Jump to content
Dogomania

Nowa ustawa. Co o niej sądzicie??


:**

Recommended Posts

[quote name='malagos']Epe z Krakowa podsunęła jeszcze taki pomysł, to do panbazyl:


P[I]odsyłam Ci link do dość ciekawego rozwiązania dla gmin -skoro brak narazie małych, międzygminnych schronisk!

[URL="http://przetargi.favore.pl/wyniki/dla-zwierzat,2111/czasowe-przetrzymywanie-bezdomnych-psow-i-zapewnienie-im-opieki,972053.html"]http://przetargi.favore.pl/wyniki/dl...ki,972053.html[/URL][/I] [I]

Sądzę, że jest to jakieś rozwiązanie, dość dobre zresztą dla zwierząt, bo zapewnia opiekę wet i wolontariuszy![/I] [I]
Ja to propaguję gdzie mogę u nas w Małopolsce - może akurat jakaś gmina to wykorzysta?
[/I]
A jak założyć schronisko - jest temat na stronie witrynawiejska.pl[I]:

[url]http://www.witrynawiejska.pl/strona.php?p=3107[/url]

[/I][/QUOTE]
dzięki. poczytam. Bo dziś nawet bylam w gminie, ale pani nie potrafila mi na wszystkie pytania odpowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Basia1968']jak znajdziecie jakieś rozwiąznia /panbazyl, malagos/ dajcie znać proszę.[/QUOTE]
ja szukam na razie bardzo intuicyjnie, a że ostanio bywam w gminie w zupełnie innej sprawie to pytam i włos mi sie jeży na głowie.
Pora wymienic domy dziecka na domy rodzinne. (tzn schrony na DT)

Link to comment
Share on other sites

bardziej żenujące jest podejście asystentki posła... doprawdy poziom straszny głęboko oddający jak w doopie mają przepisy które uchwalili z wadą .... Zamiast naprawic wadę przepychają sie gdzie jest zapis. Drugi raz nie popełnimy błędu głosując. Żeby inni szanowali prawo i ustawy trzeba zacząć od tego aby to prawo szanować już od początku to nie wiadro pomyj tylko ustawa dla KRAJU!

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Trochę to przykre, że taki tu jarmark sie zrobił, popisy krasomówcze (pixel np.), a na pytania nikt nie umie odpowiedzieć.[/QUOTE]
To jest poważna odpowiedź.
[quote name='farabutto']
Wniosek: do czasu naprawy ustawy pilnie potrzebna jest instrukcja, która przeprowadzi wolontariuszy przez zawiłości przepisów. Instrukcję wydaje ten kto skonstruował marny przepis. Sprawa jest bardzo pilna.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']szkoda, że tak naprawdę nie można liczyć na pomoc tych, którzy tworzyli te zapisy
Efekt zmian jest widoczny
[URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120207/POWIAT0303/740728518[/URL]
za jego przykładem pójdą inne gminy[/QUOTE]
masz rację. To bardzo smutne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']masz rację. To bardzo smutne.[/QUOTE]

Smutne jest to, że takich (...) wybiera się na stanowiska.
A co do zmian, przeciez nowelizacja w tym względzie nie zmieniła przepisów i przed nowelizacją opieka nad bezdomnymi zwierzętami należała do zadań własnych gminy. Problemem dla władz gmin jest jedynie to, że ludzie zaczynają od nich żądać konkretnych działań, bo w związku z nowelizacją wielu z mieszkańców dowiedziało się co do obowiązków lokalnej władzy należy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Smutne jest to, że takich (...) wybiera się na stanowiska.
A co do zmian, przeciez nowelizacja w tym względzie nie zmieniła przepisów i przed nowelizacją opieka nad bezdomnymi zwierzętami należała do zadań własnych gminy. Problemem dla władz gmin jest jedynie to, że ludzie zaczynają od nich żądać konkretnych działań, bo w związku z nowelizacją wielu z mieszkańców dowiedziało się co do obowiązków lokalnej władzy należy.[/QUOTE]
ktos takich (...) wybiera - nikt obcy przecież a sami swoi. Czasy centralnego zarządzania sie skończyly, więc złośc mozemy mieć na siebie, ze wybraliśmy (ale jak zwykle - no przecież to nie ja, ja głosowałem/głosowałam na tego którego nie wybrali...).
I bardzo dobrze, że zaczynamy wymagac od urzędników aby robili to co powinni. :) to się chwali. Lokalna władza nie ma tylko być "władzą" a zarządcą gminy, czyli dbać o ta gminę nie tylko na rautach i bankietach. Teraz robie projekt nt wspołpracy gmin z organizacjami pozarządowymi. całkiem ciekawe kwiatki mi się tam pojawiają :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']szkoda, że [B]tak naprawdę nie można liczyć na pomoc tych, którzy tworzyli te zapisy[/B]
Efekt zmian jest widoczny
[URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120207/POWIAT0303/740728518[/URL]
za jego przykładem pójdą inne gminy[/QUOTE]
Z dedykacją dla Tych Którzy Tworzyli Te Zapisy, a w obecnej kadencji znowu zabrali się za p...oprawianie losu zwierząt...
[url]http://www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8[/url]

Link to comment
Share on other sites

Projekt obywatelski dziś staje na rządzie.

[B]Porz[FONT=&quot]ą[/FONT]dek obrad[/B]
[CENTER][B][SIZE=3]RADY MINISTRÓW
[/SIZE][/B][/CENTER]
wtorek, 28 lutego 2012 r., godz. 11.00

1. Projekt ustawy o nasiennictwie.
Wnioskodawca: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
2. Projekt ustawy o zmianie ustawy o uruchamianiu [FONT=&quot]ś[/FONT]rodków pochodz[FONT=&quot]ą[/FONT]cych
z bud[FONT=&quot]ż[/FONT]etu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki
rolnej.
Wnioskodawca: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
3. Aneks Nr 1 do Umowy Offsetowej z dnia 30 grudnia 2008 roku zawarty pomi[FONT=&quot]ę[/FONT]dzy
Skarbem Pa[FONT=&quot]ń[/FONT]stwa Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowanym przez ministra
wła[FONT=&quot]ś[/FONT]ciwego do spraw gospodarki oraz Kongsberg Defence & Aerospace AS w dniu
9 grudnia 2011 roku.
Wnioskodawca: Minister Gospodarki
4. Aneks Nr 2 do Umowy Offsetowej z dnia 30 grudnia 2008 roku zawarty pomi[FONT=&quot]ę[/FONT]dzy
Skarbem Pa[FONT=&quot]ń[/FONT]stwa Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowanym przez ministra
wła[FONT=&quot]ś[/FONT]ciwego do spraw gospodarki oraz Kongsberg Defence & Aerospace AS w dniu
23 grudnia 2011 roku.
Wnioskodawca: Minister Gospodarki
[B][U]5. Projekt stanowiska Rz[/U][/B][B][U][FONT=&quot]ą[/FONT]du do obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierz[/U][/B][B][U][FONT=&quot]ą[/FONT]t[/U][/B]
[B][U](druk nr 26).[/U][/B]
Wnioskodawca: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
6. Sprawy bie[FONT=&quot]żą[/FONT]ce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...