Jump to content
Dogomania

Czy chomik syryjski może mieć cieczkę


Laura:)

Recommended Posts

mam odpowiedz od "chomikarza" bo ja nie znam sie na chomikach
o ile chomik nie objadl sie burakiem to ta czerwien jest powodem do duzego niepokoju i natychmiastowego pojscia do weta.
Mam nadzieje, ze to tylko buraczek...jednak byl.

ruja jest "bezjobjawowa"

Link to comment
Share on other sites

U gryzoni, niezależnie od tego, czy można zauważyć jakieś objawy rui, nigdy nie ma czegoś takiego, jak cieczka u suki. Wszelkie krwistej barwy upławy (wyciek z pochwy) lub mocz w tym kolorze są powodem do niepokoju i należy zgłosić to weterynarzowi. Zjedzenie buraka może zabarwić mocz na różowo, ale barwnik jest szybko wydalany. Jeśli kolor nie ma związku z jedzeniemburaków, to jest to krew, a to zawsze zła nowina.
Powtarzam, gryzonie nie mają czegoś takiego jak "miesiączka", czy "cieczka".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chomik syryjski to nie rasa a [B]gatunek[/B] ;)
Rasą może być długość włosa np. short hair (krótkowłosy), long hair (długowłosy), rex (kręcona sierść), satin (sierść z połyskiem)

Wracając do Twojego pytania - samica syryjska co kilka dni posiada ruję, zdecydowanie nie jest ona 'bezobjawowa' - jest to kwestią danego chomika. Na moje jedna samica ma faktycznie bezobjawową, druga okropnie śmierdzącą ruję. Zdarza się to u sporej części chomików z forum e-chomik.eu
Wszelkie wydzieliny, zabarwiony mocz i zapach np. ropą może być spowodowany chorobą i powinien jak najszybciej zostać skonsultowany z weterynarzem. U samic bardzo często występuje ropomacicze więc wszelkie zmiany u chomika powinny zostać dokładnie sprawdzane.
Nie zaleca się podawania dropsów, są niezdrowe i zbędne w diecie chomika ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...