Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla?


kasioola81

Recommended Posts

[quote name='masdamerka']Nie wiem czy dobry wątek, ale.. sami zobaczcie [URL]http://tablica.pl/oferta/chihuahua-shih-tzu-mix-ID2rIB9.html#98608e4014;r:;s[/URL] nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale raczej to drugie :-(
EDIT Ta sama osoba (to znaczy ogłoszenie napiane identycznie i to samo misto) [URL]http://tablica.pl/oferta/maltanczyk-york-ID2rIvT.html#98608e4014;r:;s[/URL][/QUOTE]

A najprędzej to co krótkowłose to niby chihuahua ojciec, to co długowłose to maltańczyk ;) najlepiej namieszać i nic nie będzie to przypominać. Jak już mnożyć to niech rasę przypomina!

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Jeżeli zaczyna się temat to wypadało by go znać. Widać, że Pani wcale nie zna histori pochodzenia rasy Biewer Yorkshire Terrier.
Przydomki, które są wypisane na podanej przez Panią stronie są bardzo znane, sadze że ktoś by ich nie używał od tak sobie.
Może zanim zacznie Pani kogoś posądzać o oszustwo sprawdzi Pani podawane informacje.
Nie każda hodowla wystawia rodowody na strony internetowe, są to dokumenty dostępne do wglądu w hodowli.
Ja bym raczej cieszyła się, że nie każda hodowla zarejestrowana w nowych stowarzyszeniach jest pseudohodowlą.
Widać są tam też hodowle, które wybierają psy z najlepszym pochodzeniem i jest ich stać na ich zakup.
Sądze, że nikt nie chce być wsadzany do jednego worka z tymi gorszymi hodowcami, których możemy spotkać również i ZKwP.
Ps. Radziłabym usunąć link z posta. Do wiadomości puplicznych podaje się w 100% sprawdzone informacje a za oczernianie kogoś mogą spotkać Panią tylko nie przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

Dla jasności - podobną wiadomosć otrzymałam na PW od uzytkownika [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/146845-Magda26"][B]Magda26[/B][/URL]
Odpowiadam tu i w PW tak samo:
Bardzo proszę o zejście z tonu. Pisanie na stronie tekstów typu "elitarno-królweskie pochodzenie" bez podania skanu rodowodu jest niepoważne i samo wystawiło Państwa na śmieszność. Poza tym jakim cudem ma Pani rodowód rasy, która nie jest nawet zarejestrowana jako rasa w FCI i Polskim Związku Kynologicznym? Usunę link do Państwa strony, co nie zmieni faktu, ze link ten znalazłam w innym wątku o pseudohodowlach. I bardzo serdecznie zapraszam do zaprezentowania na stronie rodowodów Waszych piesków, mam nadzieję, że mają więcej pozycji, niż tylko ojciec i matka pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maganna']Moja siostra jakis czas postanowila sprawic sobie i swojej rodzince nowego czlonka rodziny-malego maltezika.
Wybrala hodowle zarejestrowana ZHPR.Postawila mnie przez faktem dokonanym,pewnego wieczorku poprostu pokazala mi na skypie(mieszkamy zagranica)mala kuleczke.Jak domyslacie sie wszystko bylo cacy!Piesek z rodowodem czteropokoleniowym...:angryy: .Przy czym pan rozmnazajacy te biedne zwierzeta(ma jeszcze inne rasy-oczywiscie te najbardziej popularne) dal "witaminki"dla pieska by podawac mu codziennie oraz podal dokladna instrukcje obslugi,np.kapiel w szamponie johnsona jest jak najbardziek ok.Przy czym dodam,ze szczeniak przed odbiorem z hodowli zostal wykapany:mad:Prawie codziennie rozmawiajac z siostra widywalam Mailo,ktory byl jak dla mnie jakis taki osowialy.Vet orzekl,ze piesek zdrowy,tylko uszka troszke brudne-wyczyscil i bylo ok.Mailo dalej byl osowialy...Mailo poszedl na kontrole,wszystko bylo ok i vet podal mu druga szczepionke.Za dwa dni u pieska pojawil sie problem z ukladem ruchowym,prwdopodobnie przestal tez widziec-wyl niesamowicie.Vet powiedzial,ze moze probowac leczyc pieska,ale sam nalegal by siostra go oddala.Siostra skontaktowala sie hodowca przy czym ten zapewnil by nie leczyc pieska bo przyjedzie go odebrac.Dokladnie w wigilie rano wyslali synka do babci,oddali Mailo i cale swieta mieli bardzo smutne.Mailus,pierwszy ukochany piesek rodzinki juz za TM.Za jakis czas... planuja zakup szczeniaczka tylko z hodowli zarejestrowanej w ZKWP! [B]UWAZAJCIE NA PSEUDOHODOWLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/QUOTE]

Co to za śmieszna wypowiedź. Jakoś trudno uwierzyć w tą historię. a jesli mozna wiedzieć to jak to był hodowla z ZHPR. ZHPR ma komisję dyscyplinarną i tam zgłasza się takie rzeczy. a nie oczernia się wszstkich członków ZHPR i nazywa się ich peudohodowcami.!! ja mam wszystkie psiaki FCI i też spotakałam hodowczynię z Wałbrzycha która miała zaniedbane psy. Ale nie rozgłaszam wszędzie że jej oraganizacja ZKwP jest pseudohodowlą tylko dlatego że trafił się jakiś hodowca który nie dba o zwierzęta.Od tego są komsje dyscyplinarne w związkach które mają obowiązek sprawdzić hodowcę, jeśli nie dba o zwierzęta zostaje wykluczony z organizacji-proste?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...