Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[B]na fb przydatne linki i duzo info, wiele waznych informacji: [/B]

[URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=1421778799&ref=tn_tnmn#!/pages/Psygarnijpl-Nie-kupuj-przygarnij/165681383460166[/URL]

[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=1421778799&ref=tn_tnmn#!/pages/Pseudohodowlapl-nie-przechod%C5%BA-oboj%C4%99tnie/337760019576166"]http://www.facebook.com/profile.php?id=1421778799&ref=tn_tnmn#!/pages/Pseudohodowlapl-nie-przechod%C5%BA-oboj%C4%99tnie/337760019576166[/URL]

[URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=1421778799&ref=tn_tnmn#!/events/200601610032218/[/URL]

zglaszam od dwoch dni non stop, na fb tez duzo ludzi zglasza, widze ze na allegro bardzo duzo usunietych, na tablica tez ale ciagle pojawiaja sie nowe - pseudo strasznie pomyslowi: szampon za 600 pies gratis, legowisko lub obroza za 700 pies gratis, za zwrot szczepien i utrzymania bardzo duzo aukcji, lub pisza ze pies za 1 lub za darmo a wchodzisz w ogloszenie i jest cena za szczeniaka, widzialam chyba ze 3 aukcji gdzie jakis pseudo od razu w opisie zaznacza, ze "konsultowal z prawnikiem" ect rozne denne pomysly - oczywisicie teraz np. na tablicy zaznaczaja w opcji ze pies ma rodowod a juz w opisie, ze np. po rodzicach, ksiazeczka zdrowia niby to rodowod i wielu sie na to lapie przyklad n/w

Mamy wielki ciemnogrod: ostatnio rozmawiam z sasiadka, ktora mi sie chwali ze kupila " pinczerka" z rodowodem za 300 wiec zaczynam dopytywac i okazuje sie ze pseudo wcisnal jej kit ze ksiazeczka - szczepienia - i kilka zbednych wpisow w niej - to rodowod!????!!!!!!!, jezu, rece zalamamalam - wyjasnilam co tylko moglam ale to praca z wiatrakami jeszcze przez wiele lat

Link to comment
Share on other sites

Świadomości ludzi się nie zmieni, ale można zlikwidować handlarzom wygodny instrument sprzedaży jakim są ogłoszeniowe portale internetowe.To dużo pracy na długo iwymagającej konsekwencji,ja od 3-ech dni zgłaszam do Allegro i Tablica lubelskie .Allegro chyba się nie wyrabia,bo wczoraj do popołudnia ładnie i szybko likwidowali zgłoszenie naruszenia regulaminu.Natomiat Tablica to dramat.Ale i na takich są sposoby:mad:.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie za 100 punktów, jeśli znikną prywatni hodowcy to gdzie i za ile można będzie kupić rasowego szczeniaka? Bo np mnie po 1 nie stać na psa za 1500 zł a po 2 bardzo trudno znaleźć hodowcę w mojej okolicy, który akurat ma szczeniaki jakie by mnie interesowały. Rozumiem, że hodowcy generują problem typu przeładowane schroniska no ale jaka jest alternatywa, dla osoby która chce kupić psa jako towarzysza?? A nie do profesjonalnego sportu czy wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']Mam pytanie za 100 punktów, jeśli znikną prywatni hodowcy to gdzie i za ile można będzie kupić rasowego szczeniaka? Bo np mnie po 1 nie stać na psa za 1500 zł a po 2 bardzo trudno znaleźć hodowcę w mojej okolicy, który akurat ma szczeniaki jakie by mnie interesowały. Rozumiem, że hodowcy generują problem typu przeładowane schroniska no ale jaka jest alternatywa, dla osoby która chce kupić psa jako towarzysza?? A nie do profesjonalnego sportu czy wystaw.[/QUOTE]

Tak samo "rasowego" jak te za 300-500 zł z pseudohodowli czyli [B]psa w typie rasy,[/B] [B]bez papierów[/B] z pewnością znajdziesz na Dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']Mam pytanie za 100 punktów, jeśli znikną prywatni hodowcy to gdzie i za ile można będzie kupić rasowego szczeniaka? Bo np mnie po 1 nie stać na psa za 1500 zł a po 2 bardzo trudno znaleźć hodowcę w mojej okolicy, który akurat ma szczeniaki jakie by mnie interesowały. Rozumiem, że hodowcy generują problem typu przeładowane schroniska no ale jaka jest alternatywa, dla osoby która chce kupić psa jako towarzysza?? A nie do profesjonalnego sportu czy wystaw.[/QUOTE]

Żyję zgodnie z zasadą, że jak mnie na coś nie stać, to nie kupuję. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']Mam pytanie za 100 punktów, jeśli znikną prywatni hodowcy to gdzie i za ile można będzie kupić rasowego szczeniaka? Bo np mnie po 1 nie stać na psa za 1500 zł a po 2 bardzo trudno znaleźć hodowcę w mojej okolicy, który akurat ma szczeniaki jakie by mnie interesowały. Rozumiem, że hodowcy generują problem typu przeładowane schroniska no ale jaka jest alternatywa, dla osoby która chce kupić psa jako towarzysza?? A nie do profesjonalnego sportu czy wystaw.[/QUOTE]

Pamietaj , ze zawsze mozna kupic psiaka z metryka , a to zawsze wychodzi mniej, cos ok 800 zl ?
Po 2. po wejsciu tej ustawy pseudo beda upadac wiec w schroniskach bedzie przepych, z reszta od zawsze jest , a tam czesciej znajdziesz bardziej rasowe psy niz 'rasowe' szczeniaki na allegro ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebra12']No bez przesady. Rodowodowe mogą być ogłaszane. To tylko informacje, że jest miot. Sprzedaż musi odbyć się w miejscu chowu, a jedno drugiego nie wyklucza.[/QUOTE]

Zazwyczaj w aukcji masz zaznaczone , ze np mozliwy dowoz, a to jest jednak sprzedaz poza. Moim zdaniem tacy ludzie powinni wystawic aukcje tylko i wylacznie z ogloszeniem o miocie, a sprzedaz w hodowli.Ale to to jest pikus, najwazniejsze to te pseudo pogonic ;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie dajcie spokoj.
popatrzcie jak jest sformulowane "RASOWY"-przeciez tam slowa nawet nie ma o rodowodzie,chodzi przede wszystkim o cala rejestracje,by takie hodowle nie byly "na dziko"

a tutaj co to jest rasowy,wklejam cyt


CO TO JEST RASOWY?:roll:
"Ogólnie, pojecie rasa oznacza grupe zwierzat w obrebie tego samego wielotypowego gatunku, która odznacza sie swoistymi, dziedzicznymi cechami."

Warunki, aby dwa osobniki, byly kwalifikowane do tej samej rasy:

"Czlonkowie gatunku sa podobni do siebie i nie istnieje zadne kryterium biologiczne pozwalajace na dokonanie podzialów.
Róznice miedzy jednostkami sa przypadkowe i nie stanowia o transmisji genetycznej calej grupy (np, istnieje wiele monotypowych gatunków kwiatów, w hodowli których czesto uzywa sie sadzonek zamiast nasion w celu uzyskania roslin o tym samym kolorze, reprodukcja z wykorzystaniem nasion daje przypadkowe kolory roslin).
Róznice miedzy osobnikami sa istotne, jednakze nie istnieja silne podzialy miedzy grupami: zmiany maja charakter stopniowy. Zjawisko to okreslane jest jako odmiana klinalna(?) (ang. clinal variation), i zawsze wskazuje na silny przeplw genetyczny pomiedzy pozornie róznymi grupami. Istnienie ciaglego, znacznego przeplywu miedzy populacjami (wewnatrz gatunku), pozwala na okreslenie go jako gatunku monotypowego? pomimo obecnosci wielu powierzchownych róznic. "

Link to comment
Share on other sites

[B]A ja proszę, żeby zaglądać także na inne serwisy ogłoszeniowe, np. gumtree.[/B] Nie wiem czy zaczynają walczyć, czy nie, ale zgłaszać trzeba. Więc jak ktoś zobaczy ogłoszenie łamiące prawo na gumtree, niech klika Zgłoś ogłoszenie->Oszustwo/zabronione albo Wpisz powód.

Link to comment
Share on other sites

zgłosiłam razem z wyjaśnieniem ok 30 ogłoszeń na śląskie (głównie allegro, ale tablica tez się zdarzała jeśli była powiązana oferta z allegro) w rozpiętości cen 1500-50zł!!

Z tablicą faktycznie strasznie się "współpracuje"...umieszcza ktoś że za darmo, a faktycznie w ogłoszeniu jest cena, albo z rodowodem, a w treści ogłoszenia, że bez rodowodu...wszystko oczywiście zgłoszone jako oszustwo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Ludzie dajcie spokoj.
popatrzcie jak jest sformulowane "RASOWY"-przeciez tam slowa nawet nie ma o rodowodzie,chodzi przede wszystkim o cala rejestracje,by takie hodowle nie byly "na dziko"
"[/QUOTE]

A takie pytanko. Który z pseudo będzie płacił składki i wgl? A pozatym tak jak napisałam na innym temacie że psy zostały wyłączone z hodowli rodowodowej (nie posiadają rodowodu ) ponieważ albo wychodzą poza wzorzec, mają wady zdrowotne lub właścicielom z zwykłego lenistwa nie chciało się zrobić papierów lub idą na czysty zysk.


Widzę że dużo się działo jak byłam u weta. Mój kotek już wykastrowany, więc z rozrodem mam spokój. Ja właśnie mojego persika kupiłam w "hodowli". Odpiór kota wyglądał tak : dzień dobry, państwo po kotka? już przynoszę, (przekazanie kota i zapłata), do widzenia. Gdybym nie spytała czy mogę zobaczyć rodziców ich rodowody itd. to spędzilibyśmy ta nie dłużej jak 5 min. Okazało się że babka trzyma 16 kotów w mieszkaniu. Koty były pozamykane po pokojach i łazienkach. Masakra.... Żal mi się go zrobiło wiec go wzięłam. Ale szczerze żałuję bo tyle wad genetycznych co on to wiele kotów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Na tablicy zaznaczam opcję "niedozwolony przedmiot" i wyjaśnienie:
[URL]http://tablica.pl/pomoc/top10/zmiany-dotyczace-zamieszczania-ogloszen-w-kategorii-zwierzeta/[/URL]
Tym sposobem można zgłosić prawie każde ogłoszenie :diabloti:
Napisałam też do morusek.pl, ale jak do tej pory bez żadnej reakcji z ich strony

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...