Jump to content
Dogomania

obiekt przyjazny psom - co powinien posiadać w ofercie?


anuula
 Share

Recommended Posts

W czasie wakacji byliśmy w różnych miejscach i widzę potrzebę ogrodzonego terenu gdzie można puścić psa luzem (jednym miejscu zamykaliśmy wieczorem bramę wjazdową i psy ganiały). Może nawet jakieś psie atrakcje (przeszkody, woda do taplania się). Obsługę tolerancyjną, wydzielenie miejsca w restauracji gdzie można przyjść z psem (są takie, byliśmy) i to nie w ogródku na zewnątrz. Przydadzą się miski na wodę. I tu już moja własna prywata - lodówka gdzie można trzymać jedzenie dla psów, bo nie wszystkie jedzą suchą karmę.

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)

wydzielony, bezpieczny teren to super sprawa, miska z wodą już standardowo,
pomysł z lodówką fajny tak jak i wydzielone miejsca w restauracji.
może ta miła obsługa, mogłaby wyprowadzić psiaka na spacerek jeśliby nie mógł pojechać z właścicielami na całodzienną wyprawę :)

jeszcze jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Posiadający specjalna ankietę, przed zostawieniem tam psa(między innymi):
- Czy pies ma być izolowany od innych psów włącznie ze spacerami. (są różne psy, niektóre bardziej lękliwe inne nie)
- Opis psa (czy pies chętnie wchodzi do wody, czy nosi kaganiec, charakter, zachowania)
- Ile razy dziennie jedzenie i inne takie...

Link to comment
Share on other sites

Łatwo czyszczalne powierzchnie typu podłoga, niższa część ścian (żeby obsługa nie miała powodów do krzywienia a właściciele mogli spać spokojnie). Jednocześnie podłoga nie bardzo sliska (śliskie kafle, panele)- to może być niewygodne, a nawet niebezpieczne dla psa. Brak luźnych małych dywaników. Brak wściekle stromych schodów. Ogrodzenie szczelne, lub wydzielony teren dla psów. Brak łatwych do zdezelowania kwiatków/ozdób w poblizu ciągów komunikacyjnych i tam, gdzie psy mogą biegać. Prysznic taki, żeby można było opłukać psa, lub miejsce w którym da się psa obmyć. Balkony/tarasy zabezpieczone barierką u dołu.
Jeśli ośrodkiem jest pole z domkami, to możliwość wyboru domku z dala od innych, a jeśli jedzie grupa psiarzy- możliwość wyboru domków "skupionych" w grupie.

Edit. Jeśli chodzi o obsługę, byłoby fajnie gdyby pytała o książeczki zdrowia (to świadczy wbrew pozorom o trosce o standard), oraz miała namiary na najbliższego weterynarza na wypadek wypadku.

Link to comment
Share on other sites

u nas zdarzyło się, że goście wybywali na pół dnia i poprosili obsługę o wyprowadzenie "na siku" - nie ma problemu - ale wiadomo wszystko zależy od psiaka bo np. moje nie poszłyby z kimś obcym

fajny pomysł z miejscem do kąpania psa po spacerze :) tutaj wkoło bagna i bagniska, psiaki lubią się wytaplać..

no i kwestia psich dokumentów - ważna książeczka zdrowia powinna być wymogiem,

także namiary na sprawdzonego weta,

dzięki bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

To uwagi na podstawie doświadczeń z wyjazdów ;)

Na ostatnim zlocie dogo obiekt był jedną wielką porażką- domki daleko od siebie, więc ciągle kursowaliśmy z psami pomiędzy nimi - ku pewnemu niezadowoleniu otoczenia. Brak było jakiegokolwiek ogrodzenia, wiec część psów musiała być stale na linkach. Do tego ciasno rosnące kwiatki, stale tratowane łapami.
Na wakacjach bardzo często trzeba psa uprać, czy po prostu opłukać- a to sie wpakuje w błoto, a to wytarza w krowim placku, a to wypływa w morzu.
Wet potrzebny był i w tym roku i w zeszłym- raz psi chłopcy postanowili załatwić spór zębami, a raz york wypadł z tarasu (stąd uwaga o barierkach).

Link to comment
Share on other sites

Teren wokół domków taki, żeby można było psa bezpiecznie "uciapić" na dworze.
Szczelne ogrodzenie.
Domki/pokoje "upsione" ->czytaj post Ulv
Możliwość puszczenia psa na ogrodzonym, bezpiecznym terenie

Podobał mi się pod tym względem ośrodek w Sierakowie (trawa bez zbędnych kwiatków, krzaków) i oczywiście Bobolin, gdzie był nie duży teren, kilka domków i psy można było spokojnie puścić luzem.

Link to comment
Share on other sites

Minimalizacja ilości kabli, przedłużaczy etc.

Ten prysznic najlepiej tak aby psa można było wytrzeć/wysuszyć bez demolowania połowy obiektu.

Współpraca lokalnego weta mile widziana z hot line 24h

Pytanie podstawowe to zadupie czy coś ala małe miasteczko.

Mozna dogadac się z behawiorystą i w trakcie turnusu zrobić miłą "niespodziankę" w postaci wieczornej pogadanki. Oczywiście bez dodatkowej opłaty (autoreklama dla behawiorysty na np. indywidualne spotkanie w następnym dniu.)

W każdym razie pomysł na biznes rewelacyjny, mający szansę na wielki sukces !

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że pytasz. Zawsze jakieś pomysły mogą okazać się twórcze. Byłam w hotelu przyjaznym dla psów i tam wszystkie pokoje dla gości z psami były umieszczone na parterze z bezpośrednim wyjściem na ogród. Wszędzie poustawiane kosze na psie nieczystości + torebki. Miska na wodę dostawiana do pokoju. Brak było miejsca na wytarcie łap przed wejściem do obiektu (przydałaby się myjka lub coś takiego z wężem ogrodowym np.). Potrzebne jest miejsce na balkonie lub tarasie gdzie można by było wywiesić mokry psi ręcznik - w pokoju hotelowym nie wiadomo co zrobić z taką mokrą szmaciorką. Jeżeli jest dostęp do wody (jezioro, rzeka) powinno być wyznaczone miejsce dla amatorów psich kąpieli, bo inni goście będą narzekać:cool1:. Nad woda tez obowiązkowo kosze na nieczystości. Jeśli nie będzie torebek, kupy i tak będą w krzakach a nie w koszu:angryy:. Jeśli chcesz prowadzić pensjonat a nie hotel, to dobrym pomysłem byłaby możliwość dostępu do kuchni (np za dodatkową opłatą-musisz przecież posprzątać po kuchennej działalności gościa):mad:. Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to się odezwę:lol: Gdzie planujesz rozwinąć swoją działalność? Pewnie przyjadę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...