Jump to content
Dogomania

...Łupież.


MilczeQ

Recommended Posts

[B]Witam!


[/B]Kłania się MilczeQ. Nie wiedziałam gdzie pisać, a skoro to pielęgnacja, napiszę Wam mój problem, w sumie to... obawy.

Mój pies, Gończy Polski ( Bohun. ;) ) dostał łupieżu po kąpieli płynem przeciwpchelnym. Na całym ciele ma ten łupież. Ja też go dostałam, i boję się, że to ode mnie! Czy jest jakiś sposób, by go się pozbyć, czy po prostu mam... czekać?

[I]MilczeQ.[/I]

Link to comment
Share on other sites

MilczQ przede wszystkim zachowaj spokój, Twój pies z pewnością nie zaraził się łupieżem od Ciebie. Jest całkiem prawdopodobne, że jest to faktycznie reakcja na środek przeciwpchelny. W tym roku kilkukrotnie słyszałam od swoich klientów (jestem groomerem) o przypadkach silnej reakcji alergicznej na repelenty. Myślę, że jesteś w stanie sama wyleczyć swojego psa kupując dobrej jakości szampon przeznaczony dla psów z problemami skórnymi. Osobiście bardzo polecam szampon Medi Septic firmy Ring 5. Zastosuj go zgodnie z opisem na butelce. Po kilku kąpielach łupież ustąpi całkowicie. Pamiętaj aby bardzo dokładnie wypłukać szampon po drugim zastosowaniu (na psie nie może zostać ani kropelka piany). No i najlepiej kąpiel odbyć po ostatnim spacerze żeby pies już nie wychodził i mógł dokładnie wyschnąć, chyba, że wysuszysz go suszarką. Jednak może to być trudne jeśli Twój pies nie jest do tego przyzwyczajony.

Jeśli uznasz, że leczenie na własną rękę Ci nie odpowiada, możesz udać się do weterynarza.

Na przyszłość zalecam aby w środki p.pchelne/p.kleszczowe kupować jedynie w gabinetach weterynaryjnych. Polecam Advantix firmy Bayer natomiast odradzam Frontline, jest mało skuteczny.

Pozdrawiam i życzę zdrówka :)
Justyna Bonat
[URL="http://www.salon-royal.pl"]www.salon-royal.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio mój pies też miał łupież i zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii zastosowaliśmy preparat wspomagający o nazwie Efa Olie, 10 kropli dziennie do jedzenia ( buteleczka starcza na miesiąc ) i kąpiel dwa razy w tygodniu w płynie o nazwie Sebovet dry można i częściej do ustąpienia objawów. U nas one juz ustąpiły całkowicie, ale dalej podajemy preparat. Wszystko to można kupić u weta lub w internecie, myślę że to powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...