Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[quote name='ewunian']Oglądam właśnie "Reportera Polski". Pseudo, którą tu pewnie kojarzą (ta z psiakami na tle fototapety z górami) rozbita.
Szczerze powiedziawszy, to ja babę podziwiam za aktorstwo. Swoją drogą, musiała się nieźle postarać, by wywalili ją też ze stowarzyszenia "postyczniowego"...[/QUOTE]

Uwaga, uwaga, uwaga, hit dogomanii nam się zapowiada :P
Właścicielka wspomnianej "hodowli" zarejestrowała się na dogo i się użala jak to źle zrobili ze SdZ, bo jej, bidnej rencistce pieski odebrali :) (w podforum Okrucieństwo można poczytać wątek).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak sobie przeglądałam sznupy i wpadłam na to [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/sznaucerki-miniaturowe-22066538.html?h=ab237b642d30a8e0[/URL] '[COLOR=#2D2D2D][FONT=Arial]Pieski po rodzicach z metrykami, niestety same ze wzgledu na brak udziału matki w wystawach.....nie posiadają rodowodu' [/FONT][/COLOR]:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cytrynaaaaa']Tak sobie przeglądałam sznupy i wpadłam na to [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/sznaucerki-miniaturowe-22066538.html?h=ab237b642d30a8e0[/URL] '[COLOR=#2D2D2D][FONT=Arial]Pieski po rodzicach z metrykami, niestety same ze wzgledu na brak udziału matki w wystawach.....nie posiadają rodowodu' [/FONT][/COLOR]:shake:[/QUOTE]
już pomijam fakt, że takie ogłoszenie w ogóle jest, bo już ich tyle widziałam i dopóki ludzi nie nauczymy co to jest rasowy pies i dlaczego warto takiego kupić, że między bajki można włożyć teksty "piesek bez rodowodu, bo urodził się ostatni", "pieski czystej rasy, ale mamusia nie wystawiana" to będą takie ogłoszenia i będą nabywcy takich piesków:/ ale rozbawił mnie ten fragment:
"Mama czarno srebrna a tatosrebrno czarny (sól z pieprzem)"

Link to comment
Share on other sites

Ustawa wprowadziła ładny burdel po prostu i tyle ;) ale ja dalej jestem zdania, że jak ktoś będzie chciał kupić psa i powaznie do tematu podejdzie to raz dwa się zorientuje które hodowle są OK a które nie nie warte. Wszędzie się trąbi o tej sytuacji powstałej po wejściu w życie nowej ustawy więc trzeba byc na prawdę ograniczonym albo leniwym zeby się nie zorientować

na pewno nigdy nie doszłoby do wprowadzenia zmian które dawałyby prymat Związkowi Kynlogicznemu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szkoda ze za morderstwo takich parszywców jest paragraf i tym samym odsiadka bo mnie normalnie korci zeby z kałasznikowem po takich "cudnych i kochających hodoffcach" polatań i kilka łbów odstrzelić :diabloti::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagLola'][URL]http://tablica.pl/oferta/ogloszenie-informacyjne-maltanczyki-bez-przebarwien-ID2F1Ir.html[/URL] a tu następna perełka[/QUOTE]

Tu są sprzedawane rodowodowe szczęnięta z legalnej organizacji ;)
ZHPR nie zrzesza pseudohodowców, ale nie jest uznawana przez FCI, mają mniej wystaw niż ZKwP. A rodzice szczeniąt pochodzą z bardzo dobrych hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WHWT']Tu są sprzedawane rodowodowe szczęnięta z legalnej organizacji ;)
ZHPR nie zrzesza pseudohodowców, ale nie jest uznawana przez FCI, mają mniej wystaw niż ZKwP. A rodzice szczeniąt pochodzą z bardzo dobrych hodowli.[/QUOTE]

no chyba raczej nie ;)

Komunikat ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO w Polsce!

W związku z pojawianiem się wzorowanych na legalnych dokumentach hodowlanych Związku Kynologicznego w Polsce (m. innymi Metryki i pseudorodowody wydane przez Polski Klub Miłośników Psów Rasowych - PKMPR lub [B]Związek Hodowców Psów Rasowych - ZHPR[/B]) Zarząd Oddziału Wrocław przypomina, że jedynie Związek Kynologiczny w Polsce jest zrzeszony w międzynarodowej federacji kynologicznej FCI i jedynie dokumenty hodowlane wydane przez nasz Związek są legalnie honorowane w Polsce i poza granicami. [B]Psy posiadające dokumenty hodowlane wydane przez inną niż Związek Kynologiczny w Polsce organizację nie są uznawane za psy rasowe[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black'] [B]Psy posiadające dokumenty hodowlane wydane przez inną niż Związek Kynologiczny w Polsce organizację nie są uznawane za psy rasowe[/B].[/QUOTE]
Nie są uznawane za rasowe przez FCI, należy koniecznie dodać. A FCI nie jest jedyną w świecie organizacją kynologiczną.

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie to, bo ZHPR nigdzie nie musi należeć. Każda organizacja, stowarzyszenie, mogą wymyślić swoje rasy, np. "bull jamnik podlaski". Rasy psów nie są w żaden sposób reglamentowane. Nawet wśród znanych organizacji typu FCI, AKC, Kennel Club standardy ras się różnią pomimo tego, że z nazwy są te same.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Rodzice szczeniąt po wystawach zostali przepisani z ZKwP do ZHPR.[/QUOTE]
skoro psy uzyskały uprawnienia Związku, to jaki cel był przepisania ich do innej organizacji? Czy hodowcy tych psów nie mieli w umowie zastrzeżenia, że rozmnażać można je w ramach tego samego związku?
Uważam to za nieetyczne w stosunku do rasy, podobno tej, którą się kocha.

Link to comment
Share on other sites

dobra niech se należy gdzie chce ale jak kocha psy rasowe to niech je rasowo hoduje i prowadzi a nie jakieś Pimpki maltańczyki czy inne ma w organizacji a Yorki w ZKwP to juz śmierdzi zyskami z miłowania zwierząt
Najbardziej powala mnie tekst ze rodzice po wystawach byli w ZKwP a teraz zostali przepisanie do czegoś tam (jakby ZKwP było teraz chańbą) albo nie modne

Link to comment
Share on other sites

"przepisani" ? a moze /jak ta z Włocławka/ wyrzuceni z ZKwP.
Mnie bardziej od "szyldu" przeraża różnorodność "ras" -masowość produkcji szczeniąt.Pytanie w jakich warunkach ? bo fotki ? ale fototapetę już przećwiczyliśmy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...