Jump to content
Dogomania

koszmar grzywaczy pod Wrocławiem


Iza.

Recommended Posts

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niestety są z Wrocławia ja z okolic Warszawy także. No nic mieliśmy upatrzoną sunię z hodowli także chyba na tym poprzestaniemy w takim razie a szkoda. Chcieliśmy zaadoptować suczkę Raggę ale może być ona adoptowana tylko z bratem a warunków na dwa psy po prostu nie mamy :) Nie ma się co martwić pieski są rasowe więc napewno znajdą domki

Link to comment
Share on other sites

do wzięcia są psy które jeszcze nie zostały odebrane z hodowli, więc nie są to te, które znajdują się na stronie fundacji.

słuchajcie, mam prośbę do osób z Warszawy, czy ma ktoś klatkę-kennel o wymiarach 100x64x64 lub podobną, byleby nie większą? to wymiar który wejdzie mi pod stół :lol: a przyda się, bo chciałabym trochę popracować z pieskiem który przyjedzie, przy czym musiałabym oddelegować do klatki raz swojego, a raz tymczasowicza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']przyszłam

cieszy mnie info że w piątek mają przyjechać do Wawy. ciągle staram się namówić TŻ na danie DT, jestem już blisko...
i od razu jeżeli są tu jakieś dziewczyny z Wawy-miłośniczki grzywaczy, albo i nie z Wawy, to będę potrzebowała porad dotyczących pielęgnacji :)[/QUOTE]

jakby co to ja mogę pomóc w pielęgnacji mam łysego grzywka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']własnie dostałam wiadomość od koleżanki i bardzo mnie zaskoczyła ze tez by chciała takiego psa adoptować i też własnie tę Raggę biedna na pewno musiała sporo się namęczyć by rodzinę przekonać na kolejnego psa z tu już suczki nie ma...szkoda bo u niej psy żyją jak króle.[/QUOTE]


Dziewczyny jeśli 37 psów szuka domów a każdy pisze o jedną suczkę bo ma 6 tygodni to jest coś nie tak. Darmowy rasowy szczeniak? To nie chęć pomocy....Przykro mi, że to piszę ale na 80 osób, 70 chce właśnie tą suczkę- bo suczka, bo 6 tygodniowa.
Bajki pt. "bo pies", "bo kot"... "bo babcia" są po prostu rozbrajające jeśli zna się psią psychikę. Po pierwsze zupełnie pozbawione sensu i logiki ponieważ najczęściej trudniej połączyć z dorosłym psem głupiutkie szczenie, trudniej je nauczyć czystości, wymaga dużo więcej pracy. Kiedy ma się dorosłe zwierzęta dobiera się albo straszego psa albo podrostka. Jednak tu nie chodzi ani o te zwierzęta ani o pomoc- tylko fajnie mieć rasowego szczeniaczka.
PRzykro mi, że to napisałam ale na "biedna Ragga chcę jej pomóc" reaguję już alergicznie ponieważ z tych wszytskich psów Ragga jest najmniej biedna i większość osób zdaje sobie z tego sprawę i właście dlatego chce ją.


Trafi do adopcji z bratem, zamieszka blisko domu tymczasowego u ludzi, którzy chcieli psa...po prostu.

Kaja zostaje na stałe w swoim DT- wraz z Kaskaderem.

Tym samym nie ma i na szczęście nie będzie malutkich suczek do adopcji.

Może w końcu zaczną się pojawiać domy dla psów a nie dla "słodkich maskotek"- w końcu te też dorastają, prawda?

Link to comment
Share on other sites

agata-air, myślę ,ze zbyt surowo osądzasz. Nie widziałam tej suni.Może ma coś w sobie.Ja tez chciałam sunię , wiek obojętny i jest u mnie , wczoraj została wysterylizowana i w weekend jedzie do DS.
Kolejny pies też będzie słodką sunią, bo z różnych względów bierzemy sunie.
Nie każdy kocha psy miłością bezwzględną. Nie każdy może , chce, potrafi narażać się świadomie na problemy z psem.Czasem właśnie ten jeden jedyny pies wyzwala chęć pomocy, czasem wbrew rozsądkowi.
Potrzeba trochę tolerancji w ocenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Dziewczyny jeśli 37 psów szuka domów a każdy pisze o jedną suczkę bo ma 6 tygodni to jest coś nie tak. Darmowy rasowy szczeniak? To nie chęć pomocy....Przykro mi, że to piszę ale na 80 osób, 70 chce właśnie tą suczkę- bo suczka, bo 6 tygodniowa.
Bajki pt. "bo pies", "bo kot"... "bo babcia" są po prostu rozbrajające jeśli zna się psią psychikę. Po pierwsze zupełnie pozbawione sensu i logiki ponieważ najczęściej trudniej połączyć z dorosłym psem głupiutkie szczenie, trudniej je nauczyć czystości, wymaga dużo więcej pracy. Kiedy ma się dorosłe zwierzęta dobiera się albo straszego psa albo podrostka. Jednak tu nie chodzi ani o te zwierzęta ani o pomoc- tylko fajnie mieć rasowego szczeniaczka.
PRzykro mi, że to napisałam ale na "biedna Ragga chcę jej pomóc" reaguję już alergicznie ponieważ z tych wszytskich psów Ragga jest najmniej biedna i większość osób zdaje sobie z tego sprawę i właście dlatego chce ją.


Trafi do adopcji z bratem, zamieszka blisko domu tymczasowego u ludzi, którzy chcieli psa...po prostu.

Kaja zostaje na stałe w swoim DT- wraz z Kaskaderem.

Tym samym nie ma i na szczęście nie będzie malutkich suczek do adopcji.

Może w końcu zaczną się pojawiać domy dla psów a nie dla "słodkich maskotek"- w końcu te też dorastają, prawda?[/QUOTE]

ogólnie sugerujesz ze coś jest nie tak skoro każdy chce młoda suczkę, za bardzo szukasz dziury, nie każdy zna się na psach nie każdy jest odważny na wzięcia psa z przeszłością nie koniecznie dobra, nie bierzesz tego pod uwagę. Ja się nie bałam miałam w swoim życiu kilka psów jednak każdy który był wzięty jako starszy pies zmieniał u mnie swoje złe nawyki gryzienie dzieci czy sikania gdzie popadnie np. w domu na łóżku, zadeklarowałam swój dach nie opisałam ze ma być szczenie bo szczeniaka bym nie chciała nawet tymczasowo, czas pieluch mam za sobą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Laguna na sterylce , czekam na telefon ,żeby odebrać.
Skóry się nie natłuszcza tylko nawilża. Przećwiczyłam to na Zuni.
[...]

Sunia już w do,ku.Wszystko dobrze poszło. Zęby i uszy wyczyszczone.
Śpi opatulona kocykiem pod moim okiem.[/QUOTE]

To super! Właśnie czekamy na sygnał, żeby móc ją zabrać do Kielc :) :)
J&M

Link to comment
Share on other sites

Witam przyszłych właścicieli Laguny. I zazdroszczę ,ze będziecie ją mieli.Jest mądra i słodka. Buziaki rozdaje na prawo i lewo.Jest bardzo radosna.Wczoraj po wejściu do weta mało ogonek jej nie odpadł. Zasypiała i budziła się z narkozy bardzo spokojnie.
W domu przez pierwsze godziny chodziła bez przerwy. Poleżała może z 3 minutki i znowu łazikowała. Posiusiała na dywan, bo przecież w panele by nie wsiąkło.
Dziś rano zjadła ładnie gotowane, suchego nie dałam ,żeby ewentualnie nie miała problemu z koo. Teraz już nie biega i śpi w kuchni pod stołem na podusi.
Myślę ,że w niedzielę mała mogłaby jechać.Ale tu musi się wypowiedzieć jeszcze EKOSTRAŻ.

Link to comment
Share on other sites

Agata, ale ty sama miałaś na DT właśnie szczeniaki, a nie dorosłe, więc trochę dziwne te twoje wywody...[quote name='agata-air']Dziewczyny jeśli 37 psów szuka domów a każdy pisze o jedną suczkę bo ma 6 tygodni to jest coś nie tak. Darmowy rasowy szczeniak? To nie chęć pomocy....Przykro mi, że to piszę ale na 80 osób, 70 chce właśnie tą suczkę- bo suczka, bo 6 tygodniowa.
Bajki pt. "bo pies", "bo kot"... "bo babcia" są po prostu rozbrajające jeśli zna się psią psychikę. Po pierwsze zupełnie pozbawione sensu i logiki ponieważ najczęściej trudniej połączyć z dorosłym psem głupiutkie szczenie, trudniej je nauczyć czystości, wymaga dużo więcej pracy. Kiedy ma się dorosłe zwierzęta dobiera się albo straszego psa albo podrostka. Jednak tu nie chodzi ani o te zwierzęta ani o pomoc- tylko fajnie mieć rasowego szczeniaczka.
PRzykro mi, że to napisałam ale na "biedna Ragga chcę jej pomóc" reaguję już alergicznie ponieważ z tych wszytskich psów Ragga jest najmniej biedna i większość osób zdaje sobie z tego sprawę i właście dlatego chce ją.


Trafi do adopcji z bratem, zamieszka blisko domu tymczasowego u ludzi, którzy chcieli psa...po prostu.

Kaja zostaje na stałe w swoim DT- wraz z Kaskaderem.

Tym samym nie ma i na szczęście nie będzie malutkich suczek do adopcji.

Może w końcu zaczną się pojawiać domy dla psów a nie dla "słodkich maskotek"- w końcu te też dorastają, prawda?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Poza tym wrzucanie wszystkich do jednego worka jest nie na miejscu i ja osobiście czuję się urażona. Zamiast cieszyć się że ludzie chcą pomagać to marudzicie " bo chcą suczkę". napiszcie na stronie że adoptowana i nie będzie problemu....[/QUOTE]
NIE MARUDZICIE, tylko 1 osoba to zrobiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']ogólnie sugerujesz ze coś jest nie tak skoro każdy chce młoda suczkę, za bardzo szukasz dziury, nie każdy zna się na psach nie każdy jest odważny na wzięcia psa z przeszłością nie koniecznie dobra, nie bierzesz tego pod uwagę. Ja się nie bałam miałam w swoim życiu kilka psów jednak każdy który był wzięty jako starszy pies zmieniał u mnie swoje złe nawyki gryzienie dzieci czy sikania gdzie popadnie np. w domu na łóżku, zadeklarowałam swój dach nie opisałam ze ma być szczenie bo szczeniaka bym nie chciała nawet tymczasowo, czas pieluch mam za sobą.[/QUOTE]

hej u mnie jest na DT Charliza z tego bagna,
wcale nie dziwię się Agacie bo zawsze ludzi lgną do mały słodkich pieseczków,
o "moja suke" nikt sie nie pyta bo ma juz 6 lat , a to ze nie dogada sie z innymi zwierzetami bo jest za stara i ze ma jakies zle nawyki bo jest psem z przeszloscia to bzdura,
mam w domu pitbull, buldoga ameryknskiego i buldozke francuska, i jakos dogadala sie z nimi a kazde z nich jest zupelnie innym psem i ma swoj charakter,
Charliza jest nauczona czytosci no generalnie pies ideal jakby od zawsze mieszkala w domu w normalnych waruknach , ale o nia nikt nie pyta bo ludzie zyja w przekonaniu ze jak dorosly pies to musi miec zryta psychike, a to nie prawda mialam na DT rozne psy np pity z ktorym owszem trzeba bylo poswiecic wiele czasu i pracy a Charliza poza kapiela , obcieciem pazurkow nie wymaga ZADNEJ pracy
wystarczyłoby zapytac jaka ona jest a nie tylko patrzec po fotkach .

tu link chyba da radel luknac bez logowania sie [url]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/383763_285850944796336_100001142980401_766098_664326775_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ludzie mają prawo lgnąć do psów jakich chcą. To oni będą z nimi przebywać. Jak pisałam nie każdy potrafi kochać psy miłością bezwzględną.
Do TZta też musi coś zaiskrzyć, nie weźmiecie obojętnie jakiego faceta jak leci tylko dlatego ,ze jest facetem.
Wiadomo ,ze ludzie są wzrokowcami i pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Natury nie da się zmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BuNiA84']hej u mnie jest na DT Charliza z tego bagna,
wcale nie dziwię się Agacie bo zawsze ludzi lgną do mały słodkich pieseczków,
o "moja suke" nikt sie nie pyta bo ma juz 6 lat , a to ze nie dogada sie z innymi zwierzetami bo jest za stara i ze ma jakies zle nawyki bo jest psem z przeszloscia to bzdura,
mam w domu pitbull, buldoga ameryknskiego i buldozke francuska, i jakos dogadala sie z nimi a kazde z nich jest zupelnie innym psem i ma swoj charakter,
Charliza jest nauczona czytosci no generalnie pies ideal jakby od zawsze mieszkala w domu w normalnych waruknach , ale o nia nikt nie pyta bo ludzie zyja w przekonaniu ze jak dorosly pies to musi miec zryta psychike, a to nie prawda mialam na DT rozne psy np pity z ktorym owszem trzeba bylo poswiecic wiele czasu i pracy a Charliza poza kapiela , obcieciem pazurkow nie wymaga ZADNEJ pracy
wystarczyłoby zapytac jaka ona jest a nie tylko patrzec po fotkach .[/QUOTE]

6-letni pies żyje krócej z nami, przywiążesz się a jego zaraz nie będzie, to jest dla was coś dziwnego? ja mam 5-letniego psa, który już siwieje i bezwzględnie się starzeje. Wybaczcie, ale nie wszyscy mają az tak dobre serce...

Link to comment
Share on other sites

jest taki film Uprowadzenie Agaty i jest tam scena kiedy Cygan ucieka z wiezienia kolega spod celi pyta go " czemu uciekasz , przeciez zostalo ci tylko dwa tygodnie do odsiedzenia " a na to Cygan "ale jak to beda najpiekniejsze dwa tygodnie w moim zyciu ??"

warto wziać chociaż na dwa dni bo to moga byc najpiekniejsze dwa dni w zyciu tego psa bądź Twoim i tyle z mojej strony w tym temacie :)

Link to comment
Share on other sites

wkleiłam nocna rozmowę z koleżanka, opisała dlaczego takiego starszego psa nie, to nie jest parcie ze musi ale może dać dom stały, ma swoje obawy ale to już pisałam wcześniej ze nie każdy weźmie dorosłego ja natomiast na tym czas nawet szczeniaka bym nie chciała. opisalam ze swej strony kolezanke bo wiem jak dba o psy, wkładajcie do jednego wora wszystkich to na pewno psy trafia dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Troszke się tu nie zrozumiałam z kimś:cool3: Tu nie chodzi o to że ja chce konkretnie małą puchatą Raggę. Na stronie vivy są niestety tylko dwie suczki w wieku szczenięcym i nie jest to niczyja wina że są tak małe. Jeżeli miałaby 8 miesięcy też bym się zapytała o sunię:roll: Wiek szczenięcy nie oznacza od razu kilka bądź kilkanaście tygodniu:lol:

a jeżeli chodzi o kota no to niestety został zaatakowany przez dorosłego psa i po prostu jego reakcja na psy dorosłe jest nieprzewidywalna. Po co mam brać pieska nawet z dobrego serca jeżeli dam mu te kilka dni w domu a potem będę musiała go oddać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Laguna na sterylce , czekam na telefon ,żeby odebrać.
Skóry się nie natłuszcza tylko nawilża. Przećwiczyłam to na Zuni.
Z kubraczkami dla grzywek jest problem , bo ona mają inną budowę niż większość psów i bez mierzenia trudno dobrać.Dla Zuni nie znaleźliśmy żadnego kubraczka, dlatego wydziergałam jej na drutach sweterek.
Na szczęście jest dość ciepło , a poza tym na Lagunę pasuje jedno dyżurne u nas ubranko,więc jest tymczasowo zabezpieczona. Co prawda kolor jest mało damski ,ale co tam ,ważne ,ze ma ciepło.

Sunia już w do,ku.Wszystko dobrze poszło. Zęby i uszy wyczyszczone.
Śpi opatulona kocykiem pod moim okiem.[/QUOTE]

Bardzo się cieszę, że Laguna ma to już za sobą i że wszystko poszło zgodnie z planem.
Trzymam kciuki za szybką rekonwalescencję i wyjazd do wspaniałego kieleckiego DS :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...