Jump to content
Dogomania

NURI - czekoladowa labradorka - z krzaków trafiła do własnego domu!


Andzike

Recommended Posts

[QUOTE]Jasne, świetna jestem...[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/220105-NURI-czekoladowa-labradorka-juz-w-DT-potrzebna-karma-i-DS!/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]

i jaka skromna :)

p.s. wszystkie te linki, które ja podaję to żadna reklama sklepów, nigdy w tych sklepach nie kupowałam, podaję takie linki, bo tam akurat jest dobrze opisana karma, którą osobiście polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 715
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tattoi']no w diecie eliminacyjnej- jakbyś ją chciała w domowy sposób robić- to ziemniaki pure i rybka gotowana...
czy Nurka dostaje sterydy?[/QUOTE]

nie, nie dostaje
na łyse i podrażnione miejsca dostała piankę Clorexyderm

Na pobliskim targu rzeźnik sprzedaje tzw "pućki" jest to mięso wieprzowe dla psów, czy ono też uczula?
Jest ono stosunkowo tanie i pieski z chęcia jedzą :)

Link to comment
Share on other sites

Z ryb to chyba morszczuk w kostkach jest najtanszy... sprawdze, poświęce się i mogę gotować - nie chcę iść z torbami :)
Kupując proplan dla Nuri ok 160 zł za worek....
Mam jeszcze swoje dwa psy w tym jednego nie małego, no i trzy koty :)

Zrobię research rynku :)

Proszę o info co z wieprzowiną :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko może uczulać- wieprzowina też. Akurat wieprzowina jest uważana za mięso często alergizujące, dlatego rzadko jest używana do produkcji karmy. Więc może na początek zrezygnować z niej.
Na dogo Vutz ma w podpisie "mięso wołowe dla psów bez kości w cenie 5 złotych za kilo" tel. 606 238 545
Może warto spróbować z wołowiną i ziemniakami?
Z tymi sterydami to Ci później napisżę, o co mi chodziło.

Link to comment
Share on other sites

Ziemniaki są w bardzo wielu dietach eliminacyjnych dla psów- wystarczy sprawdzić składy. Ziemniaki pure ( w kawałkach są rzeczywiście źle trawione) są pełnowartościowym dodatkiem do mięsa.
Pogląd o szkodliwości wieprzowiny pokutuje do dziś- jest tłusta i z cholesterolem- ale nie zabija :-)
A kasze są źródłem węglowodanów- jak makaron, ryż, kukurydza, płatki różnego rodzaju. Najlepsza jest kasza gryczana- ale można dać i inne, jeśli psu służą. Chodzi o to, by nie generalizować- patrzeć pod kątem własnego psa- jego smaków i możliwości trawienia. Jeśli większość psów ma kłopoty trawienne po mleku- to nie znaczy, że należy odmówić swojemu miski mleka- jeśli do tej pory mu służyło. :-)

Link to comment
Share on other sites

Jutro będzie szczegółowa relacja z weekendu, a wieczorem fotki, bo dziś już padam na twarz, ale Nuri to mądry, grzeczny i do tego śliczny piesek :)
A, że czasem zrobi głupią minę ;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1220996g.jpg/][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/6446/p1220996g.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]Robiłyśmy wczoraj z aikowo zdjęcia na ostry kuchenno-skorupowy:cool3: bazarek Do nabycia będzie pieeekielnie:diabloti: ostry mix papryk marynowany w occie oraz nasiona papryczki PEQUIN - baaardzo ostrej:evil_lol: a także przeróżne talerzyki, salaterki, oryginalny kolorowy serwis kawowo/herbaciany, kryształy, wazoniki itp ;)
Myślicie, że będzie jakieś zainteresowanie? ;)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#666666][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ula_cz']ja kiedyś słyszałam, że wieprzowiny w ogóle nie powinno się podawać psom... przynajmniej wiem że moja weterynarz jest temu przeciwna, tak samo z ziemniakami i kaszami[/QUOTE]
Podobnego zdania jest moj wet. Moja Nuka ma sklonnosci do reakcji alergicznych i zazwyczaj podaje jej mieso indyka lub drob. Zdarzaja sie jednak okresy, że czym bysmy nie karmili to ma takie uczulenie, że potrzebna jest interwencja weterynaryjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike']Jutro będzie szczegółowa relacja z weekendu, a wieczorem fotki, bo dziś już padam na twarz, ale Nuri to mądry, grzeczny i do tego śliczny piesek :)
A, że czasem zrobi głupią minę ;)
[/QUOTE]
Cioteczki, nie walcie psiakom lampą aparatu po oczach - bo to jest bardzo szkodliwe. Zwroccie uwage jak sie zrenice rozszerzyly i cale swiatlo wpada do oka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Cioteczki, nie walcie psiakom lampą aparatu po oczach - bo to jest bardzo szkodliwe. Zwroccie uwage jak sie zrenice rozszerzyly i cale swiatlo wpada do oka.[/QUOTE]

Hmm... w sumie możesz mieć rację. Tylko, że teraz boję się wrzucić jakiekolwiek zdjęcie...

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o wieprzowinę to się raczej psom nie podaje, pomijam fakt uczuleń, bo uczulać może każde mięso - ale wieprzowina jest mięsem tłustym, bardzo ciężko strawnym dla psa. Poza tym wieprzowina może być zarażona wirusem choroby Aujeszkiego. I choć ten wirus ginie przy gotowaniu i na człowieka absolutnie nie działa, to psa surowe mięso wieprzowe, które może mieć tego wirusa, może zabić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andzike'][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]Robiłyśmy wczoraj z aikowo zdjęcia na ostry kuchenno-skorupowy:cool3: bazarek Do nabycia będzie pieeekielnie:diabloti: ostry mix papryk marynowany w occie oraz nasiona papryczki PEQUIN - baaardzo ostrej:evil_lol: a także przeróżne talerzyki, salaterki, oryginalny kolorowy serwis kawowo/herbaciany, kryształy, wazoniki itp ;)
Myślicie, że będzie jakieś zainteresowanie? ;)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#666666][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Pewnie, musi być zainteresowanie :)
nasz bazarek Nurinkowy jako tako się kręci, może jeszcze się rozkręci pod koniec :)

Link to comment
Share on other sites

Ja już czekam na ten bazarek :-)

A co do wieprzowiny, ja z kolei wyczytałam jeszcze inny argument, mianowicie taki, że psowate w naturze (polujące i dzikie) na wieprze nie polują, dlatego też nie powinno się karmić nią psów, bo nie jest dla ich pokarmem naturalnym. Ile w tym prawdy, nie wiem. Natomiast nigdy nie spotkałam się z gotową karmą z zawartością wieprzowiny. Aikowo, a Ty jesteś pewna, że to mięso, które kupowałaś to wieprzowina. U nas tez takie coś sprzedają, ale są to mieszanki wołowo-drobiowe, albo sama wołowina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Ja już czekam na ten bazarek :-)

A co do wieprzowiny, ja z kolei wyczytałam jeszcze inny argument, mianowicie taki, że psowate w naturze (polujące i dzikie) na wieprze nie polują, dlatego też nie powinno się karmić nią psów, bo nie jest dla ich pokarmem naturalnym. Ile w tym prawdy, nie wiem. Natomiast nigdy nie spotkałam się z gotową karmą z zawartością wieprzowiny. Aikowo, a Ty jesteś pewna, że to mięso, które kupowałaś to wieprzowina. U nas tez takie coś sprzedają, ale są to mieszanki wołowo-drobiowe, albo sama wołowina.[/QUOTE]

Sprawdzę w weekend na targu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...