Jump to content
Dogomania

Nowa ustawa. Co o niej sądzicie??


:**

Recommended Posts

Witam , ja też opiszę ciekawy przypadek.
Jeszcze tydzień wcześniej wisiało na gratce ogłoszenie pewnewj Pani cyt. "jestem zmuszona zlikwidować hodowlę z powodów osobistych , oddam pieski ras długowłosych za symbolicznę kwotę "( oczywiście wiadomo o jaką "HOHOWLĘ tu chodzi").
Myślałam , że to dobrego poczatek . Wyprzedają psy, może ustawa zadziała. Nic bardziej mylnego.
Niestety ogłoszenie zniknęło więc nie mogę zamieścić linka , ale za to pojawiły się nowe.
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20017611_sliczna_sunia_hawanczyk_swiateczna_cena.html[/URL]

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/18480521_hawanczyki_rezerwacja_maluszkow.html[/URL]

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/19368299_hawanczyk_sliczny_malutki_piesek_na.html[/URL].

Proszę zobaczyć jaki obszerny tekst. Istny miłośnik piesków :razz:.
Kobieta wręcz zalewa rynek (jak widać bardzo chłonny ) nowymi szczeniakami. Przez cały rok.
Mało tego, zamiescza ogłoszenia i tytułuje je " planowany miot zima 2012". Bezczelność nie ma granic :angryy:.

Na obecną chwilę na gratce w rubryce hawańczyk są zamieszczone 22 ogłoszenia dotyczące sprzedaży szczeniąt , z czego tylko siedem to hodowle sprzedające szczeniaki z metrykami. I tak przez cały rok. A bywało znacznie więcej. część ogłoszeń znika , ale myślę , że pseudo tylko czekają na to jak rozwinie się sytuacja.Okropność :mad:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malagos']A jest gdzieś takie podsumowianie zmian nie projektu, ale ustawy? Muszę to omówić na Sesji Rady Gminy w połowie stycznia. A zwłaszcza obowiązki gmin wobec bezdomnych zwierząt.[/QUOTE]
może mi ktoś pomóc?

Ato, to jest projekt, czy juz ta nowelizacja?
[url]http://www.koalicja.org.pl/projekt_ustawy.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

kilka zgłoszonych przeze mnie z allegro też zniknęło.
Moim zdaniem zawsze warto zgłaszać- nawet jeśli pseudohodowle nie znikną całkowicie, to część z pseuduchów na pewno się podda. Myślę, że ludzie faktycznie nie do końca zdają sobie w ogóle sprawę z istnienia takich przepisów, co najwyżej słyszeli, że będą surowsze kary za znęcanie, a o handlu już nie wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='engelina_88']"oddam" chihuaua [URL="http://allegro.pl/oddam-chihuahua-wzamian-za-karme-i2032869386.html"]http://allegro.pl/oddam-chihuahua-wzamian-za-karme-i2032869386.html[/URL][/QUOTE]

No nareszcie ktoś uznał to za łamanie prawa. Usunęli aukcję. Ja proponuję wysłać odpowiednie pismo do naszych władz i instytucji odpowiedzialnych za wykroczenia dotyczące zwierząt. Można pozbierać podpisy dogomaniaków ( zebrac to pod jeden adres) i powołać się na nas wszystkich tu obecnych. Chyba nikt nie oleje takiego pisma jeżeli będzie stosowna ilość podpisów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisha.vet']no to ja też biorę sie za zgłaszanie pseudo na allegro :)
zglosilam już 50 aukcji a zostało mi "tylko" 1400 o.O[/QUOTE]

A ja wczoraj napisałam do jednej "hodowczyni":

[B][COLOR=darkred]Treść wiadomości
Z całym szacunkiem, ale nie ma tu mowy o żadnej czystości rasy, bo pies nie jest rasowy...
Nie każdy pies z rodowodem może być reproduktorem. Bywają wady, które są eliminowane właśnie poprzez niedopuszczenie do rozrodu takich psów. O czystości rasy decyduje sędzia, który zna wzorzec rasy. Pies bez udokumentowanego pochodzenia, po rodzicach nigdy nie ocenionych na ringu może mieć przeróżne wady niedopuszczalne w danej rasie. Skąd pani wie, że te psy są zgodne z wzorcem?
Na dzień dzisiejszy są to psy w typie rasy.
A tak w ogóle to handel psami bez zarejestrowanej hodowli jest karalny.
Zapewne zaraz ktoś to zgłosi na policję...

E.S.

[COLOR=black]Odpowiedź:

[/COLOR][/COLOR][COLOR=blue]Po primo to najpierw trzeba samemu podszkolić się z kynologi co to jest pies rasowy.[/COLOR][/B] [COLOR=blue][B]a potem uczyć innych .[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]Duo prowadzę legalną hodowle więc nawet 100000000000 policji mi pani tu wysłać może[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]TRIO to skąd pewność ,że moje psy uprawnień chodowlanych nie mają może mają i jak miliony innych hodowców rodowodowe sprzedaje na Zeberke a nie rodowodowe na Nanta?[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]I proszę nie wysyłać mi więcej spamu bo spam też jest karalny[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue][B]żegnam[/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B]

[COLOR=black]I moja dzisiejsza odpowiedź:


[/COLOR][/B][/COLOR][B][COLOR=darkred]No dobre :)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkred]Pracuję na wystawach psów od lat 90-tych. wiem dobrze, co to pies rasowy. Zresztą sama jestem ZAREJESTROWANYM hodowcą, mimo, że obecnie psów nie hoduję. Jaki ma Pani przydomek hodowlany dla swoich psów? Czemu nie mają metryki skoro są "rasowe"? Na jakiej podstawie uważa Pani ich rasowość?

[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkred]E. S.

[COLOR=black]Link: [/COLOR]
[/COLOR][/B]
[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=2014503707[/url]


[COLOR=blue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja w przedwczoraj ponad setkę aukcji zgłosiłam na allegro do usunięcia
wczoraj i dziś tez po parę
widze że powoli usuwają zmierza w dobrym kierunku jeszcze przedwczoraj było prawie 7 000 ogłoszeń w psach dziś jest niecałe 6 000 więc myśle że usuwają
a dziś trafiłam na "hodowle" która szczeniaki ma w ofercie ciągłej :-o i w dodatku nazywa się hodowla psów
[url]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-dlugowlosy-szczenieta-i2036478782.html[/url]
ktoś zna tą Panią podała wszystkie swoje dane na fotce

Link to comment
Share on other sites

Wchodzę dziś na allegro, zaznaczam, żeby pokazywało najnowsze wystawione aukcje i co widzę? Poza kilkoma kwiatkami, które natychmiast zgłosiłam wszystko z rodowodem :D Brawo allegro!

[quote name=':**']No nareszcie ktoś uznał to za łamanie prawa. Usunęli aukcję. Ja proponuję wysłać odpowiednie pismo do naszych władz i instytucji odpowiedzialnych za wykroczenia dotyczące zwierząt. Można pozbierać podpisy dogomaniaków ( zebrac to pod jeden adres) i powołać się na nas wszystkich tu obecnych. Chyba nikt nie oleje takiego pisma jeżeli będzie stosowna ilość podpisów.[/QUOTE]
Witam Kaliszankę :)

Link to comment
Share on other sites

To już zależy, jakie zasady narusza:
- sprzedaż psów z niezarejestrowanych hodowli tzn. bez rodowodów - niezgodne z ustawą
- pies jako darmowy dodatek do czegoś - naruszenie zasad regulaminu / wprowadzanie klienta w błąd
- reproduktor bez rodowodu - wprowadzanie klienta w błąd / naruszenie ustawy
- w tytule za darmo, w treści opłata - wprowadzanie klienta w błąd / naruszenie regulaminu portalu / niezgodne z ustawą
- oferowanie dowozu psa do kupującego - naruszenie ustawy o ochronie zwierząt

w tej chwili tylko tyle pamiętam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ja bardzo żałuje w temacie ustawy, że nie ma jasnych przepisów (jasnych i egzekwowanych wysokimi mandatami) zabraniających puszczania psów luzem po lesie.[/QUOTE]

Możesz to rozwinąć? Rozumiem zakaz w miejscach występowania zwierzyny i sytuacje typu "idź piesku się wybiegać, a pańco sobie zostanie pod tym drzewkiem z flaszeczką". Natomist co w sytuacji jeśli jestem z psem w miejscu, o którym wiem, że miejscowe dzikie stwory omijają i spuszczam psa, żeby poaportować?
Doam, że od 2 lat mieszkam na wsi i jedyne miejsca spacerowe to pola lub właśnie las. Na polach wielokrotnie spotkaliśmy już sarny, dziki, łanie ( jedna nawet ugryzła Tośka, który był wtedy na smyczy) i lisy, nigdy w lesie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']Możesz to rozwinąć? Rozumiem zakaz w miejscach występowania zwierzyny i sytuacje typu "idź piesku się wybiegać, a pańco sobie zostanie pod tym drzewkiem z flaszeczką". Natomist co w sytuacji jeśli jestem z psem w miejscu, o którym wiem, że miejscowe dzikie stwory omijają i spuszczam psa, żeby poaportować?
Doam, że od 2 lat mieszkam na wsi i jedyne miejsca spacerowe to pola lub właśnie las. Na polach wielokrotnie spotkaliśmy już sarny, dziki, łanie ( jedna nawet ugryzła Tośka, który był wtedy na smyczy) i lisy, nigdy w lesie.[/QUOTE]
Kup se ogródek albo poproś sąsiada by na własnym dał sie psu wybiegać ustawa jest jaka jest i koniec dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...