Jump to content
Dogomania

obóz agility ?


Cookies

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki jest sens się tutaj kłócić ? Jeżeli macie coś do siebie to załatwcie to na pw, nie zaczynajcie nie potrzebnych wątków-kolejnych :roll:.

Nie miałam przyjemności bądź nieprzyjemności być na Wandrusie, ale przecież to nie jest obóz agility tylko obóz z psem, nie da się ukryć, że pod tym pierwszym względem nie jest on profesjonalny, ale on stawia głównie na dobrą zabawę i wypoczynek z czworonogami. Tyle.

Co do dyskusji w sprawie Pauli- Każdy może się pomylić, popełnić błędy, ale nie trzeba od razu na niego naskakiwać, bo tak na prawdę nie wiemy jak było i jest na prawdę. Może ktoś kto pierwszy raz miał styczność z agility (i właściciel i pies), nie mając żadnego pojęcia to głupio było mu zaprzeczyć, że np. zatykanie otworu tunelu nie jest odpowiednie ? Dla mnie to nie jest dziwne, sama nie wiem jakbym się zachowała pierwszy raz w takiej sytuacji.

Jednak jeżeli na prawdę szkoleniowcy stosowali, mam nadzieje, że nie stosują takich metod aktualnie to nie powinni wprowadzać na obozie [B]nauki[/B] agility.

Lepiej jak zakończycie kłótnie między sobą dziewczyny.

Link to comment
Share on other sites

Nie na szczęście nie boi się tunelu, wręcz odwrotnie próbując odkręcić jego strach, nakręciłam go tak na tunel, że to jego ulubiona przeszkoda, do której wbiega nawet gdy już dostanie piłke. :smile: Problem mamy jedynie z tym, że przy nauce każdej przeszkody, outów i wgl, instruktorzy musieli się odsuwać na kilka metrów, żeby nie być w zasięgu wzroku Scoobiego, od razu panikował i chował się za mnie, dlatego nasze początki w agi nie były łatwe, teraz jak latamy torki jest lepiej, bo nie muszą nad nami stać.. Zresztą nasz problem z kontaktami z obcymi ludźmi nie znikł, pomimo zajęć i oswajania go w miare możliwości z ludźmi..

Link to comment
Share on other sites

Panie Marku, mam 2 pytania.
'Można psa nauczyć inaczej wchodzenia na jakąkolwiek przeszkodę jeśli ma się na to czas i nie ma ciśnienia otoczenia.' - czyli, jeśli ma się 10 dni, to znaczy, że psa trzeba uczyć na siłę? Myślę, że nie, wystarczy odpowiednia motywacja..
No i nie wiem czemu znowu 'mądry jak na spaniela'. Ja nie wiem, spaniele są jakieś inne? Głupie? Są rasą jak każda inna, yorki niby też głupie, mogę pokazać na przykładzie swojego psa jak w ciągu jednej kilkuminutowej sesji uczy się nowej sztuczki. Nie rozumiem porównania że umie dużo chociaż jest danej rasy...

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca wiarygodna? Na początku obozu powiedziałam Panu, że Daisy ma problemy z łapami więc nie będę jej przemęczać, Pan powiedział, że ok. Któregoś dnia w środku obozu stwierdziłam, że dam psu odpocząć, a Pan, że mam iść na zajęcia itp. Klaudia wtedy też nie chciała iść to Pan jej pozwolił, bo ona z Fantą już 4 turnus. A u mnie w końcu Pan się zgodził, z zastrzeżeniem 'pierwszy i ostatni raz'. Może faktycznie potem się raz przebiegłam, aż takich szczegółów nie pamiętam. No ale ok, każdy ma inną wersję.
Cieszę się, że mogłam poznać obydwie kadry OZP, teraz mam rozeznanie i wiem gdzie mi lepiej : ))

Link to comment
Share on other sites

też mnie zastanowiło to [B]jak na spaniela[/B] już na obozie usłyszałam że mam się za dużo nie spodziewać [B]bo to tylko spaniel[/B]....
nie wiem ja nie uważam żeby to były głupie psy zresztą nie ma głupich psów ale traktowanie ich jako rase "specjalna" jest bez sensu bo to psy tak samo mądre jak przedstawiciele innych ras :) i wiele psów to potwierdza np.Scooby jestem naprawdę pod wrażeniem tego ile umie.

Ja też przed kupnem spaniela spotkałam się z komentarzami żebym uważała bo spaniele to są "głupie psy " nie spotkałam jeszcze żadnego który by to potwierdzał jest wręcz przeciwnie i każdego dnia patrząc na Molly ciesze się że mam właśnie spaniela :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Panie Marku, mam 2 pytania.
'Można psa nauczyć inaczej wchodzenia na jakąkolwiek przeszkodę jeśli ma się na to czas i nie ma ciśnienia otoczenia.' - czyli, jeśli ma się 10 dni, to znaczy, że psa trzeba uczyć na siłę? Myślę, że nie, wystarczy odpowiednia motywacja..
No i nie wiem czemu znowu 'mądry jak na spaniela'. Ja nie wiem, spaniele są jakieś inne? Głupie? Są rasą jak każda inna, yorki niby też głupie, mogę pokazać na przykładzie swojego psa jak w ciągu jednej kilkuminutowej sesji uczy się nowej sztuczki. Nie rozumiem porównania że umie dużo chociaż jest danej rasy...[/QUOTE]

Czy napisałem, że spaniele są głupie? Moim zadaniem jest nie tylko pokazywanie tych dobrych technik, ale i tych które mogą wzbudzać kontrowersje i zachęcić do myślenia właściciela. Obserwacja reakcji psa na to, co się z nim dzieje. Nie znaczy, że trzeba psa chronić przed wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielony']Czy napisałem, że spaniele są głupie? Moim zadaniem jest nie tylko pokazywanie tych dobrych technik, ale i tych które mogą wzbudzać kontrowersje i zachęcić do myślenia właściciela. Obserwacja reakcji psa na to, co się z nim dzieje. Nie znaczy, że trzeba psa chronić przed wszystkim.[/QUOTE]
Pozwolę się wtrącić-Nie napisał, ale poniekąt to właśnie Pan zasugerował użytym określeniem.
Czyli są dobre i złe techniki, ale te złe też trzeba używać aby właściciel pomyślał, mimo iż czasami kosztem psa, nie wiem czy dobrze rozumiem ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wprost, ale jednak. 'Lista tego, co pies potrafi jest imponująca jak na spaniela. Jak na spaniela, to bardzo mądry i szybko uczący się pies,' -dwukrotnie podkreślone jak na spaniela... Pamiętajmy- spaniele są chore umysłowo ^^ Bo tylko border i onek potrafi myśleć.. I forgot.
Panie Marku- ok różne techniki, ale o tym można porozmawiać na wykładzie, a nie pokazywać technikę na psie, którego można tym skutecznie zniechęcić. Pokazać to można na pluszaku, nie na żywym zwierzęciu, które i tak ma problemy behawioralne. A co tam, wsadzę psa na siłę na kładkę, pokażę uczestnikom jak można 'nauczyć' tej przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielony']Czy napisałem, że spaniele są głupie? Moim zadaniem jest nie tylko pokazywanie tych dobrych technik, ale i tych które mogą wzbudzać kontrowersje i zachęcić do myślenia właściciela. Obserwacja reakcji psa na to, co się z nim dzieje. Nie znaczy, że trzeba psa chronić przed wszystkim.[/QUOTE]
To pisze "szkoleniowiec" i do tego "szkolący" na obozie dzieci z psami ? Tragedia....

Link to comment
Share on other sites

[B]MakeBelive [/B]A ja mam jakieś dziwne wrażenie, że czepiacie się, ponieważ ktoś napisał to o psie osoby na którą już wcześniej byłyście cięte i gdyby to było napisane pod względem jakiegoś innego spaniela z obozu odzew by już taki nie był.. ;) Ja codziennie słysze, że spaniele są głupie, gdy go kupowałam było to samo, ale mam to w nosie, bo znam swojego psa i jego możliwości, jeśli ktoś nie jest pewny swojego psa to może czymś takim się przejmie. Ja już się przyzwyczaiłam, najśmieszniejsze jest gdy potem zobaczą 2-3 sztuczki i są wielce ździwieni. O tej rasie jest wiele sprzecznych legend. xd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielony']Nie używać, tylko pokazać.[/QUOTE]
Ale po co pokazywać, dalej nie rozumiem ?
Przecież pokazuje się na psu, żywej istocie, która odbiera bodźce. Powinno się MÓWIĆ czego nie powinno się robić.



[quote name='FRODKA']To pisze "szkoleniowiec" i do tego "szkolący" na obozie dzieci z psami ? Tragedia....[/QUOTE]
Niestety, ale muszę poprzeć :shake:

Link to comment
Share on other sites

oj Paulina nie schlebiaj sobie że jak o Ciebie chodzi to my zaraz piszemy.Ja napisałam bo sama mam prawie spaniela i czuje się w obowiązku prostować komentarze które nie są wgl prawdą , zresztą to już drugi raz kiedy dowiaduje się że mojemu psu czegoś brakuje bo to spaniel....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']ja mam na co dzień problemy z tym że mam kundla a jak powiem że ze schronu to w ogóle tragedia:)
a umie więcej niz wiele labów, onków itd:)[/QUOTE]
Bo to normalne w Polce, wieczne stereotypy. Gdybym się przejmowała to co mówią, to bym nie miała teraz Scoobiego, bo był kupowany na weselu, gdzie każdy mówił, 'zobaczysz, to głupie psy, będziesz żałować'. Dotąd to pamiętam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...