Jump to content
Dogomania

22.01 Będzin krajowa


Dominik- HANDLING

Recommended Posts

Tigerek i Viper to psy o wielkiej sile charakteru. Wiolu, koniecznie zapraszamy do nas na zaprzęg! Obawiam się tylko, że jak podepniemy Merci i Brutusa (przekochany mix huskiego i malamuta odnaleziony przez nas pół roku temu, gdy biegał po wypadku samochodowym zakrwawiony po drodze) to praktykowane przez obie strony dziecięce, drewniane saneczki pójdą z dymem ;)


Drogi Dominiku, że też masz śmiałość pouczać mnie o dorosłości. Z tego co pamiętam, to nie ja, z powodu braku sukcesów wystawowych, chciałam oddać psiaka z powrotem do hodowcy. Nori i Merci nie raz przegrywały z innymi psami. I nigdy mi to nie przyszło do głowy. Pies to nie przedmiot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norinka']Tigerek i Viper to psy o wielkiej sile charakteru. Wiolu, koniecznie zapraszamy do nas na zaprzęg! Obawiam się tylko, że jak podepniemy Merci i Brutusa (przekochany mix huskiego i malamuta odnaleziony przez nas pół roku temu, gdy biegał po wypadku samochodowym zakrwawiony po drodze) to praktykowane przez obie strony dziecięce, drewniane saneczki pójdą z dymem ;)


Drogi Dominiku, że też masz śmiałość pouczać mnie o dorosłości. Z tego co pamiętam, to nie ja, z powodu braku sukcesów wystawowych, chciałam oddać psiaka z powrotem do hodowcy. Nori i Merci nie raz przegrywały z innymi psami. I nigdy mi to nie przyszło do głowy. Pies to nie przedmiot.[/QUOTE]


. rozumiem Lidziu że obojętnie jak pies był wspaniały jest niczym w porównaniu z Norinką, bo tylko ona ma BIS z Presov. Nie śmiem nawet Airy do niej porównywać w tym wypadku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wivi']dzięki :evil_lol: napewno kiedyś się skusimy :evil_lol:

teraz jesteśmy w trakcie wybierania wózka bo rzeczywiście saneczki wymiękają hihi :evil_lol:[/QUOTE]

[B]Cztero czy trzykołowiec? My ostatnio patrzyliśmy za dwuosobowym czterokołwcem, ale chcieli 3500zł. Zbieramy :)[/B]

[quote name='Dominik- HANDLING']. rozumiem Lidziu że obojętnie jak pies był wspaniały jest niczym w porównaniu z Norinką, bo tylko ona ma BIS z Presov. Nie śmiem nawet Airy do niej porównywać w tym wypadku[/QUOTE]

[B]A to mi akurat śmierdzi Aśką. Ty przynajmniej masz klasę i po przegranej nie wypisujesz w Norinki galerii, że Międzynarodowy Sędzia nie zna się na rasie i właściwie można u niego wygrać z byle jakimi psami (do dzisiaj zastanawia mnie dlaczego w takim razie się do niego pchali :))[/B]

[quote name='Dominik- HANDLING']to mój ostatni post w tym temacie. A pani Teresa wie dlaczego oddaje jej Nane i to nie twoja sprawa . I nigdy ci nie napisałem , że oddaje ją bo nie ma sukcesów , zresztą mało była wystawiana , bo ich nie lubi ....[/QUOTE]

[B]Boziu Drogi, to jeszcze jakiegoś psa chcesz oddać?! Siberian Husky nie może zostać zakupiony/ przygarnięty przez czyjeś widzimisię. To poważna decyzja! Te zwierzę czuje, przywiązuje się, kocha. A Ty bez sumienia zgłaszasz hodowcy REKLAMACJĘ?

Chciałam tą sprawę przemilczeć, ale sam mnie sprowokowałeś.[/B] [B]
Pisałam o Justify My. "Bo ktoś ci kiedyś napisał, że jest krótkonoga". Pamiętasz tą rozmowę? Pamiętasz co Ci odpisałam?

[I]"Dlaczego chcesz ją oddać? Ze względu na wysokość? Nasz Merci też jest malutka, ale jeśli to się pominie - idealna w każdym calu. Po prostu w przyszłości pokryjesz ją wysokim psem i tyle [IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG] Jeśli ma fantastyczny charakter, ja bym nie rezygnowała."[/I][/B] [B]

Trochę wdzięczności. I proszę o jedno. Opiekuj się dobrze swoimi psiakami. Każde stworzenie jest tego warte. Nawet, gdy nie przynosi Ci sukcesów wystawowych.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dominik- HANDLING'] Każdy normalny hodowca jest zapatrzony w swoje psy, bo na tym to właśnie polega.[/QUOTE]

No właśnie niestety nie na tym to polega. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej.
Swoją drogą jak to jest, że regularnie w branży wypływają takie barwne persony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norinka'][B]Cztero czy trzykołowiec? My ostatnio patrzyliśmy za dwuosobowym czterokołwcem, ale chcieli 3500zł. Zbieramy :)[/B]



[B]A to mi akurat śmierdzi Aśką. Ty przynajmniej masz klasę i po przegranej nie wypisujesz w Norinki galerii, że Międzynarodowy Sędzia nie zna się na rasie i właściwie można u niego wygrać z byle jakimi psami (do dzisiaj zastanawia mnie dlaczego w takim razie się do niego pchali :))[/B]



[B]Boziu Drogi, to jeszcze jakiegoś psa chcesz oddać?! Siberian Husky nie może zostać zakupiony/ przygarnięty przez czyjeś widzimisię. To poważna decyzja! Te zwierzę czuje, przywiązuje się, kocha. A Ty bez sumienia zgłaszasz hodowcy REKLAMACJĘ?[/B]

[B]Chciałam tą sprawę przemilczeć, ale sam mnie sprowokowałeś.[/B]
[B]Pisałam o Justify My. "Bo ktoś ci kiedyś napisał, że jest krótkonoga". Pamiętasz tą rozmowę? Pamiętasz co Ci odpisałam?[/B]

[B][I]"Dlaczego chcesz ją oddać? Ze względu na wysokość? Nasz Merci też jest malutka, ale jeśli to się pominie - idealna w każdym calu. Po prostu w przyszłości pokryjesz ją wysokim psem i tyle [IMG]http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif[/IMG] Jeśli ma fantastyczny charakter, ja bym nie rezygnowała."[/I][/B]

[B]Trochę wdzięczności. I proszę o jedno. Opiekuj się dobrze swoimi psiakami. Każde stworzenie jest tego warte. Nawet, gdy nie przynosi Ci sukcesów wystawowych.[/B][/QUOTE]

Chyba 3 kołowy .... bo lżejszy ... ale jeszcze myślimy... w sumie 2 osobowy jest kuszący .... w rowerlandzie mogą zrobić za naprwdę przyzwoite pieniądze :cool3::sweetCyb:wczoraj przyszły szeleczki:Dog_run::dog:

Link to comment
Share on other sites

Misiu, chyba zakradł Ci się błąd. Ale nie szkodzi :)

[quote name='Dominik- HANDLING']Lidia jesteś osoba strasznie zapatrzona w Siebie i swoje psy. Twoje psy są najpiękniejsze dla cb.[/QUOTE]

[quote name='Norinka']Każdy normalny hodowca jest zapatrzony w swoje psy, bo na tym to właśnie polega. Aby uświadomić sobie co są warte, a co należy poprawić... Wytykasz mi, że kocham swoje psy i zwracam na nie uwagę?[/QUOTE]

Nadal się tego trzymam :)

To, że ktoś uważa swojego psa za najpiękniejszego czworonoga na świecie jest rzeczą naturalną, która wynika z miłości. Smutne, że Dominik tego nie rozumie.

Link to comment
Share on other sites

Mój boże, myślałem że po tych akcjach w Purusie to i Husqvarna nie istnieje.
A tu szok, istnieje i jeszcze wystawia.
Ciekawy jestem co się dzieje z tymi biednymi psiakami gdy kończą karierę hodowlaną?
Szuka im się na chama nowego domciu. Jak było tak jest widzę.
Żal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='heh']Mój boże, myślałem że po tych akcjach w Purusie to i Husqvarna nie istnieje.
A tu szok, istnieje i jeszcze wystawia.
Ciekawy jestem co się dzieje z tymi biednymi psiakami gdy kończą karierę hodowlaną?
Szuka im się na chama nowego domciu. Jak było tak jest widzę.
Żal.[/QUOTE]

Istnieje, wystawia i ma swoich popleczników. A tyle się teraz mówi o obronie zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norinka']Istnieje, wystawia i ma swoich popleczników. A tyle się teraz mówi o obronie zwierząt...[/QUOTE]


Hmmm, ja nie znam tej hodowli, nie znam właścicieli, więc nie mogę się w tej sprawie wypowiedzieć, jednak mam suczkę której matka pochodziła z Husqvarny. Moja suczka ma dziedziczną kataraktę. A jak się okazało jej matka NIGDY nie została zbadana w kierunku chorób dziedzicznych oczu.. (choć wmawiano mi że była, no ale cóż...tak robią "hodowcy" masowo produkujący szczenięta bez względu na ich zdrowie i dobrostan). Nie wiem, czy w Husqvarna są badane psy, wiem natomiast na 100% że choroba mojej suczki jest dziedziczna, a jej ojciec, jak wynika z badań jest zdrowy, matki, jak pisałam, nowi właściciele nie badali przed kryciem, ani później.

Po przeczytaniu artykułu o p. J.Z-K jestem w totalnym szoku, wypowiedzi pracowników stajni świadczą o tym że takie traktowanie koni było nagminne, a skoro koni, to może też psów.


Obrona zwierząt.. może zostawmy to bez komentarza, w tym kraju gdzie prawo jest tylko na papierze nie zmieni się nic, póki ludzka mentalność się nie zmieni.

Edited by A&A
:)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norinka']Tak, masz rację. Te artykuły są wstrząsające. Nie raz mówiłam Dominikowi co ta kobieta ma na sumieniu. Nie widzi jednak problemu.[/QUOTE]


Ja, jak pisałam wyżej, nie znam tej hodowli i jej właścicieli, dlatego nie mam prawa ich oceniać. Wiem tylko tyle, ile można wyczytać na ten temat w artykułach. To co ta pani robiła z końmi było okrutne (mam nadzieję, że została odsunięta od stajni, a sprawa trafiła do sądu). Pozostaje tylko wierzyć że w stosunku do psów postępowała/postępuje inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...