Jump to content
Dogomania

Problemy Samojeda


mlodypanewka

Recommended Posts

Witam ;)
Na samym początku chciałbym przywitać wszystkich użytkowników tego forum, gdyż jestem tu nowy ;)

Mam problemy ze swoim pieskiem, mianowicie zaczęło się od tego, że zaczeła mu wypadać sierść na łokciach oraz brzuchu. Wielokrotnie bywał u kilku weterynarzy u których zostawiłem dużo pieniędzy, a efekt mizery ;/
Najlepsze jest to, że problem ten został zażegnany NORMALNYM ANTYBIOTYKIEM powszechnie stosowanym wśród ludzi, a efekt był natychmiastowy.

Teraz piesek zaczął mieć problemy gastrologiczne. W ogóle nie chce nic jeść, jedynie je tylko suche bułki i pije wodę lub mleko z wodą. Jeżeli już zje coś innego to wymiotuje i ma rozwolnienie.

Jest jeszcze jedna rzecz, mianowicie pies zawsze mieszkał z 3 paniami gdzie zawsze dwie były w domu lecz niestety kilka miesięcy temu "Bóg wezwał je do siebie" i teraz pozostał tylko z jedną i przez połowe dnia jest sam.
Czy to może mieć z tymi problemami jakiś związek?
Problemy z wypadającą sierścią miały miejsce niedługo po ich śmierci dlatego przypuszczam że może to to, lecz nie mnie to oceniać.

Miał ktoś kiedyś taki przypadek?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak, teraz są problemy z wymiotami, biegunką i brakiem apetytu. dostawał Duomox który zawiera amoksycyline i wydaje mi sie ze to może być przyczyna tych problemów , gdyż działaniem niepożądanym jest właśnie biegunka, wymioty i rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego. Osłonowo dostawał trilac. Antybitykoterapia trwała 10 dni. W takim razie co można stosować na to zapalenie jelita grubego? I dlaczego odstawić mleko?

Link to comment
Share on other sites

Psy często, a raczej w 3/4 przypadków, reaguje na mleko źle - wymiotują, mają biegunkę. Zapewne objawy Twojego psa nie są spowodowane tym, że pije mleko, ale mogą dodatkowo przyczyniac się do pogorszenia jego stanu.

Duomox jest jaki jest - pomaga, to prawda, ale niestety czasami i po nim nasilają się różne choroby. Ja sama nie mogę go zarzywac, bo nawet sam zapach mnie odrzuca, a po połknięciu, natychmiast zwracam. Może Twój psiór również ma jakiś problem poantybiotykowy?

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku jest pies? We krwi nic nie wyszło? Czy sierść wypadała czy wycierała się w tych miejscach?
Mógł przeżyć śmierć właścicielek, samoyedy to psy bardzo emocjonalne, mógł stać się przygnębiony, stracić apetyt, ale biegunka i wymioty świadczą raczej o jakiejś chorobie.

Link to comment
Share on other sites

Mleko pije od małego i nigdy mu nie szkodziło. Sierść raczej wycierała się. Badanie krwi nie było robione. Piesek ma 7 lat. Wydaje mi się że to może być Clostridium difficile które jest spowodowane stosowaniem antybiotyku o szerokim spektrum działania, a Duomox jest właśie takim antybiotykiem.

Link to comment
Share on other sites

Sierść na brzuchu może wycierać się od np. dywanów, na łokciach często u starszych psów tworzą się modzele. Dolegliwości żołądkowe być może są następstwem brania antybiotyku. Ten antybiotyk był na wycieranie włosa? :/ Pies się drapał, wygryzał sierść?
Mleko przy biegunkach zawsze się odstawia, tak samo jak u ludzi. Ja zbadałabym krew w pierwszej kolejności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...