTYCZY podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Wiele osób nie jest związanych z żadną organizacją ani schroniskiem, ale wystarczy podpiąć ogłoszenie pod jakąś organizację, których na dogo mnóstwo.[/QUOTE]
Nie da sie podpiąć bo na allegro masz konto osobowe z imienia i nazwiska ,a nie jako schronisko itp.Nie istnieją stowarzyszenia jednoosobowe .Stowarzyszenie zwykłe to minimum 3 osoby (na allegro z żoną lub z mężem można mieć konto )no ale to nadal 2 osoby.Stowarzyszenie ogólnopolskie zarejestrowane w sądzie to już minimum 15 osób ,a to takie stowarzyszenia chyba mają prawo prowadzić schroniska,zbierac 1% itp.Nie da się niestety.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"][B]trzeba sie przenieść na [COLOR="#006400"]ebay.pl[/COLOR] uderzenie do konukrecnji z ogłoszeniami będzie dla allegro najbardziej dotlkiwe, to też w sumie forma reklamy, ludzie przy okazji oglądania zwierzęcych ogłoszeń mogą na dłużej zostać na [COLOR="#006400"]ebay'u[/COLOR] :)
[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figanna'][SIZE=2][B]trzeba sie przenieść na [COLOR=#006400]ebay.pl[/COLOR] uderzenie do konukrecnji z ogłoszeniami będzie dla allegro najbardziej dotlkiwe, to też w sumie forma reklamy, ludzie przy okazji oglądania zwierzęcych ogłoszeń mogą na dłużej zostać na [COLOR=#006400]ebay'u[/COLOR] :)
[/B][/SIZE][/QUOTE] na ebay'u nie ma chyba żywych zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Nie da sie podpiąć bo na allegro masz konto osobowe z imienia i nazwiska ,a nie jako schronisko itp.Nie istnieją stowarzyszenia jednoosobowe .Stowarzyszenie zwykłe to minimum 3 osoby (na allegro z żoną lub z mężem można mieć konto )no ale to nadal 2 osoby.Stowarzyszenie ogólnopolskie zarejestrowane w sądzie to już minimum 15 osób ,a to takie stowarzyszenia chyba mają prawo prowadzić schroniska,zbierac 1% itp.Nie da się niestety.[/QUOTE]

A fundacje nie mają swoich kont? Są chyba allegra fundacyjne? Osobiście nie mam konta na allegro, więc nie mam pojęcia, jakie zasady tam są. Ale może ktoś wie, czy jakaś fundacja ma konto? Zapytam jutro, ale wydaje mi się, że moje stowarzyszenie ma konto...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drzagodha']A fundacje nie mają swoich kont? Są chyba allegra fundacyjne? Osobiście nie mam konta na allegro, więc nie mam pojęcia, jakie zasady tam są. Ale może ktoś wie, czy jakaś fundacja ma konto? Zapytam jutro, ale wydaje mi się, że moje stowarzyszenie ma konto...[/QUOTE]

Fundacje mają kontta (o ile je założą) ja mam swoje i prowadzę fundacyjne. Jak pisałam wcześniej szybciej bywa zrobić z indywidualnego niż z włąsnego. Patrzac bardziej od strony marketingu... konia z rzędem dla tego kto szukajac psa wejdzie na konto Organizacji posiadajacej np 100 psów i będzie leciał po wszystkich ekranach tego tylko konta. Kolejna sprawa to fakt iz ogrom psów jest ratowanych przez indywidualne osoby.

[B]Czekamy na wzór pisma który ma zrobic Selenga[/B] - to jedno z najsenowniejszych rozwiązań.

Link to comment
Share on other sites

CHATUL ma konto fundacyjne ze statusem aukcji charytatywnych.
Ściągnęli nam w zeszłym tygodniu aukcje adopcyjne kotów.
W mailu powołali się na regulamin allegro i jakby nie patrzeć mają rację. Wszystkie wystawiane na Allegro aukcje adopcyjne łamią regulamin portalu, ponieważ, są to aukcje ogłoszeniowe.
Allegro wcale nie zarabia na ogłoszeniach adopcyjnych, to kropla w morzu ich dochodów.
Wątpię czy allegro zareaguje na jakieś propozycje zmian w regulaminie, czy stworzenie nowego działu. Ich nie obchodzi zdanie urzyszkodników portalu.

Edited by esza
Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']CHATUL ma konto fundacyjne ze statusem aukcji charytatywnych.
Ściągnęli nam w zeszłym tygodniu aukcje adopcyjne kotów.
W mailu powołali się na regulamin allegro i jakby nie patrzeć mają rację. Wszystkie wystawiane na Allegro aukcje adopcyjne łamią regulamin portalu, ponieważ, są to aukcje ogłoszeniowe.
Allegro wcale nie zarabia na ogłoszeniach adopcyjnych, to kropla w morzu ich dochodów.
Wątpię czy allegro zareaguje na jakieś propozycje zmian w regulaminie, czy stworzenie nowego działu. Ich nie obchodzi zdanie urzyszkodników portalu.[/QUOTE]
obawiam się że masz rację,ale trzeba chociaż spróbować
moja , wystawiona chyba przedwczoraj na razie wisi.... na razie ...

Link to comment
Share on other sites

Witam się na wątku :)
Też przed chwilą dostałam "szablonowego" maila, że usunęli mi wyróżnioną aukcję szczeniaka. Mam nadzieję, że uda nam się "coś zaradzić" i znaleźć jakiś sposób na ogłaszanie naszych psów na allegro, bo prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby ogłoszenia psów do adopcji miały zniknąć z allegro raz na zawsze
P.S. Bardzo fajnie, że powstał ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

Allegro można obejść wystawiając zwierzaki z zaporową cena minimalną. Tyle, że sprzedaż przez osoby prywatne będzie się kłócić z ustawą.

edit

Właśnie dostałam odpowiedź od Allegro

"W Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie oferty sprzedaży rodowodowych psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie ofert Allegro w celu ogłoszeniowym.
Jeśli chcą Państwo oddać psa lub kota w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl na warunkach ujętych na stronie:

[url]http://tablica.pl/pomoc/oferty/zmiany-dotyczace-zamieszczania-ogloszen-w-kategorii-zwierzeta/[/url]

Allegro nie sprawdza wszystkich ofert ale zastrzega sobie usunięcie każdej, która narusza zasady. Nieregulaminowe aukcje można zgłaszać przez link 'Zgłoś naruszenie zasad' (prawy górny róg opisu oferty)."


Ale Ustawa brzmi:

Art. 10a.
1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach
i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
[B]3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub
hodowli.[/B]
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania
umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.
4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren
ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.
[B]5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących
schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym
celem działania jest ochrona zwierząt.[/B]
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych
w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym

Czyli wynika z tego, że zakaz sprzedaży nie dotyczy Fundacji.
Ciekawe co mi odpiszą :)

Edited by esza
Link to comment
Share on other sites

odpowiedz na mojego maila do allegro przez formularz allegro:
[QUOTE]Witam.

Dziękuję Pani za list.

W Allegro można umieszczać tylko i wyłącznie Oferty sprzedaży psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie Ofert Allegro w celu ogłoszeniowym.

Jeśli chce Pani oddać zwierzaki w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl.

Jeśli wystawi Pani zwierzęta do adopcji na Tablica.pl poprzez serwis Allegro, oferty takie będą również widoczne w Allegro. To chyba dobry sposób? Tym bardziej, że w takim układzie nie płaci Pani żadnej prowizji od wystawienia ogłoszenia.

[B]Informuję również, że serwis Allegro nie sprawdza każdego wystawionego przedmiotu pod kątem jego zgodności z Regulaminem. W przypadku napotkania oferty budzącej wątpliwości zachęcam do skorzystania z opcji "Zgłoś naruszenie zasad", [/B]która umieszczona jest w prawym górnym rogu strony z każdą trwającą ofertą.

Pozdrawiam serdecznie,[/QUOTE]
w przypadku fundacji , w przypadku Waszych aukcji prawdopodobnie nikt nie zadał cobie trudu przeczytania aukcji czy sprawdzenia użytkownika bo nie powinni ściągać takich aukcji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...