Jump to content
Dogomania

Karma dla wybrednego i bardzo wrażliwego psa.


Lesh

Recommended Posts

Witam.
Mam pewien problem z moją 2-letnią suką Cocker spaniela.
Problem polega w tym, że każda karma którą jej kupię kończy w misce przypadkowego burka w schronisku lub innych przypadkowych psów.
Jadła już ( lub jedynie powąchała po dwudniowej głodówce):
- Acana ( drapanie się + rozwolnienie);
- Belcando ( nie jadła);
- Bosch ( nie jadła)'
- Bozita ( drapanie sie);
- Brit Care ( mocne drapanie się);
- Eukanuba ( niemiłosierne gazy, pomimo było znośnie);
- Nutra Gold ( drapanie się);
- Orijen ( drapanie się);
- Pro Plan ( nie jadła );
- Royal Canin ( nie mam zaufania do tej marki, pies jadł bo jadł);
- TOTW ( po 3 worku zaczeło się drapanie)

Dieta BARF - niestety zbyt wymagająca i po około 2 tygodniach zrezygnowałam.

Karmy bezzbożowe się u nas raczej nie sprawdzają. Drapanie. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc, poczytam o tych karmach i pewnie którąś wybiorę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli często nie je, to może warto zrobić podstawowe badania krwi i moczu ? Jeśli wszystko będzie ok., to zabieranie miski po krótkim czasie szybciutko rozwiąże problem.
Ja ze swej strony mogę szczerze polecić, sam bowiem stosowałem, karmę H-Allergen z kaczką. Diabelnie smakowita, także dla delikatnych i wrażliwych psów, tych z alergiami również. Są też inne smaki, ale ponieważ nie stosowałem, ograniczę się do kaczuszki :). W tej chwili jesteśmy na Canidae All Life Stage i też jest bardzo dobrze, tyle że ona ma juz 4 rodzaje mięsa i wiele innych składników (w poprzedniej kaczka to jedyne źródło białka), co dla wrażliwca może okazać się zbyt bogate i może powodować uczulenia. Ale smakowita jest również. A jaki rodzaj mięsa Twój psiak preferuje ? Można ograniczyć się do takich karm, które posiadają jedno źródło białka (np. Bento z jagnięciną lub łososiem, oczywiście z tej najlepszej linii, wspomniany H-Allergen - kaczka, łosoś lub indyk, Fish4Dogs czy np. któreś bezzbożowe, np. TOTW rybny).

Link to comment
Share on other sites

A może N&D ?? jest to droga karma,ale miałam próbki i psy ją pochłaniały:cool3: ja też miałam niejadka( teraz jej się zmieniło i zaczeła jeść wszystko:multi: chyba pod wpływem drugiego psa ). No ale kiedyś z moją czekoladową cockerką była masakra:-( była taka wybredna,że nawet gotowane to było bee. A teraz nauczyła się, że stawiam miskę na podłodze ona zjada i zabieram miskę bo kiedyś miska stała cały czas na podłodze. A nie chcesz zacząć jej gotować ? moje spanielki jedzą mieszane czyli rano gotowane a wieczorem suche i bardzo im ta dieta służy ;)

a dla wrażliwca polecam Cibau z rybą :) moja Lusia drapała się bardzo i po tej karmie jej przeszło

Link to comment
Share on other sites

Według mnie sprawdził by się hills d/d- ze strony hills'a


Schorzenia skóry
Zaburzenia przewodu
pokarmowego
Klinicznie udowodniona skuteczność
w leczeniu nietolerancji pokarmowych
(skórnych, żołądkowo-jelitowych) oraz
alergii atopowej. Zauważysz poprawę
już po 4 tygodniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lesh']
Dieta BARF - niestety zbyt wymagająca i po około 2 tygodniach zrezygnowałam.[/QUOTE]


Jeżeli po BARFie pies czuje się dobrze lepiej zostawic go na takiej diecie.

Może wypróbuj BARF gotowy w mrożonych kostkach? Jest to zmielone mięso razem z kośćmi i chrząstkami , dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Więc może wypróbuj BARF gotowy , mrożony np. firmy biosk [url]http://www.biosk.pl/[/url].

Nie wychodzi jakoś specjalnie drogo a nie trzeba mielić samemu tylko rozmrozić i od razu podać. U nas się to sprawdziło dopóki pies nie zaczął roznosić surowego mięsa po cały mieszkaniu, chować w różne zakątki i tarzać się w nim dlatego przeszłam na suche ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lesh']Gotowane raczej odpada, niestety nie mam aż tyle czasu aby pichcić jej co drugi dzień. Mimo wszystko, brudzi, uszy psa posklejane i witaminy z obawą, czy czegoś jej nie zabraknie.[/QUOTE]
A czego ma zabraknąć, jeśli dostaje suplementację? Suche karmy są zrobione z tego samego, co leży w sklepach - i to tylko te lepsze, bo reszta to...
Uszy związuje się w kucyk - ja tak robię, gdy pies dostaje papki :)
Przestawienie na jakiś czas na barf lub gotowane to najprostszy sposób, żeby się przekonać, czy przyczyną drapania nie jest jakaś chemia z suchych karm.
Jeśli pies znowu zacznie się drapać, to wtedy trzeba zacząć myśleć o czynnikach stricte pokarmowych (uczulenie na konkretny rodzaj mięsa, zboża itp.).

Link to comment
Share on other sites

To widzę, że masz duży problem
Ja mam prawdziwego niejadka co prawda karmię TOTW, jednak kiedyś dostałam próbkę josery festival dla niejadków- to aż się rzucił, a to dziwne bo akurat jedliśmy obiad, więc musiała naprawdę ładnie pachnieć lub smakować. Jednak zrezygnowałam z niej ze względu na skład- TOTW ma lepszy

A jakiego TOTW próbowałaś? Bo może musiałby mieś jakąś karmę z ryba zamiast mięsa- taka jest z łososiem,albo fish4dogs, orijen też robi rybę

Jest jeszcze taka karma magnussion, mój przez jakiś tydzień jadł później już nie, z tego co mi mówili to karma wypiekana bez konserwantów o krótszym terminie przydatności- może warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować z łososiem, specjalnie sprawdzałam i nie ma tam wcale mięsa. W ogóle teraz jest 4 smak TOTW z jagnięciną- tylko, że jest tam tylko jagnięcina nic innego- gdyby młoda była uczulona na kurczaka tutaj też nie powinien zaszkodzić.
Acany nie proponuję bo to w sumie ta sama marka co orijen - konserwanty i wszystkie przyprawy mają takie same

Artemis jest też dosyć dobra

Mój jest teraz na TOTW z bizonem na przemian z jagnięciną. Jednak był strasznie chudy, ostatnio był chory i znowu schudł, więc próbuje go jakoś utuczyć i rozmaczam mu karmę dodaję mięso oraz puszki bozita (które o dziwo wcina jak szalony, jedyne puszki jakie chce jeść ) więc może spróbuj z czymś mieszać? Olej i jogurty też pomagają w tych sprawach.

Link to comment
Share on other sites

Mówią, że dla niejadków najlepsza Josera.
Podobno wcinają aż się im uszy trzęsą. I chyba Josera Festival ma tą cudowną zaletę, że zalewa się ją ciut wodą i powstaje taki... sosik?
Może kup w sklepie 400g i zobaczysz czy będzie chciała jeśc. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Mówią, że dla niejadków najlepsza Josera.
Podobno wcinają aż się im uszy trzęsą. I chyba Josera Festival ma tą cudowną zaletę, że zalewa się ją ciut wodą i powstaje taki... sosik?
[/QUOTE]
No ja niestety tego nie potwierdzę. Owszem, mówili tak, ale na mówieniu się skończyło ;)
Sosik jak sosik - o niebo lepszy można zrobić samemu, a nawet jeśli się nie chce gotować, to łyżka dobrej karmy z puszki rozprowadzona ciepłą wodą daje lepszy efekt niż ten joserowy "sosik".
Obawiam się, że pod względem smakowitości karmy zbożowe (a taka jest Josera) z punktu widzenia przeciętnego psa zawsze będą w tyle za karmami bezzbożowymi typu TOTW czy Orijen. To wynika ze sporej zawartości mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies nigdy nie jadł Josery, więc niestety nie mam poglądu na to ze swojej strony. Podejrzewam, że też by jadła i nic by jej nie było. No, ale tu mamy do czynienia z wrażliwym niejadkiem, więc może i w ogóle odpada. ;)

Piszesz, że kupowałaś jej np. Acanę. Ale którą? Podejrzewam, że składniki też tu mogą miec znaczenie.

Nie znam się na hypoalergicznych karmach, ale może warto spróbowac. Jest tu ktoś doświadczony w tej kwestii?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było gdybyś poszła na jakąś wystawę psów- tam zawsze można zabrać dużo próbek, albo napisz do dystrybutorów.

Najlepszym wyjściem byłoby spróbowanie czegoś z rybą, a acana ma akurat takie małe opakowania po 400g, bo TOTW najmniejsze robi 2,27kg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...