Jump to content
Dogomania

Zmęczyć psa... po ciemku i w ciągu dnia też :)


ryu_o

Recommended Posts

Witam!
Jak będę miała Maksa u siebie to chce go nauczyć zostawać samemu w domu, ale żeby to zrobić muszę zostawić psa wymęczonego, a co drugi tydzień idę do pracy na 7 rano. W tej chwili o godz 6 jest całkiem ciemno więc rzucanie piłki jest bardzo trudne. Macie jakieś sposoby jak sobie z tym poradzić?? Jakieś pomysły?

I ogólnie jestem ciekawa jak spędzacie czas z psiskiem, żeby go "wybiegać". ;)

Link to comment
Share on other sites

Bieganie teraz jest modne, a z pieskiem na smyczy też można. Mojemu siedmiolatkowi jednak wystarcza dłuższy spacer (30-40 minut) i do 13-14 jest spokój.

Jeśli zostawisz w domu włączone radio, piesek będzie czuł się mniej samotny i chętniej zostanie w domu.

Edited by Movsar
uzupełnienie
Link to comment
Share on other sites

a myślałaś o pracy węchowej? wysiłek intelektualny męczy psa o wiele bardziej i szybciej. oto ćwiczenia, które ja robię z moim psiakiem:
1. daję psu komendę siad i zostań; idę po linii prostej tip topami dokładnie depcząc trawę i na końcu śladu kładę moją skarpetkę, kawałem tuńczyka albo psią zabawkę; wracam do psa tą samą drogę i daję komendę szukaj, jak znajdzie to cieszę się i chwalę psa tak, że cała dzielnica się budzi :) jeśli szukał zabawki, to bawię się z nim w przeciąganie
2. kupiłem trzonek od miotły i przeciąłem na 3 części, 1 cześć leży w domu w foliowym worku z moją używaną bielizną, skarpetką, etc., 2 część leży z bielizną żonki, 3 w szafce z środkami czystości; biorę te części na spacer, kładę na ziemi i daję komendy "szukaj moje", "szukaj Oli" (żonka na imię ma Ola), ja pies pokaże poprawnie to się cieszę wniebogłosy i daję mu wędzony boczek:)
3. ćwiczymy chodzenie na luźnej smyczy, a ja "przez przypadek gubię jakiś przedmiot" (upuszczam za sobą, tak aby pies nie widział), zawracamy i daję komendę szukaj;

Oprócz węchówki mojego szkraba męczą też ćwiczenia na skupienie i koordynację, np. chodzenie po położonej na ziemi drabinie tak, żeby nie dotykać szczebli, slalom między słupkami przed centrum handlowym:)

Mam nadzieję, że coś Ci się przyda z tego:)

Aha, i możesz zerknąć na to:
[URL="http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/poszukiwacze-skarb%C3%B3w"]http://www.psiawachta.pl/blogi/magda-urban/poszukiwacze-skarb%C3%B3w[/URL]
u mnie się sprawdza:)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak mówi Maciek-wysiłek intelektualny wymęczy psa bardziej niż niejeden spacer!
Polecam jeszcze kulę-smakulę, piłkę z dziurką, do której wkłada się smakołyki, a pies tocząc piłkę po ziemi powoduje, że wypadają.
Albo chowanie smakołyków w różnych zakamarkach (jak pies tego nie widzi) i wpuszczanie go do pokoju z komendą "szukaj".
Jak pies jest duży, a pogoda sprzyja, to może warto pomyśleć o piłce boomer ball? Mojego psa nie idzie od niej odwołać!

Link to comment
Share on other sites

Kule-smakule mamy zamiast miski :) Maksik nie chce jeść z miski to mamy inny sposób, a jest bardzo dobry. :) Zabawy węchowe są bardzo dobre. Mogę to robić tylko w jednym małym pokoju bo w drugim śpi TŻ.
Pies jest niezbyt duży bo ma coś z jamnika... Na czym polega zabawa tą boomer ball??

Link to comment
Share on other sites

Boomer ball to plastikowa, pusta w środku piłka, której pies nie ma możliwości wziąć do mordy, bo kiedy próbuje-ona mu ucieka. Zabawa jest przednia-pies usiłuje ją dopaść, ale piłka się toczy, on ją goni i tak w kółko. Na youtube i w google jest dużo filmików.
Jest też podobna zabawka-uciekające jajko.
[url]http://sklep.moyre.pl/Pilka_Boomer_Ball_8_20cm-13.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Czytałam, że ta piła potrafi ranić pysk i łapy, a mój pies to dewastator zabawkowy i boje się, że będzie mi krwawił... A jak dobrać rozmiar?? Mój Maks jest trochę wyższy niż jamnik, ma krótkie nogi i waży więcej ;p.

Jakieś jeszcze pomysły?? Na dworze po ciemku co można jeszcze robić?

Edited by ryu_o
brak niektórych danych
Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem poranienia psa przez tą piłkę, poza rottweilerką koleżanki, która uwaliła się na tą piłkę tak, że ta pękła...Ale to chyba jakiś wyjątkowy przypadek, tak poza tym nie słyszałam, żeby coś się stało-a full staffikowców ma te piłki dla swoich psów...
Jest zagrożenie tego typu, że pies może zdemolować tą piłką otoczenie-mojej koleżance połamały zderzak w samochodzie, tak zawzięcie ganiały z tą piłką! Mój jak zagoni piłkę pod drzewka czy krzaki, to ze złości obgryza gałęzie!
Myślę, że taka średnia byłaby dobra dla Twojego psiaka, albo kup mu uciekające jajko-jest tańsze od boomer balla, można kupić w zooplusie.

Link to comment
Share on other sites

Co jeszcze robicie ze swoimi psami??

Mam opakowania z jajek niespodzianek, wkładam do nich po smakołyku i chowam po pokoju (ok30szt), w tym czasie Maksik czeka w innym pokoju. :) Po czym go wołam, Maks wpada z rozpędem i szuka wszystkich jajek (ogon to mu prawie nie uleci tak merda) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o coś co można by porobić po ciemku, to na mojego szkraba działają męczące sesje klikerowe. Od skupiania uwagi na mnie, przez posłuszeństwo, do najbardziej męczących ćwiczeń - sztuczki, sztuczki, sztuczki. Robię mu jakieś kombinacje typu, że mówię mu "siad, zostań'', odchodzę, kucam, wyciągam jedną nogę do skoku, zaczynam się wesoło wydzierać żeby jak najszybciej i z jak największym zapałem i radością przybiegł i skoczył, skok przez nogę, przez kolano, wjeżdżanie zadkiem pomiędzy nogi, slalom, turlanie się, taniec na dwóch łapkach, wchodzenie tylnymi łapami na drzewo. Niby takie nic, ale naparwdę go to cieszy i męczy. :) Ćwiczysz tego typu sztuczki ze swoim psiakiem? Bo jeśli nie, to możesz go właśnie na spacerach zacząć uczyć. To też porządnie męczy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u nas na zimę najlepszą rozrywką są sanki, ale was tutaj ograniczają gabaryty niestety.. fajna zabawa, która meczy psa to flirtpole (coś w rodzaju wędki na której końcu jest zdobycz) - po kilkunastu minutach gonitwy psiak jest zdrowo umęczony:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...