Jump to content
Dogomania

SH - Ranking Wystawowy 2006


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cyraneczka']W takim razie róbmy tak jak w ubiegłym roku i nic nie zmieniajmy.
Trzeba tylko uzupełnic listę wystaw z wynikami.

Ewa, czy Ty byłaś w ubiegłym roku w Nowym Dworze na jesieni? Mam w katalogu Pegaso, ale nie mam wyników.[/quote]


Niestety nie udało nam sie dojechać
Rase wygrała ta suczka Blue Mearle Briscart
ale PiotrJan był

Link to comment
Share on other sites

Tyle znalazłam na naszym forum :)

Nowy Dwór maz - 1.10.2006

PSY
Szczenięta
BARRACUDA Mountain Stream -nb
PARADISE Eskimoski Domek-nb

Młodzież
NANUK Szalejący Wicher-I
Winterfrost's PEGASO-nb

Pośrednia
BUDYŃ Luks Torpeda -II
SHAMROCK Fortunatus-III
SWIFT WOLF Fortunatus I

Otwarta
FIRST EXPRESS Dwie Korony-II
FOCUS EXPRESS Dwie Korony-III
Arktogea TRAJAN-I

Honorowa
BURSZTYN z Coyoacan-I

Suki

Szczenięta
BATUMI Mountain Stream-nb

Młodzież
FAMA Sądeckie Pieszczochy-I ZW. Mlł
GALA Błękitny Skarabeusz
KOKO MONICA Eskimoski Domek-III
Arktogea QUEEN OF DREAMS-II

Pośrednia
BAFFI Luks Torpeda-nb
BLUE MERLE SIBERIA Bricassart-I, CWC , NSwR
Arktogea VIXEN-II

Otwarta
BAJKA Sądeckie Pieszczochy=nb
BORN TO THE WILD Fortunatus-nb
DUTCHES Arktyczna Piękność-nb
ŚNIEŻNA TAJGA Fortunatus-I

Championów
JAGIENKA z Coyoacan-I CWC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dachenoceras']Licząc zupełnie co innego stosowałem takową metodę, że łączna liczba puktów jest mnożona przez liczbę wystaw i następnie dzielona przez liczbę wystaw ninus jeden, co niewątpliwie promuje psy cześciej wystawiane, wszak to przecież nie jest zarzut. Np jeden pies ma 80 pkt. z 4 wystaw, a drugi 40 w dwie wystawy, klasyczny wspł mają równy a ten zmodyfikowany daje pierwszeństwo temu pierwszemu.[/quote]

nie sadzilam ze akurat ten podpunkt podlega dyskusji :-)
to ze ilosc wystaw powinna byc brana pod uwage bylo widac w kilku edycjach rankingu. Pies ktory 10 razy wygra CWC lub 20 x doskII bedzie wyzej klasyfikowany niz ten ktory byl na trzech wystawach i zgarnal BOB, BOB, NwR
A dobrze by bylo gdyby tytulu TOP TEN (jakkolwiek nieoficjalnego) nie mozna by bylo zwyczajnie "wyjezdzic".

Jesli juz to mozna ufundowac nagrode dla "Najczesciej wystawianego" ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']nie sadzilam ze akurat ten podpunkt podlega dyskusji :-)
to ze ilosc wystaw powinna byc brana pod uwage bylo widac w kilku edycjach rankingu. Pies ktory 10 razy wygra CWC lub 20 x doskII bedzie wyzej klasyfikowany niz ten ktory byl na trzech wystawach i zgarnal BOB, BOB, NwR
A dobrze by bylo gdyby tytulu TOP TEN (jakkolwiek nieoficjalnego) nie mozna by bylo zwyczajnie "wyjezdzic".

Jesli juz to mozna ufundowac nagrode dla "Najczesciej wystawianego" ;-)[/quote]

Jak w końcu liczymy te punkty? Czy już ustaliłyście?

Rozumiem, ze jeśli ustalimy 7 wystaw, a pies był na 5 to licze 5 i dzielę przez 5, a jak był na 3 to liczę 3 i dzielę przez 3??

Wolę się dopytać, żeby nie liczyć później ponownie :p

A co robić jeśli pies był na 8 wystawach, z czego na 5 miał I lokatę, a na pozostałych był bez lokaty, albo miał inne miejsca? Czy muszę brać wówczas 7 wystaw, czy mogę liczyc tylko 5??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Jak w końcu liczymy te punkty? Czy już ustaliłyście?

Rozumiem, ze jeśli ustalimy 7 wystaw, a pies był na 5 to licze 5 i dzielę przez 5, a jak był na 3 to liczę 3 i dzielę przez 3??

Wolę się dopytać, żeby nie liczyć później ponownie :p

A co robić jeśli pies był na 8 wystawach, z czego na 5 miał I lokatę, a na pozostałych był bez lokaty, albo miał inne miejsca? Czy muszę brać wówczas 7 wystaw, czy mogę liczyc tylko 5??[/quote]

wlasnie myslalam zeby poczekac az wiecej osob zabierze glos na temat punktacji. jesli ktos ma cos do mnie osobiscie, to moze niech przekaze swoja opinie NN lub Zanecie, zeby po opublikowaniu nie bylo tak ze "nagle" punktacja okazala sie byc do d... zla, znaczy sie

jesli ustalimy zasadne 7 wystaw-najlepszych wystepow, to juz nic nie dzielimy. Wariant z dzieleniem mial byc gdyby brane pod uwage byly wszystkie wystawy na ktorych pies byl - wtedy suma wszystkich punktow dzielona przez ilosc wystaw.

po prostu najlepiej w excelu zrobic liste psow wystawianych, obok dopisywac ich wszystkie wyniki i zostawic tylko tych 7 najlepszych, z ktorych ma najwiecej punktow, reszte mozna wywalic.
Jesli byl na osmiu, to wywalasz tylko jeden ten wystep "bez lokaty", dwa pozostale jeszcze wchodza do puli wystepow "punktowanych"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']A czy za rok punktacja też będzie dostosowywana do potrzeb chwili ? :diabloti:[/quote]

Wydaje mi się, ze punktacja ma być zostawiona taka jak w ubiegłym roku. I raczej co rok powinnismy się trzymać jednej punktacji, żeby nie było niedomówień i oskarżeń, że robimy ją pod swoje psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']A czy za rok punktacja też będzie dostosowywana do potrzeb chwili ? :diabloti:[/quote]

ja potrzeby zmian nie widze, bo na tej punktacji liczylam ranking w zeszlym roku jak i rankingi listy dyskusyjnej wystawy kilka lat wstecz.
natomiast nawiazuje do ewentualnych zmian z tego powodu, ze w roku ubieglym w bardzo niefajny sposob kilka person wyrazilo sie nieprzychylnie o punktacji PO opublikowaniu wynikow, mimo ze wczesniej prosilam o opinie. Jak widze i tak zle i tak niedobrze.

Prosilabym Piotrze i o to takze Ciebie, jako aktywnego uczestnika wystaw

A tak jak pisze Zaneta, chyba warto wypracowac jeden, dobry system WSPOLNIE.

Link to comment
Share on other sites

Myśle że dobrze bedzie poczekać parę dni i zebrać jak najwięcej opini naa temat podliczania punktów.

Ale myśle że należało by sie zdecydować na jedna z tych opcji albo 7 najlepszych wyników albo wszystkie dzielone przez ilość wystaw.

Kto jest za czym ?

w zeszlym roku były brane pod uwage najlepsze wyniki. I ja sie przychylam raczej do tej wersji choc mnie wsio ryba i jedna i druga jest dobra.

A jak już sie troche osób wypowie. Wtedy trzeba coś ustalić.

NigdyNigdy, Mariolka, Gosia I kropki, Loczek, Savanah, i wszyscy ktorzy wystawiali w zeszłym roku

Link to comment
Share on other sites

[B]"Ile wystawców -tyle opinii" Moim skromnym zdaniem system podliczania MIŚKI zdał w zupełności egzamin.Chętnie bym pomogła,ale wierzcie mi ,moja praca nie pozwala mi na to.Zresztą osoby które sie zgłosiły są kompetentne.[/B]
[B][COLOR=red]POZDRAWIAM![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Skoro są tacy, którzy chcą znać moją opinię, to się jednak wypowiem :diabloti:
Osobiście uważam, że sposób liczenia punktacji powinien być taki sam każdego roku- choćby po to, żeby uniknąć oskarżeń, że dostosowuje się punktację pod konkretne psy.
Swego czasu myślałam o pomyśle, który tu podrzuciła Miśka, czyli o dodawanu jakichś punktów za ukończenie championatu, bo jakby nie patrzeć wygrywanie ciągle u tego samego sędziego, nie jest równe wygrywaniu u różnych sędziów.
Ale, ponieważ, my byśmy na takiej punktacji, w tym roku, wyjątkowo dużo zyskali, więc nie będę forsować tego pomysłu.

Uważam, że suma punktów z 7 wystaw jest OK.
Tak, jak ktoś napisał, w sumie jest to ranking [U]wystawowy,[/U] więc teoretycznie, powinny być w nim premiowane dobre psy, które w danym roku były "ileśtam" razy wystawiane.
Nie sądzę jednak, aby zasada "jeżdżę na wszystkie wystawy jakie się da, więc jakoś te punkty uciułam" była dobry rozwiązaniem- nie chodzi bowiem o "ciułanie" punktów.
Myślę, że liczba 7 zaliczonych wystaw w roku nie jest zbyt wygórowana, nawet jak na okresowo łysawe Husky ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sie już wcześniej wypowiedziałam, i jeszcze raz mogę potwierdzić, że jeśli coś jest dobre, to nie należy tego zmieniać. Ubiegłoroczny ranking się sprawdził, wiec i tegorocny powinien być liczony na tych samych zasadach. I kolejne też.
Myślę również, że w zasadzie każdy moze policzyć sam punkty swoim psom (jeśli ma na to czas oczywiście), a później jeszcze ktoś powinien to zweryfikować, nie dlatego, ze ktoś sobie dopisze na korzyść, tylko dlatego, ze nie ma ludzi nieomylnych i czasem mozna coś liczyć 3 razy i zrobić za każdym razem ten sam błąd (kiedyś pracowałam przez moment w księgowości i znam to z autopsji :p ).
Ja napewno mogę policzyć wyniki psów, które mam na mojej stronie, bo będzie mi najłatwiej. Jesli ktoś może przesłać mi kompletnie wyniki innych psów, też chetnie je zliczę. I oczywiście przekażę wszystko komuś innemu do weryfikacji :). Tak więc czekam na dane!

Link to comment
Share on other sites

Z punktacja to troche tak jak z "systemem wynagradzania" w duzej firmie, zawsze sie znajdzie niezadowolony i zawsze beda proby naginania do potrzeb. Nie da sie idealu wymyslic.
Wiec jak wiekszosc pisze zostawic tak jak bylo, przynajmniej jest dodatkowy argument -> const
Miska liczenie to tak dla odskoczni :razz: bo tyle wolnego czasu :mad:

Link to comment
Share on other sites

Słychajcie, żeby ranking miał sens, powinien być - jak zauważyła NihdyNigdy - robiony identycznie co roku.

Wyórb 7 najlepszych wystaw też może być kwestionowany z prostej przyczyny: mając nawet rewelacyjnego psa nie jest powiedziane, że wystarczy w ciągu roku pojechać na 7 wystaw, żeby mieć np. 7 BOBów. A zatem znów większe szanse mają osoby, które po prostu dużo jeżdzą. Bo jak porównywać np. 32 wystawy PiotraJana ze "średnią krajową", wynoszącą około 6-12 wystaw?

Mimo wszystko przychylam się do takiej własnie punktacji. zeby coś osiągnąć, trzeba nad tym pracować i się w to angażować. Nie wybieramy tu najlepszego psa (bo tu by się skończyłą fruwającymi siekierami, nawet nie wirtualnie ;) ), ale najlepszego psa wystaw danego roku. Czyli po prostu Best In Show'a 2007 wsród huskich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...