Jump to content
Dogomania

Nowy BRIT PREMIUM


Asti

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spomiędzy puriny pro plan, brit premium i bosh wybrałabym tą pierwszą, aczkolwiek moje boksery jedzą Brit L i mają się na nim dobrze, ładne kupy, mało bąków i prawie w ogóle rewolucji żołądkowych przy refluksie Zeusa. Energii mają dużo i waga stała. Na sierść dodaję jednak olej z łososia.

Link to comment
Share on other sites

no ja z brita już rezygnuje, przez kupy. niby wszystko jest okej, ale ich wielkość mnie przeraża, mimo ze pieska małego nie mam. za to przy boschu wszystko było super. i składowo moim zdaniem bosch też jest lepszy od brita, bo brit ma słowo 'kurczak', a bosch 'mączka z mięsa kurczaka', więc nie wiadomo, co tak naprawdę kryje się pod słowem kurczak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='megi82']Ja swoje psy i psy mojej mamy,karmiłam ACANA,wczoraj niespodziewanie dostałam 8 kg Brit Premium Adul S(czyli dla ras małych)...psy chętnie ją wcinają,jakby nie widziały różnicy smakowej....ale nie znam tej karmy i nie wiem czy pozwolic im przejeść te 8 kg?[/QUOTE]

Jak duże są granulki w karmie o której piszesz? Zastanawiam się nad zakupem, ale mój york po wyrwaniu 3 zębów ma małe problemy z jedzeniem większych kawałków, stąd moje pytanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='marmara_19']brit ma 2 razy wiecej miesa niz ppp...[/QUOTE]
mięsa jak mięsa;) ale faktycznie teraz przeleciałam składy pro planu i jestem w szoku, bo jeszcze niecałe pięć lat temu karmiłam mojego szczylosława pro planem i w składzie miał faktycznie mięso wypisane i było go koło 40%. a teraz widzę, że stracił na jakości:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pewien dylemat, czy zmieniać karmę. Już od pewnego czasu karmię Britem obydwa psy (przedtem Adult, teraz Adult M) i jestem raczej zadowolona, kupy mogłyby być mniejsze, ale i tak jest lepiej niż np. przy Arionie Lamb&Rice, który za to wcinały z wielkim smakiem. No ale ostatnio zauważyłam, że mój Toś w ogóle tej karmy nie rozgryza, połyka w całości granulki. Wydaje mi się, że to przez to, że mu nie smakuje, bo nie ma takich tendencji do pożerania w całości np. smakołyków :( ale z drugiej strony zjada te dzienne porcje bez żadnego buntu głodowego. No i sama nie wiem co z tym fantem zrobić :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przyznam się szczerzę, że mój pies kiedyś jadł Chappi, nie wiedziałam, że jest takie złe :oops:. Z rok temu jadła Josere economy, a teraz zamówiłam jej Brita Adult l. W związku z tym mam pytanie. Sara ma 8lat. Jest zdrowa, aktywna w dobrej kondycji. Powinna jeść adulta czy seniora?

Link to comment
Share on other sites

Skuszona ceną, zakupiłam Brita Adult. Mam mieszane uczucia względem tej karmy. Jeden z moich psów wyglądał na niej cudownie, sierść błyszczała, był pełen energii, kupy spoko ale drugi... Jedyną zaletą było to, że przytył. Kupy miały tendecje do rzadzioch a chłopak cały czas puszczał bąki, do tego stopnia śmierdzące, że czasami goście ewakuowali się do innego pomieszczenia.
Jeśli chodzi o granulki to według mnie były idealnej wielkości dla średnich ras. Karma sama w sobie aż tak nie śmierdzi jak niektóre z wyższych półek.

Link to comment
Share on other sites

widocznie za slabo ja przyswaja..moja tez walila tych kup po bricie jak glupia nienadarzalismy sprzatac 5-7,8dziennie a teraz jest 1 w porywach do 2 no i te wspomniane baki masakra...przeszlismy na inna karme i siersc jest jeszcze ladniejsza, nie ma bakow i nie ma 100 kup na dzien

Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać, że u mnie też Brit się nie sprawdził. Ilość i wielkość kup była zatrważająca a bąki.. szkoda słów. Psy nie wyglądały zbyt dobrze na tej karmie, choć bardzo im smakowała i zawsze czyściły całą miskę.

Natomiast bardzo zainteresowały mnie karmy wymienione przez Dorke
[quote name='dorka1403']puffins i agil teraz jest na sam's field [/QUOTE]
zamierzam na pierwszy rzut spróbować podać moim chłopakom sam's field, bo jak na moje laickie oko skład wygląda fajnie.. No i może delikatne żołądki ją zaakceptują.
Dzięki [B]dorka1403 [/B]za podpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

sasza jeszcze teraz lubi brita..nigdy nie bylo problemow z jedzeniem go wiec smakowosc ma chyba dobra :) ale reszta niestety mi nie odpowiadala...co za tym idzie mysle ze jesli byly pierdy to bylu i wzdecia ktore na pewno nie sa mile a i czasami bola tak jak i czlowieka...
teraz jestem bardzo zadowolona..ze wszystkich trzech..puffins troche kosztuje ale kupuje 3 kg i mam zawsze jako ciekawa odskocznie wtygodniu :) sam's jest na codzien aktualnie konczymy z jagniecina co prawda senior light ale sklad ma git a saszy smakuje i nie widze zeby chudla...tym bardziej ze jest sucza sterylizowana...mloda jrt od szwagra zaraz po przyjsciu do nas tez zostala przestawiona z brita junior na sam's puppy i powiem ze brzuszek wyglada lepiej nie jest taki twardy i "napompowany" a sunia ladnie rosnie i rowniutko przybiera na wadze..je chetniej niz brita

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł mój Brit adult l. Pies zjadł trochę granulek, bo więcej mu nie dałam, ponieważ jeszcze nie ma pory karmienia ;) Przeglądałam skład i zauważyłam, że po czesku jest tak 40% kure( dehydrovane kure 22%, kureci moucka18%) To pierwsze to jest chyba kurczak bez wody, a drugie nie wiem. Jeszcze zrobiłam zdjęcie :
[IMG]http://images47.fotosik.pl/1518/3abcd15cfa8127e1gen.jpg[/IMG]

Edited by Milena9
Dodanie zdjęcia
Link to comment
Share on other sites

Moja mała je już brita ok 2 tyg, sierśc dostała cudowną, miękka a świeci się z daleka jak by pies byl czymś naoliwiony ;p kupy dalej spore ale moze daje jej za duzo?

i tu moje pytanie . [B]jak odmierzacie karmę? macie jakąs miarkę?[/B] miarki do brita nie posiadam i wagi też i nie wiem jak to odmierzać. :(

Link to comment
Share on other sites

Ja Brita podaje od ponad roku. Poprzednio podawałem Purine, moim zdaniem Brit jest lepszy a szczególnie ten nowy z ziołami ( Brit Premium Adult Large kurczak + 5 ziół ) Kupuje go w animalia.pl maja tanio ostatnio mieli fajną promocje przy zakupie 15 kg 3 kg gratis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...