Jump to content
Dogomania

Wystawa Krajowa + IX Grupy FCI w Berezie (Białoruś)


NigdyNigdy

Recommended Posts

Moi Mili,

Dostałam zaproszenie na krajową wystawę psów w Berezie (obwód brzeski) na Białorusi, w dniu 18 lutego, którym chciałam się z Wami podzielić.
W tym samym dniu odbywać się też będzie wystawa grupy IX, więc niektórym daje to większą szansę na zdobycie Ch. Białorusi.
Trochę więcej szczegółów:

[SIZE=2][I]Березовский (Брестская область) клуб любителей собак[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]Друг приглашает ВАС ПРИНЯТЬ УЧАСТИЕ В ВЫСТАВКАХ:[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]18 ФЕВРАЛЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ВЫСТАВКА СОБАК ВСЕХ ПОРОД[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I](САС в каждом классе) и РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ВЫСТАВКА КОМПАНЬОНОВ И[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ТОЕВ - 9 группа FCI(САС каждом кассе).[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ЭКСПЕРТЫ: ГАВРИЛОВА Я.А. - РОССИЯ, ЖУК А.И. - Беларусь.[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]Оплата за участие: 20 у.е.,щенки,ветераны - 10 у.е. В КАЖДОЙ[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ВЫСТАВКЕ.[/I][/SIZE]

[SIZE=2][SIZE=2][I]Тел. 8 103751643-4-51-93[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]8 1037529-729-49-28[/I][/SIZE]

[I]До свидания,С уважением,Наталья.[/I]
[/SIZE]
Osobiście nie jadę, bo trochę mi termin nie pasuje, ale polecam.
Organizatorzy bardzo mili i gościnni- chętnie widzą u siebie każdego z zagranicy (również z Polski ;) ).
W zeszłym roku byłam w Brześciu i nie żałuję :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Moi Mili,

Dostałam zaproszenie na krajową wystawę psów w Berezie (obwód brzeski) na Białorusi, w dniu 18 lutego, którym chciałam się z Wami podzielić.
W tym samym dniu odbywać się też będzie wystawa grupy IX, więc niektórym daje to większą szansę na zdobycie Ch. Białorusi.
Trochę więcej szczegółów:

[SIZE=2][I]Березовский (Брестская область) клуб любителей собак[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]Друг приглашает ВАС ПРИНЯТЬ УЧАСТИЕ В ВЫСТАВКАХ:[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]18 ФЕВРАЛЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ВЫСТАВКА СОБАК ВСЕХ ПОРОД[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I](САС в каждом классе) и РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ВЫСТАВКА КОМПАНЬОНОВ И[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ТОЕВ - 9 группа FCI(САС каждом кассе).[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ЭКСПЕРТЫ: ГАВРИЛОВА Я.А. - РОССИЯ, ЖУК А.И. - Беларусь.[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]Оплата за участие: 20 у.е.,щенки,ветераны - 10 у.е. В КАЖДОЙ[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]ВЫСТАВКЕ.[/I][/SIZE]

[SIZE=2][SIZE=2][I]Тел. 8 103751643-4-51-93[/I][/SIZE]
[SIZE=2][I]8 1037529-729-49-28[/I][/SIZE]

[I]До свидания,С уважением,Наталья.[/I]
[/SIZE]
Osobiście nie jadę, bo trochę mi termin nie pasuje, ale polecam.
Organizatorzy bardzo mili i gościnni- chętnie widzą u siebie każdego z zagranicy (również z Polski ;) ).
W zeszłym roku byłam w Brześciu i nie żałuję :p[/quote]
Kasiu a wiadmo Ci kto oceniał by na tej wystawie Grupę V i VI? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Łoj! Tego nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć ;-)[/quote]

Zatem, V grupę FCI sędziować będzie pani Gawrlilowa z Moskwy, a grupę VI FCI- pan Żuk z Mińska.
O ile pamietam, z obojgiem spotkałam się na ringu w zeszłym roku, na wystawie w Brześciu i zastrzeżeń nie mam ;)

Noelani, niestety, o grupę I FCI nie pytałam, ale zachęcam do napisania mail'a do Natalii ([EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL])- spokojnie można pisać po polsku, z tym, że odpowiada po rosyjsku :-)

Co do championatu....
Jeden CAC z tej wystawy i masz Championat Białorusi :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matakia']Jakiś formularz jest dostępny? stronka ze szczegółami?[/quote]

Forget about it! :lol:
Tam się wszystko załatwia na zasadzie "Franek, dopisz tam mojego psa do listy" ;)
Ale z drugiej strony, są bardzo elastyczni i bezproblemowi (mowa o organizatorach).
I cieszą się z każdego zagraniczniaka, który do nich przyjedzie.
Zresztą, cała atmosfera wystawy to taki wielki rodzinny piknik- przyjezdnych traktują jak gości, wszyscy wszystkim kibicują.
Ja byłam w każdym razie bardzo miło zaskoczona :-)

[quote name='Matakia']Kasia, jak tam na granicy? Nie pytają "szto eto za sabaka" itp?
Wiza dla psa? :p[/quote]

Na granicy, jak to na granicy- trochę podobnie, jak u Rosjan.
Jednak zdecydowanie przestrzegam przed granicą w Brześciu (sama tamtędy jechałam)- jest tam nieopodal stacja benzynowa, na której tabuny Polaków zaopatrują się w benzynę, żeby ją potem przeszmuglować do Polski- tworzą gigantyczne kolejki.
Jest podobno jakieś przejście, gdzie stoi się krótko, ale trzeba dołożyć jakieś 100 km (zabijcie mnie nie pamiętam teraz, jak się nazywa).
Jednak, gdybym wiedziała, jak jest w Brześciu, to bym wolała nadłozyć drogi niż stać 9 godzin ;-)

A co do przeprawy- wiz dla psów nie trzeba, ale dla ludzi oczywiście tak ;-)
Sporo formalności na samym przejściu trzeba załatwić, ale jak się zrobi minę zagubionej blondynki, to znajdzie się ktoś życzliwy, kto wytłumaczy, co gdzie i jak ;-) (zwykle to nie sa pogranicznicy, niestety :mad: )
Niewątpliwie przeprawa przez granicę to w czasach Unii Europejskiej, prawdziwa przygoda, ale nie jest strasznie :-)
Dla gościnności organizatorów warto przez to przejść :diabloti:

A co do tego "szto eta za sabaka".....
No, pytają i uwierzyć nie mogą, że na wystawę człowiek jedzie i pięć razy upewniają się, że jutro będzie wracać (grożą przy tym, że jutro są na zmianie, więc jak będziesz wracać bez sabaki to..... ;-))
No, ale ja znalazłam na nich mały sposób- najpierw mówiłam, że jadę na wystawkę, bo tam ich ekspierty to wybitne specjalisty, a wracają z wystawy z opowiadałam, jak to nasza sabaki podobały sie waszym ekspiertom.
No, wtedy to już cud miód- chwalisz ich ekspertów, więc jesteś przyjaciel ;-)

Link to comment
Share on other sites

O wizach: [URL]http://www.belembassy.org/poland/pol/index.php?p=consul&f=visas[/URL]

Wydawane są w placówkach dyplomatycznych w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku i Białej Podlaskiej :cool3:
Chociaż w jednym przypadku mieszkanie tam gdzie wrony zawracają się opłaca.
Zadzwonię dziś i zapytam o jakąś wizę grupową - może będzie taniej, a może bezpieczniej...
Jednak jeśli się zdecyduję pewnie będę jechać na Brześć bo mam bardzo blisko. Zobaczy się...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...