Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Brezyl']Wiesz nie mogę znależć tego wątku, ale już się ustosunkowałam, chyba 2-3 lata temu podczas dyskusji o pani w "czerwonej marynarce". Dla mnie każda hodowla mająca zbyt dużo psów jest zła, oczywiście są rasy którym to nie szkodzi. Łatwiej utrzymać zgraję 15 beagli, które świetnie czują się w stadzie, niż 5 owczarków niemieckich, które wymagają pracy i szkolenia. Można mieć 3-4 psy, ale jak widzę masówkę z najmodniejszymi rasami to niezależnie od tego czy to hodowla ZKwP czy innej organizacji jest dla mnie skreślona. Ja swoje psy kupuję zawsze z domowych hodowli, z jedną, dwoma sukami, które na dodatek dopuszczane są co dwa lata.[/QUOTE]
Dziękuje za obiektywną ocenę.

Link to comment
Share on other sites

Oto maleńkie hodowle milośników piesków pod egidą ZKWP. Dane pochodzą ze strony Warszawskiego oddziału ZKWP zakładka szczenięta to tylko pewnie mały % z całego kraju . Drodzy miłośnicy chcecie aby nie było nadprodukcji psów- zacznijcie od siebie zmniejszcie stada podstawowe.

[URL]http://www.woj-bas.com/[/URL]
[URL]http://accord.fc.pl/?go=dogs&act=m[/URL]
[URL]http://www.owczarekniemiecki.info/[/URL]
[URL]http://konstar.prv.pl/[/URL]

[quote name='Brezyl']Tam pracuje dość duża obsługa, plus studenci na praktykach i pewnie czymś w rodzaju wolontariatu. Te psy mają pod względem "socjalnym" (w znaczeniu - wikt, opierunek i wet.) bardzo dobrze, ale jak dla mnie brak kontaktu na linii własciciel - pies.[/QUOTE]

A dla mnie to nawet nie jest PGR tylko zwykłe s.......two i dorobkiewiczostwo na miedniczkach piesków i nikt mnie nie przekona iż przy pracy zawodowej można się zajmować dobrze więcej niż 3 psami to jest nie realne.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Przypominam, że na forum obowiązuje REGULAMIN.
REGULAMIN zabrania anonimowej krytyki. Tymczasem trwa tu lincz jednej z użytkowniczek - a to z pewnością NIE JEST tematem tego wątku.
Nie wspomnę już o chamstwie i braku kultury.
Nie zamierzam tego tolerować.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y'][url]http://www.[/url]

Sprobowalam podzielic...cala dobe...na ilosc psow 80.Jestem w szoku.Bo liczylam bez czasu na sen wlasciciela,jedzenie,nie mowiac juz o reszcie.I zakladajac z gory,ze nie pracuje zawodowo.Zmasakrowalo mnie to psychicznie.
Policzcie sobie.[/QUOTE]

Tam jest trzech pracowników na etacie.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

Chcialabym zaiteresowac milosnikow zwierzat tymi artykulami. Jesli wszyscy reprezentuja taki poziom jak /linki nizej /to ja dziekuje juz wszystko wiadomo
[url]http://www.tomaszmatkowski.pl/blog/148-hycel-w-skoze-obrocy-zwierzt[/url]
[url]http://www.boksery.pun.pl/viewtopic.php?id=507[/url]
[url]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=16609&title=obroca-zwierzt-o-smutnej-przeszoci[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Chcialabym zaiteresowac milosnikow zwierzat tymi artykulami. Jesli wszyscy reprezentuja taki poziom jak /linki nizej /to ja dziekuje juz wszystko wiadomo [/QUOTE]
A co to ma do tematyki wątku ? Pojawiasz się nagle na początku roku, Twoje posty dotycza tylko tej tematyki i nie są zbyt merytoryczne. Czy to przypadek ? Czy też nowa ustawa uderzyła Cię dojść mocno po kieszeni. Z wyjątkiem najazdów na obrońców zwierząt (różnej maści) i hodowli związkowych nie piszesz nic ciekawego. Ta ustawa ma wiele braków, ale widać, że po raz pierwszy pseudohodowcy zaczynają się pozbywać psów, myślą o likwidacji dotychczasowego procederu, mają duże trudności ze zbytem. Najważniejsze, że zrobiono pierwszy krok, później pójdzie za tym orzecznictwo, za jakiś czas zrobi się nowelizację i pójdziemy krok dalej. Jak będzie mniej pseudo, to może organizacje prozwierzęce znajdą wreszcie czas, aby zajrzeć i do hodowli związkowych. Jeżeli ograniczy się przyrost populacji psów, to nawet w schroniskach beda miec lepsze warunki. Tak naprawdę, to krytykować nowelizację tej ustawy będzie można za 2 lata, kiedy zaczną być widocznej jej efekty lub ich brak. Na razie to trochę przelewanie z pustego w próżne, ale miło przejść się po giełdzie i nie widzieć nigdzie trzęsących się biedaków w kartonach.

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Tylko ciekawe,czy kazdy z tych psow zdazy choc po razie wyjsc ze swoim wlascicielem na spacer.Nie sadze.[/QUOTE]
Akurat biegać to mają gdzie , bo teren jest dojść duży, sama bym chciała mieć choć 1/100 takiego wybiegu dla swojego psa. Są także nieźle przygotowane pod kątem wystawiania, mają ładny ruch, także na pewno nie są trzymane non stop w klatkach czy kojcach. Ale w 95% ras psich waźny jest kontakt między właścicielem a psem, albo przynajmniej praca dla psa, a tego tutaj na pewno brakuje.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3] [quote name='pantolini']Aczy to zakład pracy czy amatorska hodowla?[/QUOTE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Praktycznie, to przeniesienie na grunt polski, typowej amerykańskiej hodowli psów rasowych z górnej półki. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']A co to ma do tematyki wątku ? Pojawiasz się nagle na początku roku, Twoje posty dotycza tylko tej tematyki i nie są zbyt merytoryczne. Czy to przypadek ? Czy też nowa ustawa uderzyła Cię dojść mocno po kieszeni. Z wyjątkiem najazdów na obrońców zwierząt (różnej maści) i hodowli związkowych nie piszesz nic ciekawego. Ta ustawa ma wiele braków, ale widać, że po raz pierwszy pseudohodowcy zaczynają się pozbywać psów, myślą o likwidacji dotychczasowego procederu, mają duże trudności ze zbytem. Najważniejsze, że zrobiono pierwszy krok, później pójdzie za tym orzecznictwo, za jakiś czas zrobi się nowelizację i pójdziemy krok dalej. Jak będzie mniej pseudo, to może organizacje prozwierzęce znajdą wreszcie czas, aby zajrzeć i do hodowli związkowych. Jeżeli ograniczy się przyrost populacji psów, to nawet w schroniskach beda miec lepsze warunki. Tak naprawdę, to krytykować nowelizację tej ustawy będzie można za 2 lata, kiedy zaczną być widocznej jej efekty lub ich brak. Na razie to trochę przelewanie z pustego w próżne, ale miło przejść się po giełdzie i nie widzieć nigdzie trzęsących się biedaków w kartonach.


Akurat biegać to mają gdzie , bo teren jest dojść duży, sama bym chciała miec choć 1/100 takiego wybiegu dla swojego psa. Są także nieźle przygotowane pod kątem wystawiania, ładnie chodzą, także na pewno nie sa trzymane non stop w klatkach czy kojcach. Ale w 95% ras psich waźny jest kontakt między właścicielem a psem, albo przynajmniej praca dla psa, a tego tutaj na pewno brakuje.[/QUOTE]

Dzięki za głos rozsądku, będzie poprawka nowelizacji i to już wkrótce.

To informacja z wczoraj - wiem od posła Marka Suskiego (PIS), że ostatnio odwiedził sławetny Słomczyn - do końca 2011 r. największą i najokrutniejszą "giełdę" zwierzęcą w Polsce.

[B]Wyobraźcie sobie, że nie było tam ani jednego zwierzęcia na sprzedaż, a do tej pory co niedzielę bywało co najmniej kilkaset.

I to jest niewątpliwy sukces!
[/B]

[quote name='pantolini']A czy to zakład pracy czy amatorska hodowla?[/QUOTE]

To raczej całkiem zawodowa hodowla, związkowa zresztą.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Ciekawe dlaczego patrzysz tak jednostronnie. Nie dziwię się, że kahonna się wkurzyła, pudelek potrafi każdego doprowadzić do białej gorączki. Ale wystarczyło parę kliknięć i zrozumiałam. Przy tej ilości psów to mamy jeszcze hodowlę, czy to już raczej chów zwierząt [URL]http://www.psy-gaji.pl.tl/Szczeni%26%23281%3Bta.htm[/URL]
Wyniki wystaw imponujące ciekawe tylko przy jakich stawkach i sędziach.[/QUOTE]

Oświeciło mnie czyli ww hodowla to pseudohodowla bo poza ZKwP a ta druga to nie bo jest zarejestrowana w jedynym słusznym stowarzyszeniu. Gratuluję poczucia humoru.
Masz rację to nie jest pseudo to jest MEGAPSEUDO

Link to comment
Share on other sites

Dziwnym trafem nowa osoba pojawia się w momencie nowelizacji ustawy i cała jej "działalność" polega na najazdach na hodowle związkowe i obrońców zwierząt (choć rzeczywiście nie wszyscy "obrońcy" i "hodowcy" są aniołami). Jak ktoś się rzeczywiście interesuje psami, to się udziela w różnych wątkach, na różne tematy. Dziwnym trafem ostatnio na dogo trafił jakiś wysyp pseudohodowców, którzy szukają dziury w całym, czyli w nowelizacji. Nie widzą jej plusów, tylko same minusy. I usiłują przekonać, że pseudo nie sa takie złe, bo związkowe też mają swoje czarne strony. No i mają. Ale o wiele rzadziej spotyka się z potrzeba pomocy psom z oficjalnych hodowli, niz z pseudo - łatwiej odnależć właściciela takich psów i łatwiej później znależć nowy dom stały, niż ofiarom bezrozumnego rozmnażania wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']To raczej całkiem zawodowa hodowla, związkowa zresztą.[/QUOTE]
To powinni ją ze związku wykluczyć bo jest niezgodna z regulaminem ,który mówi o amatorskiej hodowli psów.Takich należy tępić ,a nie poczytywać mu za zasługę masówkę bo skoro zatrudnia ludzi to nie robi tego z miłości do zwierząt a jedynie z miłości do kasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Dzięki za głos rozsądku, będzie poprawka nowelizacji i to już wkrótce.

To informacja z wczoraj - wiem od posła Marka Suskiego (PIS), że ostatnio odwiedził sławetny Słomczyn - do końca 2011 r. największą i najokrutniejszą "giełdę" zwierzęcą w Polsce.

[B]Wyobraźcie sobie, że nie było tam ani jednego zwierzęcia na sprzedaż, a do tej pory co niedzielę bywało co najmniej kilkaset.


Oczywiście dopisz że był tam w niedzielę o godz 18.00 i rzeczywiście tak mogło być.
Byłem o 7.30 w niedzielę na giełdzie rzeczywiście mniej psiaków ale .......... Małe rasy panie noszą za pazucha a większe pieski w bagażnikach aut a właściciele z tekturkami na piersi z napisem ............ szczeniaki. Był też jeden odważny z 7 szt owczarków środkowoazjatyckich na samej giełdzie.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Byłem o 7.30 w niedzielę na giełdzie rzeczywiście mniej psiaków ale .......... Małe rasy panie noszą za pazucha a większe pieski w bagażnikach aut a właściciele z tekturkami na piersi z napisem ............ szczeniaki. Był też jeden odważny z 7 szt owczarków środkowoazjatyckich na samej giełdzie. [/QUOTE]
I nigdzie tego nie zgłosiłeś, ja bym to zrobiła natychmiast. Chyba jednak czujesz ten duch wspólnoty z innymi rozmnażaczami.

[quote name='pantolini']To powinni ją ze związku wykluczyć bo jest niezgodna z regulaminem [/QUOTE]

Problem w tym, że regulamin mówi o hodowli amatorskiej, ale nigdzie jej nie definiuje. To pewien relikt z czasów odrodzenia związku po wojnie, psy rasowe były wtedy uznawane za wynalazek burżujów (sięgnij choćby do losów charta polskiego) i ta amatorskość miała chronić hodowców. Tu jest niezły artykuł artykuł dotyczacy tej sfery kynologii, wrzuć w google [COLOR=#363636][B]PIES NA WOLNYM RYNKU - Kultura hodowli, kultura sprzedaży -[/B] bo oczywiście dogo nie daje wstawiać linków bezpośrednich [/COLOR]

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']I nigdzie tego nie zgłosiłeś, ja bym to zrobiła natychmiast. Chyba jednak czujesz ten duch wspólnoty z innymi rozmnażaczami.



Problem w tym, że regulamin mówi o hodowli amatorskiej, ale nigdzie jej nie definiuje. To pewien relikt z czasów odrodzenia związku po wojnie, psy rasowe były wtedy uznawane za wynalazek burżujów (sięgnij choćby o losów charta polskiego) i ta amatorskość miała chronić hodowców. Tu jest niezły artykuł artykuł dotyczacy tej sfery kynologii [URL]http://www.**********/klubmolosa/modules.php?name=News&file=article&sid=102[/URL][/QUOTE]

Wiem że wy trzymacie rękę na pulsie więc się nie fatygowałem:multi:A w domu rodzice mnie uczyli ze tylko ludzie mali i zawistni posuwają się do takich działań więc się ich wystrzegam . Zgłaszanie handlu poza zarejestrowanymi stowarzyszeniami wcale nie przyczynia się do polepszenia dobrostanu zwierząt wręcz go pogarsza, są inne bardziej efektywne sposoby aby poprawiać ich byt np. wolontariat w schroniskach .
Ale jak ktoś bezmyślnie rozmnaża pod egidą związku napewno tego nie zrozumie..:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78'] Ale jak ktoś bezmyślnie rozmnaża pod egidą związku napewno tego nie zrozumie..:angryy:[/QUOTE]
Ty rozmnażasz swoje "użytki" bez żadnej egidy:shake:, bezmyślni związkowcy przynajmniej mają zdobyte uprawnienie, testy, prześwietlenia. Twoje owczarki nie zostały sprawdzone pod żadnym kątem i bezmyślnie rozmnożone :crazyeye:, jakoś sobie nie masz nic do zarzucenia. Gratuluję dobrego samopoczucia. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Ty rozmnażasz swoje "użytki" bez żadnej egidy:shake:, bezmyślni związkowcy przynajmniej mają zdobyte uprawnienie, testy, prześwietlenia. Twoje owczarki nie zostały sprawdzone pod żadnym kątem i bezmyślnie rozmnożone :crazyeye:, jakoś sobie nie masz nic do zarzucenia. Gratuluję dobrego samopoczucia. :roll:[/QUOTE]

Zapraszam na testy!!! Weź ze sobą jakieś mocne gatki na pewno się przydadzą.Rozmnażam rozmnażałem i rozmnażał będę nie dla kasy a z miłości tak samo jak wy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][B][COLOR=darkgreen]Przypominam, że na forum obowiązuje REGULAMIN.
REGULAMIN zabrania anonimowej krytyki. Tymczasem trwa tu lincz jednej z użytkowniczek - a to z pewnością NIE JEST tematem tego wątku.
Nie wspomnę już o chamstwie i braku kultury.
Nie zamierzam tego tolerować.[/COLOR][/B][/QUOTE]
Regulamin jest niedostępny. Pojawia się taki komunikat:

[URL]http://www.dogomania.pl/announcement.php?f=36[/URL]
[I]„Zakradł się błąd... Jeśli uważasz, że link powinien działać skontaktuj się z [URL="http://www.dogomania.pl/"]administratorem[/URL][/I] .”

Z tego co pamiętam, to zabroniona jest krytyka ad personam, a nie ad rem.
Dlatego proszę o przywrócenie tego co wczoraj napisałem cytując Ewangelie św. Mateusza.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego tak regularnie odbywa sie tu krytyka (a bardziej pomówienia) hodowli czyżby kogoś jakość psów i podejście do hodowli kolało w oczka ?
Osobiście zwiedzaliśmy hodowlę i tak naprawdę ze świeczką szukać takiej drugiej. Insynuacje i pomówienia odnośnie zaniedbanych i niesocjalizowanych psów należy włożyć mmiędzy bajki...
Widać komus strasznie zależy aby zniszczyć tę hodowlę w tym gronie. tylko po co ? nie ten target :D nie ta jakość i nie ta cena. too fast too harder

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

e-e różnicowanie na związkowe i niezwiązkowe nie ma sensu. problem jest inny są hodowle złe związkowe i niezwiązkowe, tylko że związkowe dostają [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Handicap"]handicup[/URL] mimo poważnych zastrzeżeń.Nie popieram pseudo ale też zwalczam pseudozwiązkowe....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...