Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='kahoona']ciężko się żyje w świecie baśni, co?:evil_lol: zapewniam, że nowelizacja będzie niebawem - mniej wiecej w połowie kadencji..... bez nerwów.... wyluzuj....:lol::lol::lol:[/QUOTE]
jesteś strasznie pewna że ustawa przejdzie? nie rozumiem czy to już przesądzone z góry???skoro tak, to dlaczego od razu nie mogliście dopracować porządnie ustawy ? niepotrzebne były by teraz te nowelizacje....:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja wracam do już wcześniej zadanego pytania .Sunia bez uprawnień do rozmnażania. Nie sa w żadnym stowarzyszeniu ,oferuja szczeniaki po 700,- i nic nie mozna z tym zrobić !!! Czyli [B]jedyny bat na pseudo to blokowanie ogłoszeń. [/B]Po to pracowało tyle posłow itp nad Ustawą ? ...i tak samo wygląda wiele innych zapisów tego "dokumentu". Jakie są narzedzia wykonawcze i kto je dostał ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlena i arvena']jesteś strasznie pewna że ustawa przejdzie? nie rozumiem czy to już przesądzone z góry???skoro tak, to dlaczego od razu nie mogliście dopracować porządnie ustawy ? niepotrzebne były by teraz te nowelizacje....:shake:[/QUOTE]

nowelizacja wnosi wiele nowości m.in. obowiązek chipowania i zakaz prowadzenia schronisk przez podmioty gospodarcze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Ja wracam do już wcześniej zadanego pytania .Sunia bez uprawnień do rozmnażania. Nie sa w żadnym stowarzyszeniu ,oferuja szczeniaki po 700,- i nic nie mozna z tym zrobić !!! Czyli jedyny bat na pseudo to blokowanie ogłoszeń[B]. [/B]Po to pracowało tyle posłow itp nad Ustawą ? ...i tak samo wygląda wiele innych zapisów tego "dokumentu". Jakie są narzedzia wykonawcze i kto je dostał ?[/QUOTE]
Żadna ustawa nie pomoże jeśli nie będzie egzekwowana.
A to zależy od nas wszystkich.
Czy to nie Ty piszesz na forum seniorów?
(...)[I] Ręce mi opadly. Sfinansowałam sterylkę mamy Beya a ci xxxx znowu oferują szczeniaki po 700,- bo one takie piękne i" po tyle chodzą" (...) ,,Prawda ,że śliczniusie....' (...)oj chyba przejade sie po nich paragrafem z Ustawy. (...) nie są zarejestrowani /tu ich mam teoretycznie/Po co nowe Ustawy jak i tak nikt sie nie interesuje ich egzekwowaniem..Mam do siebie zal bo zaniechałam odwiedzin ,a tyle tlumaczyłam ,pokazywałam jaki jest efekt zaniedbania szczeniaków /sama sie dziwiła czemu Bey jest taki malutki/ (...) idą mrozy a te maleństwa są w chlewiku wiatrem podszytym...Tak mi ich żal."[/I]
Znasz ,,hodowców", wiesz, że łamią prawo ( niezarejestrowani, psy w niewłaściwych warunkach) i....? I żal Ci psów......bo ustawa jest zła. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tak to ja piszę.Jezeli słowa do tych ludzi nie dotarły chciałam im "wytłumaczyć" zgodnie z Ustawą ale niestety nie ma jak.Ustawa zła ? tak w zakresie zapisów uprawnien wykonawczych .Jezeli myślisz ,że nic nie robię to sie mylisz.Zgłosiłam sprawę do Straży dla Zwierząt,rozmawialam z PIW-em.../pokazałam fotki -nie mieli uwag /rozmawiałam z Policją /czego Pani od nas oczekuje ? Egzekwowania zapisu Ustawy.Acha i koniec rozmowy / Dlatego nie pochwalam Ustawy bo nie ma nieskomplikowanego sposobu jej egzekwowania.
Co jeszcze mozna zrobić ? Jakie narzędzia przepisy /czy jak to sie fachowo nazywa /wykonawcze.Kto konkretnie jest odpowiedzialny za respektowanie jej przestrzegania ?Masz jakąs konkretną rade ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Tak to ja piszę.Jezeli słowa do tych ludzi nie dotarły chciałam im "wytłumaczyć" zgodnie z Ustawą ale niestety nie ma jak.Ustawa zła ? tak w zakresie zapisów uprawnien wykonawczych .Jezeli myślisz ,że nic nie robię to sie mylisz.Zgłosiłam sprawę do Straży dla Zwierząt,rozmawialam z PIW-em.../pokazałam fotki -nie mieli uwag /rozmawiałam z Policją /czego Pani od nas oczekuje ? Egzekwowania zapisu Ustawy.Acha i koniec rozmowy / Dlatego nie pochwalam Ustawy bo nie ma nieskomplikowanego sposobu jej egzekwowania.
Co jeszcze mozna zrobić ? Jakie narzędzia przepisy /czy jak to sie fachowo nazywa /wykonawcze.Kto konkretnie jest odpowiedzialny za respektowanie jej przestrzegania ?Masz jakąs konkretną rade ?[/QUOTE]

z ta ustawą jest tak jak z każda inną - często obywatel odpuszcza, bo napotyka mur - nie ma ustaw egzekwowalnych w 100% - no chyba tylko kodeks karny

rzecz w uświadomieniu i zmianie mentalności - również ludzi pracujących w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']z ta ustawą jest tak jak z każda inną - często obywatel odpuszcza, bo napotyka mur - nie ma ustaw egzekwowalnych w 100% - no chyba tylko kodeks karny

rzecz w uświadomieniu i zmianie mentalności - również ludzi pracujących w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości[/QUOTE]

jakoś nie chce mi się w to wszystko wierzyć,nawet jak ustawa przejdzie to polak i tak coś wymyśli:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ejre']Obowiązek sprawdzania chipa przez np. schronisko to jedno ale jak ktoś znajduje psa i sam wie że powinien sprawdzić chipa a tu pies go nie ma, albo nie potrafi znaleźć bazy w której jest ten chip zarejestrowany, to druga sprawa. Jakiś czas temu znajomi znaleźli psa, na drugi dzień poszłam z nimi do weterynarza żeby sprawdzić chipa (weterynarz zrobił to całkiem za darmo!) ale pies go nie miał i siedział ponad tydzień u tych ludzi, mimo ogłoszeń i mimo tego, że właścicielka szukała go. Gdyby miał chipa i byłaby jedna baza to od razu wróciłby do domu i ani pies ani właścicielka nie mieliby takiego stresu jak mieli. Tu na forum też czasem widzę wpisy, że ktoś znalazł psa i rady, żeby sprawdzić czy ma chip, więc nawet bez takiego obowiązku (mimo, że to dobry pomysł) i tak będzie poprawa na lepsze.[/QUOTE]
wierzysz w to? ja nie. Bo nie ma jednej bazy chipów - a moze by tak kolejna nowela o JEDNEJ BAZIE CHIPÓW? Tu akurat zamordyzm mi pasuje - zero tolerancji dla miliona baz chipów i tylko jedna jedyna i właściwa (oczywiście za friko, bo inaczej mija sie z celem). Wtedy zniknie większośc problemów z psami co maja chipy ale nie ma ich w bazie. I gminy sporo kasy oszczędzą na bezdomniakach z chipami które maja wlaścicieli. I wszyscy będą szczęśliwi, bo chip w końcu ma za zadanie pomóc przy identyfikacji a nie tylko byc niewidocznym i bezużytecznym gadżetem.
Mam wszystkie swoje psy chipowane. I co? a nie ma ich w większości baz. I to dużą kasę płaciłam za chipowanie u weta, za dużą jak na wartość samego chipa. teraz na szczęście mozna kupić chipy (mam hodowlę) i mieć w pupie monopol za którym nie ma głównej bazy chipów. Tylko tyle, ze muszę sama zgłaszać psy do wielu baz - ale jak u weta robilam chipa to tak samo musialam sama zgłaszać, więc wprawę w tym mam.

Link to comment
Share on other sites

Kahonna.
Czy jest Ci znana sprawa opieki weterynaryjnej w miastach powiatowych. Można uzyskać w tych miastach poradę najczęściej od godz. 8 do 19. Choroba nie wybiera godziny. Jeśli zwierze ( nie tylko psy i koty ) zachoruje w porze nocnej, cierpiąc musi czekać na otwarcie gabinetu. Czy jest ci to znane ? , czy ustawa zobowiąże lekarzy do leczenia całą dobę ?.

Link to comment
Share on other sites

Kahonna,

chciałabym się dowiedzieć, czy w noweli będą wprowadzone definicje?
Ilekroć w ustawie jest mowa o rodowodzie, oznacza to:
Rodowód-..............
Ilekroć w ustawie jest mowa o psie/kocie rasowym, oznacza to:
Pies rasowy-..................

Jeśli w ogóle się je planuje, to jakie są propozycje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kibice']Ludzie, poco tworzyć nowe ustawy skoro tak jak piszą poprzednicy niema komu zająć się egzekwowaniem już istniejącej ustawy,po co nowe bazy skoro już istnieją np.PTRiIZ[/QUOTE]
nie nowe bazy a nową i JEDNĄ wspólną dla UE najlepiej. Marzenia.
A ta baza o której piszesz to nie wiem co to jest, co znaczy tylko tyle - za dużo tego. I zapewne moich psów tam nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']nie nowe bazy a nową i JEDNĄ wspólną dla UE najlepiej. Marzenia.
A ta baza o której piszesz to nie wiem co to jest, co znaczy tylko tyle - za dużo tego. I zapewne moich psów tam nie ma.[/QUOTE]

no to jesteś w błedzie bo moje psy tam są i proszę poczytaj więcej bo EUROPETNET do której należy ta organizacja to nie jest tylko Polska.
[url]http://www.identyfikacja.pl/www/?page=oidentyfikacji&PHPSESSID=ea17efc1e13d13823dcb67245e10e9e5[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kibice']no to jesteś w błedzie bo moje psy tam są i proszę poczytaj więcej bo EUROPETNET do której należy ta organizacja to nie jest tylko Polska.
[URL]http://www.identyfikacja.pl/www/?page=oidentyfikacji&PHPSESSID=ea17efc1e13d13823dcb67245e10e9e5[/URL][/QUOTE]

robi się oftop. Sprawdziłam. Na 4 psy tylko 1 tam jest. Gdzie 3 były chipowane u weta w tym jeden za granicą. O kant dooopy potłuc taką bazę. W dodatku płatna (a przecież płaciłam wetom za chipowanie, to dlaczego w 2 przypadkach nie ma tam moich psów?), więc większość ludzi da sobie spokój z taką bazą (w tym ja - juz raz płaciłam to dlaczego mam jeszcze raz płacić?).
zaraz tu wkleję link to moze się przeniesiemy z ta rozmową na inny wątek - może tam coś ciekawego wniesiesz do rozmowy :)

zapraszam tu - [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/177814-czip-nie-zarejestrowany-[/url]!

Link to comment
Share on other sites

Witam po bardzo długiej nieobecności muszę wam powiedzieć iż przez ostatni rok na wiele spraw o których dyskutowaliśmy spojrzałem z innej perspektywy i jestem skłonny po części przyznać wam racje np .odnośnie instrumentalnego traktowania zwierząt . Jedna rzecz pozostała jednakże niezmienna , jest nią sprzeciw przeciwko eko-terorystom takim jak Pani asystent POsła która swoim przechwalstwem i klepaniem głupot po takich i innych forach robi krecią robotę ludziom którzy naprawdę kochają zwierzęta i są skłonni im pomagać .

Link to comment
Share on other sites

Co dala Ustawa ?
1. zredukowała /nie nie wyeliminowala/ sprzedaż szczenat na bazarach ,targowiskach
2.nagonila kasy budżetowi -rejestracja stowarzyszen ,wpis do KRS/1500,-/
3. dała zródlo dochodów dla "pracowników" stowarzyszen /wpisowe,składki i inne od dotychczasowych "pseudo"/
4.Zamąciła w głowie przeciętnemu Kowalskiemu bo kupuje szczenia z rodowoden ale papierkiem bez wartosci hodowlanej.
5. Wzrost cen za szczenieta z "rodowodem' stowarzyszen,
6 ?
7 ?
moze coś pominełam...ale czy jest jakiś zapis ,ktory ewidentnie pomogłby zwierzętom /długość łancucha,czas uwięzi zupełnie martwy zapis chyba tylko po to żeby bylo wiecej paragrafów/ .Zapraszam do uzupełnienia listy faktycznych dobrodziejstw Ustawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']złość sie złość, pożyjemy, zobaczymy... piękne te nowe zapisy, mówię ci.... i konstytucyjne do tego, już po konsultacjach prawnych... pseuduchy niepotrzebnie wydały tyle kasy:diabloti:[/QUOTE]

plus

ciężko się żyje w świecie baśni, co?:evil_lol: zapewniam, że nowelizacja będzie niebawem - mniej wiecej w połowie kadencji..... bez nerwów.... wyluzuj....:lol::lol::lol:


plus
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]kahoona[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=20097989#post20097989"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
z ta ustawą jest tak jak z każda inną - często obywatel odpuszcza, bo napotyka mur - nie ma ustaw egzekwowalnych w 100% - no chyba tylko kodeks karny

rzecz w uświadomieniu i zmianie mentalności - również ludzi pracujących w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości

Równa się iż kahoona za dużo popiła melisy bądz paliła zioło z pieskiem KORY bo w tym co pisze zaprzecza sama sobie .
Ale chętnie czytam jej posty bo przy okazji mam z tego taki ubaw że hej .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']..."Ale chętnie czytam jej posty bo przy okazji mam z tego taki ubaw że hej"... . Kto wie dlaczego sala sejmowa jest okrągła ?[/QUOTE]
fajnie poczytać cos pozytywnego na wieczór :evil_lol:

a tak przy okazji - ale dopiero po niedzieli sprawdzę - chyba cos sie nie tak w cenie za rejestrację stowarzyszenia, coś za dużo tam jest - ale sprawdzę po niedzieli.
A dodajac kolejne punkty to należy dopisać jeszcze oplaty w Zus i US za pracowników (jeśli takich mają) albo za karne oplaty bo nie złożą papierów na czas (pity, city i inne) - czyli kolejna kasa dla budżetu. Pomijam kasę za prowadzenie konta stowarzyszenia, bo na tym zarabia bank. Za ewentualne wypisy z rejestru stowarzyszen też się płaci.
Ale jedno jest pewne - przysłowiowy Kowalski ma z tym mega problem, bo co chwile w oddzialach ZK ktoś przynosi cudny rodowód zalaminowany często i chce swojego Pimpusia po Burym i Kapslu zarejestrować.

Link to comment
Share on other sites

bawcie się dobrze, na szczęście możecie sobie tylko tu popisać:eviltong::eviltong:

albo sie nie bawcie - po prostu napiszcie dobre ustawy, wskoczcie na moment do sejmu i je przegłosujcie:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

mnie sie już nie chce niczego tłumaczyc, dobrej zabawy, wywalam wątek z subskrypcji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']bawcie się dobrze, na szczęście możecie sobie tylko tu popisać:eviltong::eviltong:

albo sie nie bawcie - po prostu napiszcie dobre ustawy, wskoczcie na moment do sejmu i je przegłosujcie:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Wiesz pisac Ustawy ....o ile pamiętam to był projekt obywatelski .Ile z niego wykorzystano ?
Do Sejmu i przegłosowac oj ...do cyrku chodziłam jako dziecko .Teraz chodzą wybrani,ci którym uwierzono,dano mandat /godnośc/ Posła .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...