Jump to content
Dogomania

Ustawa o prawach zwierząt.


KarolinaNS

Recommended Posts

Witajcie :)
Mam do Was pytanie, w związku z tym, że od 1 stycznia wchodzi zakaz handlowania zwierzętami bez rodowodu to czy ogłoszenia z allegro, tablicy itp od pseudo można gdzieś zgłaszać? Czy to tylko taki pic na wodę? Pytam, bo na moich regionalnych ogłoszeniach sporo narobiło się rasowych bez rodowodu i aż serce pęka jak widzę takie biedne zaniedbane psiaki :(

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!!!

Właściwie jako pisząca, jestem tu nowa, choć czytam Dogo od dłuższego czasu :)
Dużo się spodziewałam po wejściu ustawy w życie, ale obawiam się, że już znaleziono sposób na obejście prawa:

[url]http://tablica.pl/oferta/york-yorki-malutkie-odstapie-warszawa-IDBZzd.html[/url]

Symboliczna kwota 500 zł zwrotu kosztów niby wydanych na szczenię... . Symboliczna to byłaby złotówka, jak przy adopcji psa, ale nie 500 zł! Ale przecież psa nie sprzedaje... . Czy można coś z tym zrobić? Poza tym już są podrabiane metryki oraz rodowody i trzeba zachować ogromną czujność kupując psa z rodowodem (dokładnie sprawdzić hodowcę).
To przykre, że szerzy się takie cwaniactwo. Ręce opadają...

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj weszłam na allegro z nudów i od tak zaczęłam zgłaszać pseudo jednak tyle tego było że chyba przez tydzień bym musiała. Pomyślałam co mi szkodzi i napisałam do allegro na temat wprowadzenia nowelizacji ustawy co za tym idzie itp. Poprosiłam o jak najszybsze rozwiązanie przez nich problemu. Dzisiaj znów weszłam na allegro i zdziwiłam się pozytywnie ponieważ połowa aukcji (wczoraj było ich ponad 6 tys) została usunięta, oczywiście prawie wszystkie pseudo. Ostało się kilka a także ogłoszenia o reproduktorach bez rodowodu. Dzisiaj znów do nich napisałam, podziękowałam za szybką reakcję i poprosiłam także o pousuwanie tych o niby "reproduktorach" Może dzięki temu że różne serwisy ogłoszeniowe zaczną usuwać takie ogłoszenia, chociaż część pseudo przestanie istnieć.

Link to comment
Share on other sites

Oni nie usuwają tych aukcji dlatego, że Ty napisałaś do nich prośbę... tylko dlatego, że setki ludzi zgłaszają aukcje pseudohodowców. Allegro na początku napisało, że to leży w gestii sprzedającego czy sprzedaje zgodnie z prawem czy nie... Ja codziennie po pracy siedzę do 12 w nocy i zgłaszam aukcje.

Link to comment
Share on other sites

Na podstawie:

Regulamin Allegro

Artykuł 4. TOWARY ZAKAZANE
4.1.Sprzedający zobowiązują się do niewystawiania na Aukcji Towarów, którymi obrót narusza obowiązujące przepisy prawa (...)
4.3.Przedmioty, o których mowa w art. 4.1. i 4.2. nie mogą być oferowane wraz z Towarami jako bezpłatny dodatek (gratis).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...