Jump to content
Dogomania

Nagrody - jakie?


Agnisia =)

Recommended Posts

[quote name='Mołdi']Karma sucha (którą pies je na codzien) nie powinna być podawana jako nagroda. [/quote]
To zależy od psa. Moja suka jest napalona na wszystko, co da się zjeść. I ćwiczę z nią na zwykłe chrupki. I wcale nie jest gorzej. Jak ćwiczę coś nowego albo trudnego, albo jedziemy na trening, to oczywiście smaki są lepsze.
Nie wyobrażam sobie podawania jej normalnej pełnej michy i jeszcze mnóstwa smakołyków. My naprawdę dużo ćwiczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Z doborem nagród męczę się od dawna ;/
Nie chcę dawać kabanosa czy sera, bo to idzie w ogromnych ilościach. Kupiłam parę razy trixie, niestety opakowania tylko małe, a nagródki smakują ogormnie, średniej wielkości, ale się 'rozpuszczają' jeżeli nie trzyma się ich w oryginalnym opakowaniu i bardzo nieprzyjemnie się je podaje.
Sucha karma ok - ale to nie coś czego pragnie i porząda :D Dlatego pracuje na niej różnie.
Kupiłam bosh goodies (w kształcie serca), 500g, opisywane właśnie jako nagrody, ale serca są dość duże, minie troche zanim to zje, twarde bardzo, najpierw sobie rzuca na podłogę, potem je... Nie za bardzo smakują.

Idealne nagrody to dla mnie takie, które [B]mogę kupić w sklepie czy zamówić przez internet, pakowane przykładowo po 500g - 1000g, są małe, pachnące, raczej miękkie, smaczne, za które pies zrobi wszystko.[/B]
[B]Czy coś takiego istnieje?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa nagradzam róznie i wróznych okolicznościach.Czasem daje szyneczke, czasem troszkę karmy, czasem kupie psie ciasteczka.Ćwicze z nim w ogrodzie, na łące, po spacerze itp. Wydaje mi się, że to musi być troche urozmaicone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Idealne nagrody to dla mnie takie, które [B]mogę kupić w sklepie czy zamówić przez internet, pakowane przykładowo po 500g - 1000g, są małe, pachnące, raczej miękkie, smaczne, za które pies zrobi wszystko.[/B]
[B]Czy coś takiego istnieje?[/B][/quote]
Ja mam cos takiego :evil_lol: nie jakas swietna frma - nawet nie wiem jak sie nazywa ;) - kupuje na kilogramy, sredniej wielkosci, miekkie - Amy bardzo je lubi, a jest strasznym niejadkiem (dodam,ze to nie frolic;). Płace 8zł/kg, wiec cena nie duza, a smakuje jej bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Przejrzalam sobie ten watek i mam pytanko - czy Wy w ogole nie nagradzacie psa zabawkami, wspolna zabawa? Czy to tylko watek o jedzeniu, a nie o kazdym mozliwym sposobie nagrodzenia psa? Dla mojego psa hierarchia nagrod jest nastepujaca: 1.szarpanie sie czyms np gryzakiem, sznurkiem, 2."polowanie" na uciekajaca pileczke,3. jedzenie, 4. pochwala slowna z poglaskaniem
A jak jest u waszych psow?
A co do nagrod - jedzonka u mnie sprawdzily sie ciasteczka watrobkowe oraz pokruszone na kawaleczki ciastka eukanuby. Te ostatnie sa wygodne na spacerach, bo sa nietluste, wiec nie brudza kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że nagradzamy nie tylko samym jedzeniem! Ale gdy uczy się jakiegoś nowego zachowania, to najprościej jest użyć do tego smakołyków, a dopiero potem rozszerzać wachlarz nagród. Ale wątek jest o smakołykach i dlatego nie mówimy tu o innych nagrodach.

Umojego psa nagrody są następujące:
-spuszczenie ze smyczy
-zabawa z innym psem
-pogoń za piłeczką
-szarpanie
-wspólny bieg
-otwarcie drzwi
-pieszczoty
-żarełko
-itp.itd.
Hierarchia nagród zależy od okoliczności, ale wszystko, oprócz żarełka, stosuję dopiero gdy mam opanowane i dopracowane dane zachowanie u psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...