Jump to content
Dogomania

Barwa mopsa...


Nemooo

Recommended Posts

Mam zamiar kupić mopsa... Ta rasa bardzo mi się podoba i w miarę pasuje do mojego stylu życia...
Mopsa chciałbym bez rodowodu..... (wiem wszystko że psa powinno się mieć z rodowodem itp. ale nie jestem w stanie dać minimum 2 tys. zł za psa. Dlatego proszę o wyrozumiałość )... Przejdźmy do głównego pytania... Czy małe mopsiki karmione mlekiem matki są ciemniejsze i potem jaśnieją ??? (Chcę beżowego z czarną maską)
Oglądając ogłoszenia widziałem że niektóre jedzą mleko matki i niby są "beżowe z czarną maską", a wchodzą w brązo-czerń z prześwitami beżu ?! Czy one z wiekiem stają się jasne, czy zostają takie jakie są ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ok.
Nie stać cię na wydanie 2.000 hodowcy za fajnego, zdrowego psa.
Natomiast szukasz czegoś tam co ma ci psa przypominać .... no i nie piszesz ile potem miesięcznie chcesz na tego psa wydawać.

Musisz się liczyć że zakup tani okaże się w tej rasie bardzo drogi w utrzymaniu i w ciągu kilku miesięcy będziesz na niezłym debecie ratując psa i bez żadnej rękojmi. A jeżeli pies ci dożyje roku to będzie to jakiś mix buldogo0mopso0cośtam.

Wyrozumiałość zrozumiała moja Teściowa która kupiła jamnika za 100 zeta od "chotofcy" (po co papiery, papiery tyyykle kosztują itd) a w ciągu 3 msc zostawiła u weterynarza kwotę za jaką by kupiła 2 rodowodwe jamniki wystawowe. Nie dość tego pies miał byc miniaturką wiec został sprzedany jak miał niecałe 4 tygodnie !!!! Miesięcznie zostawiała u weta po 200-300 złotych + specjalistyczne karmy. Pies dożył 8 lat. Wątroba sie rozpadła. Jamnikiem oczywiscie nie był, był bardzo kochantym mixem jamniko-gończo-nn.
Teraz ma psa 5 letniego kupionego za 1400 zeta u prawdziwego Hodowcy i u weta zostawia jakieś 200-300 zeta na rok (robi mu w tej cenie panel kontrolny i wszystkie szczepienia).
Reasumując na samym wecie lat temu 13 w ciągu roku koszt różnicy pomiedzy zakupem psa z papierami (wtedy to było 800 złotych za psa wystawowego) wyszedł.
800 zeta za wystawowego rokujacego psa z papierami z czołowych hodowli - 100 złota za zakupionego Flipa = 700 zeta różnicy w cenie zakupu
Cena utrzymania Flipa nawet patrząc 200 zeta miesięcznie * 12 msc = 2400
złotych rocznie
Cena utrzymania obecnego psa 300 złotych rocznie
Róznica prawdziwej ceny ..... 2100 złotych rocznie ........
No nie wspomnę , że pierwsze miesiące u Flipa to była jeszcze parvoviroza ... pies cudem przeżył a na wyleczenie z tego co mi mówili poszło dobrze ponad 1.000 ....
No wina tez leżała po stronie teściowej , uwierzyła mimo moich protestów że zakupiony za 100 złotych pies nie mający nawet śladu zębów może wychodzić na spacery bo ma 2 msc i jest szczepiony (ks. zdrowa była tak zfałszowana, że od razu to było widać .... ale ona tego nie widziała zauroczona przemiłym handlarzem ...... )
Na 4-ty dzień sie dowiedziała kto mówił prawdę jak wet ratował psa .....

To jest tylko przykładowe.
Natomiast jak nie interesuje cie nic to jest tu dział mopsów w potrzebie, to właśnie w takich źródłach jak rozmażalnie które rozbija straż dla zwierząt sa "tanie" psy.
Oczywiście tego nabywca najczęsciej nie wie, no bo sprzedający oferuje dowóz do domu, zmienia non stop telefony, albo umawia się w domu dowożąc "towar" na spotkanie -(
Tak wygląda realny świat tanich psiaków.

Dlatego jak nie wchodzi w rachubę kupno od sprawdzonego hodowcy to adopcja jest świetnym źródłem dania domu psu.

Co do kolorów płowy rodzi się jako czarny a od spodu szybko jasnieje, a w wieku około 2 lat jest prawie nie do rozróznienia od tego co się urodził jako beżowy. Intensywność nasycenia zarówno płowych jak i beżowych jest zależna od genetyki i jest sprawą złożoną. Zmienia się do osiągnięcia wieku dorosłego a nawet ma wachnięcia nasycenia przez całe życie.

Niestety ustawa po 1 stycznia 2012 wprowadziła totalny bałagan, ustawa nie tylko nie poprawiła bytu zwierząt ale w rozumieniu prawa usankcjonowała dawnych handlarzy ....
Tak więc nie dość że trzeba patrzeć że pies ma mieć rodowód to jeszcze pod lupę wziąć orgzniację która działa od dziesięcioleci a która jest nowopowstałym tworem dającym zero pewności.

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...