Jump to content
Dogomania

Suczka zakopana żywcem za tęczowym mostem


ULKA12

Recommended Posts

[quote name='halbina']"Sąd - sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!" ..... PS: Natomiast samosądu nie popieram...[/QUOTE]
Trudno sie mówi. Ja mam upoważnienie na to Wszystkich Wilczurków. A na pewno Amika, Rexa, Almy, Aśki i Nikitki..... Delgado i Nuka tez mi przed chwilą to zezwoliły ("... ale Adaś.... zebyś nic z tego.... no wiesz..... bo co my bez ciebie....".
I Odinki pewnie też.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo jeszcze proszę - co z pochówkiem Odinki ??? Byla kremacja Sunki czy nie??? Gdzie ???
Czy jest pochowana we Wrocku (po sekcji) czy gdzieś indziej?
Jeżeli jeszcze to nie jest zalatwione - opłacę kremację Sunki i urnę - tam w Szymanowie pod Wrocławiem.
Tam byla skremowana moja Nikitka.
Jest teraz ze mną.... tu, w domku.
Urna tuż kolo lapka.......

Link to comment
Share on other sites

Ale się nawalczyłam z kompem! Najpierw znikał mi tekst na zakładanym wątku bazarkowym (zresztą dalej go nie widać, chociaż w edycji - jest), a potem co kilka sekund explorer wywalał mnie z bloga podczas pisania posta :angryy: Zmieniłam przeglądarkę na Firefoxa i dokończyłam pisać apel o pomoc na blogu. Teraz tylko uruchomić "pocztę pantoflową".

Link to comment
Share on other sites

Doceniamy Twą pasję, Wilczurku i podobne uczucia większością z nas targają, ale psy nie są mściwe i wybaczają do końca, nawet swoim oprawcom. Pomyśl, czy Oda za Tęczowym Mostem nie ucieszyłaby się bardziej z przeznaczenia tak dużej sumy np. na fundusz pomocy innym maltretowanym psom? Ile razy przecież na naszym forum prowadzi się zbiórki na ich leczenie. Mógłby to być fundusz jej imienia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WILCZUREK']A zgadnij sleepingbyday..... dlaczego mi tak zalezy najbardziej, by sprawca zostal ujęty, jego dane zostaly upublicznione?
I dlaczego bym BAAARDZO chcial, by dostal wyrok tylko w zawieszeniu i żeby nie był osadzony? Domyślasz sie dlaczego? No?[/QUOTE]


wilczurku, ech, przyznam się - nie rozumiem, co chcesz powiedzieć. rzadko mi się to zdarza, więc jestem zaniepokojona.

nie przeczytałam dokładnie wątku, przepraszam jeśli coś mi umknęło, a pewnie wiele. rozumiem, że jakaś fundacja może być oskarżycielem posiłkowym, jak już go znajdziecie? jak współpraca z policją? czy słuchają waszych uwag, jak można szukać sprawcy - przecież umiemy i wiemy więcej niż oni wpewnych kwestiach psiarskich, które byłyby pomocne. byle policja chciała słuchać i przyjmowała waszą wiedzę i pomysły.


co do kasy przeznaczonej na nagrodę: rozumiem, że dużo kasy to duzo pomocy dla innych psów,ale rozumiem też osobiste zaangażowanie w sprawę i zacięcie, żeby złapać drania. każdy z nas ma takie sprawy, kiedy mógłby podjąć inną decyzję, niż podjął, i nie to, że złą, ale być może mniej racjonalną. i to tylko być może.
uważam, że wilczurek według swojego uznania powinien dysponować kasą - i oby pomogła w ujęciu sprawcy. z drugiej strony praktycznym jest raz na jakiś czas sprawdzić skuteczność metody?

Link to comment
Share on other sites

W sumie to taką nagrodę ma dostać ktoś, kto na to patrzył przez lata? Nie robiąc z tym nic, a teraz przez okrycie rąbka prawdy, którą tak skrywał, ma zostać nagrodzony?
Jakoś nie daje mi to spokoju.
Oczywiści WILCZURKU to Twoje zasoby i zrobisz z nimi co ze chcesz - w zasadzie to juz robisz ....
arabiansaneta ma fajną myśl...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WILCZUREK']No więc sama Anetta widzisz..... ten Twój post świadczył tylko o albo stanie "po użyciu" albo o niedojrzałości emocjonalnej malolaty....[B]CYRANKA[/B] - szacun, dziękuję!

Wpadł mi przed chwilą na spacerze z Nuką jeszcze do głowy pewien pomysł.....
Odi urodzila się w marcu 2003 roku - tak? Przecież od tego czasu musiała choć raz być u jakiegoś weta.... choćby podstawowe szczepienia przeciwko wściekliźnie (o innych nawet nie wspominam; o regularnym odrobaczaniu, obcinaniu pazurków, profilaktyce anty-pchielnej-kleszczowej czy przeciw innemu tałatajstwu uciążliwemu dla Wilczków....) Może Ktoś z lokalnych Dogomaniaków poatakuje lokalnych wetów? Popyta? Może coś pamiętają, kojarzą?
Pomożcie proszę.......[/QUOTE]

Okoliczni weci już przepytani, ale może nagroda sprawi, że jednak sobie ją przypomną.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ja mam ogromny żal do tamtaejszych lekarzy wet.Nie nie uwierzę w to ,że u żadnego nie była choćby na szczepieniu a ten guż żaden wet go nie widział to nie jest masowy przypadek...
Kochane przy dobrych chęciach Powiatowy lek wet MOŻE ustalić właściciela po dokumentach zbiorczych z szczepień p.wściekliżnie.Myślę ,że sami nie mają czasu ale gdyby tylko pozwolili na wgląd jakiemuś "wolontariuszowi"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WILCZUREK']Jestem po rozmowie telefonicznej z Panią z Fundacji, nr tel. 515131350. Powzięliśmy pewne ustalenia, mam nadzieję że wiążące. Pierwsze to takie (Jej sugestia) - by deklarację o gratyfikacji za wskazanie tego potwora przekazać Policji myszkowieckiej. OK, może i tak być - jestem i będę w kontakcie z Panią Magdaleną Modrykamień, rzeczniką prasową myszkowskiej policji. Druga droga - to sugerowana przeze mnie. W związku z tym, ze Fundacja ma osobowość prawną - zaproponowalem, by przy koncie bankowym Fundacji utworzyć subkonto. Subkonto, na którym zdeponuję w/w kwotę dla informatora, który pomoże ustalić tożsamość ostatniego wlasciciela Odi. Od chwili zdeponowania całej kwoty - tak jak i fundacja jak i ja - bez obustronnej zgody stron - nikt tych pieniędzy nie będzie mógł ruszyć. Zostanie ona wypłacona w całości ( z ew. pomniejszeniem nalezności podatkowo-skarbowej w myśl ustawy o nagrodach za wskazanie wymienionych w Dz. Ust. - a jeżeli informator będzie nalegał o całe 100tyś. zł "do ręki" - to sprawą naleznych zobowiązań podatkowych deklaruję się spłacić ja.).
Dzialam. Sprawa w toku. Jutro w myszkowieckich mediach ukażą się odnośne informacje.
Upoważniłem Fundację, by w ogłoszeniach podawać mój nr tel. kom. i adres mailowy.[/QUOTE]


No i super !
Dokładnie tak.

Moze zwyrodnialcy zatrzęsa wreszcie gaciami - z nimi można tylko tak.

Wilczur - przemyśl fundusz imienia Ody, wiele istnień moznaby dzięki temu uratować.
Bardzo mi przykro że jesteś w tak poważnym stanie, nigdu nie zrozumiem dlaczego Pan Bóg powołuje do siebie dobrych ludzi a kanalie kalają świętą ziemię nie nękani chorobami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WILCZUREK']Ogladam to ---> [URL]http://www.tvn24.pl/12690,1729753,0,1,pies-zakopany-zywcem-wystawala-tylko-glowa,wiadomosc.html[/URL] i az mi się wyć chce...... Spij Odinko spokojnie, Twój oprawca nie zostanie bezkarny.....[/QUOTE]


Wilczurku, rozumiem Twoje intencje, wszyscy je rozumiemy. Uważam jednak, że nie powinieneś o tym głośno mówić, bo może się okazać, ze policja zamiast zająć się sprawą kata będzie chciała się zająć Twoją. I po co? Działaj tak jak radzi Ci sumienie (choć moje nie pozwoliłoby mi na samosąd, to nie zamierzam oceniać nikogo). Chciałabym, żeby ten człowiek został przykładnie ukarany i żeby każdy następny, który zamierza skrzywdzić zwierzę mocno się nad tym zastanowił. Więzienie i olbrzymia kara pieniężna na specjalnie utworzony fundusz dla psów w potrzebie pomógłby w podejmowaniu lepszych decyzji tym, którzy dotąd bezkarnie maltretowali zwierzęta!
Jeśli chodzi o nagrodę za ujęcie sprawcy, to jest naprawdę duża i może zachęcić dotąd milczących. Rozumiem, że chcesz ofiarować nagrodę komuś, kto pomoże w sprawie, ale czy nie sądzisz, że ta osoba przez cały czas miała świadomość, że obok, np. u sąsiada temu psu działa się krzywda..?

A co do stanu Twojego zdrowa - współczuje bardzo, ale nie ustawiaj się z góry na przegranej pozycji, medycyna odnotowuje często przypadki cudownych wyzdrowień. Z całego serca Ci życzę, żebyś był takim właśnie przypadkiem.
pozdrawiam i strasznie szkoda mi tej małej, gdyby ktoś zaalarmował wcześniej, może mogłaby jeszcze pożyć w dobrym, spokojnym domu.

Widzisz? Reaguj!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WILCZUREK']Pruszków i Wolomin nie. Ale mieszkalem jakiś czas w Palermo. na Sycylii. :P [/QUOTE]

...Taormina jest zjawiskowa, oczywiście poza sezonem;-)

Może są jakieś nowe wici? Czy Myszków "milczy" jak zaklęty, drżąc o swoje doopcie ? Może jednak Rutkowski ustalił? ...

WILCZUREK ... pasją może być życie, to najlepsze lekarstwo na glejaka. Ty TO MASZ....

Link to comment
Share on other sites

Wilczurku, masz rację - to tylko pieniądze, a przecież TYLE JESTEŚMY WARCI ILE MOŻEMY ZROBIĆ DLA INNYCH. Myślę, że samo ujawnienie tego zwyrodnialca warte jest wszystkich pieniędzy. Nie mam pomysłu jak mogłabym wspomóc Twoje działania, ale gdy będziesz chciał po prostu pogadać to pisz na pw.

Link to comment
Share on other sites

Tak, na razie zero info. Ale pewne ślady są ..... powiedzmy "obiecujące".
Mówi się, że - parafrazując - " Wilczurkowe młyny mielą powoli - ale sprawiedliwie".
Nie, biuro detektywa Rutkowskiego jeszcze nic nie ustaliło (piszę "biuro" - bo to nie On fizycznie i personalnie się tą sprawą zajmuje - lecz Jego Pracownicy i lokalni informatorzy. Aczkolwiek na moją prośbę moja znajoma i jednocześnie również znajoma Pana Krzysia będzie Go "molestować" :P , by się tej sprawie szczególnie "prismotrił").
Programu TV nie ogladalem, natomiast w necie jest opublikowany kolejny artykuł w tej sprawie
---> [URL]http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/1221395,myszkow-uratowany-owaczarek-nie-przezyl-psa-trzeba-bylo,id,t.html?kategoria=678[/URL]
Szkoda tylko, że tam póki co jest tylko info o nagrodzie 3000zł; nie ma nic o puli powiększonej przeze mnie. A wydaje mi się, że warto byłoby upublicznić moją deklarację jako "osoby anonimowej"; o zaangażowaniu w to wszystko biura detektywistycznego również.
Co by nie powiedzieć - pętla wokół tego potwora powolutku, powolutku się zaciska..... No - powiedzmy na razie: "sieć".
W każdym razie - mój telefon jest do dyspozycji całą dobę. Przypominam jego numer 505319250.
Pozdrawiam Wszystkich - Adam z Ninką, Deluwikiem i Nukisią

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...