Jump to content
Dogomania

sucha karma dla starszego mopsa?


mmu

Recommended Posts

Bardzo proszę Was o poradę, moja mama ma dwie 8 letnie mopsiczki. Ma problemy z doborem karmy, szczerze mówiąc kupuje na wagę coś w osiedlowym sklepiku. Mama nie jest osobą zamożną, nie stać Jej na Royal Canin, czy Hillsa, ma zresztą na utrzymaniu jeszcze kota :)
Karma musi być miękka i mieć małe granulki, bo jedna z mopsic ma kłopoty z zębami, je bardzo wolno i twardego nie pogryzie.

Możecie doradzić coś dobrego, ale niezbyt drogiego?dowiozłabym jej następnym razem (mieszkam w innym mieście), bo mama nie da rady przytargać ze sklepu worka i jeszcze wnieść na 3 piętro :shake:

Link to comment
Share on other sites

Mmu, ja mam 5letniego mopsika, w tym roku ma 6 stuknie ;) i on w ogóle nie jada suchej karmy, bo ma za słabe zeby i w dodatku dziąsła delikatne i nie pogryzie...
My mu gotujemy jedzenie, pożera serca drobiowe z ryżem i warzywami, czasami dodajemy mu jajka, czasem zamiast serc są kurze łapki, bo to zdrowe na stawy.
Gdzieś na dogo pisali o niedrogiej karmie suchej, ale nie pamiętam nazwy :roll: Jak mopsiula ma problemy z pogryzeniem, to może by tą suchą karmę zalać trochę wrzątkiem, namoknie i jak ostygnie to dać? Da się coś takiego zrobić, nie ma jakiś skutków ubocznych? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Chefrenek']Moje mopsie na starość jadły Nutrę Nuggets dla szczeniąt, ma małe granulki i jest dobra (cena 15zł za kilogram). Z NN to jeszcze jest dobra z wołowiny w zielnym opakowaniu, ale kuleczki są trochę większe.[/quote]

A jak z utrzymaniem wagi czy karma dla szczeniąt nie za bardzo kaloryczna ?

Właśnie mam mopsika na dt około 5 letniego i też woli gotowane jedzonko ,ale suchą namoczoną też zjada .
A zostało mi w domu jeszcze szczenięca Arion ma malutkie granulki zastanawiałam się czy można mu spróbować podać.Tylko ta kaloryczność mnie nurtuje .

Link to comment
Share on other sites

Raz kupiłam suszone mięso i nasz pies miał straszna biegunkę drugi raz wole nie próbować.
Mopsio do suchego sie przekonuje je z reki ,lub namoczone.
Dziś dodałam mu jeszcze trochę puszkowego i wcinał aż miło .
Ponieważ jest u mnie kilka dni jesteśmy na etapie prób ale ogólnie nie jest wybredny :p

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Zawsze można wybrnąć z sytuacji podawając namoczona karme a do tego dodawac gotowane: mięso, makaron, marchew - miazgę plus biały serek. Co prawdziwe to nie sztuczne i jesli ktos karmi sztucznym jakby nei było granulatem to jest dobrze dodawać naturalnego jedzonka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morwa44']Emh! ja wole nie ryzykować :-o! Oberze reklame petigree i sobie kupie karme :ekmm:[/QUOTE]

Ukazał sie własnie artykuł w "Psie" nr2.
Artykuł dotyczy odchowywania szczeniąt i jest autorstwa pani Supronowicz, ktora jest sędzina i hodowczynią od lat prawie 40, która wyhodowała, jak pisze 140 czempionów różnych państw, karmi psy właśnie Pedigree z dodatkiem mięsa.

Są drogie karmu i tanie i tak an dobra sprawę nie dowiemy sie ktora jest lepsza drozsza czy tansza.
Mając to na uwadze od lat stosuję karmy ale z gotowanym mięsem, makaronem, nieraz ryżem i biały ser.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój 12-letni mops jada od kilku lat karmę bosch senior i ... właściwie tylko ją (czasami dostaje marchewkę, jabłko lub jego ulubione pomidory :)).
Miał robioną morfologie i jak na jego wiek wypadła dobrze, wagę też trzyma od kilku lat na tym samym poziomie (to jest również karma dla otyłych psów). I choć widać po nim już wiek to formę ma jeszcze całkiem, całkiem. Może to po części zasługa szczeniaka który się znalazł u nas w domu... :evil_lol:

[IMG]http://img96.imageshack.us/img96/7257/dsc05340.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...