Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Bonsai']Ja dziś przyszłam z prośbą... Staram się o stypendium, żeby móc dalej pomagać, robiąc bezdomnym psom zdjęcia, tak jak robiłam do tej pory. Potrzebuję jednak sprzętu, który pozwoli mi na zrobienie jeszcze lepszych zdjęć, a także planuję szkolenia dla wolontariuszy dotyczące fotografowania psów do ogłoszeń. Moi rywale proszą o laptopy, kursy tańca w Brazylii... Spójrzcie proszę na moją aplikację i sami zadecydujcie, czy warta jest wsparcia. :)

Proszę o głos - szczegóły w moim podpisie - wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228677[/URL].[/QUOTE]
Zagłosowane i udostępnione. Świetny pomysł i świetna prezentacja! Trzymam kciuki! :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='KarolinaW'][URL]http://allegro.pl/spaniek-angielski-cocker-spaniel-cockalier-i2493210050.html[/URL][/QUOTE]

a popatrzcie sobie na "inne przedmioty tego Allegrowicza"...
[url]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=10959778[/url]

Link to comment
Share on other sites

A ja niestety muszę napisać ....
Ostatnio napotkałam się na ogłoszenie o sprzedaży szczeniaka chihuahua .... dziewczyna bardzo nie miła dodam.
Po poszperaniu w internecie....... oto co znalazłam :
[COLOR=#333333]- [/COLOR][B]szczeniak chihuahua i pinczerka , innym razem wystawiany sam chihuahua
- [/B][COLOR=#333333] [/COLOR][B]koty perskie (cena 350zł)
[/B][COLOR=#333333]"Oddam pieska dog canarino" - w dobre ręce ,czyli za free? -OK! ale nie...treść ogłoszenia "[/COLOR][B]Oddam pieska dog canarino w dobre rece.Piesek zaszczepiony odrobaczony,chce tylko zwrotu kosztow szczepien oraz dotychczasowe utrzymanie,dogadamy sie"
[/B][COLOR=#333333]Gdzieś jeszcze śmignęła mi jakaś suka maltańczyka....

Najbardziej przykre, że jest to użytkowniczka dogo z tego co wypluło mi google ... :([/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Co to jest to SPPiKR w Tarnowie? W necie wyskakują tylko wyniki oferujące sprzedaż masy psów zarejestrowanych w tym czymś.[/QUOTE]

Stowarzyszenie Przyjaciela Psa i Kota Rasowego lub jakoś tak.... Co jak co, ominęły pseuduchy ustawę zakładając to stowarzyszenie i drukując swoim kundlom "rodowodziki"....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']To jedno tych pseudo-stowarzyszeń oferujących nierasowe psy jako "psy z rodowodem"...(mama Pusia, tatuś Pikuś)....[/QUOTE]

:evil_lol:

no cóż niestety gdy rozmawiam z ludźmi podczas strzyżeń wiele (80-90%) zdaje sobie sprawę że nie są to psy w naszym rozumieniu rasowe ale kierują się ceną.
Ja nie mogę doczekać się końca 2012 roku i późniejszych terminów ustawowych gdy owe stowarzyszenia będą musiały złożyć informacje roczne do KRS-u:diabloti: mam wrażenie że wiele rozpadnie się saomistnie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']:evil_lol:

no cóż niestety gdy rozmawiam z ludźmi podczas strzyżeń wiele (80-90%) zdaje sobie sprawę że nie są to psy w naszym rozumieniu rasowe ale kierują się ceną.
Ja nie mogę doczekać się końca 2012 roku i późniejszych terminów ustawowych gdy owe stowarzyszenia będą musiały złożyć informacje roczne do KRS-u:diabloti: mam wrażenie że wiele rozpadnie się saomistnie :razz:[/QUOTE]

Szkoda, że nie kierują się "jakością szczeniaka"....

Też na to czekam. A wtedy tylko zgłaszać do Urzędu Skarbowego :diabloti: Dobrze byłoby gdyby powstała organizacja, która zgłaszałaby "hodowlonki".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bardzo żałuję, że jedyny słuszny związek, ani też nowopowstałe nie są w stanie zobaczyć jak żyje chociaż połowa psów, które są wpisane pod ich marką. Tylko udają wszyscy, że jest różowo, a krytyka boli.
Każdy czyta co chce przeczytać, wiele osób mi zarzuca, że nienawidzę ZK, kiedy piszę co mi się nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie hodowla powinna otrzymywać certyfikat jakości, odnawiany co ileś tam lat, a wystawiany po kontroli weterynarza i jakiejś fundacji prozwierzęcej. No i powinny być określone kryteria, np. ile metrów na psa, jakie warunki powinny być spełnione itd.

Link to comment
Share on other sites

Trochę fantazjujecie niestety najpierw kryteria czy 5 metrów kwadratowych wystarczy by tam żył człowiek ?.Czy rodzina 4 osobowa może na 20 metrach mieć owczarka?.Prawdziwa dobra hodowla obojętnie pod jakim szyldem da sobie radę sama i dobre psy z tej hodowli same nadadzą jej tzw certyfikat jakości.I naprawdę nie ważne ,że owczarek się oszczeni na tych 20 metrach w tej rodzinie 4 osobowej jak suka zawsze miała super spacery ,a szczeniaki będą socjalizowane ,a inna suka tej samej rasy będzie mieć wybieg ze 40 innymi i będzie zwyczajnie zaniedbana.A hodowla nawet taka utworzona z tych przedtem uważanych za mniej rasowe po rasowe może być też dobra .

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230573-Potrzebne-wsparcie-finansowe-oraz-darmowe-dt-dla-ps%C3%B3w-z-pseudohodowli-Pilnie!!!!!?p=19504219#post19504219"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230573-Potrzebne-wsparcie-finansowe-oraz-darmowe-dt-dla-ps%C3%B3w-z-pseudohodowli-Pilnie!!!!!?p=19504219#post19504219[/URL] ofiary pseudo.. prosimy o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Trochę fantazjujecie niestety najpierw kryteria czy 5 metrów kwadratowych wystarczy by tam żył człowiek ?.Czy rodzina 4 osobowa może na 20 metrach mieć owczarka?.Prawdziwa dobra hodowla obojętnie pod jakim szyldem da sobie radę sama i dobre psy z tej hodowli same nadadzą jej tzw certyfikat jakości.I naprawdę nie ważne ,że owczarek się oszczeni na tych 20 metrach w tej rodzinie 4 osobowej jak suka zawsze miała super spacery ,a szczeniaki będą socjalizowane ,a inna suka tej samej rasy będzie mieć wybieg ze 40 innymi i będzie zwyczajnie zaniedbana.A hodowla nawet taka utworzona z tych przedtem uważanych za mniej rasowe po rasowe może być też dobra .[/QUOTE]
Wybacz, ale nie rozumiem. Hodowla psów rasowych powinna być zajęciem lekko chociaż elitarnym, jak to było dotychczas. Dlaczego? Bo to są duże koszta po prostu. Wiesz, sama mam mieszkanie 26 metrów, grzane piecem, mieszkam z mężem i dzieckiem i w tej chwili nie wezmę psa, właśnie dlatego, że mam mało miejsca i pies by się po prostu męczył, bo dla nas tam jest ledwo miejsce. Jeśli ktoś w tak małym mieszkaniu robi hodowlę, to dla mnie jest to bardzo nie halo.
Certyfikat zaś by mówił, że tak, tu na 100% warunki trzymania psów są dobre, psy są czyste, zadbane, w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, mają uprawnienia hodowlane, przechodzą badania kontrolne pod kątem chorób genetycznych i jest mała szansa, ze dostaniesz szczenię z parwo, z robakami, z fobiami, dysplazją, niezsocjalizowane. Uczepiłeś się powierzchni, a chyba logiczne jest, że taka kontrola by sprawdzała wiele czynników. A nie, ze znowu zabiedzone psy, znowu "hodowla", jak ta grzywaczy chińskich jakiś czas temu, zrzeszona, a psy chore, zaniedbane, wychodzone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...