Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

Haha no wlasnie nie mamy , mam same stare zdjecia bo padl mi jakis czas temu aparat a nowy dostane pod koniec miesiaca, wtedy na pewno pojawi sie galeria.Co do postu wyzej, wszystkie husky pozglaszana i szpice tez chyba ze na tablicy mozesz pozglaszac bo ja tego nie ogarniam tam co trzeba zaznaczyc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina516']+Dochodzą nowe ogłoszenia, nie jest łatwo, a i tak nie wiem kiedy to usuną;p[/QUOTE]

No wlasnie dobrze byloby ich zasypac mailami , ze chcemy usuniecia tego i ogloszen przy kazdym oddam psa o wejsciu ustawy w zycie, ludzie musza sie dowiedziec o jej istnieniu !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']uff zgłoszone prawie juz wszystkie 'lewe' z pomorskiej tablicy i allegro. Najwiecej 'joreczków'. Masakra. Znalazłam jedno ogłoszenie typu 'sprzedam szampon za 600zł, piesek gratis, warunkiem dostania pieska jest zakup szamponu..[/QUOTE]

widziałam to wcześniej, masakra jakaś.
[url]http://allegro.pl/dwa-szczeniaczki-husky-i2041100635.html[/url]

żeby one jeszcze byly podobne do husky [url]http://allegro.pl/szczenieta-rasy-husky-okazja-i2041573603.html[/url]

[url]http://allegro.pl/syberian-husky-szczenieta-ok-bielska-bialej-i2041278290.html[/url]
[url]http://allegro.pl/szczeniaki-siberian-husky-po-rodowodowym-ojcu-i2039658058.html[/url]


no dobra, jak mówisz, że zgłaszałaś, to już nie będę. hmm, na tablicy właśnie patrzyłam, ale nie ogarniam.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laura_112']tak ,naruszenie zasad , zywe zwierzeta ;)

Ok cala grupa 5 allegro ogarnieta, jak mi ktos powie jak na tej tablicy zglaszac, w sensie co zaznaczac to tez moge wtedy to ogarniac ;)[/QUOTE]

Też po prawej stronie pisze zgłoś naruszenie, przedmiot niedozwolony i wpisujesz ze zwierze jest bez rodowodu i nie moze być sprzedane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina516']Na tablicy zgłaszam jako oszustwo?[/QUOTE]

raczej jako zwierze niedozwolone oszustwem mozemy nazwac jak ktos chce 350zl za zwrot kosztow szczepienia i odchowania bo tyle zadne szczepienia nie kosztuja.

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy ludzie nawet nie potrafią napisać poprawnie nazwy rasy.
2. link - Jeśli to są husky, to moja z avatarka jest goldenem ;P

A w ogóle usuwają te ogłoszenia?? Ja kilka zgłosiłam i nadal są...

Co do zasypania mejlami - można spróbować, ale sądzę, że po kilku przestaną je czytać po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Z Jamniczego forum!



Z regulaminu Allegro

Artykuł 4. TOWARY ZAKAZANE
4.1.Sprzedający zobowiązują się do niewystawiania na Aukcji Towarów, którymi obrót narusza obowiązujące przepisy prawa (...)
4.3.Przedmioty, o których mowa w art. 4.1. i 4.2. nie mogą być oferowane wraz z Towarami jako bezpłatny dodatek (gratis).

Jeżeli mamy obrożę za 250 zł. to pies wychodzi gratis - jest tym zakazanym "bezpłatnym dodatkiem". Mamy więc naruszenie regulaminu Allegro. Pomijam już że pies nie może być "gratisem" i "dodatkiem" ponieważ zgodnie z polskim prawem nie jest rzeczą.
2 Aneta znalazła ogłoszenie, jakoby hodowla sznaucerów reklamowała sie jako zarejestrowana:

"Hodowla wpisana jest do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej.o numerze identyfikacyjnym 24XXXX632"

W ustawie jest wyraźnie, ze maja byc to organizacje nastawione na zrzeszanie hodowcow psow i kotow. To tez nalezy zglaszac.
Te sznaucery od REGON już się w opisie zmieniły na "PIES DO ODDANIA ZA DARMO, CENA TO KOSZT ODCHOWU - 350ZŁ". Ja wiem, że mózg to luksus ale skąd pomysł by Krajowy Rejestr miał w statucie hodowlę psów i kotów rasowych i wydawał rodowody. Mamy 3 stycznia i troszkę postępów.

Artykuł 4. TOWARY ZAKAZANE
4.1.Sprzedający zobowiązują się do niewystawiania na Aukcji Towarów, którymi obrót narusza obowiązujące przepisy prawa (...)
4.3.Przedmioty, o których mowa w art. 4.1. i 4.2. nie mogą być oferowane wraz z Towarami jako bezpłatny dodatek (gratis).

[URL]http://allegro.pl/country...ement.php#rule3[/URL]

Można też zgłaszać zły dział, w którym widnieje ogłoszenie a powinien np w art. zoologiczne/dla psa lub usługi

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**'][B][SIZE=4][COLOR=#4169e1]Ogólnie chodzi nam o pomoc w ogłaszaniu pseudohodowców sprzedających psy nie posiadające rodowodu.
Zgłoszeniu podlegają:[/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=3][COLOR=#4169e1][COLOR=red]- psy nierodowodowe sprzedawane w celu zarobkowym
- aukcje typu "kup torebkę za 450zł psa dostaniesz gratis"
- psy "oddam za darmo" za kwotę przykładem 800zł[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

[SIZE=6][COLOR=magenta][B]Moim zdaniem trzeba do tej listy dopisać "reproduktory"[/B][/COLOR][/SIZE]. W końcu to jest rozmnażanie psów dla zysku. Ja zgłaszałam na Allegro, ale z opisem i usuwali.

Edited by zebra12
Link to comment
Share on other sites

Hm, a ja oczywiście popieram akcje, ale myśle, że to za malo. A jakby każde takie ogloszenie zgłaszać policyjnemu wydzialowi ds.przestepczości internetowej ??

Nie mowiąc już o tym, że do każdego takiego ogloszeniodawcy powinien zadzwonić ktoś, przedstawić sie jako inspektor TOZu lub Straży dla Zwierząt i UPRZEJMIE POINFORMOWAĆ :mad: ,że dzialalność jest nielegalna i została zgloszona prokuraturze.

Link to comment
Share on other sites

Zamieściłam ilustrowany tutorial na stronie [url]http://border.pro[/url] - dla osób, które chcą zgłaszać lewe aukcje na allegro, ale nie są pewne, jak.
Ręce mi opadły, wczoraj przerobiłam wszystkie 22 strony psów bez rodowodu na allegro, zgłaszając średnio 10 ogłoszeń na stronę, a dziś zgłosiłam kolejne 40.


Plus powstało coś wspaniałego - zwkipr kropka prv kropka pl
Za jakiś miesiąc pseuduchy to obczają i będziemy w ciemnej doopie.
Chyba, że wcześniej ktoś podpali dom pomysłodawcy.


zapis z regulaminu:

"Do Księgi Wstępnej wpisuje się dorosłego psa lub sukę które nie posiadają
udokumentowanego pochodzenia a ich wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej
rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego. Na przeglądzie
kwalifikacyjnym wypełnia się „Wniosek o wpisanie psa/suki do Księgi Wstępnej” (wzór
zał. nr 6). Właściciel psa/suki wpisanego do Księgi Wstępnej otrzymuje Wyciąg z
Księgi Wstępnej"


Wnioski każdy może wyciągnąć sam...

Link to comment
Share on other sites

Oni jeszcze nie zostali zarejestrowani.
Akurat ten punkt regulaminu jest identyczny z ZKwP. Kolejny punkt, który mówi o tym, kto dokonuje przeglądu kwalifikacyjnego jest już bardziej niepokojący, ponieważ osobę kwalifikującą wyznacza sam Związek.

Ale też nie należy jakoś panikować. Jeśli hodowle będą zarejestrowane, to będą płaciły podatki, będą prowadzone rejestry psów, będzie wiedomo, gdzie się mieszczą. Jest to dobre przygotowanie gruntu dla kolejnej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.
Poza tym nadal, aby suka była hodowlana, a pies reproduktorem, muszą spełniać określone warunki, są one zdaje się podobne do tych w ZHPR.


Fajny tutorial :)

Link to comment
Share on other sites

ja mogę się zająć allegro na śląskie

A tak przy okazji powiedzcie mi, bo akurat wczoraj znalazłam ofertę Goldenów gdzie niby było napisane że z rodowodem, hodowla spod Torunia ale ani nazwy hodowli, ani konkretnej lokalizacji, ani rodzice szczeniaków nie są wymienieni...czy taką ofertę można zgłosić??czy najpierw np napisać do oferującego o np podanie nazwy hodowli??

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę się zająć allegro wlkp, w wolnej chwili wejdę na inne "nie moje tereny" ;) Moim skromnym zdaniem, to nawet jeśli ktoś już zgłaszał aukcję to nie zaszkodzi, jak kilka innych osób zgłosi tą samą, gdy na nią trafi. Zawsze to kilka zgłoszeń, a wiadomo, allegro nie będzie mogło udać, ze nie widzi. No to wio!

ED. Wie ktoś, co można zrobić z "ale gratką" Najbardziej niepokojące ogłoszenie, jakie znalazłam to [URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/15568455_kupie_cale_mioty_szczeniat_husky.html"]>>>TO<<<[/URL] Kliknijcie sobie na inne przedmioty użytkownika. Ciekawe po co komu całe mioty szczeniąt husky, donków, de bordeaux? Podejrzewam, że chce handlować za granicą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...