Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='kiwiadams']ale ja nie jestem w związku co ty pleciesz ?? może leki nie działają...[/QUOTE]
Daniela niestety wszędzie widzi koalicję skierowaną prywatnie przeciw swojej osobie ;)
Odpowiedzi, które dostała, a które nie są jej wygodne uważa za atak. Przykre to niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwiadams']ale ja nie jestem w związku co ty pleciesz ?? może leki nie działają...[/QUOTE]

To ja ci odpowiem moja znajoma ktora do tej pory hodowala rodowodowe i bez w tej chwili zacietrzewienie walczy z pseudo,a jeszcze przed Bozym Narodzeniem handlowala shit tzu jak ta lala i gdzie tu logika?Leki to moze ty przyjmujesz i nie widzisz w rtym patologii

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']..Zreszta ustawa zakazujaca sprzedazy szczeniat doprowadzi do tego ze mnozace sie psy wiejskie beda rozdawane wsrod okolicznych mieszkancow i wcale nie zmniejszy sie populacja...[/QUOTE]

Ale przecież tak jest od zawsze!
Jeśli już kupują szczeniaka od sąsiada to raczej za dobra naturalne, niż kasę.
A problem leży zupełnie gdzie indziej- w sposobie usuwania z tego świata niechcianych psiaków.
I w sumie to nie wiem o co Ci chodzi- piszesz strasznie chaotycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daniela']Nie rozumie dlaczego usuwacie posty,podobno miała być dyskusja a okazuje sie ze caly czas jest mowa o tym jak zalatwic pseuduch i nic po za tym.Myslalam zadajac pytanie co maja zrobic ci ktorzy kupili biewery,a tu okazuje sie ze do usuniecia tak jakby temat nie byl zwiazany z kynologią,jak widze to chyba jest prywatne forum kilku dzialaczek zwiazkowych dziekuje potwierdza sie cala sprawa o naszym zwiazku,nie dziwie sie ze ludzie maja taka opinie jest mi wstyd,nie pozwalacie podyskutowac tylko na okraglo walczycie z ogloszeniami poczekajcie na wykladnie z sejmu i sprawa bedzie zalatwiona.[/QUOTE]
Nikt postów nie usuwa. Są w innym wątku -> [URL]http://www.dogomania.pl/threads/213024-Nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t?p=18383109&viewfull=1#post18383109[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja nie rozumiem co się czepiacie wizyt PA. ;) Byłam na takich nie raz. Nigdy nie patrzyłam na to jak mają ludzie urządzone, jakie meble czy wyposażenie. Psu obojętne czy są to meble a'la "wczesny Gierek" czy najnowsze dębowe. Psu obojętne czy dywan ma wszystkie frędzle. Patrzyłam na mieszkanie pod innym względem. Np balkon (przy adopcji psa małego" - powiedziałam że należy zabezpieczyć jeżeli chcą psa wypuszczać na niego). Idąc na wizytę widzę gdzie ludzie mieszkają i nie chodzi mi o to czy są dookoła wille a bardziej pod względem spacerów przyszłego właściciela z psem. Bo chyba każdy w adopcjach wie że psa na początku należy przyzwyczaić. Jak dom to zwracam uwagę na ogrodzenie. Nie patrzę na to co ludzie mają w domu - staram się patrzeć jakie "niebezpieczeństwa" należy zminimalizować. Tak by domek miał łatwiej i wiedział jak działać w pierwszych miesiącach po adopcji.

Zawsze na koniec wizyty mówię, że jak będą mieć jakiekolwiek problemy z psem (nawet te najmniejsze) to mogą do mnie dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Podobnie jak wystąpią problemy z psem (pod względem agresji, niszczenia, itd).

Nigdy nie wymagałam raportowania. Po prostu mówiłam, że będę wdzięczna za informację jak się sprawa rozwinęła po adopcji. A jeżeli się nie odezwą to raz na jakiś czas pozwolę sobie zadzwonić. Jakoś nikt nigdy nie miał z tym problemów. Sami pisali i wysyłali fotki. Jak były problemy to i dzwonili. Byłam nawet zaproszona przez adoptujących na zrobienie u nich wizyty po adopcyjnej. Popiliśmy kawkę, pośmialiśmy się. Wystarczyło że zobaczyłam jak pies zachowuje się przy właścicielach, że złapali więź, pies nie jest zestresowany a dom nie jest nowością (czyli nie mieszka na dworze- bo to był bokser).

Ciekawe dlaczego niektórzy tak bardzo nie chcą do domu wpuścić na PA? No sorki ale Józka z gazowni to wpuszczają, jak przyjdzie ktoś z telewizji z ofertą to wpuszczą, księdza po kolędzie też (Ci co są wierzący oczywiście). To dlaczego osoby z wizyty PA nie chcą? Przecież nikt nie poprosi ich o oprowadzanie po domu. Poza tym w jaki inny sposób sprawdzić czy inni domownicy też się zgadzają na adopcję? A miałam taką sytuację, gdzie jeden z domowników nie chciał. A co jak ktoś chce adoptować dużego psa do domu a ten dom to dwa malutkie pokoiki, w których mieszka dwoje dorosłych, dwójka małych dzieci i jakieś zwierzaczki (chomiki czy świnki morskie)? (dodam że psa nie ma jak sprawdzić w stosunku do dzieci czy chomików).

Dobra kwestii wpuszczania do domu to się nie będę czepiać bo ja sama zbytnio bym nie chciała (nie lubię obcych u siebie w domu). Ale starając się o adopcję psiaka brałabym to jako "mus". Tak samo jak robotnicy co przychodzą np kuchnię montować. I tyle. Na pewno nie zrezygnowałabym z zaadoptowania psa tylko dlatego że nie chcę by ktoś przyszedł na PA.


Ale zgodzę się z wami, że niektórzy mają zbyt wygórowane podejście do wizyt PA. Ja chodzę by uprzedzić o problemach jakie mogą wyniknąć, pogadać i zobaczyć jakie ludzie mają nastawienie do zwierząt i adopcji. Nigdy nie czuję się "powyżej" adoptujących (bo to do mnie decyzja należy czy polecić dom czy nie). Nie znam nikogo, kto by żądał raportów co dwa tygodnie przez rok.

Tak, odmówiłam facetowi psa do budy... Ale chciał astka... Najlepiej "nieokaleczonego" (oj naciskał na te jajca jak nie wiem).
Tak, odmówiłam ludziom psa a mieli super wielki wypasiony dom z wypasionym podwórkiem. Ale powodem były kłamstwa odnośnie "zaginięcia" wcześniej adoptowanego schorowanego psa... Jak i stan ogólny psa którego mieli w domu.
Tak, poleciłam domek gdzie pieniężnie się nie przelewało. Ale ludzie mieli serce do zwierząt. I byli gotowi stawić czoła ewentualnym problemom.
Więcej już nie będę wymieniać bo już i tak się rozpisałam.

Dlatego będę bronić wizyt PA - bo podchodzę do nich racjonalnie. I nie znam osób, które by "przeginały" z raportowaniem, oczekiwaniami, itd.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj nie chodzi o likwidację wizyt czy wykasowanie umów. Tylko chodzi o stworzenie normalnych warunków akceptowalnych przez społeczeństwo.
Obecnie odbiór DT i adopcji jest skrajnie negatywny znikąd to się nie wzięło. Zapracowały na to osoby chcące najlepiej dla psów, pouczające, wiedzące najlepiej,nie szanujące drugiego człowieka. Szczególnie fanatycy są źle odbierani i niepożądani. Takie są smutne fakty.
Jest to poważny problem który skutecznie blokuje możliwości adopcyjne. Dotyczy to sporej grupy osób działających w DT i wolontariacie.
[B]To Trzeba zmienić.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wiem,że już wcześniej na którymś wątku pojawiały się linki, ale nie mam siły przekopywać się- Dogo mi dziś szaleje.
Gdzie mogę sprawdzić, czy dana hodowla istnieje czy jest wymysłem pseudo?
W wyszukiwarce niewiele mi wyskakuje, ale w sumie może być np. świeżo zarejestrowana.
Chodzi mi np. o tą aukcję:
[URL]http://tablica.pl/oferta/maltanczyk-szczeniaczek-rodowod-maltanczyki-IDDIzR.html[/URL]

P.S.
Nie chcę być źle zrozumiana- jestem jak najbardziej za sprawdzaniem przed i po DS.
Nie podoba mi się tylko zbytnia nadgorliwość.

Link to comment
Share on other sites

[B]TUTAJ możecie sprawdzić CZY podawana HODOWLA ISTNIEJE
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=przydomki[/URL]
--------------------------------------------------------
otórz...
"Baza obejmuje przydomki zarejestrowane dotychczas TYLKO w Związku Kynologicznym w Polsce.
NIE OBEJMUJE przydomków, które oprócz rejestracji w ZKwP zostały zarejestrowane również w FCI."

od kilku lat przydomki rejestrowane są wyłacznie w FCI
-------------------------------
Ogólnoświatowa baza przydomków zarejestrowanych w FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna),
dostępna jest TUTAJ
[URL]http://www.fci.be/affixes.aspx[/URL]


Na stronie FCI szukanie coś mi nie wychodzi:(
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Co do osob czepiajacych sie o problemy "adopcyjne" wszystko jest po to aby pies trafil w dobre odpowiedzialne rece, aby nowego wlasciciela bylo stac na jego utrzymanie, wszystkie te "problemy" swiadcza o czlowieku. Jezeli ja potencjalny chetny nie zgadzam sie na wizyty domowe to znaczy ze cos krece, ze chce doga niemieckiego do mieszkania w bloku. A osoby twierdzace ze lepiej zajac sie psami schroniskowymi, to pomyslcie ile tych psow ma przodkow "rasowych"? Na pewno duzo. Ludzie myslac a po co sterylizowac przecierz szczeniaki mozna utopic, wyrzucic, dac do schroniska... Własnie takie myslenie doprowadzilo do tylu bezdomnych mieszancow. A gdy psy nierodowodowe nie beda dostepne, a czlowiek bedzie chcial miec psa ( przyjaciela a nie po to aby byl ) to pofatyguje sie po mieszanca do schroniska a nie na targ po psa, ktory wyglada jak rodowodowy ale ma wiele ukrytych wad.


Jak zgłaszanie? Widze ze cos dalo bo pseudo atakuja jak wsciekle osy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Allegro i Tablica w śląskim są dzisiaj bardzo ładne. Allegro usuwa natychmiast, tablica jakoś tak słabiej, trzeba czekać. Pseudo pojawiają się nowe codziennie. Dzisiaj robiłam porządeczek :D[/QUOTE]
I będą ciągle pies to i płodne i plenne zwierzę .

Link to comment
Share on other sites

Czy te ogłoszenia kwalifikują się do zgłoszenia?
[url]http://allegro.pl/zwierzeta-zywe-i2055880630.html[/url]

[url]http://tablica.pl/oferta/szczenieta-shar-pei-IDAmb1.html[/url]

[url]http://tablica.pl/oferta/yorkyorkiyorkshire-terrier-szczenieta-po-rodowodowych-rodzicach-IDDqVj.html[/url]

[url]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-i2052062638.html#tabsAnchor[/url]

[url]http://allegro.pl/foksterier-szorstkowlosy-i2055777281.html[/url]

[url]http://tablica.pl/oferta/owczarek-niemiecki-owczarki-niemieckie-kryc-IDAl8F.html[/url] - jest napisane, że jest agresywny a oferują krycie więc wg mnie ewidentnie trzeba zgłosić.

[url]http://tablica.pl/oferta/sliczne-ladradorki-IDCFBp.html[/url]

Mogłabym się zająć usuwaniem ogłoszeń z All z woj. podkarpackiego - jeśli takie będą. Tyle, że chciałabym mieć jakieś wytyczne odnośnie zgłaszania bo nie chciałabym zrobić jakiegoś błędu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Allegro i Tablica w śląskim są dzisiaj bardzo ładne. Allegro usuwa natychmiast, tablica jakoś tak słabiej, trzeba czekać. Pseudo pojawiają się nowe codziennie. Dzisiaj robiłam porządeczek :D[/QUOTE]

allegro wygląda caaałkiem niezle :) sprw wszystkie ogłoszenia? od 3000zł do 30 zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**']Co do osob czepiajacych sie o problemy "adopcyjne" wszystko jest po to aby pies trafil w dobre odpowiedzialne rece, aby nowego wlasciciela bylo stac na jego utrzymanie, wszystkie te "problemy" swiadcza o czlowieku. Jezeli ja potencjalny chetny nie zgadzam sie na wizyty domowe to znaczy ze cos krece, ze chce doga niemieckiego do mieszkania w bloku. A osoby twierdzace ze lepiej zajac sie psami schroniskowymi, to pomyslcie ile tych psow ma przodkow "rasowych"? Na pewno duzo. Ludzie myslac a po co sterylizowac przecierz szczeniaki mozna utopic, wyrzucic, dac do schroniska... Własnie takie myslenie doprowadzilo do tylu bezdomnych mieszancow. A gdy psy nierodowodowe nie beda dostepne, a czlowiek bedzie chcial miec psa ( przyjaciela a nie po to aby byl ) to pofatyguje sie po mieszanca do schroniska a nie na targ po psa, ktory wyglada jak rodowodowy ale ma wiele ukrytych wad.


Jak zgłaszanie? Widze ze cos dalo bo pseudo atakuja jak wsciekle osy:diabloti:[/QUOTE]

aha czyli szukamy w każdym adoptującym wroga, super... to zakrawa na ostrą paranoję.

Utrzymanie prywatności świadczy o tym że nowy właściciel kręci.

A może wszyscy inni to kosmici-obcy-zakamuflowani??

Nie rozumiecie zupełnie tego że można wyadoptować więcej psów bez szkody dla nich po to aby następne wyciągnąć ze schronisk.

Argument o rozmnażaniu czy rodowodach jest bezzasadny wszak adoptujecie psy Podobno Zawsze PO sterylizacji/kastracji.

Takie myślenie właśnie powoduje że tymczasy są zatkane a reszta psów siedzi w schronach. [B]Zmieńcie to!!! [/B]

Tutaj dokładny przykład jak zniechęcić każdego potencjalnego adoptującego. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220575[/URL]
tym razem w wykonaniu schronu

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwiadams']aha czyli szukamy w każdym adoptującym wroga, super... to zakrawa na ostrą paranoję.

Utrzymanie prywatności świadczy o tym że nowy właściciel kręci.

A może wszyscy inni to kosmici-obcy-zakamuflowani??

Nie rozumiecie zupełnie tego że można wyadoptować więcej psów bez szkody dla nich po to aby następne wyciągnąć ze schronisk.

Argument o rozmnażaniu czy rodowodach jest bezzasadny wszak adoptujecie psy Podobno Zawsze PO sterylizacji/kastracji.

Takie myślenie właśnie powoduje że tymczasy są zatkane a reszta psów siedzi w schronach. [B]Zmieńcie to!!! [/B]

Tutaj dokładny przykład jak zniechęcić każdego potencjalnego adoptującego. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220575[/URL]
tym razem w wykonaniu schronu[/QUOTE]


Jest w tym trochę racji. Kilka lat temu szukałam psa dla siebie i mojej rodziny. Większość DT mnie odrzucała, bo: miałam dzieci, w tym jedno dwuletnie!!!
Ale Marlena, która mi wyadoptowała Sabę nie widziała z tym problemów. Teraz mam wspaniałego psa rodzinnego, inteligentnego - wygrał zeszłoroczny konkurs psów nierasowych.
Niedawno chciałam adoptować kota. Pomna na to, co wtedy przeszłam, jak musiałam się tłumaczyć, przepraszać, że żyję i mam dzieci, wzięłam kota z Allegro od jakiegoś faceta, co mu się dzika kotka okociła. Bez problemu, pytań, oskarżeń itd. Wysyłam mu raz na miesiąc fotki małego i piszę co u niego.
Czasem po prostu selekcja potencjalnych DS jest totalnym nieporozumieniem. Zwłaszcza w przypadku psa w typie rasy. Bo te są inaczej traktowane przez DT. Ciekawe dlaczego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...