Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla?


kasioola81

Recommended Posts

Witam,
może się to wydawać głupim pytaniem, ale chce rozwiać wszelkie wątpliwości. Znalazłam hodowle, ma swoją stronę, psy mają metryki i wyróżnienia i wszystko wygląda cacy. Równocześnie na portalach aukcyjnych można znaleźć ogłoszenia sprzedaży szczeniaków "z rodowodem" za np 500 zł. Na zapytania co jest z psami nie tak, że tak mało kosztują, sprzedawca odpowiada wymijająco i prosi o kontakt telefoniczny. Czy niska cena psa, który podobno ma papiery jest już wystarczającym dowodem dla którego możemy podejrzewać że ktoś tu kombinuje i mamy do czynienia z hodowlą i działającą równocześnie pseudo?
będę wdzięczna za pomoc i sugestie
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasioola81']Witam,
może się to wydawać głupim pytaniem, ale chce rozwiać wszelkie wątpliwości. Znalazłam hodowle, ma swoją stronę, psy mają metryki i wyróżnienia i wszystko wygląda cacy. Równocześnie na portalach aukcyjnych można znaleźć ogłoszenia sprzedaży szczeniaków "z rodowodem" za np 500 zł. Na zapytania co jest z psami nie tak, że tak mało kosztują, sprzedawca odpowiada wymijająco i prosi o kontakt telefoniczny. Czy niska cena psa, który podobno ma papiery jest już wystarczającym dowodem dla którego możemy podejrzewać że ktoś tu kombinuje i mamy do czynienia z hodowlą i działającą równocześnie pseudo?
będę wdzięczna za pomoc i sugestie
pozdrawiam[/QUOTE]

Jak dla mnie - to zbyt mało. Hodowcy nieraz sprzedają jedne szczenięta taniej, inne drożej - np. pety są tańsze, psiaki już podrośnięte. A kontaktowałaś się telefonicznie z hodowcą?

Edit: Jeśli są podani rodzice psa, to sprawdź w necie informacje o nich albo zadzwoń do oddziału ZKwP i zwyczajnie zapytaj, czy taki miot był zgłoszony, bo chcesz kupić jednego ze szczeniaków.

My np. kupiliśmy szczenię JRT w cenie znacznie niższej, niż większość dostępnych w hodowlach, bo był podrośnięty i do tego był petem.

Edited by LadyS
Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio miałam propozycje szczylka w cenie tych z pseudo (w sumie mogę napisać bo hodowca zagramaniczny, po przeliczeniu z euro na złotówki wyszło mi całe 500zł...), bo poszedłby do wystawcy, znajomego i ma 10 miesięcy... szczenie rodowodowe, wystawowe do tego, tylko za długo zalegało w hodowli i już nikt go nie chce...

Link to comment
Share on other sites

nie dzwoniłam, ponieważ chce się najpierw dowiedzieć co i jak. Na aukcji nie są podane żadne informacje. Na stronie są zdjęcia szczeniąt ale ani słowa o dacie urodzin, więc nie wiadomo z kiedy to. Co to znaczy, że pies jest "petem" ? Nie chce nikogo oskarżać, ale brak odpowiedzi pisemnej i podstawowych informacji na aukcji skłania do zastanowienia. Co za problem napisać że szczenie ma już rok...Tyle, że wtedy zdjęcia na allegro byłyby nieprawdziwe.

Edited by kasioola81
Link to comment
Share on other sites

zdziwiło mnie,że w jednej aukcji jest zdjęcie tatuażu i jest napisane,że "PIES Z RODOWODEM SWIADCZY O TYM TATUZAZ ZWIAZKU KYNOLOGICZNEGO W UCHU!!!!!!!!!!NIE DO WYSTAWIANIA!!!!!!!!!" a w drugiej aukcji takiej informacji nie ma. Postanowiłam do Pani napisać, że interesuje mnie ten bez zdjęcia ucha i że szukam psa na wystawy. Dostałam odp ,iż pies ten nie ma rodo. , ale drugi z aukcji ma i w sumie można go wystawiać, bo wadę zgryzu ma niewielką. Jeśli nie wierzycie same napiszcie. Sprawa została zgłoszona przez inną osobę do zkwp, gdzie powiedziano jej, iż w tej hodowli ostatni zarejestrowany miot był z 20.10.2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Boże, ludzie są bezmyślni. ja takich ludzi na miejscu ZK bym odrazu zawieszała w działalności hodowcy! Kto inny jak nie hodowca ma dbać o czystość rasy!? Po prostu ręce opadają! Obecnie sama oczekuję (lada dzień) szczeniąt i nie wyobrażam sobie robić tego gdzieś na boku, poza ZK. DLa mnie to chore! Ludzie rejestrują te psy, dają za nie kupę kasy po to żeby potem robić kundle:/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nie wiem gdzie napisac- pisze tu,moze cos poradzicie.
Na ogłoszenie trafiłam przypadkiem, przegladając ogłosznia na Alegratce zobaczyłam w cudzym ogłoszeniu zdjecie MOJEGO szczeniaka, który kilka lat temu został sprzedany za granice! zdjecie ktos skopiował z internetu-jest to oczywiście bezprawne,to po pierwsze. Druga sprawa ,kliknęłam na "pokaz wszystkie ogłoszenia uzytkownika" i...prosze , jest lista...:(
[URL]http://alegratka.pl/szukaj/?var=u,2521881[/URL]
co mozna zrobic?? napisałam juz email do alegratki, ogloszenie zobaczyłam przed chwila, pora jest póxna więc nie dzwoniłam pod podane w ogłoszeniach nr telefonów

sprawa druga- w gazetach w moim miescie, drukowane sa ogloszenia pseudo-podzwoniłam ,oczywiście szczenieta sa bez rodowodów, "dla zdrowia suczki" albo po prostu do sprzedania.Postraszyłam ustawą,poinformowałam jaka grzywne moga zapłacić.Do gazet dzwoniłam, teoretycznie obiiecali zwracac uwage.
Co mozna jeszcze zrobic, czy jest mozliwośc-po sprawdzeniu telefonicznym,ze szczeniaki sa bez rodowódw-wejścia do domu takiej osoby pod pozorem zakupu i wypisania mandatu /oczywiscie słuzby odpowiednie-tzn własciwie kto to moze zrobic???/?

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie poruszył ważnego tematu. Pies może być całkiem zdrowy i normalny, ale po prostu zarejestrowany w nowych Stowarzyszeniach dla wielkich hodowców. Ja jakiś czas tamu, zaraz po ustawie zakupiłam szczeniaka w całkiem niskiej cenie, bo 600 zł rasy Basset Hound, z Eden Doga. Szczeniak zapchlony, nigdy nie spał w domu, przestraszony, zarobaczony, podrobiona książeczka zdrowia. Po kilku dniach zdechł u nas. Nie wiadomo co było przyczyną. Znajoma weterynarz stwierdziła, że wolałabym nie wiedzieć! Szczeniak z PSPP( polskie stowarzyszenie psa przyjaciela ). Makabra jakaś! Potem okazało się, że hodowca zmienił numer telefonu! Hoduje więcej psów, inne rasy. Nie jest to hodowla z zamiłowania, a jedynie dla kasy. Uważajcie na nich!!!! Ten pies może być podobnie z innego towarzystwa. Chodzi tu o to, że mniej wystaw itd. Często całe szczeniaki są podrobione* wraz z rodowodem, tatuażem i książeczką.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem hodowca może sobie sprzedać szczeniaki za bardzo niskie ceny, może je dać w prezencie za darmo ( szczenięta tzw. pet czyli nie rokujące wystawowo), a może sobie wymyślić cenę z kosmosu ( najwyżej nikt od niego nie kupi, jeśli cena przekracza jego wartość wystawową czy hodowlaną bo np. jest po słabych rodzicach).
Ważne aby oferowane szczenięta miały metryki - WSZYSTKIE w miocie. Obydwoje rodzice muszą być z rodowodem i mieć uprawnienia hodowlane. Jeśli szczeniaczki są bez metryk ( typowa bajka, że któryś z kolei) to wtedy można to nazwać pseudohodowlą i można to gdzieś zgłosić.
Ale tak swoją drogą dobrze jest przed kupnem zorientować się w jakich warunkach przebywają szczenięta, ile ras tam hodują i nie chodzi o złotą klatkę tylko czy młode są odpowiednio żywione, zadbane, zdrowe i mają pozytywny kontakt z człowiekiem. Najlepiej gdy są w domu a nie np. w szopie czy kojcu z dala od mieszkania.

Edited by ruda megi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='puma08']Nikt nie poruszył ważnego tematu. Pies może być całkiem zdrowy i normalny, ale po prostu zarejestrowany w nowych Stowarzyszeniach dla wielkich hodowców. Ja jakiś czas tamu, zaraz po ustawie zakupiłam szczeniaka w całkiem niskiej cenie, bo 600 zł rasy Basset Hound, z Eden Doga. Szczeniak zapchlony, nigdy nie spał w domu, przestraszony, zarobaczony, podrobiona książeczka zdrowia. Po kilku dniach zdechł u nas. Nie wiadomo co było przyczyną. Znajoma weterynarz stwierdziła, że wolałabym nie wiedzieć! Szczeniak z PSPP( polskie stowarzyszenie psa przyjaciela ). Makabra jakaś! Potem okazało się, że hodowca zmienił numer telefonu! Hoduje więcej psów, inne rasy. Nie jest to hodowla z zamiłowania, a jedynie dla kasy. Uważajcie na nich!!!! Ten pies może być podobnie z innego towarzystwa. Chodzi tu o to, że mniej wystaw itd. Często całe szczeniaki są podrobione* wraz z rodowodem, tatuażem i książeczką.[/QUOTE]


Mają też bulwy i znowu bassety... ;/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moja siostra jakis czas postanowila sprawic sobie i swojej rodzince nowego czlonka rodziny-malego maltezika.
Wybrala hodowle zarejestrowana ZHPR.Postawila mnie przez faktem dokonanym,pewnego wieczorku poprostu pokazala mi na skypie(mieszkamy zagranica)mala kuleczke.Jak domyslacie sie wszystko bylo cacy!Piesek z rodowodem czteropokoleniowym...:angryy: .Przy czym pan rozmnazajacy te biedne zwierzeta(ma jeszcze inne rasy-oczywiscie te najbardziej popularne) dal "witaminki"dla pieska by podawac mu codziennie oraz podal dokladna instrukcje obslugi,np.kapiel w szamponie johnsona jest jak najbardziek ok.Przy czym dodam,ze szczeniak przed odbiorem z hodowli zostal wykapany:mad:Prawie codziennie rozmawiajac z siostra widywalam Mailo,ktory byl jak dla mnie jakis taki osowialy.Vet orzekl,ze piesek zdrowy,tylko uszka troszke brudne-wyczyscil i bylo ok.Mailo dalej byl osowialy...Mailo poszedl na kontrole,wszystko bylo ok i vet podal mu druga szczepionke.Za dwa dni u pieska pojawil sie problem z ukladem ruchowym,prwdopodobnie przestal tez widziec-wyl niesamowicie.Vet powiedzial,ze moze probowac leczyc pieska,ale sam nalegal by siostra go oddala.Siostra skontaktowala sie hodowca przy czym ten zapewnil by nie leczyc pieska bo przyjedzie go odebrac.Dokladnie w wigilie rano wyslali synka do babci,oddali Mailo i cale swieta mieli bardzo smutne.Mailus,pierwszy ukochany piesek rodzinki juz za TM.Za jakis czas... planuja zakup szczeniaczka tylko z hodowli zarejestrowanej w ZKWP! [B]UWAZAJCIE NA PSEUDOHODOWLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maganna']Moja siostra jakis czas postanowila sprawic sobie i swojej rodzince nowego czlonka rodziny-malego maltezika.
Wybrala hodowle zarejestrowana ZHPR.Postawila mnie przez faktem dokonanym,pewnego wieczorku poprostu pokazala mi na skypie(mieszkamy zagranica)mala kuleczke.Jak domyslacie sie wszystko bylo cacy!Piesek z rodowodem czteropokoleniowym...:angryy: .Przy czym pan rozmnazajacy te biedne zwierzeta(ma jeszcze inne rasy-oczywiscie te najbardziej popularne) dal "witaminki"dla pieska by podawac mu codziennie oraz podal dokladna instrukcje obslugi,np.kapiel w szamponie johnsona jest jak najbardziek ok.Przy czym dodam,ze szczeniak przed odbiorem z hodowli zostal wykapany:mad:Prawie codziennie rozmawiajac z siostra widywalam Mailo,ktory byl jak dla mnie jakis taki osowialy.Vet orzekl,ze piesek zdrowy,tylko uszka troszke brudne-wyczyscil i bylo ok.Mailo dalej byl osowialy...Mailo poszedl na kontrole,wszystko bylo ok i vet podal mu druga szczepionke.Za dwa dni u pieska pojawil sie problem z ukladem ruchowym,prwdopodobnie przestal tez widziec-wyl niesamowicie.Vet powiedzial,ze moze probowac leczyc pieska,ale sam nalegal by siostra go oddala.Siostra skontaktowala sie hodowca przy czym ten zapewnil by nie leczyc pieska bo przyjedzie go odebrac.Dokladnie w wigilie rano wyslali synka do babci,oddali Mailo i cale swieta mieli bardzo smutne.Mailus,pierwszy ukochany piesek rodzinki juz za TM.Za jakis czas... planuja zakup szczeniaczka tylko z hodowli zarejestrowanej w ZKWP! [B]UWAZAJCIE NA PSEUDOHODOWLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/B][/QUOTE]


czy to "hodowla" z wielkopolski? ogłasza się taka jedna na różnych portalach, co chwilę nowe mioty, szczeniaki rzeczywiście z "papierami" po psach, które startowały kiedyś w wystawach ZK i mają jakieś tam osiągi

Link to comment
Share on other sites

Ze slaska.Wybor niesamowity...Ceny piesków wcale nie sa az tak niskie,biorąc pod uwagę fakt,ze pochodzenie nieznane,a gwarancji żadnej.Pan zwrocił pieniadze i co z tego-trauma pozostaje na zawsze.To był pierwszy piesek syna mojej siostry,na którego czekał bardzo długo...
Niech to bedzie przestrogą dla przyszłych właścicieli "rasowych"piesków.Te pieski to zwykle kundelki za duże!pieniadze.Najpewniej skontaktować sie z oddziałem ZKwP w swoim mieście i tam szukać hodowli danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

jak to mozliwe żeby te psy przeszły przegląd WZORCA RASY w ZKWP ?! przecież to kundle!!!
[url]http://allegro.pl/yorkshire-terrier-mlodziez-i3020372830.html[/url]
[url]http://allegro.pl/york-yorkshire-terrier-zkwp-suczka-wystawowa10mcy-i3035132191.html[/url] ten yorek nawet nie ma włosa yorkowego
[url]http://allegro.pl/chihuahua-rodowodowy-piesek-krotkowlosy-i3003045765.html[/url]
[url]http://allegro.pl/chihuahua-doskonale-szczenieta-z-rodowodem-fci-i3030382427.html[/url]
[url]http://tablica.pl/oferta/chihuahua-piesek-mini-wystawowy-rodowod-fci-zkwp-warszawa-ID2g9SJ.html[/url]
jest tego duuuuzo więcej ale aż mi ciśnienie skacze jak oglądam ceny tych pseudo rasowców

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...