Jump to content
Dogomania

Ślązacy łączmy się- agility


coztego

Recommended Posts

carragan, zwróć uwagę na zwrot: "ma przejsc"

Powiem Ci szczerze, że czytałem wiele opisów agility i przeważnie jest to określone miej więcej tak, że pies musi pokonać tor najdokładniej i w najkrótszem czasie. Sformuowanie "przejść" jest stosowane wyłącznie na stronach opisujących molosy.

Nie jestem przekonany do tego, ze to wyłącznie wzrost opisywanego psa spowodował jego wycanie z tego sportu, ponieważ trenowaliśmy razem i braliśmy wspólnie udział w imprezach właśnie wtegy, gdy jego wzrost był już zakończony.

Ale nie rozmawiajmy może o tym konkretnym przypadku, bo ja uważam ogólnie, że to nie jest sport dla tak dużych i ciężkich psów i już. Przewałkowaliśmy ten temat i podany przez Ciebie przykład nie zmieni mojego punktu widzenia.

Podana w tym tekście informacja o planowanej zmianie regulaminu świadczy o tym, iż jest to dość stary tekst. Zmiana ta (wprowadzenie 3 kategorii wzrostowej) nastąpiła w 2002 roku i aktualnie zapisane jest w regulaminie FCI:

Categories

Three categories exist:

S (Small) : for dogs measuring less than 35 cm. at the withers

M (Medium) : for dogs measuring 35 cm. or more and less than 43 cm. at the withers

L (Large) : for dogs measuring 43 cm. or more at the withers

Ten zapis jest jasnym potwierdzeniem, że chodziło o zwiększenie szans najmniejszym pieskom, a nie największym. Ta trzecia kategoria, która doszła, to właśnie S (Small), a nie maxi.

Obecnie nic mi nie jest wiadomo o jakimkolwiek zamiarze wprowadzenia czwartej kategorii dla psów ras największych :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Robull mnie chodzi o zabawe a nie o zawody czy cus :niewiem:

Po prostu w temacie "Nadaje sie "niestety odnioslam wrazenie ze masz mnie za kretynke co dla ze tak powiem slawy,chce narazac zdrowie swojego psa :niewiem: Nie oczekuje ze bedzie tor pokonywal z szybkoscia bordera ale podalam to aby pokazac iz nie zaszkodzi mu taka forma ruchu :niewiem:

A teraz wracajac co tematu toru.....8)

Nie wiem jak u Was ale u nas chlapa chociaz slonce,i zaczyna to wysychac wiec moze pod koniec marca bysmy sie za cosik zabrali....? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie :)

Wczoraj byłam w Borderkowie. Niestety musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość :( Tomek znajdzie czas dopiero pod koniec kwietnia. Dwa powody:

1. 24-25 kwietnia w Chybiu odbędą się międzynarodowe zawody psów pasterskich. (info: http://www.izoo.krakow.pl/borderkowo/ ). Tomek jest zaangażowany w organizację tej imprezy.

2. Aura jakoś nie dopisuje :( Może w miastach już jest sucho, natomiast w lesie teren jest bardzo podmokły, żeby nie powiedzieć bagnisty :x

Mam pytanie: ile osób tutaj jest naprawdę zainteresowanych treningami i skąd jesteście? Czasami dojazdy potrafią naprawdę zniechęcić do pracy. Trochę byłoby mi głupio gdyby nagle się okazało, że chętna jest jedna - dwie osoby i to jeszcze od przypadku do przypadku :oops:

Tomek naprawdę nie narzeka na brak pracy i chyba jeśli miałby się w coś zaangażować to chciałby widzieć sens tej pracy.

W czasie wystawy w Katowicach będą pokazy i zawody z udziałem psów z Borderkowa :) Sądzę, że warto popatrzeć

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jakoś tema przycichł w miarę jak pogoda się poprawia i czas treningów staje się bardziej aktualny więc podnosze temat :)

i przy okazji może jakieś szczególiki zaczelibyśmy obgadywać??

ja ze swojej strony ponieważ temat poszedłtrochę nie w tą stranę mam pewne obawy czy my (ja i bonusik;)) będziemy mogli brać udział w treningach

mam jeszcze projekt że może poprostu albo bym sobie zaczynał troszkę wcześniej albo zaczynał po innych bo czasu dużo z moją krówką nie potrzebujemy (szybko się męczy) no cóz zobaczymy jak to będzie czekam na odzew i oczywiście o konkrety czy są osoby z jakimiś ambitnymi planami czy wszyscy raczej rekreacyjnie??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No cóż.....

Mam wrażenie, że problem polega na odległości :( I na tym, że mamy różne plany związane z agility: jedni chcą podejść do tego poważnie, inni tylko rozrywkowo, a są tacy którzy chcą popatrzeć :( Mam propozycje: spotkajmy się gdzieś na terenie neutralnym, pogadajmy czego nawpradę chcemy :) błąd :( ja nie mogę: HOlka przecieka. Ale Wy możecie się gdzieś spotkać i dogadać sprawę :) Znam dwa fajne miejsca: Pod Dębem w Bytomiu (dokadnie Dąbrowa miejska) oraz Żabie Doły w Chorzowie :)

Acha! Za tydzień są zawody w Chybiu i potem Tomek będzie już bardziej czasowy :D

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, temat co nieco przycichł, co jest KARYGODNE :nono:

Sama się wyłączyłam z tematu za sprawą licznych problemów rodzinnych.

Ale problemy problemami, faktem jest, że przyszła wiosna i należy się zabrać za sprawy organizacyjne.

Z tego co wiem to raczej wszyscy na tym topiku myśleli o rekreacji. Chyba, że któryś z naszych psów okaże się wybitnym agilitowcem- wtedy się od zawodostwa nie wywinie ;)

Nitencja, to chyba nie jest bardzo daleko, to Ruda Kochłowice, o ile się nie mylę. Ale z tego co pisał (a?) Gwarek, to jest w srodku lasu, więc trzeba dojechać samochodem.

Link to comment
Share on other sites

Gwarek wbrew pozorom to dziewczynka ;)

Dojazd koniecznie autem :( Szczególnie z Zabrza. Dalej sugeruję spotkanie przedwstępne. Skoro sporo osób jest z Zabrza, Carr jest z Bytomia, a Chorzowianie mają wszędzie blisko to sugeruję "Pod Dębem". To jest za Stroszkiem w Bytomiu. Jeśli ktoś popatrzy na mapę gdize są stacje kolejowe i zobaczy Bytom Pólnocny to właśnie tam. Względnie neidaleko jest Dolina Sportowa :) Tam najłatwiej będize trafić wszystkim :) Albo na wystawie w Bytomiu? Tylko do wystawy jeszcze dużo czasu :(

Link to comment
Share on other sites

Wystawa dopiero 23 maja. Wydaje mi się, że to troszkę późno. Może w ostatnim tygodniu kwietnia znaleźlibyście czas? Dębu na mapie nie znajdziesz (chyba, ze w KAtowicach ;) Ja mam na mysli restaurację "pod Dębem". Jest w lesie między Miechowicami a Stroszkiem (dzielnice Bytomia). Podobno ta dzielnica nazywa się Dąbrowa Miejska :niewiem: Ale na jakbyś jechała pociągiem to kupuje się bilet do Bytomia Północnego :oops:

To jest miejsce bardzo tajne i dlatego dobre dla piesków :lol: Tylko nie polecam w wolne dni :oops: Pełno wycieczek rodzinnych.

Przepraszam za uprawianie kryptoreklamy :oops:

Link to comment
Share on other sites

a są tacy którzy chcą popatrzeć :(

Gwarek... Wybacz. Ale co ja niby mam zrobić? Mam psa, który się zupełnie nie nadaje do agility. A także w planach (za rok) belga, z którym chcę zawodowo biegać. Ale zanim i tak zacznę, trochę czasu minie.

To oznacza, że pojawienie się w takiej sytuacji na treningach w roli widza jest z mojej strony nietaktem albo czymś nagannym?

Ja chętnie sę spotkam. Bo zależy mi na rozwoju tego sportu na śląsku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

pojawienie się w takiej sytuacji na treningach w roli widza jest z mojej strony nietaktem albo czymś nagannym?

Ja chętnie sę spotkam. Bo zależy mi na rozwoju tego sportu na śląsku.

Absolutnie nienaganne! :wink:

I my się z Tobą spotkamy z przyjemnością nie mniejszą 8)

A poza tym: Gwarek, ja do Bytomia raczej autobusem, tramwajem albo samochodem, bo pociągiem w tę stronę chyba się nie da :roll:

W każdym razie, dzięki za wskazówki, mam nadzieję, że uda się trafić. Zaraz sprawdzę to wszystko na mapie.

Czekamy już tylko, aż się odezwie szeroko pojęta "reszta" :wink:

Okolice końca kwietnia są ok, ale raczej w weekend, bo w tygodniu, po pracy trudno mi będzie czas znaleźć. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Godelaine przepraszam Cię :( źle odebrałeś moje wypociny :(

Chodzi mi o to, że w pewnym sensie czuję się odpowiedzialna, przed Tomkiem za zaangażowanie ekipy. On się kiedys sparzył na próbie zoorganizowania takiej grupy. Ma teraz grupę ludzi, na których polega (Ci co oglądali pokazy w Katowicach to widzieli), i sam nie jest na 100% pewien czy chce się jeszcze w coś angażować :( Wcale nie uważam, że różne stopnie zaangażowania są naganne!!! Sama traktuję to baaardzo rozrywkowo :D Tylko chciałabym, żeby jeśli już się zadeklarujemy, to żebyśmy tam bywali reguralnie, a nie od przypadku do przypadku :evil:

Sądzę, że widz "techniczy" będzie mile widziany :D W końcu, ktoś musi otwierać butelki z wodą mineralną i poprawiać przeszkody :wink: (żartuję :) )

Goldelaine, jeszcze raz Cię przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

A także w planach (za rok) belga, z którym chcę zawodowo biegać.
Tu pozwolę sobie na małą uwagę... nie da się zawodowo biegac w agility, bo to jest hobby, które kosztuje i zarobić na tym ni jak się nie da ani złotówki.

Godelaine, wiem co miałaś na myśli, ale inni mogli to źle zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

Carr, cosik mi się zdaje, że Ty możesz wystąpić w roli gospodarza ;)

Rozumiem, że miejsce spotknia jest ustalone :D Teraz termin: ten tydzień mam za dużo na głowie. Czyli przyszły tydzień. Co powiecie na środa 28 IV godz 16:30 ?

Znak identyfikacyjny?? Wilczarz ;)

Holka chyba jeszcze będzie przeciekać :(Czekam na inne sugestie.

Chorzowianie i Zabrzanie: Jest opcja, że umówimy się w bardziej znanym miejscu i przejdziemy do "pod Dębem" Bardziej znane miejsce to Real w Bytomiu :) Naprawdę niedaleko.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W soboty i niedziele "pod Dębem" jest zatłoczone :( Ale może być w środę później :) Coztego, jaka godzina jest dla Ciebie najkorzystniejsza?

A jeśli chodzi o weekendy: teraz są zawody w Chybiu i jadę jako widz, a potem jest 1-2-3 maja i sądzę, że niektórzy mają plany rodzinne.

Potem ja mam w rodzinie komunie, potem wystawa w Bytomiu, potem... będzie bliżej czerwca niż maja :D

Poczekajmy na głosy innych zainteresowanych. W sumie jeśli będzie wiecej chętnych z Chorzowa to może jednak Liga (Żabie Doły) będzie bardziej odpowiednim miejscem?

Kto jest z Chorzowa i okolic ręka w górę! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...