Jump to content
Dogomania

NURI - czekoladowa labradorka - z krzaków trafiła do własnego domu!


Andzike

Recommended Posts

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W temacie suni na labradory.info pojawił się wpis:
[quote name='"Nitka"']radziłabym odstawić herbatę, bardzo uczula i może zrobić więcej krzywdy, a pożytku żadnego- rada dobrego okulisty co prawda ludzkiego, ale na mojej córce się sprawdziła, jeśli przemywanie to zwykłą solą fizjologiczną do kupienia w aptece, w składzie herbaty nie ma nic co pomogłoby na oczy- przynajmniej ludzkie.[/quote]
źródło: [url]http://labradory.info/viewtopic.php?p=972340#972340[/url]

Link to comment
Share on other sites

Lekarzem nie jestem i to wszystko co piszecie o herbacie,to prawda :-)
Ma działanie ściągające i przeciwbakteryjne (stosowana zewnętrznie - dlatego często poleca się w kosmetyce).
Tyle, że dość czesto powoduje również nasilenie stanów zapalnych, zwłaszcza jeżeli stosuje się na zasadzie wywaru z terebek, nie z liści (chodzi o związki dodawane w produkcji).
I generalnie jest przeciwwskazana, jeżeli jest podejrzenie, że choroba jest wywołana alergią, albo alergia jest jedną z przyczyn...
Widocznie u Nuri oczko nie było "alergiczne" i podziałało, a to najwazniejsze :roll:

Link to comment
Share on other sites

Znajdz wspólne elementy ;)

Trzy miesiące temu ;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/513/img00277201110302023.jpg/][IMG]http://img513.imageshack.us/img513/4893/img00277201110302023.jpg[/IMG][/URL]

I w ostatni weekend :)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/838/p1240019h.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/6745/p1240019h.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zamówiłam karmę puriny sensitive.... z łososiem
mam nadzieję, że pomoże... [/QUOTE]a ja mam dwie labki, są w mojej sygnaturze (to Teq i Lola, p.s. tam, są też inne psiaki, moi byli tymczasowicze albo psiaki do adopcji - Teq to ta (czekolada) od urodzenia na pro-planie łososiu, Lola (biszkoptka) była u mnie na dt i została) Lola w wieku 3,5 roku miała za sobą 7 miotów - "piękne, zdrowe szczeniaki dawała...." tego tekstu nie zapomną do końca życia....Ale do czego zmierzam, Lola miała wyłysienia, takie łyse placki, w miejscu obroży, śpiąc u mnie na łóżku czarna maź wylewała się z jej uszu mi na poduszkę...
Oczywiście uszy Loli leczyłam. Ale ani Teq ani Lola żadnego bąka z siebie nie wydają do dziś dnia.
Jedynie co to dodaję do karmy to olej lniany albo oliwę z oliwek,czasem ser biały, czasem jogurt, raz na tydzień jajo gotowane, surowe mięso,

[QUOTE]Zamówiłam karmę puriny sensitive.... z łososiem[/QUOTE]Co to bąk psi nie wiem..... Skarmiam tą karmą z łososiem dwie sucze. I serio jest ok :) Oby Nuri podpasowała ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']a ja mam dwie labki, są w mojej sygnaturze (to Teq i Lola, p.s. tam, są też inne psiaki, moi byli tymczasowicze albo psiaki do adopcji - Teq to ta (czekolada) od urodzenia na pro-planie łososiu, Lola (biszkoptka) była u mnie na dt i została) Lola w wieku 3,5 roku miała za sobą 7 miotów - "piękne, zdrowe szczeniaki dawała...." tego tekstu nie zapomną do końca życia....Ale do czego zmierzam, Lola miała wyłysienia, takie łyse placki, w miejscu obroży, śpiąc u mnie na łóżku czarna maź wylewała się z jej uszu mi na poduszkę...
Oczywiście uszy Loli leczyłam. Ale ani Teq ani Lola żadnego bąka z siebie nie wydają do dziś dnia.
Jedynie co to dodaję do karmy to olej lniany albo oliwę z oliwek,czasem ser biały, czasem jogurt, raz na tydzień jajo gotowane, surowe mięso,

Co to bąk psi nie wiem..... Skarmiam tą karmą z łososiem dwie sucze. I serio jest ok :) Oby Nuri podpasowała ....[/QUOTE]

No mam nadzieję, że pomoże i że będzie to szybko
Do kolekcji wydrapanych dziur doszły jeszcze dwie....
Nie mogę patrzeć jak suczysko się drapie i drapie...

Dzisiaj piękna pogoda i śnieg dopadany.Psiaki wściekają się podwórku, ganianie z tarzaniem aż miło popatrzeć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']Taka to ma dobrze :) Wycałuj ode mnie to czekoladowe labiszcze :)[/QUOTE]

Wycałuje całe stadko plus na pewno wybierzemy się na mroźny spacer :) Nuri i aikowe chłopaki poznają moją nową tymczasowiczkę Szirę - znów będzie pełno psów w domu i ogrodzie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

próbowałyście przemywać oczko Świetlikiem lekarskim (krople), ja przemywałam moim szczurom, miały stany zapalne, pomogło, ale nie wiem jak będzie u psiaków, może warto zapytać weta czy pomoże....

sunia jest prześliczna! podczytuje wątek i oglądam zdjęcia z ukrycia :)

Link to comment
Share on other sites

Oczko po odstawieniu herbatki zaczęło znów się paprać, więc aikowo wróciła do swojego sposobu ;) Nuri od wczoraj je weterynaryjną karmą dla alergików, bo aikowo nie mogła patrzeć jak Nuri wydrapuje sobie kolejną dziurę w uchu :( Cały czas jej trzeba pilnować, żeby się nie drapała...
Wykąpałyśmy ją w weekend szamponem przeciwalergicznym, oby w połączeniu z nową karmą zadziałał :)
Poza tym Nurek jest słodka, kochana, grzeczna, posłuszna i ogólnie boska! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...