Jump to content
Dogomania

Chcieliśmy Ocalić Kucyka z wysypiska, a uratowaliśmy TRZY :-))) !


Biafra

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='emhokr']Biafraaaaaaaaaa...zobacz, dwa dni akcja trwa a mamy prawie połowę :D aaaaaaa, uda się!!! Mój Mąż i kumpel dziś wysłąli pindole na poczcie pieniążek :D


UDAAAAAAAAA SIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!

Łatek, szykuj się, przeprowadzka do dobrego domku zaraz :cool3:

Biafruniu, kochanie, zadatkowałaś go??

Na FB w wydarzeniu pytają mnie, gdzie Łatek aktualnie jest...

Będziesz czegoś potrzebowała...dawaj znać :) hihi, nawet mam miejsce w stajni :D jakby coś - pisz, dzwoń :)[/QUOTE]

Masz miejsce w stajni :diabloti:
Bo u tego Pana hodowcy został jeszcze jeden Śmieć :oops:
Staruszka, klaczka którą miał 20 lat !
Przez ten cały czas, w takich samych warunkach mieszkaniowych jak Łatek co roku rodziła piekne źrebaki, głównie klaczki.

I rodzi dalej...tylko albo martwe, albo nie przeżywają, bo już jest bardzo wyjałowiona :shake: . I pójdzie na karmę dla lisów, bo na mięso nikt jej nie zechce.

A reszta odpowiedzi na pw, bo nie chciałabym publicznie podać tego miejsca :oops:

Link to comment
Share on other sites

staruszki mam ogarnięte, mój wałach (ciągle pod siodłem!!! odstaw go to od razu traci chęć do życia...) ma 23,5 ;] Niunia się nadaje w sam raz do pokazywania dzieciom ze szkół jak się konika czyści :D

wyjałowiona...złę może porównanie, ale jak nasza suka, Awia, bokserka...gdyby pół roku temu do nas nie trafiła, gdyby dziewczyny z Mosiny na czas nie szuały DT to by padła... w ciąży, zrosty na macicy, w środku bagno... "rodziła" mi pół dnia, potem zabieg... strylka z aborcją, trzy ogromne, martwe płody. czemu w hodowli koni nie ma stwierdzenia "pseudohodowla" ?? szlaaaag!

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka nowych wpłat, udało mi się na chwilę połączyć z bankiem.
Caly dzień szaleje straszna wichura i nie dałam rady sprawdzić która wpłata na co i od kogo, bo mnie wyrzuca :shake:

Spróbuję jeszcze później. Jak mi się uda to od razu wkleję

Link to comment
Share on other sites

.... makabra z tą "hodowlą" ... biafra nie możesz utajniać takich pseudohodowli , gdzie pod takim płaszczykiem dzieje się zbrodnia na niewinnych i uwięzionych koniach. Słyszałś już o prowadzonej akcji poszukiwawczej właściciela wilczurzycy (baaaaardzo chorej), którą zakopał żywcem aby skonała w torturach? I nie chodzi o sprawiedliwość tylko o "edukację społeczeństwa", że jest zakaz traktowania zwierząt w taki sposób...
Nagroda to 100 tyś. PLN-ów za dane byłego właściciela. I RUTKOWSKI też już ma zlecenie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Masz miejsce w stajni :diabloti:
Bo u tego Pana hodowcy został jeszcze jeden Śmieć :oops:
Staruszka, klaczka którą miał 20 lat !
Przez ten cały czas, w takich samych warunkach mieszkaniowych jak Łatek co roku rodziła piekne źrebaki, głównie klaczki.

I rodzi dalej...tylko albo martwe, albo nie przeżywają, bo już jest bardzo wyjałowiona :shake: . I pójdzie na karmę dla lisów, bo na mięso nikt jej nie zechce.

A reszta odpowiedzi na pw, bo nie chciałabym publicznie podać tego miejsca :oops:[/QUOTE]

i co z ta klacza ? czy on ja sprzeda ? jest gdzies miejsce dla niej ? ile by kosztowala ? wydaje mi sie ,ze Latek juz jest bezpieczny z tego co wiedze po wplatach ...moze udaloby sie uzbierac pieniadze na ta klacz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malicja']zapisuje sobie watek i podrzuce rowniez pare groszy. kurcze, teraz ta klacz-staruszka mi chodzi po glowie... a dokad Latek trafi? nie moge doczytac...[/QUOTE]
stronę wcześniej pisałam:

[quote name='3 x']
do naszego przytuliska dla koni pod krakowem
tam gdzie są pozostałe fundacyjne konie :)[/QUOTE]

znajduje się tam ok 20 fundacyjnych koni :)
dla których zbieramy na siano [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216288-Wielki-licznik-siana-pomóż-konim-przetrwać-zimę!-do-04.2012."]siano dla koni - klik[/URL]
i coś kiepsko idzie

Link to comment
Share on other sites

Na rachunku bankowym jest 1085 zł
w drodze z siepomaga jest 180 zł
w drodze z paypala jest 1000 zł
---------------------
razem 2 265 zł :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:

Będzie na Łatka i transport :loveu:
Gdyby ktoś chciał go jeszcze wesprzeć na jedzenie, witaminy albo kowala, to konto jest cały czas aktualne :modla:

Mam nadzieję, że w poniedziałek pieniądze spłyną na konto .
Kwota jest pewna i potwierdzona, tylko paypal najdłużej się rozlicza a dzisiaj mamy świeto i długi weekend :shake:

Ale się cieszę :loveu: !


[quote name='animalon'].... makabra z tą "hodowlą" ... biafra nie możesz utajniać takich pseudohodowli , gdzie pod takim płaszczykiem dzieje się zbrodnia na niewinnych i uwięzionych koniach. Słyszałś już o prowadzonej akcji poszukiwawczej właściciela wilczurzycy (baaaaardzo chorej), którą zakopał żywcem aby skonała w torturach? I nie chodzi o sprawiedliwość tylko o "edukację społeczeństwa", że jest zakaz traktowania zwierząt w taki sposób...
Nagroda to 100 tyś. PLN-ów za dane byłego właściciela. I RUTKOWSKI też już ma zlecenie ...[/QUOTE]

Troszkę źle mnie zrozumiałaś :oops:
Ja nie utajniam pseudohodowli.
Po prostu nie napisałam na forum gdzie to jest, bo tacy ludzie też czytają fora i portale społecznościowe ;)
Jeżeli przeczyta co planujemy to nam to uniemożliwi.
I ucierpią konie, bo najprościej dla niego w takiej sytuacji zapakować najgorsze bidy handlarzowi i wziąć czystą gotówkę za mięso.
Nawet mu powieka nie drgnie.

To jest zarejestrowana hodowla, konie z dokumentami.
Były prowadzone kontrole przez Powiatowego Lekarza i Urząd Miasta. I będą kolejne.
Musimy się tylko bardzo dobrze przygotować, bo ta sprawa jest bardzo ciężka z wielu powodów :shake:

A najbardziej mi zależy na tym, żeby pomóc koniom.
I najbardziej się boję , żeby nie wyszła super pożywka medialna kosztem tych koni ...na talerzach :-(

Dlatego chucham na zimne. Bo koń jest mięsem :placz:. Interwencje wyglądają trochę inaczej niż w przypadku psa, który jest rzeczą - według naszego prawa :shake:
I łatwiej jest odebrać komuś psa- rzecz, niż konia-majątek . Majątek można zawsze sprzedać nawet w ostatnim momencie.
Chyba, że istnieje w danej chwili ewidentne, bezpośrednie zagrożenie życia zwierzęcia, wtedy jest łatwiej .

Chociaż raz miałam taki przypadek przy umierających z głodu krowach, że Powiatowy Lekarz Weteryanrii na miejscu nie zgodził się na odbiór zwierząt , tylko skierował je na ubój "z powodów humanitarnych". Zablokował kolczyki i wydał zakaz przemieszczania stada. To taki wyrok. Jakby Ci ktoś zabrał dowód rejestracyjny i tablice.
Trzeba bylo stanąć na głowie i od właściciela - który do takiego stanu je doprowadził musiałam w ostatniej chwili odkupić te 3 krowy :shake:. Żeby był DOWÓD dla Sądu, że się znęcał.
Jedna krowa była tak słaba, że położyła się w koniowozie i już więcej nie wstała.

Różne sytuacje już przerobiłam :-(
Zrobię co tylko się da.

[quote name='IVV']i co z ta klacza ? czy on ja sprzeda ? jest gdzies miejsce dla niej ? ile by kosztowala ? wydaje mi sie ,ze Latek juz jest bezpieczny z tego co wiedze po wplatach ...moze udaloby sie uzbierac pieniadze na ta klacz ?[/QUOTE]

Klacz u niego jeszcze stoi i gdyby były pieniądze to na pewno ją sprzeda.
W tym roku nie dała źrebaka i jest darmozjadem.
Jest bardzo marna :-(
Skóra i kości.
Jej ostatnie źrebie z 2009 roku umarło z głodu :placz:
Konała w męczarniach, bo Klacz nie miała już mleka a maleństwa nikt nie dokarmiał :-(
Kolejny źrebak urodził się już martwy.
Staruszka jest już wyczerpana fizycznie i psychicznie.
Nie mam niestety jej aktualnych zdjęć, bo tam nie ma jak wejść i zrobić :oops:

[quote name='malicja']zapisuje sobie watek i podrzuce rowniez pare groszy. kurcze, teraz ta klacz-staruszka mi chodzi po glowie... a dokad Latek trafi? nie moge doczytac...[/QUOTE]

Ja też przez tą staruszkę nie mogę spać.
Łatek trafi pod moją opiekę . Bedzie perełką w stadzie, bo wiekszość koni jest raczej baaardzo stara i ledwo powłóczy nogami ;)

Link to comment
Share on other sites

na FB wyszła inicjatywa zrzutki na Staruszkę :D
ile potrzeba!!??
bo zadziałam z wydrzeniem (albo stare przerobię, hihihi, żeby ludzie widzieli ;p )

ile dziewczyna ma lat? jakikolwiek wieści o niej??
Biafro, damy radę, tylko kilka info poprosimy :)

Link to comment
Share on other sites

emhokr rob wydarzenie dla staruszki ,pieniadze szybko powinny sie uzbierac . szkoda kazdej nastepnej doby by bidula tkwila tam gdzie jest .
Czy jest ja gdzie zabrac ? Biafra dzialaj prosze !!!!
Ja wyjezdzam w niedziele na dwa tygodnie ,wiec jesli moglybyscie zorganizowac wiadomosci na jutro tzn ile i do kiedy ,to postaram sie cos jeszcze moze na nia przeslac
przez PayPal . Czekam na info !!! Na FB jest sporo osob zainteresowanych jej losem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...