Jump to content
Dogomania

Nowy BRIT PREMIUM


Asti

Recommended Posts

W 2012 roku pojawi się nowy Brit Premium z podziałem na kategorie wzrostowe psów. Nie są jeszcze znane ceny, ale można zapoznać się z malowniczą ulotką:
[url]http://facebook.fanpoint.pl/uploads/files/151354951610099/brozura-brit-premium-dog_plv03p.pdf[/url]

Podejrzewam, że teraz w związku ze zmianą formuły, składu i opakowania zwykła wersja Brita podrożeje. Nexee je obecnie Brit Care Medium Lamb&Rice, ale szczerze mówiąc w pierwszej chwili ucieszyłam się widząc takie wieści na fanpage'u BritPolska, bo wydawało mi się, że może będzie to dobra, tańsza opcja dla nas, swego czasu moje psy były karmione zwykłym adultem. Ale potem nagle nastąpiła moja konsternacja:evil_lol: Otóż:
W starym [U]Bricie Premium[/U], np. w wersji Adult, skład prezentuje się tak:
[B]Mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 30 %)[/B], ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Za to nowy [U]Brit - Adult Medium[/U]:
[B]kurczak (41 %)[/B], kukurydza, pszenica, ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

W ulotce zaznaczone jest też, że jest to świeże mięso z kurczaka - tak, jakby to miała być jakaś zaleta:shake: Czy to wszystko oznacza, że od zawsze żyłam w fałszywym przekonaniu? Czyli, że to 30% mięsa w starym zwykłym Bricie to nie mączka, a świeże mięso (czyli po wysuszeniu pozostaje tego naprawdę niewiele):lying::flaming:???

Zrobiło mi się smutno:evil_lol: Bo generalnie zawsze uważałam Brit za super alternatywę dla wszelakich marketówek, bo był w naprawdę świetnej cenie, mając stosunkowo dobry skład.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asti']Czy to wszystko oznacza, że od zawsze żyłam w fałszywym przekonaniu? Czyli, że to 30% mięsa w starym zwykłym Bricie to nie mączka, a świeże mięso (czyli po wysuszeniu pozostaje tego naprawdę niewiele):lying::flaming:???[/QUOTE]

to ze to jest swieze mieso czyli pozostanie 15% to pol biedy (wiele karm ma taka ilosc), ale to ze w tych 15% sa produkty pochodzenia zwierzecego powinno dac sygnal, ze z miesem ma to niewiele wspolnego. Bo co sie kryje pod tym haslem kazdy chyba wie ;) A wg mnie jesli producent "do jednego worka" wrzuca mieso i produkty pochodzenia miesnego to wiadomo, ze przede wszystkim bedzie to drugie czyli wszystko oprocz miesa;)

Sama jestem ciekawa nowego Brita, co oni wymysla. Jesli samego miesa jest 41% czyli tak naprawde 20% to i tak niezly wynik.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej, ostatnio sporo zmian na rynku karm. Nawet Biomill zmienił swoje worki i niestety na minus. Brit natomiast, wydaję się z opisu, na lepsze, więc przy tej cenie i czeskiej jakości ;)))... powinno być dobrze.
Małe opakowania też już są w sprzedaży: [URL]http://www.kacikpupila.pl/dla-psa-pokarm-karma-sucha-brit-premium-c-28_52_58_126.html[/URL]
Póki co mój owczarek zajada jeszcze "starego brita" ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam problem z nową karmą ;/
kupowałam swojemu trzustkowscowi Brit Adult Large Breed, bo miała mało tłuszczu (9%), a sporo białka i substancje chroniące stawy. A nowa karma tłuszczu ma 16%! Nie chcę kupować dla niego light & senior bo psiak jest jeszcze młody i ma bardzo dużo ruchu. Na dodatek ostatnio moja sytuacja finansowa się pogorszyła i szczerze mówiąc nie stać mnie na kupowanie podwójnego worka 50zł drożej. póki co wyskrobałam oszczędności i kupiłam dodatkowy stary dwupak, ale nie mam pojęcia co będzie jak mi się skończy :(

Potrzebuję w miarę taniej karmy bytowej o niskiej zawartości tłuszczu dla 3,5 letniego psa powyżej 50kg o sporej aktywności. Macie jakieś pomysły??

Link to comment
Share on other sites

bardzo chciałabym wierzyć, że będą oba rodzaje, ale na allegro zostały ze 3 sklepy z tą karmą, a jej cena skoczyła w ciągu kilku miesięcy o 20 zł, pewnie nieprzypadkowo, bo sprzedawcy wiedzą, że karmę wycofują, a chętnych dużo. W sklepach internetowych też coraz większe pustki.
Dla mnie w tym wypadku lepsze jest wrogiem dobrego, i przez najbliższe tygodnie będę jeździć po mieście w poszukiwaniu małych paczek karm na próbę, próbując wybrać taką, po której mój mordek nie będzie miał permanentnej biegunki. A jak pamiętam z przed-britowych czasów, każda karma powyżej 12% tłuszczu wywoływała kiepskie kupska i zepsutą sierść.

Link to comment
Share on other sites

ja od dwóch tygodni podaje mojej suni brit premium activity ,nigdy wcześniej jej nie kupowałam po prostu chgciałąm zmienić karmę.Wcześniej jadła acanę sport&agility i szczerze mowiąc brit łądniej pachnie i kupy sa ładniejsze,po acanie były bardzo luźne...na raziue więc zostaniemy przy niej łądnie nabiera masy ,kupole są ok no i o wiele tańsza od acany ...za worek 18kg płaciłam 230 ,a za 30 kg brita 190

Link to comment
Share on other sites

mam 2 psy, 30 kg zżerają w 5 tygodni, i te 50 zł więcej to dla mnie dużo, bez opłat i standardowego jedzenia (mieszkam z rodzicami) studiując dorabiam ok 500zł miesięcznie, z tego muszę opłacić karmę, veta, siebie, książki na uczelnię i wszystko inne.
Spróbujemy może z Dog Chowem (np. Adult Light), Joserą Solido i Arionem, cena podobna ale bez dodatków na stawy i trochę gorzej z wydajnością bo to już ponad pół kilo karmy dla psa 50kg, a ja mojemu zawyżam i zamiast przepisowych 430g Brita daję ok 550g i osiągnęłam raptem tyle, że nie chudnie.

Edited by no_rehearsal
literówka
Link to comment
Share on other sites

witajcie Dogomaniacy
zamierzam zakupić te karmę swojemu futrzakowi(roczny sznaucer miniatura, wykastrowany, wybredny). Jaki rodzaj mam kupić premium Small czy Medium? i czy przy tych karmach trzeba dodatkowo podawać jakieś witaminy?
dziękuję za informacje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...