Jump to content
Dogomania

Nowy BRIT PREMIUM


Asti

Recommended Posts

wspólnymi siłami chyba osiągnęliśmy kompromis )
ja też jestem zadowolony z Brita
my jesteśmy na Brit Care, choć cenowo wolałbym Premium ale mój jest uczulony na kurczaka więc musimy być na jagnięcinie dla dużych ras

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='WEIMAR']wspólnymi siłami chyba osiągnęliśmy kompromis )
ja też jestem zadowolony z Brita
my jesteśmy na Brit Care, choć cenowo wolałbym Premium ale mój jest uczulony na kurczaka więc musimy być na jagnięcinie dla dużych ras[/QUOTE]
I bardzo dobrze,że osiągnęliśmy kompromis :p.Jeśli cenowo wolałbyś premium,to może brit premium lamb&rice? 15 kg worek kosztuje 145 zł,w promocji pewnie jest jeszcze taniej,trzeba poszukać.Oczywiście to tylko moja sugestia,zrób jak uważasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']I bardzo dobrze,że osiągnęliśmy kompromis :p.Jeśli cenowo wolałbyś premium,to może brit premium lamb&rice? 15 kg worek kosztuje 145 zł,w promocji pewnie jest jeszcze taniej,trzeba poszukać.Oczywiście to tylko moja sugestia,zrób jak uważasz.[/QUOTE]
ostatnio kupiłem dwupak 2X12kg Brit Care Junior Large Breed Lamb Rice w swiatkarm.pl za 224 złote dlatego że w innym sklepie była promocja a swiatkarm ma gwanacje ceny ze jak sie znajdzie gdzies taniej to oni sprzedaja za to cene minus 3% (normalna cena w swiatkarm tego dwupaku to okolo 275 złotych)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']To nawet troszkę taniej niż brit premium lamb&rice.Dobrze masz :eviltong:.Inna sprawa,że wersja lamb&rice jest sporo droższa od kurczakowych.By the way-zadowolony jesteś ze sklepu swiatkarm.pl? Bo ceny mają niezłe.[/QUOTE]
swiatkarm ma swoje zalety
1. maja gwarancje ceny
2. nie pobieraja oplat za wysylke przy zamowieniach od 50pln
3. kurier od nich dostarcza tez w soboty
wiec ogolnie jestem zadowolony ale wlasnie te dwa opakowania ktore ostatnio kupilem mialy zamazana date waznosci (nie wiem z czyjej winy) ale po numerze seryjnym doszedlem do wniosku ze wszystko jest ok i karma jest pelno wartosciowa

mam aktywnego psa wiec staram sie go karmic karma ktora ma sporo bialka i tluszczu
wersja care ma wiecej tych skladnikow od wersji premium dlatego ja wybieramy

Link to comment
Share on other sites

no nie ideałów nie ma - pewnie coś by się znalazło ale odpukać ja jeszcze nie miałem z nimi większych problemów
ale czasem wpadki się zdarzają (np z tą zamazaną datą) ale ogólnie poważnie podchodzą do swojej roboty
w telekarmie chyba dwa razy robiłem zakupy jak zamawiałem karmę Symply bo tylko oni ją mieli (Telekarma to Kakadu tylko, że w internecie) i raz przyszedł mi pęknięty worek (nie wiem czy w transporcie pękł czy już taki wysłali ale nie podobało mi się to)
niestety wycofują Symply z Polski i już wiecej jej nie będą sprzedawać

Link to comment
Share on other sites

No tak, niestety, ale mają zamiar w miarę rozwoju sklepu tę kwotę zmniejszać. Ja i tak ostatnio brałam jeszcze jakieś tabletki i akurat wychodziła darmowa przesyłka.
A wcześniej zazwyczaj zamawiałam w świecie karm, też polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.Zachęcona opiniami zakupiłam Brit Premium Adult L i u mnie nastąpiła porażka.Suka zaczęła bardzo gubić sierść i dużo schudła mimo większych porcji niż zalecane.Je karmę niechętnie,ledwo skarmiłam worek do końca.Konieczne było dosmaczanie.Na zębach pojawił się osad,włos matowy i ogólnie pies podupadł..
Nie wracam do tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiana']Witam.Zachęcona opiniami zakupiłam Brit Premium Adult L i u mnie nastąpiła porażka.Suka zaczęła bardzo gubić sierść i dużo schudła mimo większych porcji niż zalecane.Je karmę niechętnie,ledwo skarmiłam worek do końca.Konieczne było dosmaczanie.Na zębach pojawił się osad,włos matowy i ogólnie pies podupadł..
Nie wracam do tej karmy.[/QUOTE]a
a może jest uczulony na kurczaka?
mój tak własnie reaguje na kurczkowe karmy

Link to comment
Share on other sites

Nie jest uczulona na kurczaka bo wcześniej jadła Husse i Boscha z kurczakiem i nie było problemów.Czytałam opinie na forach i porównania Brita Premium z Boschem i niby lepszy skład,więcej mięsa itp.Skusiłam się żeby dogodzić ogonom.Ewidentnie ta karma nie słuzy moim psom,osad na zębach,wypadająca sierść,utrata masy i zwieszony łeb przy misce z karmą...wracam do Boscha bo po nim wszystko było ok a Husse trochę za droga w czasach kryzysu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiana']Nie jest uczulona na kurczaka bo wcześniej jadła Husse i Boscha z kurczakiem i nie było problemów.Czytałam opinie na forach i porównania Brita Premium z Boschem i niby lepszy skład,więcej mięsa itp.Skusiłam się żeby dogodzić ogonom.Ewidentnie ta karma nie słuzy moim psom,osad na zębach,wypadająca sierść,utrata masy i zwieszony łeb przy misce z karmą...wracam do Boscha bo po nim wszystko było ok a Husse trochę za droga w czasach kryzysu ;)[/QUOTE]
mój jest uczulony na kurczaka ale objawy pojawiały się tylko kiedy karmiłem go karmami z duża zawartościa mięsa
jak był np na Royalu albo jakiejś innej z małą zawartością mięsa to niby wszystko było ok ale bez szału
jak karmiłem Acana która ma dużo mięsa z kurczka to była tragedia
więc nasilenie objawów może zależeć od zawartości mięsa - paradoksalnie im więcej kurczaka tym gorzej pies wyglądał
Brit ma 40% kurczka, a Bosch Adult Maxi 23% kurczaka więc dwa razy mniej może dlatego objawy nie były nasilone
spróbuj Brit Care jagnięcinę u nas się sprawdza
wersja Care jest robiona w inny sposób od Premium - tłuszcz jest nanoszony na powierzchnię granulki a nie wymieszany w całej masie granulki
ta tłusta na wierzchu granulka w Brit Care sprawia że pies chetniej ją je

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

Wzięłam psa ze schronu,który był zaniedbany i wychudzony,dostawał Husse pro energy-wysokobiałkową,potem Bosch active i było ok.Brit Premium sie nie sprawdził.Wiem,że Brit Care to wyższa półka ale jakbym miała już płacić tyle to wzięłabym jednak Husse. ;) Ale dziękuję za opinię :)

Link to comment
Share on other sites

gryf80 nie masz wybrednych psów ;) z tego co się doczytałam wielu psom nie podchodzi Brit,byc może przez to,że nie ma dodatków smakowych tak jak inne karmy z tej półki.. u mnie nie byłoby problemów z dosmaczaniem bo wystarczyło dolać wody lub oleju z wątroby rekina czy kapke oliwy i psy jadły.Tylko stan sierści,zębów i masa ciała zaczęły mnie niepokoić.Wiem,że do tej marki nie wrócę,tym bardziej,że w tym przedziale cenowym mam w czym wybierać.Czy ta gromadka TTB to Twoje pociechy? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiana']Wzięłam psa ze schronu,który był zaniedbany i wychudzony,dostawał Husse pro energy-wysokobiałkową,potem Bosch active i było ok.Brit Premium sie nie sprawdził.Wiem,że Brit Care to wyższa półka [B]ale jakbym miała już płacić tyle to wzięłabym jednak Husse[/B]. ;) Ale dziękuję za opinię :)[/QUOTE]
a ile kosztuje Husse za kg, a ile Brit Care?
widze że Husse w wersji premium to same zboża wiecej skawrek niż mięsa
[COLOR=#737373][FONT=Arial]skład: pszenica, mączka pszeniczna, skwarki, mączka mięsna, tłuszcz zwierzęcy, wysłodki buraczane, hydrolizowane białko kurczaka, siemię lniane, kukurydza, drożdże, sól, warzywa, fruktooligosacharydy

moim zdaniem nie warte 151pln za 15 kg[/FONT][/COLOR]

Edited by WEIMAR
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak wygląda skład klasy premium jeśli chodzi o Husse,ja brałam od weta klasę super premium dokładnie PRO Energy,wynosiła mnie 210 zł za 20 kg ale widziałam po suce,że karma warta tej kasy.Co do Brit Care sie nie wypowiadam bo nie podawałam psom.Wiadomo,że każdemu psu pasuje co innego.RC też ma skład bez szału a psom smakuje i ładnie wyglądają.Czytałam tez opinie o Orijen,który ma full mięsa i jest bez zbóż a niektórym psom nie pasuje..najlepsza metoda to chyba spróbować i ocenić na własnym psie.

Link to comment
Share on other sites

mój też jest wybredny i rzadko którą lubi, ale Brit Care powiedzmy że toleruje
je jak widzi że nic lepszego nie dostanie
z karm które naprawdę mu smakowały to Acana Grassland ale strasznie gazował po niej, Symply junior large breed (wycofywana z Polski), Brit Care Venision, i Pedigree (ale to miał tylko na spróbowanie, jak czekaliśmy na kuriera-aż sie ślinił na jej widok-pewnie full polepszaczy naładowali że tak na nią reagował)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie u mnie też było to,że toleruje..niby się nad miską śliniła bo głodna ale jadła tak sobie a Bosch znika w ciągu kilkunastu sekund z miski i jeszcze ją wylizuje.Włos jest ładny,zęby też i pies ma energię do pracy(dostaje Bosch active)Jesli chodzi o te karmy typu Pedigree,Chappi,Purina Dog Chow to mają właśnie dużo polepszaczy smaku,tłuszczu i psy chętniej to jedzą niż te z wyzszej półki,dopiero po czasie widać skutki takiego żywienia.Mam znajomego, który futrował Pedigree swoje owczarki twierdząc,że to najlepsza karma.Oba,jeden w wieku 5,drugi 7 lat problemy ze stawami,zęby ruina i placki bez sierści na zadzie..no ale jak się aż tak oszczędza na worku to potem więcej na weta się wyda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...