Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[B]kiwiadams[/B], nie wiem co zkwp ci zrobil, ale to musialo byc przykre. i pisze to bez ironii. bo chyba tylko, jesli masz niemile doswiadczenia, zaczniesz wrzucac ludzi do jednego wora, ze tak to ujme. ja absolutnie nie popieram pseuduchow, ale umiem przyznac, ze czasem maja warunki lepsze od hodowcow zkwp.
bo wiecie, o co mi chodzi? o psy! o psy, a nie o ludzi, nie o prywatne porachunki. mam na mysli dobro rasy i do bro kazdego, jednostkowego psa.
kazdy ma swoje poglady, ale wg mnie najlepiej jest je wyrazac nie pod wplywem emocji, ale w sposob wywazony, tak aby przekonac innych do naszych racji. nalezy takze szanowac poglady innych.

Link to comment
Share on other sites

Siedzieć na dopie i zgłaszać to może i 11 letnia dziewuszka .Pytam i nikt mi nie odpowiada była na początku roku akcja giełdy i targi teraz jakoś sza .Jak pisałem jak będę sprawdzę ale na razie nie mam potrzeby jechać ,a sam zajmuję się stadkiem własnych w części podrzuconych.

Link to comment
Share on other sites

teraz zamiast pseudo kundelka za 200 zl jest pseudo rasowy pies po 700-1000 zl...
Pogrzebalam ostatnio po tablicy i allegro i juz sa takie kluby(glownie te sie reklamuja)
[B]- POLSKIE CENTRUM MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT
-canis e catus
-OSPR-KENNEL CLUB
OKPiKR"LAKI SZCZĘŚCIARZ" ,
Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Właścicieli Psów i Kotów Rasowych" ,
Polskie Stowarzyszenie Przyjaciela Psa[/B]

Teraz kowalski kupi kundla z rodowodem klubu XYZ i bedzie sie szczycil ze pies rasowy...A ze w drugim pokoleniu bedzie zosia z pod plota czy burek z budy...To kogo to juz obchodzi...
Po prostu nowa ustawa dala taka wolna reke pseudo ze cos okropnego...Jak mozna bylo do tego dopuscic :shake::angryy:

Link to comment
Share on other sites

To było do przewidzenia, niejedna osoba to mówiła.
Wyjdzie kundel na pewno w niektórych przypadkach, ale to już inna sprawa.
Nawet psy bez rodowodu nie mieszane z innymi rasami dadzą w miarę czyste rasowo potomstwo.
Więc za jakiś czas może się typ wyrówna.
Szkoda, że fabryczki nadal będą działać, bo o ile rodowód dla mnie nie jest niezbędny o tyle fabryczki są koszmarem.
Jeśli ktoś chce mnożyć psa powinien mieć psa zdrowego i zadbanego.
Szkoda, że tak naprawdę niewiele osób interesuje się psami zdychającymi w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']To było do przewidzenia, niejedna osoba to mówiła.
Wyjdzie kundel na pewno w niektórych przypadkach, ale to już inna sprawa.
Nawet psy bez rodowodu nie mieszane z innymi rasami dadzą w miarę czyste rasowo potomstwo.
Więc za jakiś czas może się typ wyrówna.
Szkoda, że fabryczki nadal będą działać, bo o ile rodowód dla mnie nie jest niezbędny o tyle fabryczki są koszmarem.
Jeśli ktoś chce mnożyć psa powinien mieć psa zdrowego i zadbanego.
Szkoda, że tak naprawdę niewiele osób interesuje się psami zdychającymi w schroniskach.[/QUOTE]

przeczytajcie ogłoszenie którego wstawiłam link! to hodowla ze związku kynologicznego!!! a nie pseudo klub dlatego mnie to zadziwiło żeby "coś takiego" przeszło przegląd w zkwp!:shake: i jak to ma się równać rodowodowy=rasowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlena i arvena']słuchajcie czy to jest możliwe żeby te "chihuahua"a szczególnie ta ze zdj.6 przeszły przegląd w zkwp????????? no wyjątkowe to one są ....z pewnością.....
[URL]http://allegro.pl/chihuahua-wystawowe-rodowodowe-wyjatkowej-urody-i2239255649.html[/URL][/QUOTE]

tu też ta hodowla [URL]http://naszpies.com.pl/arktyczny-przyplyw-fci-chihuahua-dlugo-i-krotkowlose-t187.html[/URL]
sęk w tym, że takiej hodowli nie ma w FCI
Natomiast na stronie ZKwP jest, tylko pytanie dlaczego owy właściciel w niektórych miejscach podaje, że jest w bazie FCI..
dla mnie co najmniej to brzydko pachnie
Posiada też inne rasy i to niemało....

Edited by Issa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']tu też ta hodowla [URL]http://naszpies.com.pl/arktyczny-przyplyw-fci-chihuahua-dlugo-i-krotkowlose-t187.html[/URL]
sęk w tym, że takiej hodowli nie ma w FCI
Natomiast na stronie ZKwP jest, tylko pytanie dlaczego owy właściciel w niektórych miejscach podaje, że jest w bazie FCI..
dla mnie co najmniej to brzydko pachnie
Posiada też inne rasy i to niemało....[/QUOTE]

Jest hodowla o nazwie Arktyczny przypływ, ale mają chyba trochę większą rasę, a oto jej przedstawiciel:

[attachment=1464:8233.attach] Mars Arktyczny Przypływ

Trzeba tez pamiętać, że nie są usuwane ogłoszenia jeśli ktoś poda, nawet rzekomy przydomek swojej hodowli, a ilu przyszłych nabywców sprawdza daną hodowlę w ZKwP lub w światowej bazie na stronie fci.be

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Jest hodowla o nazwie Arktyczny przypływ, ale mają chyba trochę większą rasę, a oto jej przedstawiciel:

[ATTACH=CONFIG]8864[/ATTACH] Mars Arktyczny Przypływ

Trzeba tez pamiętać, że nie są usuwane ogłoszenia jeśli ktoś poda, nawet rzekomy przydomek swojej hodowli, a ilu przyszłych nabywców sprawdza daną hodowlę w ZKwP lub w światowej bazie na stronie fci.be[/QUOTE]

Można jedynie napisać do właściciela hodowli i ten może podjąc kroki zgłaszając oszustwo i podszywanie się po niego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlena i arvena']przeczytajcie ogłoszenie którego wstawiłam link! to hodowla ze związku kynologicznego!!! a nie pseudo klub dlatego mnie to zadziwiło żeby "coś takiego" przeszło przegląd w zkwp!:shake: i jak to ma się równać rodowodowy=rasowy?[/QUOTE]
Ja się odnosiłam do postu poniżej.
Czasem nawet psy z rodowodem wyglądają na mniej rasowe niż te z pseudo, dlaczego tak jest nie będę wyjaśniać.
Ja kiedyś znalazłam sukę, która była prawie identyczna jak rodowodowa na naszym osiedlu.
Aż je pomyliłam.
Czasem właściciel zrobi kiepskie zdjęcia i pies wygląda gorzej niż w rzeczywistości.

Poza tym nie wszystko w związkach złoto co się świeci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']teraz zamiast pseudo kundelka za 200 zl jest pseudo rasowy pies po 700-1000 zl...
Pogrzebalam ostatnio po tablicy i allegro i juz sa takie kluby(glownie te sie reklamuja)
[B]- POLSKIE CENTRUM MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT
-canis e catus
-OSPR-KENNEL CLUB
OKPiKR"LAKI SZCZĘŚCIARZ" ,
Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Właścicieli Psów i Kotów Rasowych" ,
Polskie Stowarzyszenie Przyjaciela Psa[/B]

Teraz kowalski kupi kundla z rodowodem klubu XYZ i bedzie sie szczycil ze pies rasowy...A ze w drugim pokoleniu bedzie zosia z pod plota czy burek z budy...To kogo to juz obchodzi...
Po prostu nowa ustawa dala taka wolna reke pseudo ze cos okropnego...Jak mozna bylo do tego dopuscic :shake::angryy:[/QUOTE]


witam

zobacz jak jest u naszych zachodnich sąsiadów

[LIST]
[*][B]ACR Allgemeiner Club der Rassehundefreunde e.V.[/B]
[*][B]ADRK Allgemeiner Deutscher Rassehunde-Klub[/B]
[*][B]ADRZ Allgemeiner Deutscher Rassehundezucht- und Liebhaberverein Sitz Ansbach[/B]
[*][B]ARC e.V. Allgmeiner Rassehunde CLub e.V.[/B]
[*][B]ARHC e.V. Allgemeiner Rasse Hunde Club e.V.[/B]
[*][B]BRV e.V. Bayerischer Rassehunde Verband[/B]
[*][B]DHZ SV e.V.[/B]
[*][B]DSC Deutscher Schäferhund-Club[/B]
[*][B]DRC e.V. Deutscher Rassehunde Club e.V.(Soltau) – e.V[/B].(nicht zu verwechseln mit dem Deutschen Retriever Club – DRC )
[*][B]DTK Deutscher Terrierklub[/B]
[*][B]EHU Europäische Hundesport-Union[/B]
[*][B]EKU/DKU e. V. EKU Europäische Kynologische Union[/B]
[*][B]ERV Europäischer Rassehunde Verein e.v.[/B]
[*][B]ERZ Europäischer Rassenhunde Zuchtverband e.V.[/B]
[*][B]ICR e.V. Internationaler Club für Rassehunde und Edelkatzen e.V[/B]
[*][B]IDDHC e.V. Internationaler Dachverband der Hundeclubs e.v.[/B]
[*][B]IDC Internationaler Doggen-Club, Sitz St.Blasien[/B]
[*][B]IDG Internationaler Dackelklub Gergweis[/B]
[*][B]IHV Internationaler Hovawart-Zuchtverband[/B]
[*][B]IRJGV Internationaler Rasse- und Jagdgebrauchshundverband[/B]
[*][B]IRV Internationaler Rassehundverband, Mennighüffen[/B]
[*][B]IRZ Internationaler Rassehunde-Zuchtverband e.V., Mönchengladbach[/B]
[*][B]KCD Kennel-Club Deutschland Sitz Nürnberg[/B]
[*][B]KDH Korporation Deutscher Hundesportvereinigungen[/B]
[*][B]Labradoodle Club e.V[/B]
[*][B]RCD e.V. Retriever Club Deutschland[/B]
[*][B]RCE e.V. Retriever-Club-Europa e.V.[/B]
[*][B]UCI Union Canine Internationale Sitz Brüssel[/B]
[*][B]UCI Unite Cynologique Internationale[/B]
[*][B]VDHV Verband Deutscher Hundezuchtvereine, Sitz Berlin[/B]
[*][B]VDR Verband Deutscher Rassehundezüchter und Liebhaber e.V., Sitz Köln[/B]
[*][B]VDRG Verband Deutscher Rassehund- u. Gebrauchshundverbände[/B]
[*][B]VIR Verband Internationaler Rassehund-Freunde e.V., Diepholz[/B]
[*][B]WHC Wach- u. Hütehundeclub[/B]
[*][B]WRC e.V. (Westfälischer Rassehunde Club e. V)[/B]
[*][B]WRV Westfälischer Rassehunde Klub Löhne[/B]
[*][B]WPK Westfälischer Pudelklub[/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]WZRV e.v. – Westdeutscher Zucht- und Rassehunde Verein e.V.[/B]
[*][B]F.C.I. Federacion Canina Internacional Perros Pura Raza[/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]EKU Europäische Kynologische Union[/B]
[/LIST]


wszystkie te związki kluby itp a myślę, że jest to 1/3 może połowa tego co jest w niemczech i najbliższej okolicy (kto ma lepsze info niech mnie poprawi.) nie jest uznawane przez FCI, czyli również przez nasze szanowne i jedynie szłuszne ZKwPL.
czy wszystkie te klubiki hodują kundelki ?? oczywiście NIE, ale FCI nie uznając żadnego innego, zapewnia sobie i np. działaczom ZKwP stałe dobre dochody czyli monopol . i tylko oto tu chodzi. [COLOR=#ff0000]KASA[/COLOR]

a jak łatwo wyrobić i tanio "PAPIERKI" u naszych sąsiadów zobacz niżej (jak znasz niemiecki lub umiesz przetłumaczyć)

[URL]http://www.frz-papiere.de/[/URL]


FCI kontra reszta EUROPY = wybieram EUROPE, a FCI niech się buja

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

To wasze gadanie o rzekomym " monopolu" ZKwP już zaczyna być nudne, bo w Polsce już od przeszło 10 lat, czyli od czasu powstania PKPR o żadnym monopolu nie ma mowy. Później powstała jeszcze PFK i kilka związków hodowców Owczarków Niemieckich ( KHRON, ZOND), kto chce może się tam zapisać. Droga wolna, skoro się wam w ZKwP nie podoba.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']witam

zobacz jak jest u naszych zachodnich sąsiadów

[LIST]
[*][B]ACR Allgemeiner Club der Rassehundefreunde e.V.[/B]
[*][B]ADRK Allgemeiner Deutscher Rassehunde-Klub[/B]
[*][B]ADRZ Allgemeiner Deutscher Rassehundezucht- und Liebhaberverein Sitz Ansbach[/B]
[*][B]ARC e.V. Allgmeiner Rassehunde CLub e.V.[/B]
[*][B]ARHC e.V. Allgemeiner Rasse Hunde Club e.V.[/B]
[*][B]BRV e.V. Bayerischer Rassehunde Verband[/B]
[*][B]DHZ SV e.V.[/B]
[*][B]DSC Deutscher Schäferhund-Club[/B]
[*][B]DRC e.V. Deutscher Rassehunde Club e.V.(Soltau) – e.V[/B].(nicht zu verwechseln mit dem Deutschen Retriever Club – DRC )
[*][B]DTK Deutscher Terrierklub[/B]
[*][B]EHU Europäische Hundesport-Union[/B]
[*][B]EKU/DKU e. V. EKU Europäische Kynologische Union[/B]
[*][B]ERV Europäischer Rassehunde Verein e.v.[/B]
[*][B]ERZ Europäischer Rassenhunde Zuchtverband e.V.[/B]
[*][B]ICR e.V. Internationaler Club für Rassehunde und Edelkatzen e.V[/B]
[*][B]IDDHC e.V. Internationaler Dachverband der Hundeclubs e.v.[/B]
[*][B]IDC Internationaler Doggen-Club, Sitz St.Blasien[/B]
[*][B]IDG Internationaler Dackelklub Gergweis[/B]
[*][B]IHV Internationaler Hovawart-Zuchtverband[/B]
[*][B]IRJGV Internationaler Rasse- und Jagdgebrauchshundverband[/B]
[*][B]IRV Internationaler Rassehundverband, Mennighüffen[/B]
[*][B]IRZ Internationaler Rassehunde-Zuchtverband e.V., Mönchengladbach[/B]
[*][B]KCD Kennel-Club Deutschland Sitz Nürnberg[/B]
[*][B]KDH Korporation Deutscher Hundesportvereinigungen[/B]
[*][B]Labradoodle Club e.V[/B]
[*][B]RCD e.V. Retriever Club Deutschland[/B]
[*][B]RCE e.V. Retriever-Club-Europa e.V.[/B]
[*][B]UCI Union Canine Internationale Sitz Brüssel[/B]
[*][B]UCI Unite Cynologique Internationale[/B]
[*][B]VDHV Verband Deutscher Hundezuchtvereine, Sitz Berlin[/B]
[*][B]VDR Verband Deutscher Rassehundezüchter und Liebhaber e.V., Sitz Köln[/B]
[*][B]VDRG Verband Deutscher Rassehund- u. Gebrauchshundverbände[/B]
[*][B]VIR Verband Internationaler Rassehund-Freunde e.V., Diepholz[/B]
[*][B]WHC Wach- u. Hütehundeclub[/B]
[*][B]WRC e.V. (Westfälischer Rassehunde Club e. V)[/B]
[*][B]WRV Westfälischer Rassehunde Klub Löhne[/B]
[*][B]WPK Westfälischer Pudelklub[/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]WZRV e.v. – Westdeutscher Zucht- und Rassehunde Verein e.V.[/B]
[*][B]F.C.I. Federacion Canina Internacional Perros Pura Raza[/B]
[/LIST]

[LIST]
[*][B]EKU Europäische Kynologische Union[/B]
[/LIST]


wszystkie te związki kluby itp a myślę, że jest to 1/3 może połowa tego co jest w niemczech i najbliższej okolicy (kto ma lepsze info niech mnie poprawi.) nie jest uznawane przez FCI, czyli również przez nasze szanowne i jedynie szłuszne ZKwPL.
czy wszystkie te klubiki hodują kundelki ?? oczywiście NIE, ale FCI nie uznając żadnego innego, zapewnia sobie i np. działaczom ZKwP stałe dobre dochody czyli monopol . i tylko oto tu chodzi. [COLOR=#ff0000]KASA[/COLOR]

a jak łatwo wyrobić i tanio "PAPIERKI" u naszych sąsiadów zobacz niżej (jak znasz niemiecki lub umiesz przetłumaczyć)

[URL]http://www.frz-papiere.de/[/URL]


FCI kontra reszta EUROPY = wybieram EUROPE, a FCI niech się buja[/QUOTE]


Tez nie mam nic przeciwko innym zwiazkom,nowym stowarzyszeniom,itp.Maja prawo istniec tak samo jak te wczesniejsze i to wszystko.A jesli to zgodne z ustawa to po co zaraz po nich pluc? niech sie oglaszaja,moga przeciez legalnie,jesli sa to zarejestrowane hodowle.Nic mnie nie dziwi i nikogo dziwic nie powinno.A lapac teraz to tych niezarejestrowanych co to smycz,lub inny gadzet plus piesek gratis.To oni nie sa w zgodzie z prawem a i tak i tak sprzedaja bez zadnych rejestracji i kosztow i wystawiaja nadal ogloszenia a psy trzymaja w uwlaczajacych warunkach.

tych zarejestrowanych bez powodu nie moze kazdy sobie juz nazywac pseudohodowcami,bo sa Hodowcami i tyle.

Link to comment
Share on other sites

A tu się nie zgodzę. Zalezy, co definiujesz jako 'pseudohodowcę'. Ja przez to rozumiem osobę, która rozmnaza kundle, która zaniedbuje psy, która psy maltretuje. I tyle z mojej strony, nie obchodzi mnie czy to jest ktos z zkwp czy klubu fanow swinek morskich. dla mnie wazna jest zgodnosc z eksterierem i fajne pochodzenie (niekoniecznie wybitne), zadbanie psa i wlasciwy do niego stosunek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']To wasze gadanie o rzekomym " monopolu" ZKwP już zaczyna być nudne, bo w Polsce już od przeszło 10 lat, czyli od czasu powstania PKPR o żadnym monopolu nie ma mowy. Później powstała jeszcze PFK i kilka związków hodowców Owczarków Niemieckich ( KHRON, ZOND), kto chce może się tam zapisać. Droga wolna, skoro się wam w ZKwP nie podoba.[/QUOTE]

to ty jesteś nudna gdyż żadna przez ciebie wymieniona organizacja nie jest uznawana przez FCI
ZKwPL ma monopol na przynależność do FCI

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='granat']żadna przez ciebie wymieniona organizacja nie jest uznawana przez FCI
ZKwPL ma monopol na przynależność do FCI[/QUOTE]

Równie dobrze można powiedzieć, że w Niemczech VDH ma "monopol", bo tylko rodowód VDH jest uznawany przez FCI, bo do FCI może przynależeć tylko jedna organizacja z danego kraju.

Jak ktoś się decyduje na psa z jakiegoś klubu, stowarzyszenia itp to ponosi wszystkie tego konsekwencje i może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, no ewentualnie do osoby, od której kupił szczeniaka, że nie raczyła go poinformować, że taki rodowód nie jest honorowany poza wspomnianym klubem, stowarzyszeniem jak zwał tak zwał.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

No właśnie jak się decyduje na psa nawet bez klubu to to tez jego wyłącznie sprawa ,a pseudo to maltretowanie,eksploatowanie ponad miarę zwierząt i nic więcej ,bo klub czy stowarzyszenie nawet Ty możesz założyć i ja też i u mnie u u Ciebie będzie pekińczyk taki jaki wzorzec sobie każdy z nas umyśli bo na rasę brak patentu.Dlatego uważam ,że ustawa zrobiła same zło.Przedtem nabywca mógł nabyć szczeniaka przynajmniej trochę sprawdzonego teraz to rosyjska ruletka ,a wszystkie mają rodowód.Natomiast tak naprawdę poza ściganiem i ściąganiem ogłoszeń w internecie nikt się niczym nie interesuje.Ustawa to bubel jak wiele polskich ustaw.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='pantolini']No właśnie jak się decyduje na psa nawet bez klubu to to tez jego wyłącznie sprawa ,a pseudo to maltretowanie,eksploatowanie ponad miarę zwierząt i nic więcej ,bo klub czy stowarzyszenie nawet Ty możesz założyć i ja też i u mnie u u Ciebie będzie pekińczyk taki jaki wzorzec sobie każdy z nas umyśli bo na rasę brak patentu.Dlatego uważam ,że ustawa zrobiła same zło.Przedtem nabywca mógł nabyć szczeniaka przynajmniej trochę sprawdzonego teraz to rosyjska ruletka ,a wszystkie mają rodowód.Natomiast tak naprawdę poza ściganiem i ściąganiem ogłoszeń w internecie nikt się niczym nie interesuje.Ustawa to bubel jak wiele polskich ustaw.[/QUOTE]

Czyli według Ciebie ten pies
[URL]http://img152.imageshack.us/img152/6483/tnbingoxx4.jpg[/URL]
i ten
[URL]http://i634.photobucket.com/albums/uu62/fotoczik18/dudka.jpg[/URL]
[URL]http://i634.photobucket.com/albums/uu62/fotoczik18/Dudka001.jpg[/URL]
należą do tej samej rasy? Według mnie nie i nie chodzi tu tylko o jakość szaty.

W dodatku o Dudusiu (*) nie wiedziałam kompletnie nic, ani gdzie się urodził, ani kim byli jego rodzice. Wiem tylko, że urodził się w pseudohodowli ( nie miał metryki ani rodowodu). Co do reszty możemy sobie gdybać. Odszedł prawie dwa lata temu. Jestem pewna, że gdyby dane mu było urodzić się w godnych warunkach i legalnej hodowli wciąż byłby z nami.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...