Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='pudelek78']Co do hodowli w blokach powinien być absolutny trzymania powyżej 2 psiaków lub kotów bo może stać się to uciążliwe dla innych mieszkańców . A psów można mieć i 100 tylko żecz w tym aby poświęcać im odpowiednio dużo czasu i uwagi a nie powiesz mi chyba że 7 psiakom poświęcisz dziennie 1 godzinkę i będzie ok.[/QUOTE]

a myślisz , że jak ktoś ma jednego psa , to od razu jest NAJS i poświęca mu więcej czasu ?
bzdurnie myślisz :)
mając jednego psa , pies dostosowuje się do Twojego życia , bo zawsze go upchniesz w plan zajęć.
Mają więcej psów , dostosowujesz życie do nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']Dzięki - też tak myślałam. Mogę się założyć że konieczne będzie opłacanie ZUSu więc to faktycznie nie ma sensu. Suczkę się wysterylizuje i już Pozdrawiam[/QUOTE]

jeżeli znajoma jest zatrudniona gdzieś, to nie będzie musiała płacić dodatkowego ZUSu - pracodawca jej już go opłaca

Link to comment
Share on other sites

Są dwie możliwości zależne od zarobków miesięcznych na etacie:
1. pensja z umowy o pracę wynosząca przynajmniej tyle co wynagrodzenie minimalne (w 2011 r. - 1386 zł) => z działalności płaci się wtedy tylko składkę zdrowotną
2. pensja z umowy o pracę wynosząca mniej niż wynagrodzenie minimalne => z działalności płaci się wszystkie składki (chorobowa jest dobrowolna)

Czyli jednak coś się płaci! Dajmy spokój za dużo zachodu na jednego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszkaK']co do gumtree to się już gubię bo te co zgłosiłam zostały usunięte, ale --> [URL]http://forum.gumtree.pl/about8874.html[/URL][/QUOTE]

Oto co znalazłam na fb gumtree

"
[B]Etyczne traktowanie zwierząt jest dla nas niezmiernie ważne. W zwiazku z tym, w pełni popieramy zmiany prawne, które weszły w życie 1 stycznia 2012 roku. Zmiany te dotyczą sprzedaży i hodowli zwierząt domowych w celach zarobkowych przez osoby prywatne. Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się nieplanowane mioty, które nie są częścią operacji komercyjnych, a raczej przypadkowymi spotkaniami naszych pupilów. W rezultacie postanowiliśmy zmienić zasady dotyczące wystawiania zwierząt na Gumtree. Prywatna osoba korzystająca z naszego serwisu może wystawić ogłoszenie o sprzedaży szczeniaków lub kociaków tylko jednokrotnie i cena tych zwierząt nie może przekraczać 300 zł. Cena ta, naszym zdaniem, pokrywa koszty badań weterynaryjnych, szczepień, odrobaczeń itp., ale jest zbyt niska, aby hodowla taka była opłacalna. Zarejestrowani hodowcy mają ograniczenia do 3 ras, natomiast schroniska zwierząt mogą używać Gumtree bez żadnych dodatkowych ograniczeń. "
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Staram się zgłaszać z tablicy i gumtree, mimo tego, że na tablicy widnieje ogłoszenie o ustawie, to ogłasza się masa pseudo- 800 zł za książeczkę zdrowia na przykład :/
A wczoraj zgłaszałam dwa mioty ciekawej rasy HASKI SYBERYJSKI. Bardzo dużo jest też niestety ogłoszeń w stylu- oddam za darmo szczeniaki jorków mini/shih tzu etc. I rzeczywiście w ogłoszeniu nie ma słowa o cenie, ale myślę, że po skontaktowaniu się z "hodowcą" cena jest już podawana. I co robić w takich przypadkach? Bo niby prawa (w ogłoszeniu) nie łamią. ech to chyba walka z wiatrakami- dopóki będą chętni na kundelki w typie to sprzedawcy znajdą sposób by prawo obejść. :(

Link to comment
Share on other sites

Oferta nawet tak sformułowana np."Oddam psa za darmo tylko w zamian za koszty utrzymania,szczepienia, wyżywienia,(niepotrzebne skreslić) w wysokości 300 zł pozostaje dalej [B]ofertą sprzedaży .
[/B]Zgłaszamy takie oferty i np.Allegro je wymiata bardzo szybko.
Podobnie jak te za obróżkę, szmpon,koszyczek, zdjęcie pieska albo informację o nim+piesek gratis.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Szczepienie to obowiązek każdego posiadacza psa. Jeśli się chciało mieć psy, to trzeba je zaszczepić. Jeśli się chciało mieć psy, to trzeba je wykarmić i zapewnić odpowiednie miejsce do życia.

Jeżeli nie poczują odpowiedzialności po kieszeni, to w ogóle jej nie poczują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']Szczepienie to obowiązek każdego posiadacza psa. Jeśli się chciało mieć psy, to trzeba je zaszczepić. Jeśli się chciało mieć psy, to trzeba je wykarmić i zapewnić odpowiednie miejsce do życia.

Jeżeli nie poczują odpowiedzialności po kieszeni, to w ogóle jej nie poczują.[/QUOTE]
Gorzej jak sie nie chciało ,a np przygarneło z litosci szczenną sukę .I odchowało szczeniaki to za dobre serce ktoś ma jeszcze być okradany?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Gorzej jak sie nie chciało ,a np przygarneło z litosci szczenną sukę .I odchowało szczeniaki to za dobre serce ktoś ma jeszcze być okradany?[/QUOTE]

okradany? czy ktoś przygarniając zwierzę nie rozumie, że bierze na siebie odpowiedzialność za nie? sugerujesz, że osoba o dobrym sercu to zawsze idiota?
poza tym jeżeli kogoś nie stać na zaopiekowanie się szczenną suką, to może ją zgłosić do pobliskiego schroniska

Link to comment
Share on other sites

W jaki sposób okradany? Przecież to, że przygarnia się psa z litości, potrzeby serca nie oznacza, że nie ponosi się za niego odpowiedzialności. Zarówno kupując jak i przygarniając psa trzeba przecież liczyć się z kosztami (zarówno mniejszymi-karma, jak i większymi), a szczepienie szczeniąt jest obowiązkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Chyba obowiązkiem nie jest jedynie na wściekliznę.A ktos przygarnoł suke nie majac pojęcia o jej ciąży.Chyba stare powiedzenie jest trafne ,a brzmi masz miękkie serce musisz mieć twarda d..ę.[/QUOTE]

Czy sugerujesz że te wszystkie oferty sprzedaży o których tu rozmawiamy i których wątek dotyczy, to są mioty tych porzuconych i przygarniętych przez dobrych ludzi suk???
Bo mnie się wydaje,że są to mioty[B] producentów szczeniąt[/B] czyli [B]ludzi żyjących ze sprzedaży psów [/B]co w świetle obowiązującego obecnie prawa stanowi wykroczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ciucik']Czy sugerujesz że te wszystkie oferty sprzedaży o których tu rozmawiamy i których wątek dotyczy, to są mioty tych porzuconych i przygarniętych przez dobrych ludzi suk???
Bo mnie się wydaje,że są to mioty[B] producentów szczeniąt[/B] czyli [B]ludzi żyjących ze sprzedaży psów [/B]co w świetle obowiązującego obecnie prawa stanowi wykroczenie.[/QUOTE]
Ja niczego nie sugeruję piszę ,że serwis gunntre czy jak mu tam tak sprawę uregulował,że chce aby właśnie mioty przypadkowe miały mieć prawo do zwrotu kosztów ograniczenie do 1 miotu na rok do kwoty 300 złotych nie jest skierowane do producentów szczeniąt(kociąt)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Ja niczego nie sugeruję piszę ,że serwis gunntre czy jak mu tam tak sprawę uregulował,że chce aby właśnie mioty przypadkowe miały mieć prawo do zwrotu kosztów ograniczenie do 1 miotu na rok do kwoty 300 złotych nie jest skierowane do producentów szczeniąt(kociąt)[/QUOTE]

od kiedy to serwis gumtree stanowi prawo w Polsce? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keksik']wystarczy umieć czytać :)[/QUOTE]
A czy już skierowałas jakąś sprawę do sądu?Może jednak czytać różni prawnicy będa inaczej.Ja niestety ustawę rozumiem trochę inaczej i mój znajomy prawnik też.Ogólnie ustawa jest do zmiany ,a jej wykładnia na razie jest nieznana.

Link to comment
Share on other sites

Ale oni mają tupet... Na allegro wczoraj ogłoszenie sprzedaży "ratlerka miniaturki" [SIZE=1][WTF?][/SIZE] z hodowli Z Zielonego Wzgórza za 1 000zł [SIZE=1](teraz mioty rasowych pin minów za 700, 800, 900zł widzę!)[/SIZE]. Dobra, sprawdzam na www FCI czy jest taki przydomek- nie ma. Wpisuje w google i co widze? Hodowla "ratlerka karzełka" -Zielone Wzgórze u Fiony- hodowla hobbistyczno amatorska [SIZE=1](a mimo to "Pieski są w ciągłej sprzedaży")[/SIZE] w ofercie chihuahua i pinczeropodobne wyroby maści kolorów tęczy. Ba! Nawet z posłania nie muszą się ruszać ponieważ "Pieski są nauczone czystości. Nie muszą wychodzić na dwór" :roll::shake: Nie dość, że co portal inna odmiana "zielone wzgórze" jako "przydomka" to na dodatek inna nazwa "rasy" (karzełki, miniaturki, karłowaty).
Na allegro nie ma już żadnego pinczera bez papierka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monalisa4']To stwoarzyszenie zaklada pani Marta ;) hodowczyni shih tzu Stowarzyszenie to ma na celu hodowlę w poszanowaniu praw zwierząt

to jej blog



Pomaga szukac domow dla psów z pseudo



















Zbiera podpisy do petycji

[URL="http://www.photoblog.pl/proxy.php?to=c2bc7ebd90107d3783e12234e0a9ad15&h=TW1VMlpEazBNV1V6WW1KUFI3UlFxSElnNjFoNW9XR3ltRDVDOFgvUg==&backUrl=http%3A%2F%2Fwww.photoblog.pl%2Fhodowlananta%2F112130318"]http://www.photoblog.pl/proxy.php?to=c2bc7ebd90107d3783e12234e0a9ad15&h=TW1VMlpEazBNV1V6WW1KUFI3UlFxSElnNjFoNW9XR3ltRDVDOFgvUg==&backUrl=http%3A%2F%2Fwww.photoblog.pl%2Fhodowlananta%2F112130318[/URL][/QUOTE]

Przepraszam bardzo ale jakim cudem dodany jest adres do mego photobloga?
[COLOR=red]shihtzu[/COLOR]
ja mam shih tzu,wysterylizowane,nie mam ani hodowli ani pseudohodowli, w znajomych mam nante bo czasem fajnie jest wiedziec co w trawie piszczy......dostałam smsów kilka od znajomych,których odesłałam na dogo w celu dokształcenia się i oni mi piszą,że ktoś dodał link do mego ph pisząc o kimś innym-o kimś kto nie ma najlepszej opini wśród psiarzy....
poczułam się urażona,bo teraz ktoś może sobie po myśleć o mnie zle......w twojej wypowiedzi jest wiele nieścisłości-to nie ta pani szuka domków dla psów w potrzebie,tylko ja jak tylko mogę to chodze po różnych forach i rozgłaszam psy w potrzebie....jestem tak zła,że nie chce mi się pisać...aby mod nie musiał edytowac mej wypowiedzi.....

TAK SIĘ NIE ROBI!!!

Edited by megi82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...