Jump to content
Dogomania

Nowy BRIT PREMIUM


Asti

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wrazliwa raczej nie jest bo przeskakiwalam z puriny na brita premium i nic nie bylo...zreszta jak przyjezdza moja nierefolmowalna tesciowa to ja pasie czym jej pod reke wpadnie i nie za bardzo zwaza na moj krzywy wzrok..a najgorzej jak jezdzimy z saszą do niej...chryste....za to psina ja ubostwia nad zycie..ehh i rewolucji tez wtedy nie ma nawet po tym kiedy szybko po kryjomu wylizuje z gara TŁUSTY SOS z rolad!!!!!! i zapija doprawionym rosołem..a mi się później krew w zylach zcina..

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to temat o karmie Brit, ale potrzebuję waszych opinii o tej karmie

[SIZE=3]Agil Adult Large Breed[/SIZE]
[B]Zawartość suszonego mięsa 37%!!![/B]

[B]Skład:[/B]
[B]Suszone mięso z kurczaka, suszone mięso z indyka[/B], gotowany ryż, [B]suszone mięso jagnięce[/B], drobno mielona kukurydza, [B]gotowane mięso łososia [/B], suszone plastry buraka, tłuszcz drobiowy, drożdże[B], świeże całe jaja[/B], siemię lniane, kiełki pszenicy, płatki ziemniaczane, [B]wątróbka z kurczaka[/B], mleko, jogurt, olej roślinny , marchew, olej z łososia, pomidory, przecier jabłkowy, rozmaryn, nagietek lekarski, pokrzywa, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z winogron, wyciąg z moreli , Yucca schidigera, chondroityna, glukozamina, monohydrat fosforanu wapnia, węglan wapnia, chlorek sodu, witamina A, D3, E (alfa tokoferol), K3, B1, B2, B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, pantotenian wapnia, chlorek choliny, siarczan żelaza jednowodny, tlenek manganu, cynku, chelat pięciowodnego siarczanu miedzi, jodek potasu, selenin sodu.

Analiza
26% białka surowego, beta-karoten 1,0 mg / kg, 14% tłuszczu, witaminy 13500m.j., 3,5% błonnika, witaminy D3 1200m.j., 1,0% wapnia, witamina E 300mg/kg, fosfor 0,7%, Omega-6 3,3 mg / kg, 0,35% sodu, omega 3 i 0,6 mg / kg, Miedź 25mg/kg, tauryna 0,1% Selen 0,3 mg / kg, 10mg/kg luteiny, 75mg/kg chondroityny, glukozamina 350mg/kg.

Wygląda świetnie tylko po co to mleko w składzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']Wiem, że to temat o karmie Brit, ale potrzebuję waszych opinii o tej karmie

[SIZE=3]Agil Adult Large Breed[/SIZE]
[B]Zawartość suszonego mięsa 37%!!![/B]

[B]Skład:[/B]
[B]Suszone mięso z kurczaka, suszone mięso z indyka[/B], gotowany ryż, [B]suszone mięso jagnięce[/B], drobno mielona kukurydza, [B]gotowane mięso łososia [/B], suszone plastry buraka, tłuszcz drobiowy, drożdże[B], świeże całe jaja[/B], siemię lniane, kiełki pszenicy, płatki ziemniaczane, [B]wątróbka z kurczaka[/B], mleko, jogurt, olej roślinny , marchew, olej z łososia, pomidory, przecier jabłkowy, rozmaryn, nagietek lekarski, pokrzywa, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z winogron, wyciąg z moreli , Yucca schidigera, chondroityna, glukozamina, monohydrat fosforanu wapnia, węglan wapnia, chlorek sodu, witamina A, D3, E (alfa tokoferol), K3, B1, B2, B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, pantotenian wapnia, chlorek choliny, siarczan żelaza jednowodny, tlenek manganu, cynku, chelat pięciowodnego siarczanu miedzi, jodek potasu, selenin sodu.

Analiza
26% białka surowego, beta-karoten 1,0 mg / kg, 14% tłuszczu, witaminy 13500m.j., 3,5% błonnika, witaminy D3 1200m.j., 1,0% wapnia, witamina E 300mg/kg, fosfor 0,7%, Omega-6 3,3 mg / kg, 0,35% sodu, omega 3 i 0,6 mg / kg, Miedź 25mg/kg, tauryna 0,1% Selen 0,3 mg / kg, 10mg/kg luteiny, 75mg/kg chondroityny, glukozamina 350mg/kg.

Wygląda świetnie tylko po co to mleko w składzie?[/QUOTE]

powiem ci że ciekawie to wyglada ale patrzylam tez na ich stronie jest karma puffins (o jakze kojarzaca sie nazwa z biedronkowa puffi :roll:) ktora tez ma super sklad i do tego ciekawie zrobione krokiety.poprosilam ich o probki, facet napisal ze moze wyslac wszystkich ich karm jakie maja ale jesli zaplace 14 zł przelewem za wysylke ,albo 18 zl za pobraniem wiec moze sie oplaca zobaczyc...

Link to comment
Share on other sites

już Ci wszystko piszę :) mail: [email][email protected][/email] obsługuje niejaki pan mateusz lubach..zostałam tak szybko, mile i fachowo obsłużona, że aż jestem w szoku..to rzadkość w tych czasach. A co do karmy, również podoba Ci się ten skład? Osobiście jestem pod wrażeniem składu i samego kształtu karmy zwłaszcza tej puffins. Zobaczymy jak się sprawdzi. Wejdź sobie na stronę [url]www.przyjacielpies.home.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja na pewno tez napiszę jak się ma sunia po zjedzeniu owych probek..moze jej to lepiej pojdzie niz brit care...aktualnie jest na glodowce bo chyba ma juz za pelna du.. bo a to udo surowe a to warzywka z ryzem i piersia surowa a to karma z olejami a kosc prasowana a taka i owaka..i tak stwierdzam ze chyba za bardzo jej dogadzamy przez co zaczyna mi wybrzydzac...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli moge doradzić.... Jeżeli pies reaguje na suchą karmę biegunką lub wymiotami.... może być uczulony na dany składnik z tej karmy.... najczęsciej uczulająca jest pszenica i kukurydza... a te dwa składniki zawiera zarówno karma o której była mowa wyżej jak i karma brit premium niestety...:-(....karmy hypoalergiczne nie zawierają tych składników np. brit care. Tyle ze cena za dwa worki po 12 kg wynosi ok. 260-300zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']Wiem, że to temat o karmie Brit, ale potrzebuję waszych opinii o tej karmie

[SIZE=3]Agil Adult Large Breed[/SIZE]


Wygląda świetnie tylko po co to mleko w składzie?[/QUOTE]

Witam
Mleko w karmie jest podstawowym źródłem wapnia.
Pozdrawiam serdecznie
Mateusz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amelka-nat']Jeśli moge doradzić.... Jeżeli pies reaguje na suchą karmę biegunką lub wymiotami.... może być uczulony na dany składnik z tej karmy.... najczęsciej uczulająca jest pszenica i kukurydza... a te dwa składniki zawiera zarówno karma o której była mowa wyżej jak i karma brit premium niestety...:-(....karmy hypoalergiczne nie zawierają tych składników np. brit care. Tyle ze cena za dwa worki po 12 kg wynosi ok. 260-300zł.[/QUOTE]

ale widzisz moja alergi zadnej raczej nie ma bo po premium nic jej ni bylo oprocz tych tragicznych bąkali..ładna siersc, zero zapachu z pyska, kupy tez ok (bawi mnie jak ktos pisze ze kupy po jakiejs karmie smierdza...a co maja robic..to przeciez kupy jak by nie patrzec..rozumiem ze po innych karmach pachna owocami lesnymi :evil_lol:). ale kupilam brit care z dziczyzna (ona nie ma zadnych zboz) i to po niej dostała nie wiem czy biegunki czy wymiotów...czekam an probki nowej karmy o ktorj mowa wyzej i moze to bedzie to :p

Link to comment
Share on other sites

ja wszystko czaję ale i tak śmierdzi i tak...w końcu kupa...
i powiem szczerze ze u mojej suni np.na poczatku kiedy byla karmiona dog chow (wiem.moja wina, moja wina,moja bardzo wielka wina) kupska byly mniejsze niz po bricie...co do smrodu?to tak jak napisalam :D

Link to comment
Share on other sites

Dorka...ja na twoim miejscu zamiast brit care salmon czy venison podalabym brit care lamb & rice - jeśli chodzi o brit care. Moj psiuch przez kawał czasu jadł te karmę i nic mu nie było... a miałam z nim wiele problemów z jedzeniem, pasożytami, podejrzewaniem trzustki itd. itp. to była jedna z niewielu karm, którą mój pies zaczął tolerować (Royal Canin wet. dla psów z problemami żołądkowymi, Acana, 1st choice- żadnej nie tolerował). Jeśli chodzi o tę wodnistą biegunke ( lub wymioty)... to biorąc pod uwagę fakt że jest to jeszcze szczeniak, wchodzi w grę wiele innych powodów biegunki (wymiotów), niekoniecznie związanych z karmą. Na twoim miejscu, jeśli po spr tych próbek ( o których pisałaś) sytuacja nie będzie się zmieniać, poszłabym z pupilem do weterynarza. Ale to tylko moje skromne zdanie... zastanów się czy Twoj psiak czegoś nie zjadł np. gumowej zabawki, jakiegoś plastiku, papierosa lub peta,.... no i jest jeszcze kwestia pasożytów.
Pozdrawiam i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amelka-nat']Dorka...ja na twoim miejscu zamiast brit care salmon czy venison podalabym brit care lamb & rice - jeśli chodzi o brit care. Moj psiuch przez kawał czasu jadł te karmę i nic mu nie było... a miałam z nim wiele problemów z jedzeniem, pasożytami, podejrzewaniem trzustki itd. itp. to była jedna z niewielu karm, którą mój pies zaczął tolerować (Royal Canin wet. dla psów z problemami żołądkowymi, Acana, 1st choice- żadnej nie tolerował). Jeśli chodzi o tę wodnistą biegunke ( lub wymioty)... to biorąc pod uwagę fakt że jest to jeszcze szczeniak, wchodzi w grę wiele innych powodów biegunki (wymiotów), niekoniecznie związanych z karmą. Na twoim miejscu, jeśli po spr tych próbek ( o których pisałaś) sytuacja nie będzie się zmieniać, poszłabym z pupilem do weterynarza. Ale to tylko moje skromne zdanie... zastanów się czy Twoj psiak czegoś nie zjadł np. gumowej zabawki, jakiegoś plastiku, papierosa lub peta,.... no i jest jeszcze kwestia pasożytów.
Pozdrawiam i powodzenia.[/QUOTE]

tyle że teraz czasami podchrupie ta karme i nic jej nie jest..a tamto to byl jednorazowy wystep. pasożytów nie ma, gumowej zabaki nie zjadla...nie wiem moze gorszy dzien....zobaczymy jak ta nowa

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://allegro.pl/swieza-karma-brit-care-salmon-3-kg-najtaniej-i2246808749.html[/URL] i drugi [URL]http://allegro.pl/swieza-karma-brit-care-venison-3-kg-najtaniej-i2246808830.html[/URL] na wadze pokazuje blad bo wazy max 3 kg a tam chyba wiecej jest..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...